Велошествие

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Велошествие

Мнениеот did » Съб Май 15, 2010 4:36 pm

Оказва се, че дъждът е по-голямо препятствие за "колоездачите" от липсата на инфраструктура и автомобилите.

Предлагам скоро да се организира велошествие в някой слънчев ден, в което "колоездачите" да протестират срещу дъжда и лошото отводняване на пътищата.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествие

Мнениеот marsa » Съб Май 15, 2010 4:44 pm

did написа:Предлагам скоро да се организира велошествие в някой слънчев ден, в което "колоездачите" да протестират срещу дъжда и лошото отводняване на пътищата.
При цялото ми уважение, последното наистина е доста важно, защото има случаи в които излизайки булеварда пред блока ми е практически сух, а в центъра има локви по над 20см дълбочина, да не говорим за течащия таван на тунела през който ежедневно минавам, там с години всесезонно си е наводнено почти цялото платно и винаги има честитка по панталоните, колкото и бавно да минеш.

Това в реда на офтопика, разбира се, малко да си порева и аз :)
Кучетата си Изображение, колелото си Изображение.
Аватар
marsa
 
Мнения: 3601
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 02, 2008 4:27 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот did » Съб Май 15, 2010 4:46 pm

marsa написа:
did написа:Предлагам скоро да се организира велошествие в някой слънчев ден, в което "колоездачите" да протестират срещу дъжда и лошото отводняване на пътищата.
При цялото ми уважение, последното наистина е доста важно, защото има случаи в които излизайки булеварда пред блока ми е практически сух, а в центъра има локви по над 20см дълбочина, да не говорим за течащия таван на тунела през който ежедневно минавам, там с години всесезонно си е наводнено почти цялото платно и винаги има честитка по панталоните, колкото и бавно да минеш.

Това в реда на офтопика, разбира се, малко да си порева и аз :)


Че кой е казал, че не е важно? Много по-важно за велосипедистите е да се оправи отводняването на пътищата и качеството на настилката, вместо да се правят велоалеи. Точно сега това можеше да се демонстрира.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествие

Мнениеот hitar_potter » Съб Май 15, 2010 5:36 pm

Само дето се разкарвах... Окалях едно сако :D
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот silvertm » Съб Май 15, 2010 5:55 pm

THEZOGGO написа:http://www.facebook.com/event.php?eid=120429154651896&ref=mf
Аха и знаете ли защо се отменя събитието, защото явно някакви разглезени "велосипедисти" ще се намокрят малко или нямат калници...
Нямам думи...

Добре, че се отмени, въпреки поправката във времето.
Ролята на тази ежегодна проява е демонстрация на велосипедизма като начин на придвижване в градска среда, а в това време малко трудно ще се представят предимствата на велосипеда като транспортно средство. По-скоро обратното.

Повечето хора са имитатори по нагласа и на много от тях би им се приискало да покарат велосипед в града при вида на множеството велосипедисти. Сигурен съм, че у повечето хора велосипедът буди много приятни емоции, но просто им трябва пример за подражание, тригер един вид, за да започнат да карат и те колело - първо в парка на разходка, а после и другаде из града.

Така че аз лично бих се зарадвал много повече на изключително разнородна група от каращи колело хора на това мероприятие, отколкото на няколко добре екипирани и подготвени за всякакви условия заклети велосипедисти. Всъщност на вторите се радвам повече в планината ;)
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествие

Мнениеот joker_brand » Съб Май 15, 2010 7:11 pm

Рехава работа .... абе ужас ! 100 човека на кръст бяхме . Евала на тези които дойдоха поне :beer:

п.п предлагам следващото събиране да се обмисли по-добре ! Колко ще бъде атмосферното налягане, под какъв ъгъл ще пада слъчевата светлина и радиусът на огряване . Ако всичко е наред, да вземем да се съберем и разбием :love:
Аватар
joker_brand
 
Мнения: 536
Рейтинг: 1996
Регистриран на: Съб Май 23, 2009 12:00 am
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот Alpina » Съб Май 15, 2010 7:34 pm

silvertm написа:Ролята на тази ежегодна проява е демонстрация на велосипедизма като начин на придвижване в градска среда, а в това време малко трудно ще се представят предимствата на велосипеда като транспортно средство. По-скоро обратното.

Пффф - глупости...
Точно в това време, в градския транспорт е смърт с кисело зеле... пахне така, че да ти е тежко да дишаш...
Масово хората поемат с личните си автомобили и има много по-голями задръствания...
Точно в това време, ако изключим намокрянето (което може да се предодврати без големи усилия) предимството на велосипеда е ОГРОМНО!!!
Също така винаги има маршрути, по които може да се кара с много по-спокойно темпо и липса на локви, от които да те изпръскат автомобилите... стига да не си кон с капаци и да не искаш да погледнеш леко встрани от обичайния ти маршрут...
silvertm написа:Повечето хора са имитатори по нагласа и на много от тях би им се приискало да покарат велосипед в града при вида на множеството велосипедисти. Сигурен съм, че у повечето хора велосипедът буди много приятни емоции, но просто им трябва пример за подражание, тригер един вид, за да започнат да карат и те колело - първо в парка на разходка, а после и другаде из града.

Страхотен пример - вали => не става за каране
Какво по-добро от това, масата да види, че няма никакви проблеми да се кара във всякакви атмосферни условия?
Или при всяка възможност за дъжд - всички трябва да забравят за двуколесното си средство за транспорт?
Особено, ако прогнозата е за тогава, когато ще се прибират от работа...
Наистина, когато излизаш за работа и вали - може би не е подходящо, ако нямаш подходящи дрехи, или помещение, където да се преоблечеш в работата, но ако ще е само за прибирането - никакъв
silvertm написа:Така че аз лично бих се зарадвал много повече на изключително разнородна група от каращи колело хора на това мероприятие, отколкото на няколко добре екипирани и подготвени за всякакви условия заклети велосипедисти. Всъщност на вторите се радвам повече в планината ;)

Поредните глупости - хората трябва да се научат, че им е нужна минимална екипировка, както защитна, така и обслужваща велосипеда, защото веломагазините и сервизи не са на всеки 100 метрта и не са работещи 24/7
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Re: Велошествие

Мнениеот THEZOGGO » Съб Май 15, 2010 8:09 pm

Официално велошествие нямаше, тоест нямаше концерти, официални лица, модни дефилета и ескортиращи полицейски коли. Но, Велоеволюция все пак бяха пред Александър Невски с тяхната рикша. Също така имаше и достатачно хора за "критична маса". В следствие, направихме прилична обиколка на централните софийски улици. Дъжд не ни валя докато минавахме през центъра на София. Заваля ни вече след като бяхме стигнали Южния парк. Снимки и видео има, но по-късно ще бъдат пуснати.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Съб Май 15, 2010 10:31 pm

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 09d3014698
ето и маршрута на спонтанната critical mass
отличи се много едно хлапе на 3 или 4 годинки дето държеше яко темпо след рикшата
и въпреки калта и кофти калниците си си окаля целия гръб, баща му пък тичаше, после го возих на багажника после си взе такси после пак го возих
получи се доста добре
след прибирането на рикшата се сформира
една мини група за гледане на музеи
обаче резултата беше тъженн - от 2 музея - 2 не работеха и това бе финала - на МВР и този до руската църква
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Re: Велошествие

Мнениеот THEZOGGO » Съб Май 15, 2010 10:51 pm

Получих мейл от Screambikes.eu, който гласи следното:

Велошествието под наслов "Официални с колело" ще се състои на 29.05.2010г. Скъпи приятели на Screambikes.eu,
Поради лошото време велошествието под наслов "Официални с колело" ще се състои на 29.05.2010г. Надавяме се тогава слънцето да ни се усмихне и да се съберат още повече хора, отколкото са смятали да дойдат днес. До тогава може да следите новините в сайта на велосипедната онлайн медия "Probike", намираща се на интернет адрес http://www.probike-bg.com.
От екипа на Screambikes.eu


:eek3:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествие

Мнениеот thunderl » Съб Май 15, 2010 10:55 pm

Нещо ми се струва, че отмяната или е свързана с отказ на официалните гости, или с невъзможността да се направи ревю на вело-екипировката на италианците... Щото като гледам, май основната цел на събитието е била точно това, а не друго... Изобщо от начина, по който се развиха събитията около първото велошествие за което се замислих дали да не посетя вече нямам особено много доверие и респект към Велоеволюция.

Не може да се знае 1 седмица, че времето ще е скапано в събота и в 17:30 да получавам съобщение по мейл, че шествието се отменя... Добре, че не се полъгах и си построих плана за деня около тезата "времето ще е скапано".

За следващите инициативи на Велоеволюция - с едно на ум.
thunderl
 
Мнения: 4
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:38 am

Re: Велошествие

Мнениеот рс » Съб Май 15, 2010 11:07 pm

Велоеволюция - ...
В дъжда се кара с един гумиран панталон и едно такова яке, и двете се събират в по-голям джоб. Станал е някакъв велоцирк очевидно пак.
Правилник:
И император на форум да си, все тая.
рс
 
Мнения: 419
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 8:14 pm

Re: Велошествие

Мнениеот THEZOGGO » Съб Май 15, 2010 11:15 pm

@thunderl
Днес говорих с usmiv4o, той също е съгласен с това че има доста "трески за дялане" по отношение на организационните дейности на Велоеволюция.

В крайна сметка според мен, на шествието няма да отидеш специално заради Велоеволюция, а заради идеята на събитието. Аз лично така ще направя. Подкепям придвижването с велосипед както на работа, така и на училище, затова ще участвам в събитието, а не заради модата, кмета, архитекта или който и да било друг.
Дано на 29 май, метеорологичната обстановка да предразположи хората без калници, с всякакъв вид екипировка за различни метеорологични условия и тези които по принцип могат да карат велосипед (не че карат през други дни от годината освен на такива масови прояви) да се включат в шествието.

Единственото за което специално се ядосах на Велоеволюция е изпратеното съобщение в отвратителния фейсбук, като съобщението беше изпратено в 16:33 ч , при положение че шествието започва в 17:30. Абсолюто несериозна работа. Цял ден времето беше такова...
Можеха да пуснат съобщение по-рано, освен това можеха да пуснат съобщение и тук в темата. А не да разбираме от фейсбук и т.н.
Междудругото ако не бях рефрешнал темата точно преди да излезна нямаше да знам за промяната и то благодарение на BurNiNg_IcE който много съобразително бе споделил информацията в темата.
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествие

Мнениеот silvertm » Нед Май 16, 2010 12:08 am

Alpina написа:Пффф - глупости...

Виж, няма да споря с теб, защото съм до голяма степен съгласен с това, което казваш. То трябва да е вярно за всеки, който поне няколко пъти се е качвал на велосипед.
Само че аз споделих идеята, поради която аз се включвам в такива мероприятия, и посочих къде виждам смисъла от тях.
А именно в увеличаване популярността на велосипеда като средство за транспорт и налагането му като алтернативен превоз в града. Важен е големият брой на участниците.
Дъждовното време не е подходящо за целта.
Ти може да си мислиш, че, видиш ли, демонстрираш как можеш да караш велосипед и в дъжд и локви, обаче средностатистическият страничен наблюдател неминуемо ще си каже: "горкият човечец, или си няма автомобил, или е голям ентусиаст, та в това време с велосипед е тръгнал...". И голяма част от идеята пропада.

При такива мероприятия посланията трябва да бъдат ясни, кратки и недвусмислени.
Ако мотото на проявата е: "Нека покажем колко много велосипедисти има в София", то това в никакъв случай не бива да се смесва с друго такова: "Нека покажем, че с велосипед може и под дъжда". Хората се объркват.
Ако държим да покажем и едното и другото, то това трябва да са теми на различни по време прояви.
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествие

Мнениеот Vesmart » Нед Май 16, 2010 11:23 am

То и аз реших да не го пропускам. Отивам на площада и като завивам от Раковска към Александър Невски, гледам пуст площада. Виждам само 3 или 4 велосипедиста. Появява се организатора и казва, че заради дъждът не мигли да опънат платформите за ревюто и затова няма да има мероприятие. Съжалявам, че съм изпуснал импровезираното велошествие, но си направих сам (сам войнът е войн).
Vesmart
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 9:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот daniela.stoycheva » Нед Май 16, 2010 4:27 pm

THEZOGGO написа:@thunderl
Единственото за което специално се ядосах на Велоеволюция е изпратеното съобщение в отвратителния фейсбук, като съобщението беше изпратено в 16:33 ч , при положение че шествието започва в 17:30. Абсолюто несериозна работа. Цял ден времето беше такова...
Можеха да пуснат съобщение по-рано, освен това можеха да пуснат съобщение и тук в темата. А не да разбираме от фейсбук и т.н.
Междудругото ако не бях рефрешнал темата точно преди да излезна нямаше да знам за промяната и то благодарение на BurNiNg_IcE който много съобразително бе споделил информацията в темата.


Просто в последните 1-2 седмици преваляваше за кратко следобед и след това се изясняваше и изсъхваше. Не знаете как стояхме пред паметника на съветската армия и се молехме до последно дъжда да спре, а той не спираше и не спираше. Затова и изпратихме съобщението толкова късно. Това е.
А на мнението, че официалните гости са се отказали - не, не е така. Ние взехме решението (правилно или не) за отлагане на събитието и веднага информирахме всички, вкл. и официалните гости.
Както вече казахме, извиняваме се че се случи така. Дано да се видим след 2 седмици и дано времето бъде благосклонно!
Поздрави!
Пълното изтрезняване води до внезапна смърт!
Аватар
daniela.stoycheva
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 2:47 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велошествие

Мнениеот nikkin » Нед Май 16, 2010 5:39 pm

Разбира се че не е приятно да вали чак толкова силно. А имаше и много вятър. И аз се надявам да е благосклонно времето след 2 седмици и да стане едно чудесно събиране :)))
Аватар
nikkin
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1185
Регистриран на: Сря Ное 01, 2006 12:34 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествие

Мнениеот hitar_potter » Нед Май 16, 2010 7:55 pm

daniela.stoycheva написа:
THEZOGGO написа:@thunderl
Единственото за което специално се ядосах на Велоеволюция е изпратеното съобщение в отвратителния фейсбук, като съобщението беше изпратено в 16:33 ч , при положение че шествието започва в 17:30. Абсолюто несериозна работа. Цял ден времето беше такова...
Можеха да пуснат съобщение по-рано, освен това можеха да пуснат съобщение и тук в темата. А не да разбираме от фейсбук и т.н.
Междудругото ако не бях рефрешнал темата точно преди да излезна нямаше да знам за промяната и то благодарение на BurNiNg_IcE който много съобразително бе споделил информацията в темата.


Просто в последните 1-2 седмици преваляваше за кратко следобед и след това се изясняваше и изсъхваше. Не знаете как стояхме пред паметника на съветската армия и се молехме до последно дъжда да спре, а той не спираше и не спираше. Затова и изпратихме съобщението толкова късно. Това е.
А на мнението, че официалните гости са се отказали - не, не е така. Ние взехме решението (правилно или не) за отлагане на събитието и веднага информирахме всички, вкл. и официалните гости.
Както вече казахме, извиняваме се че се случи така. Дано да се видим след 2 седмици и дано времето бъде благосклонно!
Поздрави!

Такива неща не се правят 30 минути преди мероприятието. За следващия път да знаете.. Или го отменяте предишния ден, или просто се състои...
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот did » Нед Май 16, 2010 8:12 pm

hitar_potter написа:Такива неща не се правят 30 минути преди мероприятието. За следващия път да знаете.. Или го отменяте предишния ден, или просто се състои...


Това няма да го проумеят хора, които са тръгнали уж да работят за каузата на велосипеда, но те самите го карат само, ако има кой да ги снима.

Няма какво да се лъжем - това е PR-акция, в която е важно да има камери и шоу, а не велосипедисти. Дъждът не пречи на велосипедистите, но отказва операторите и не става шоу с красиви репортажчета по бТВ.

Само че хората виждат, че това е PR-акция и не се връзват. Когато хората видят по 2000 колоездача в София всекидневно, независимо от времето и независимо дали бТВ е там, тогава ще повярват, че има проблем и че този проблем трябва да се решава.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествие

Мнениеот THEZOGGO » Нед Май 16, 2010 10:14 pm

Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Велошествие

Мнениеот silvertm » Пон Май 17, 2010 3:19 pm

did написа:Няма какво да се лъжем - това е PR-акция, в която е важно да има камери и шоу.

Със сигурност не е спортно мероприятие и се надявам това най-после да е станало поне малко ясно и на останалите във форума.
Проявата е с гражданско-политически характер.
Чрез нея се цели да се подкрепи развитието на велосипедния транспорт в града.
И не е задължително всички участници в нея да са велосипедисти, нито дори притежатели на велосипед. Защото какво пречи граждани, които предпочитат около тях да профучават повече велосипеди, отколкото автомобили, да се включат в шествието пеша?

Но не си прав, че хората ще видят 2000 велосипедиста в града. Няма да ги видят. Не и без камери, телевизия, шумотевица. По същия начин както не виждат, че в София има към 700-800 хиляди автомобила. Те виждат проблемите със задръстванията и мръсния въздух, не броя на автомобилите. Проблеми, който не са били забелязвани, когато автомобилите са били примерно 200 хиляди.

А в случая с велосипедния транспорт не става дума само за демонстрация на проблеми, а също и за поставяне на приоритети. Като например за градско планиране с такъв характер, който толерира повече градския транспорт и ползването на заемащ по-малко място и по-малко замърсяващ личен транспорт. Когато това е възможно. Такива неща.
silvertm
 
Мнения: 306
Рейтинг: 1671
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 12:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Велошествие

Мнениеот gofren » Пон Май 17, 2010 4:31 pm

Нищо му няма на времето аз е до са карах :8D: добре, че вече имам очила и ме бОли, че дрехите и обувките ми ще станат на гъз. А да и малко калници съм насложил :nuts:
Аватар
gofren
 
Мнения: 620
Рейтинг: 1309
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:24 pm

Re: Велошествие

Мнениеот LyuboKolev » Вто Май 18, 2010 6:17 pm

Вижте сега приятели, в България нещата седят така, трябва да умрат деца в "Индиго" за да му светне на някой, че е незаконно. Трябва да умрат деца в Лим за да се разбере, че има корупция. Сграда трябва да убие две момичета на "Алабин" за да се разбере, че има сгради които ще паднат. Трябва да се убият двама младежи на магистрала в билборд за да се разбере, че той не е на място и т. н. Скоро очаквайте да започнат да падат рекламните конструкции от социализма, които стоят на покривите на сградите и ръждясват от 20 год. Е, ако падне тази на "М. Луиза" на халите и утрепе хората на спирката, строши някой трамвай и смаже 5 коли ще се чуе. Не че ще последва нещо ама ще се чуе. По тези причини в едно велошествие организирано помпозно и т. н. няма голям смисъл. То си е като гей парад, Октобер фест, стачка на Кремиковци или нещо друго невзрачно и незначително, което минувача преглъща, казва си горките хорица и си отминава. Според мен много по- убедително ще е ако се разберем 2- 3 пъти да се съберем сутрин в 7,00 и да направим обиколка по предварително избран маршрут и после кой от къде е. Ще се спазват светофарите, ще се движим в нишка, а не на тумба и всички ще видят нашата организация и толерантност. Надявам се повече съфорумници да дадат мнение по въпроса. Идеята е да се впишем максимално в ежедневието на хората които пътуват с коли и транспорт, а не да им се пречи. Кво ни пречи да го направим, нали всички сме отворковци?
Поздрав
Аватар
LyuboKolev
 
Мнения: 192
Рейтинг: 920
Регистриран на: Чет Апр 23, 2009 5:54 am

Re: Велошествие

Мнениеот did » Вто Май 18, 2010 7:16 pm

LyuboKolev написа: Според мен много по- убедително ще е ако се разберем 2- 3 пъти да се съберем сутрин в 7,00 и да направим обиколка по предварително избран маршрут и после кой от къде е. Ще се спазват светофарите, ще се движим в нишка, а не на тумба и всички ще видят нашата организация и толерантност. Надявам се повече съфорумници да дадат мнение по въпроса. Идеята е да се впишем максимално в ежедневието на хората които пътуват с коли и транспорт, а не да им се пречи. Кво ни пречи да го направим, нали всички сме отворковци?
Поздрав


:agree: :agree: :agree:

Това е много по-смислено от каране веднъж в годината на хиляда човека, които не знаят къде се намират, само защото там имало журналисти.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествие

Мнениеот Wildgripper » Сря Май 19, 2010 12:51 pm

:agree: Подкрепям идеята, можеби трябва да си направим отделна тема за нея даже.
Only the best is good enough.
Wildgripper
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Юли 10, 2009 1:06 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот daniela.stoycheva » Сря Май 19, 2010 1:03 pm

Това, което мислите да правите, вече се прави, само дето не е сутрин, а вечер (Critical Mass). Правим го всеки последен петък от месеца в 18.30 ч. на езерото Ариана. За справки http://criticalmasssofia.blogspot.com/
Не че пречи да се прави и сутринта де... Но доколкото разбирам, идеята ви е същата.
Пълното изтрезняване води до внезапна смърт!
Аватар
daniela.stoycheva
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1175
Регистриран на: Вто Дек 08, 2009 2:47 pm
Местоположение: Sofia

Re: Велошествие

Мнениеот did » Сря Май 19, 2010 1:07 pm

daniela.stoycheva написа:Това, което мислите да правите, вече се прави, само дето не е сутрин, а вечер (Critical Mass). Правим го всеки последен петък от месеца в 18.30 ч. на езерото Ариана. За справки http://criticalmasssofia.blogspot.com/
Не че пречи да се прави и сутринта де... Но доколкото разбирам, идеята ви е същата.


Това, което е предложено, няма нищо общо с Critical Mass поне по две причини:

1. Самата идея е различна - не се набляга на масовост, а на дисциплина.
2. Целта на критичната маса е да демонстрира проблеми, а тукашната идея иска да демострира, че има дисциплинирани, добре екипирани и адекватни на движението колоездачи.

"Критичната маса" търси акцент върху проблем, а тук се предлага, да се акцентира върху положителното.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Велошествие

Мнениеот Vesmart » Сря Май 19, 2010 9:02 pm

Ако, не забравя коя дата се пада последен петък, ще дойда на езерото Ариана. Ако има сутрешни сигурно пак бих се пробвал, ама 7 сутринта ми се струва малко рано.
Vesmart
 
Мнения: 14
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 9:47 pm
Местоположение: София

Re: Велошествие

Мнениеот usmiv4o » Пет Май 21, 2010 7:24 pm

4 юни (петък) е новата дата
днес вече има разрешение от общината за мероприятието
ще го пусна като нова тема
Аз Drag НЕ КАРАМ!
Носете каски - въпреки че по закон не е задължително!
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=71294&p=633708#p633691
Аватар
usmiv4o
 
Мнения: 64
Рейтинг: 1213
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 5:53 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia, Center

Предишна

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron