До вр. Ботев и обратно.

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Пон Май 31, 2010 10:24 pm

МТБ Габрово организира двудневно изкачване до вр.Ботев. Датата е 19-20 юни. Маршрута е следния: тръгва се от Габрово на 19 юни в 10.00. часа от паркинга пред КАТ Габрово.Качваме се до м. Узана, х. Мазалат, Пеещите скали, вр. Росоватец, и се спускаме до мястото за преспиване х. Тъжа. На 20 юни в 09.00. часа сутринта се потегля към вр.Ботев. След покоряването на върха се поема обратния път.Нощувката на Тъжа е 8лв. Може предварително да се поръча вечеря и закуска, като за целта е нужно да се запишем до 10 юни за колко човека става дума . Същото е и с местата за преспиване в хижата, всеки желаещ да потвърди участието си до 10 юни, за ангажиране на легла. Предварително държа да кажа че маршрута не е лек. Деневилацията не е малка също, трасето е натоварващо, и се стягайте. Времето не се знае какво ще е , и не се наемам да го прогнозирам.За повече информация в темата или на тел 0885948238 Силвестров. Всеки който иска, и му стиска нека заповяда.Гърча е гарантиран.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Вто Юни 01, 2010 6:55 am

Още днеска си опичам нещата на работа и идвам. Тази година все още не съм се качвал на вр. Ботев-време е :D
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот todor_todorov » Вто Юни 01, 2010 7:48 am

:rofl:
пак ще се кара и пак зедно :beer:, дано да не изникне някоя пречка която да ми попречи да дойда
Обичаш ли гората, боклука в торбата!
Аватар
todor_todorov
 
Мнения: 268
Рейтинг: 1610
Регистриран на: Сря Апр 15, 2009 3:54 pm
Местоположение: Търговище

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот sos » Вто Юни 01, 2010 8:03 am

Момчета, на 26-ти обявиха дата за обиколката на Витоша "100 км." Ще ми се събере много :crap: Може би Ботев ще почака още малко :eyebrow:
ИзображениеИначе се казвам Добри!
Аватар
sos
 
Мнения: 2031
Рейтинг: 1990
Регистриран на: Съб Окт 31, 2009 6:25 pm
Местоположение: София

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот THEZOGGO » Вто Юни 01, 2010 8:49 am

sos написа:Момчета, на 26-ти обявиха дата за обиколката на Витоша "100 км." Ще ми се събере много :crap: Може би Ботев ще почака още малко :eyebrow:

:agree: :agree: :agree:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот lupi » Вто Юни 01, 2010 9:26 am

ОООООО този път слагам няква рамка и идвам и аз,не ме ихтерисува че е тежък маршрута и нищо че аз съм бавен.
Затова предлагам да има водач за бързите и един за бавната група, а като се съберем всички в хижата ще пием на едно :beer: .
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kreator76 » Вто Юни 01, 2010 9:33 am

lupi написа:ОООООО този път слагам няква рамка и идвам и аз,не ме ихтерисува че е тежък маршрута и нищо че аз съм бавен.
Затова предлагам да има водач за бързите и един за бавната група, а като се съберем всички в хижата ще пием на едно :beer: .

Ами айде де ...ти се освини на тая хижа :rofl: разкърши се малко :eyebrow:
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kapitanblood » Вто Юни 01, 2010 9:50 am

sos написа:Момчета, на 26-ти обявиха дата за обиколката на Витоша "100 км." Ще ми се събере много :crap: Може би Ботев ще почака още малко :eyebrow:

Добри,мисля че това е една добра тренировка за обиколката на Витоша,ако времето е добро аз отивам... :agree:
Само тоя скапан връх Русоватец незнам какво ще го правя :rofl:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот digimortales » Вто Юни 01, 2010 12:36 pm

kapitanblood написа:
sos написа:Момчета, на 26-ти обявиха дата за обиколката на Витоша "100 км." Ще ми се събере много :crap: Може би Ботев ще почака още малко :eyebrow:

Добри,мисля че това е една добра тренировка за обиколката на Витоша,ако времето е добро аз отивам... :agree:
Само тоя скапан връх Русоватец незнам какво ще го правя :rofl:


:D :rofl: в сравнение с Ботев и Юрошка грамада ,които ще се качват сега,Русоватец е разходчица и то лежерна.
digimortales
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1417
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 1:10 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Анелия » Вто Юни 01, 2010 1:09 pm

Айде сега, не е чак толкова зле положението на Юрушка грамада. Буташ си и толкова.
Само че си носете дрехи за слънце, за дъжд, за сняг, за кал...абе всякакви дрехи :rofl:
Тази година може би ще пропусна, че съм обещала да съм на море по това време и ще моря шосейките :smash:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот pecito » Вто Юни 01, 2010 4:53 pm

Е този път мисля да трагна с вас от парвия ден защото е много тродно да се гони. И се надчвам времето да е хубаво както беше през втория ден на обиколката на Стара Планина.
pecito
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 8:20 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот DenisMutlu » Вто Юни 01, 2010 7:10 pm

Разтояние на маршрута, долу горе време на прехода?
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Юни 01, 2010 9:02 pm

Общо цялото каране за двата дена е около 125км. Колко време , ами колкото е нужно за да го измине последния от групата.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот botroid » Вто Юни 01, 2010 9:35 pm

Само да вметна, че няма никакви прилики между Ботев и Богдан например. Така че, ако някой очаква "абсолютна тишина и спокойствие, ухание на планинска трева и цветя", плюс каране в стил "търтей", да не остане разочарован. Вр. Росоватец е като градския парк, в сравнение с върховете около Ботев. Призовавам ви - тренирайте, за да не сте в тежест на себе си и най-важното на другите! Ако сте със слаба или направо липсваща физическа подготовка, Сизифовите мъки са ви гарантирани :)
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот did » Вто Юни 01, 2010 9:41 pm

botroid написа:Само да вметна, че няма никакви прилики между Ботев и Богдан например. Така че, ако някой очаква "абсолютна тишина и спокойствие, ухание на планинска трева и цветя", плюс каране в стил "търтей", да не остане разочарован. Вр. Росоватец е като градския парк, в сравнение с върховете около Ботев. Препоръчвам на хора със слаба или направо липсваща физическа подготовка, да си спестят Сизифовите мъки :) Призовавам ви - тренирайте, за да не сте в тежест на себе си и най-важното на другите!


Това е едно много коректно мнение. Само имам едно уточнение - каране в стил "търтей" може да се организира и вече многократно е било организирано и до връх Ботев. Просто мероприятието, за което се пише в тази тема, явно не е насочено към "търтеите". Нека търтеите да почакат - по-късно тази година и те ще могат да се качат до вр. Ботев заедно с други търтеи, без да развият комплекси за малоценност. Чува се, че ще го организират едни габровски "търтеи" :D
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kreator76 » Вто Юни 01, 2010 9:56 pm

botroid написа:Само да вметна, че няма никакви прилики между Ботев и Богдан например. Така че, ако някой очаква "абсолютна тишина и спокойствие, ухание на планинска трева и цветя", плюс каране в стил "търтей", да не остане разочарован. Вр. Росоватец е като градския парк, в сравнение с върховете около Ботев. Призовавам ви - тренирайте, за да не сте в тежест на себе си и най-важното на другите! Ако сте със слаба или направо липсваща физическа подготовка, Сизифовите мъки са ви гарантирани :)

Може да се каже че аз съм от ,,търтеите ,, :dontknow: Ама изобщо не ми дреме кой колко ще ме чака ,тръгвам да си направя кефа и да се видя с хубави хора .И да се насладя на Стара Планина,а и със сигурност ще има хора като мен за удоволствието в планината .ТОВА НЕ Е СЪСТЕЗАНИЕ :agree: :beer:
Изображение НИКОГА БЕЗ КАСКА В ПЛАНИНАТА И НЕ САМО ТАМ
Аватар
kreator76
 
Мнения: 105
Рейтинг: 1255
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 10:04 pm

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот borislav » Вто Юни 01, 2010 10:12 pm

Ще направа всичко възможно да дойда, крайно време е да го кача този връх
Изображение
Аватар
borislav
 
Мнения: 1367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Мар 15, 2008 11:32 am
Местоположение: София

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот joropc » Вто Юни 01, 2010 11:46 pm

Офф, ....мисля да изчакам " търтеите" .С тях ще ми е по-спокойно и от там и по-приятно.Няма да поставяме спортни постижения, няма да чупим рекорди..Пък и като се замисля, ...от януари до сега съм бил на "Ботев ИЛИ околните върхове" май.., около 7-8 пъти(без велосипед).
Успех на всички участващи.. и се вслушайте в по-горните мнения, защото маршрута не е лесен.



Лично за мен тръгването в 9 часа, за деня на изкачването е немислимо при разнородна група карачи, ....ама това си е мое мнение.
:peace:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот taurus13 » Сря Юни 02, 2010 12:24 am

За нередовно каращи, нетренирани люде като мен, това би било тежък за коленцата ми маршрут. Ако реша да намина, ще издрапам от село Тъжа до хижа Тъжа, щото да имам повече силици за другия ден. Особено важно е да си намеря обаче силно технична и трудна пътека за надолу посока Калофер или Карлово например.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот DenisMutlu » Сря Юни 02, 2010 12:48 am

И аз ще пропусна, макар да имам физическите сили да го избутам до край. Искам да се насладя на планината максимално :)
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kapitanblood » Сря Юни 02, 2010 9:00 am

botroid написа:Само да вметна, че няма никакви прилики между Ботев и Богдан например. Така че, ако някой очаква "абсолютна тишина и спокойствие, ухание на планинска трева и цветя", плюс каране в стил "търтей", да не остане разочарован. Вр. Росоватец е като градския парк, в сравнение с върховете около Ботев. Призовавам ви - тренирайте, за да не сте в тежест на себе си и най-важното на другите! Ако сте със слаба или направо липсваща физическа подготовка, Сизифовите мъки са ви гарантирани :)

Само и аз да вметна,уханието на планински цветя и тишината,няма как да не ги усетиш колкото и бързо да караш нагоре,може би миризмата на пот ще е в повече!!!
Този стил "Търтей",не го знам,не го практикувам и не познавам колоездачи практикуващи горе споменатия стил.
Всеки здравомислещ,знае,че вр.Ботев не е шега работа и сам си прави сметка дали е подготвен или не.Вие като организатори на това мероприятие,би трябвало да се съобразите със всички,дошли за карането.
Идеята каква е,да се изкачачи вр.Ботев за нимимално време,или да си изкараш приятно 2 дни дълеч от шума и гнусотията на големия град?Ако е първото,желая ви приятно изкарване ,ако не,чувствам се и аз поканен "търтея".
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kapitanblood » Сря Юни 02, 2010 9:04 am

DenisMutlu написа:И аз ще пропусна, макар да имам физическите сили да го избутам до край. Искам да се насладя на планината максимално :)

И какво ти пречи да се насладиш максимално???Самото присъствие в планината дава максимално удоволствие на тялото и душата,поне така го разбирам аз. ;)
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот lupi » Сря Юни 02, 2010 12:10 pm

botroid написа:Само да вметна, че няма никакви прилики между Ботев и Богдан например. Така че, ако някой очаква "абсолютна тишина и спокойствие, ухание на планинска трева и цветя", плюс каране в стил "търтей", да не остане разочарован. Вр. Росоватец е като градския парк, в сравнение с върховете около Ботев. Призовавам ви - тренирайте, за да не сте в тежест на себе си и най-важното на другите! Ако сте със слаба или направо липсваща физическа подготовка, Сизифовите мъки са ви гарантирани :)


А Борка не съм съгласен с теб :nono: ,аз лично и много други, предполагам, също като мен няма да си дават зор.Аз отивам на в-х Ботев за да почувствам природата а не да се тормозя с яко бъхтане по тия индеци,ще го давам по лекичко.Тръгването е в 10.00 стъмва се към 21.30 за единайсет часа и половена ще стигна и с патешко ходене .Ще дам едно предложение ,Борката да води спортистите а Пламен да води нас търтеите , ако иска разбира се ,а ако и на Пламката не му се занимава с нас Факито с gps ще ни води.

Не е правилно да де пишат такива неща ще се откажат много хора които не са чак толкова корави.Нали това е идеята да се съберем мноко хора и да се порадваме на Планината,то ако ще караме само да се морим , то това мога да го правя и на велоаргометъра или около блока .Искам да се радвам на природата и да не изпусна нито една гледка по пътя.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот DenisMutlu » Сря Юни 02, 2010 2:07 pm

kapitanblood написа:
DenisMutlu написа:И аз ще пропусна, макар да имам физическите сили да го избутам до край. Искам да се насладя на планината максимално :)

И какво ти пречи да се насладиш максимално???Самото присъствие в планината дава максимално удоволствие на тялото и душата,поне така го разбирам аз. ;)


Ами нещо не можем да се съберем от Варна и долу горе това е причината :(
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kapitanblood » Чет Юни 03, 2010 8:57 am

DenisMutlu написа:
kapitanblood написа:
DenisMutlu написа:И аз ще пропусна, макар да имам физическите сили да го избутам до край. Искам да се насладя на планината максимално :)

И какво ти пречи да се насладиш максимално???Самото присъствие в планината дава максимално удоволствие на тялото и душата,поне така го разбирам аз. ;)


Ами нещо не можем да се съберем от Варна и долу горе това е причината :(

Ако имаш желание,взимаш влак,рейс и идваш :D ......
Прави ми впечатление,че един и същи човек @botroid,дава опраделение за хората и начина им на каране(охлюви,търтей),и не се замисля ,че така прави лоша реклама на организаторите,незнам кой му е стиснал спирачките да кара,но като е в група(на която той не е организатор,както многократно е писал),да си ги спести.
Всеки знае,че вр.Ботев не е градски парк......и сам си прави сметка дали ще се справи или не.Шапка им свалям на КРИВА СПИЦА , СИЛВЕСТРОВ и ДОБАТА,може да съм бил в тежест (на вр.Богдан бяхме със синът ми),но не съм го усетил по никакъв начин,това са добрите организатори и водачи,както могат да карат първи,могат и с последните изоставащи.Ако някои си тренира или не му е приятно да чака,не му е мястото в такива групи с много хора.......
:agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот taurus13 » Чет Юни 03, 2010 9:54 am

Абе...некои хора избиват комплекси чрез здраво планинско колоездене...обаче аз съм за полята, цветята, гората, тишината, виното и храната, мухата(да..да ям по 4 на всяко каране) :D и пр. екстри, които да ме лекуват от градското ежедневие. В живота си, не съм се явил и на 1 състезание, няма и да го направя. Карам си както искам и пристигам когато искам.... :P и току виж осъществя първото нощно изкачване на Ботев....
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот kapitanblood » Чет Юни 03, 2010 10:35 am

taurus13 написа:Абе...некои хора избиват комплекси чрез здраво планинско колоездене...обаче аз съм за полята, цветята, гората, тишината, виното и храната, мухата(да..да ям по 4 на всяко каране) :D и пр. екстри, които да ме лекуват от градското ежедневие. В живота си, не съм се явил и на 1 състезание, няма и да го направя. Карам си както искам и пристигам когато искам.... :P и току виж осъществя първото нощно изкачване на Ботев....

Ето това е душата на един фрирайдър ....евала Милко...станахме двама в яденето на мухи(макар че те бия,ям по 10-тина),пристигам последен,ама нали важното е да пристигнеш а не кога..... :bowdown: :agree:
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот lupi » Чет Юни 03, 2010 11:38 am

Така като гледам май почти всички подкрепяма бавното катане в стил разходка в планината.Аз също не съм от бътзите, тоест съм ТЪРТЕЙ и предлагам да се движим с от 3 до 6 км в час по баирите.Т ака че приветствам по бавните карачи и любители на природата да дойда да не се претисняват че някой ще си държи високо темпо,ами да си карат ние ще се любуваме на гледките и ще се забавляваме,докато другите бъхтат напред.До тук се зафирмяме 8 човека които няма да си дават ама никакъв зор.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот Brat4eda » Чет Юни 03, 2010 12:00 pm

Мисля и аз да се включа, ама като наближи.. :)
Ако има още някой от Варна да казва да ходим заедно.
Иначе може да съм водач за бавните(по горе някой беше писал), щото съм бавен, ама знам пътя - хаха
2006 Drag Ontario TE
Hussar Amoeba
Аватар
Brat4eda
 
Мнения: 106
Рейтинг: 1215
Регистриран на: Пон Фев 20, 2006 10:10 pm
Местоположение: Варна

Re: До вр. Ботев и обратно.

Мнениеот DenisMutlu » Чет Юни 03, 2010 4:41 pm

Brat4eda написа:Мисля и аз да се включа, ама като наближи.. :)
Ако има още някой от Варна да казва да ходим заедно.
Иначе може да съм водач за бавните(по горе някой беше писал), щото съм бавен, ама знам пътя - хаха


Все още обмислям, Галинчо от Устрем и той обмисля и евентуално може да спретнем една малка дружина :)
Аватар
DenisMutlu
 
Мнения: 441
Рейтинг: 1327
Регистриран на: Пет Мар 12, 2010 3:01 am
Местоположение: ВАРНА, БЪЛГАРИЯ

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта