3-4.07.2010 - връх Мусала?

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот ivan_radev1 » Пон Юли 05, 2010 10:46 am

kvelikov написа: Иване, извадил си ГОЛЯМ късмет... :look:
Вярно е, че си бързал, но предполагам, че си направил изводите за планината и опасностите в нея.


Прав си, Краси. Самоувереността в планината може да струва наистина скъпо. Признавам, че не действах съвсем по правилата, като тръгнах сам в район, който не познавам. За добрия завършек допринесе най-вече фактът, че следвах неотлъчно макировката, която ме отведе до хижата и съветвам всеки, попаднал в подобна ситуация да го прави. Не се отклонявайте от маркировката, дори да ви се струва, че има по-пряк или по-удобен път!

Искам да предупредя хората, които не бяха с нас, но четат темата във форума, да не си мислят, че щом 30-тина души са качили и спуснали Мусала с колела, всеки може да го направи. Така написано изглежда лесно, но трябва добре да си прецени възможностите, преди да предприеме подобен преход и задължително да сте в група, поне един член на която познава района. (Съжалявам, ако звуча като бившата ви класна)


Иначе мисля, че всички имахме ГОЛЯМ късмет - най-вече с времето, което ни пощади и не се наложи да използваме описаните по-горе тактики за защита от мълнии.
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот mastermisho » Пон Юли 05, 2010 11:36 am

Айде бе Милко, от снощи те чакам... стига ни мъчи :)
СНИМКИ, СНИМКИ, СНИМКИ!
" http://www.openstreetmap.org gives us the ability to really create mtb focussed maps – like no other map provider has ever done. Therefore I call on you – to get engaged and start participating like over 100.000 people worldwide already do!"
Аватар
mastermisho
 
Мнения: 219
Рейтинг: 1567
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 1:54 pm
Местоположение: София, Люлин skype: mastermisho

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пон Юли 05, 2010 12:46 pm

sos написа:Но ние с Ради си я заслужихме, по -голeми маймуни от нас няма :rofl:


Няма ли !? :P :lolup: :buck: Чувствам се пренебрегнат :V: :P
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Kaski » Пон Юли 05, 2010 3:20 pm

ИНОПЛАНЕТЯНИН написа:Ето и моя принос http://photo-zona.net/index.php?APP_ACT ... M_ID=23777 - имам няколко леко размазани екземпляра :xx(: :P, но като цяло биват


:clap: :bowdown: :clap: :bowdown: :clap: :bowdown: :clap: :bowdown: :clap: :clap: :clap: :clap: no coment needet...the night action was phenomenal and i'm happy that we heve pictures of this masohism :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :D :D :D :D
Аватар
Kaski
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 1:54 pm

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Popa » Пон Юли 05, 2010 3:22 pm

Искам да благодаря на пича, който ми услужи събота вечeр с челник Sigma, така и не му научих името :crap: , мисля че във форума се казва Kojota, Голямо Благодарско :bowdown: , наистина ми свърши работа , защото трябваше да слизам от заслона надолу , да помогна на позакъсали колеги. :beer: :beer:

Малко снимки и от мен:


http://www.album.bg/www.popalbum.bg/ima ... 54/137824/
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот RedHawk » Пон Юли 05, 2010 3:51 pm

Ето и малко разказче. Няма приложени снимки, но пък в темата ще има достатъчно.

Та откъде да започна?
От началото.
Ама къде беше началото?
А да имаше една тема във форума.
Някой си kvelikov /Краси :wavey: :look: / пуснал тема за Мусала. Чета си аз и се чудя, чета и се чудя. И така си мина една седмица.
Нароиха се ония ми ти байкъри из темата и започнаха с провокациите. Хубави пътечки, снимки, спомени. Та взех че
се навих. Повече не ми трябваше. Само още малко колебание и бях отвсякъде вътре в дружината. Полафихме още
малко из темата. Кой за екипировка, кой за времето, кой за каквото се сети. И накрая дойде и време да се тръгва.
Този път бях приготвил почти всичкия багаж от вечерта, за да не се бавя излишно сутринта.
Ставам аз към 5:30 в съботата измивам се, хапвам / естествените нужди не ги броим - те са естествени / и съм
готов за потегляне. Паля колата и отивам към Младост да взема Крис/kaski/. Оттам на стадион Васил Левски за срещата
с Любо/Admin/ и да натоваря, и другия човек с мен Ники/kojota/. Някъде около 7:40 мисля отлепихме и се насочихме
към целта ни - курорта Боровец. Говорим си в колата за Българските абсурди и недомислици, и се натъкваме на поредната
добра идея - режеш асфалта - правиш яка дупка с остри ръбове и я оставяш така няколко дена да и се "радват"
шофьорите, след това /по възможност при дъжд, за да се отвори по-бързо след това/ се асафалтира. Направихме
един слалом из по-горе описаните дупки и продължихме. Пристигаме в Боровец и паркираме колите. Милко/taurus13/ и
Боби/borislav/ вече са там и са готови да превземат Мусала по всякакви начини. След малко идват и другите. Добри/sos/
е натоварил "баничарката" със всякакъв асортимент от велосипедни аксесоари и пособия - капли, рамки, раници. След
като всичко това се приведе в по-цялостен вид и заприлича само на раници и колела, и всички бяха готови, настъпи и
дългоочакваният момент на тръгването. Любо вече знаещ какво го очаква категорично си предпочете лифта. Така
се оформихме две групи, като по-голямата щеше да щурмува върха само с каране / Задръж малко - каране ли
споменах? Е да имаше малко/, а именно там бях и аз.
И така потегляме. Бодри и ентусиазирани. Напънахме по един асфалт със стабилен наклон ама нагоре. Карам
аз /все още караме/ и гледам отпред Добри и Жоро/THEZOGGO/ практикуват нов стил - нещо като синхронното плуване
ама си е синхронно колоездене. Въртят едни спирали по асфалта и се разминават през равни интервали. Плувците
от съименния стил могат само да завиждат. След малко достигаме и черния път за нагоре - разликата от сегашния
е, че е черен и освен това за разнообразие и е по-стръмен. Все още караме. Още един миг и вече бутаме. Наклона
е по стръмен и пак е нагоре. Караме, бутаме и така напредваме. Тук все пак си беше доста карането, а иначе ни
заобикалят едни красоти на които човек не може да престане да се наслаждава. Насладихме се и на бистрата, и
студена вода от реката. Насладихме се и с уста, и с тяло - първо пихме, а като трябваше да я пресечем и обувките,
и чорапите ни се докоснаха до нея. Продължихме да бутаме със акомпанимента на джвакащи звуци. И така бутайки
достигнахме до една позапусната лифтова станция. Малко след нея хората пред нас бяха решили да скосят пътя
през един наклон. Хубав наклон ако човек го гледа отгоре. Отдолу се появяват неочаквани мисли за въжета. И така
го яхнахме тоя наклон. Дойде и момента в който кормилото на велосипеда идва на нивото на очите ти, че даже и
по нагоре. Добри и Радо/kapitanblood/ бяха някъде след нас и се сетих как ще се разчувстват при вида на тоя баир,
а като се оказа после той е бил нещо като предястие /основното ни чакаше след х. Мусала/. Избутахме си го по
всички правила на качественото бутане, а горе вече ни чакаше равен път. По него стигнахме до хижа Мусала и там
се спряхме на кратка почивка. Ударихме по един лютив боб, като си разяснихме последствията и очакваните резултати
от нашето действие. Оказа се че всички сме експерти в тематиката и сме запознати с фактите /няма да се впускам в
подробности, участници и имена, но може да се събере материал за лекция или статия с примерно заглавие:
"Поведение на планинския колоездач, движещ се в група и прекалил с употребата на бобови растения примесени с
лютиви стимуланти"/. Е сега вече ни очакваше "интересната" част от маршрута за днес, която беше и последна. Дето
се вика : За десерт. Дотук фантазията ни не можеше да се развихри с пълна сила, а сега вече всичко се опря до
импровизацията : бутане на предна, бутане на задна гума, носене с лява и дясна ръка, тикане, влачене, пързаляне,
носене с две ръце - с глава в средата на рамката, над глава, с долна тръба зад врата, изнасяне на тежест на ляво
и дясно рамо, подскок с колело в ръка, накланяне в ляво и дясно. Напълно свободен стил без ограничения и всичко
доволно гарнирано с големи рилски камъни /малките са за надолу - за тях след малко/ и мокра рилска трева. На едно
място в началото на пътеката един турист ни снима и говори на спътничката си :
-Има две степени на мазохизъм :
-Нашата е втората, а ей това/кимайки към нас/ е първата. :rofl:
По едно време Боби/borislav/ пред мене вика :
-Я тука става за каране.
и след 2 метра :
-Дотука беше.
Та за протокола от хижата до заслона може и да имаше 10-15 метра каране. Бутайко-носейки достигнахме заслона.
Разхвърляхме се и се заехме с обичайните дейности. Един се обажда на роднини, друг търси вода и храна, трети
облекчава естествени нужди / Малките са ясни, но като се оказа, че на заслона няма тоалетна големите станаха
повод на задълбочена дискусия и пак се събра материал за научен труд. Като се очакваше и по тази тематика
всички се оказахме със задълбочени познания на материята. И тук примерно заглавие:
"Намиране на благоприятно място за дефекиране при липсата на обособено отходно място и при наличието на
климатични и антропогенни фактори със отчитане на особеностите на релефа" - накратко казано трябва да се
оглеждаш върху какво се разхождаш особено вечерно време. Идея за притежателите на GPS е да се отбелязват
географските координати на множеството места със "съкровища" /. Не ни трябваше много, за да се запалим да
се качим на върха още веднага пеша. Аз, Емо/Emzo/, Боби/borislav/, Любо/ИНОПЛАНЕТЯНИН/ и Пешо/pe60t0/
се закатерихме по зимната маркировка. Не ни трябваше много време, за да се убедим, че "човек с колело" е
неподходяща комбинация при споменаването за зимна маркировка. Там са си дали среща едни от по-масивните
рилски камънаци и са се навъргаляли в строен безпорядък. Пеша го качихме за към 40 мин. Е макар и без колела
достигнахме най-високата точка на балканския полуостров. Имаше и малко мъгла, но когато се поразсея се откриха
невероятно красиви гледки към съседните върхове. Едно вълшебно съчетание от свежата зеленина на растителността
и студената сивота на скалите подправени със бялата шарка на снега. И през цялото време удоволствието от вдишва-
нето на чистия високопланински въздух. Полюбувахме се на гледките. Изпихме по една чаша чай / най-вкусният както
го определихме всички/, поговорихме с дежурния на метеорологичната станция и бяхме готови за обратния път. Тук се
поразделихме малко. Боби и Любо се юрнаха да се спускат директно в посока към ледено езеро и заслона, ама не по
пътеките а напреки по скалите. Аз постоях, пораздавах им съвети да внимават и накрая се упътих да ги настигам. Емо
и Пешо след като окончателно са ни обявили за ненормалници тръгнаха по пътеката обратно. Ние се спуснахме по
склона донякъде и после пресякохме една снежна ивица и оттам по хоризонтала се добрахме до лятната пътека. Там се
срещнахме с другите и обратно в заслона. През това време там станало оживено. Бяха дошли Добри и Радо и
само се чуваше станалия популярен поздрав : "Сидере! куче! анатема!!!" /за пояснение това беше написано по
някои от скалите със спрей/. Както на нас ни се чудеха че сме тръгнали с колела, ние пък се чудехме кой ли е
толкова луд да си носи спрей на тая височина и да цапа по скалите. Вътре романтика: обувки, тениски, якета,
чорапи, потни мъже, ухания. Правиме наздравици, хапваме и обсъждаме дълбоко философски въпроси / като
например къде ще се натресем с колелетата следващия път, кой къде е ходил и какво е препатил, ползите и
вредите от комбинацията на три популярни български ястия - боб, леща и зеле, както и фундаменталния въпрос
поставян и при много други подобни карания :
Кое при изкачването на този връх може да е по-малко използваемо колело или бойлер?/. Някои играха шах,
други карти. Пристигаха още хора, които по едни или други причини бяха закъснели - Жоро, Владо/Vlassadar/, Милко,
две момчета от Габрово. Вече по тъмно дойде и Боби/Bobi/ и по-голямата част от Габровската група. Владо/Vlassadar/ и
Боби/Bobi/ си бяха взели палатки и бяха готови за спане на открито, ама не около заслона, а на върха. Вече минаваше
11 часа - навън тъмно. Те бяха готови за тръгване и убеждаваха Емо/Emzo/ да тръгва с тях. Аз се чудех - от една страна
нямах сигурно място в заслона, от друга изкушаващото нощно катерене към върха, но най-много се чудех дали човека
горе няма да си е легнал/ такива бяха и чуденията на Емо/, и аз през нощта горе на върха да придобия твърдото
агрегатно състояние на водата. После можеше да остана горе за паметник. Чудил съм се - колко да съм се чудил?
Абе като и Емо се нави, и тръгването беше сигурно. Крис също отиваше нагоре, а и Любо/ИНОПЛАНЕТЯНИН/ реши да
тръгне с нас. Към 23:30 се упътихме нагоре. Удостоиха ни с титлата "ненормалник" /мен и Любо за втори път/. Светим,
кой с фар, кой с челник. Нагоре обичайното - камъни, вода и сняг само дето е и тъмно. Качихме се за 1 час и към 00:30
бяхме горе. Тропаме на човека да ни отвори. Заварихме го буден. Попита ни колко е часа, а ние казахме че си
знаем вече, че сме ненормалници. Извинихме се за леко късния час. Човека ни прие даже и ни направи чай. За
тези които бяхме без палатка имаше места за спане. На сутринта станахме да посрещнем изгрева. Нямаше мъгла
до момента на самия изгрев и точно тогава се появи. Все пак станаха интересни снимки. Изчакахме да дойдат и
другите от заслона. Всеки се изпонаснима горе на върха. Направихме и обща снимка, за да увековечим рекорда.
Благодарихме на човека за гостоприемството и си взехме довиждане. Следваше спускането. Хм за някои от нас
може и да е било караемо. Повечето подновихме упражненията от предния ден но надолу. Тук вече се срещнахме
с едно от интересните растения преобладаващо във високопланински места - клекът /Жоро още предния ден го
беше опознал/. Ние го посрещнахме с колело, раница и тяло, а той нас със бодли и клони. И двете страни не бяха
доволни от срещата, но ние повече. Спуснахме се под маричините езера и се разположихме за кратка почивка.
Няколко човека решихме да отидем до самите езера. Можеш дълго да стоиш и да съзерцаваш бистрата и чиста
вода на езерата. Накои даже и се изкъпаха. Трябваше обаче да потегляме. От тук нататък рабрахме, че далеч не
сме опитали голяма част от препятствията, които може да предложи "високата" Рила на колоездачите. На живо
опитахме част от нещата, които Любо/Admin/ не веднъж е описвал в пътеписите си от каранията в Рила. "Любимите" ни
клекове увеличиха числеността си, а се появи и кал. Та спускаме една пътека между клековете. Почти навсъкъде
една гняс от рядка кал и трева, примесена с обилно количество камъни. Караше се на разни места, ама какви
изненади имаше. Караш и по едно време предната гума спира в туфа трева. Докато се чудиш каква е тая трева
разбираш, че това е маскиран камък. Тесни улеи с течаща кална вода и клек отвсякъде. На едно място направих
обичайното "изталпване" за дълбока кал. Гумите на колелото заседнаха рязко, потопени наполовина в калта и аз се
изтърсих на една страна. От този момент бях и доволно мокър та да се притеснявам от още вода. На няколко пъти
преджапахме една рекичка. Прескокнахме едно, две паднали дървета, пренесохме колелата през неизброим брой
ръбати камъни, а на едно място трябваше да се пропълзи с колелото през един тунел от клек. Ако има места където
можеш да се изпотиш и надолу то това е едно от тях. След това се появи черен път и отморихме малко по него. Е само
няколко километра до хижа Марица. Там пак се разделихме. Повечето се спуснаха по черния път, който води обратно в
Боровец при колите. Няколко човека тръгнахме с Любо/Admin/ да изучаваме една пътечка ама не я изучихме. Като
срещнахме първите паднали дървета и усетихме тенденцията нататък се върнахме на пътя. Не знам какво сме изпуснали
ама вече знам, какво не трябва да се пробва с колело повторно, а това е въпросният черен път от х. Марица до Боровец.
Ако някой е пробвал да работи с къртачна машина може да си представи усещането. Близо 90 % от пътя е покрит с дребни
ръбати камъни, които на всичкото отгоре са и подвижни. На едно място не употребих добре спирачката и се изтърсих като
торба с картофи, а от тия дребни камъни вилката ми се усещаше като твърда. Краката и ръцете поемат всички вибрации и
се уморяват много бързо, а аз както съм с твърдак не мога и да седна, че и други части започват да усещат вибра-
циите. И както си караш и нагоре "летят" някакви с ATV-та и джипове и разхвърлят камъни в ляво и дясно, без да им
пука, че и други хора използват този път. За капак на всичко пътя слезе на някакво ниво и стана уж равен. Равен
ама не - тъкмо спуснеш малко и започва някакво леко катерене, пак спуска, пак леко нагоре и така до Боровец.
Винаги в последното спускане на някое каране е имало нещо хубаво, ама по тоя път нищо хубаво не успях да от-
крия. По него даже и пеша не искам да ходя - ще остана без стъпала. Та това беше карането до Мусала. Като
заключение мога да кажа, че имаше доста негативни емоции на места, но и доста се похилихме на моменти, а както
винаги красотата на заобикалящата ни природа компенсира всичко останало и може да се каже, че пак си бяхме
удовлетворени. Задоволихме си приключенския дух и изследователските наклонности /тях в по-малка степен/.
Много пъти си казвах, че по тоя маршрут с колело няма да се върна, а пеша бих дошъл. Ама де да знам какво
може да ми хрумне, след като е минало време. Човек е склонен да забравя неприятните моменти и да си спомня
само хубавите. Едно обаче знам със сигурност - оня път между х. Марица и Боровец не го ща и на сън. Може да
"хапвам" храстите между боровете ама по него не.
:beer:
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Юли 05, 2010 4:40 pm

@RedHawk
:bowdown: :^: :bowdown:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот nicky bike » Пон Юли 05, 2010 4:49 pm

Трябва да благодарим на Краси Великов не само за пускането на темата, а и за запазените места. :agree: Остана да го почерпим като ни дийде на гости в Габрово. :beer:
Изкарахме си страхотно дори и без лифт нагоре. Качихме се за пет часа, като смятам ,че може спокойно да се качи за четири.
Ето и галерията със снимки. :popcorn:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kojota » Пон Юли 05, 2010 5:11 pm

nicky bike написа:Ето и галерията със снимки :popcorn:


Страшни снимки !
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Пон Юли 05, 2010 6:49 pm

RedHawk написа:Ето и малко разказче.......



:bowdown: :bowdown: :bowdown: - БЕДЕН МИ Е РЕЧНИКА - НЯМАМ ДУМИ !!!!!!
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот taurus13 » Пон Юли 05, 2010 7:10 pm

Ето и моя скромен принос към фото банката на мероприятието....
Този път съм качил само файловете в оригинален размер в един архивен файл. Линкът ще бъде активен 120 часа.
Разбираемо е, че не съм снимал много каращи, защото аз самия бях зает с каране, но пък гледам колегата Ники от Габрово, се е постарал в тази насока... :agree:
Пък на мен пак ми се ходи в Рила... :erm:
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Kpoko » Пон Юли 05, 2010 7:17 pm

Ооо, не си само ти така :), нещо се говореше за Езерата, май пак Великов пусна мухата.


Е, не е казано, че точно там трябва да отидем, но си мисля, че този месец поне още веднъж ще се ходи в Рила или поне искрено се надявам на това :beer:
Последна промяна Kpoko на Пон Юли 05, 2010 7:34 pm, променена общо 1 път
Аватар
Kpoko
 
Мнения: 1542
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 10:58 am
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот taurus13 » Пон Юли 05, 2010 7:21 pm

Kpoko написа:Ооо, не си само ти така :), нещо се говореше за Езерата, май пак Великов пусна мухата.

Там е много пренаселено....като на популярните в соц. миналото ленински съботници, само дето не се събират боклуци, а се разхвърлят...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kvelikov » Пон Юли 05, 2010 9:26 pm

taurus13 написа:Пък на мен пак ми се ходи в Рила... :erm:


Какво съвпадение, Сидереее.... :D
Аз съм разтроен между Осогово (разчитаме на Жоро от Кюстендил да даде знак :wavey: ), Дупнишка Рила - около Сапарево, Клисура (на Google гледам едни арни АМ-пътеки) или някой от маршрутите около София (Обсерваторията на Плана или Балша-Владо Тричков)... :dontknow:
Давайте идеи, ако искате да го пуснем и в отделна тема.
Стегнато каране, Сидере-куче елементи, добро настроение... :beer:
Weekend-ът чука на вратата, а тези, дето жените и децата им са на море (или в бъдещето), ги сърбят курбелите... :eyebrow:

Супер са снимките на всички, а Ники и Милко къртят мивки. :bowdown:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот THEZOGGO » Пон Юли 05, 2010 10:46 pm

taurus13 написа:Ето и моя скромен принос към фото банката на мероприятието....


Нямам думи. Страхотни, невероятни снимки!!! :^: :^: :^: :^: :^: :agree: :agree: :agree: :agree: :magnify: :magnify: :magnify:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот codename47 » Пон Юли 05, 2010 11:45 pm

Супер снимкиИзображение
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 06, 2010 7:28 am

Kpoko написа:Ооо, не си само ти така :), нещо се говореше за Езерата, май пак Великов пусна мухата...

Аз съм навит за езерата. Нека да покараме малко по Рила. :D Карал съм го ... страхотно е спускането. :nuts: :agree: и качването не е като на Мусала.

По темата: Аз от Рила не съм очаквал много да карам точно на Мусала. :D Бях ходил там пеш преди години и знаех какво ни предстои. Една седмица след ходенето ме боляха пръстите на краката от слизането. Само, че тогава нямаше такива пътища (нагоре). За втори път се "качваме с лифта". Първия път отиваме на лифта и ни съобщават "радостната" новина, че "от вчера е затворен за профилактика", :bigeyes: а сега го изпуснахме за няколко минути. :banghead: За следващ път ще си помисля дали да го слагам в сметките си. :V:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Admin » Вто Юли 06, 2010 9:27 am

taurus13 написа:Пък на мен пак ми се ходи в Рила... :erm:


viewtopic.php?f=5&t=73744
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот pe60t0 » Вто Юли 06, 2010 11:29 am

Айде и аз да драсна няколко реда.

Да бъда част от покоряването на най-високия връх на Балканите от 27/8/9 байкъра беше едно наистина незабравимо преживяване, което ще ми държи влага достааа време. Удоволствието от такова каране/бутане/носене/влачене и тн. е несравнимо и само, който е бил там може да го изпита.

Моите поздравления
за Краси/kvelikov/, че се нае с идеята и организацията на събитието

за времето, че се смили над нас и въпреки прогнозите за потоп и гръмотевици аз не видях и една капка дъжд

за шофьорите, които се съгласиха да заведат и приберат безмоторниците като мен

за 'хората' от БНС, с чиито шедьоври на графити-изкуството по камъните внесоха наистина огромна порция смях и настроение между вело-бутачите и носачите

за готвачите на фасула, който ядохме в хижа Мусала. Не знам дали на всички ни се струваше толкова вкусен, защото се бяхме изкачили до 2389 метра, за да го пробваме, но и така да е, определено си заслужаваше. Последвалите физиологични реакции мисля, че не е нужно да ги описвам. Какво по-хубаво от миризма на преработен фасул от човешкия организъм под връх Мусала. Някои неща за безценни...

за момите, които както каза PHP папарашки ни изловиха измежду камъните и дадоха стимул да не се отказваме да се доберем до целта

за единствения хъркащ човек измежду 25-те в заслона, че легна точно до мен

за всички, които не успяха да настъпят/пипнат/сгазят с гума :D/ посочените в постовете по-горе фекални остатъци от човешки произход

за всички фотографи, документирали събитието(още чакам на Emzo снимките)

за цялата група, която успя да се добере с велосипед на рамо/гръб до Мусала

специално за тези, които успяха да слезнат от върха, като времето което велосипеда им престоя на рамо/гръб/до тях беше минимално

и моите лични по-ЗДРАВления :cussing: за черния ли каза redhawk ? път от хижа Марица до Боровец

/ако съм пропуснал някой/нещо моля да бъда извинен/

:usclap: :usclap: :usclap:

Ето и моя скромен принос към дейтабейза от снимки: http://s239.photobucket.com/albums/ff30 ... ?start=all
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот vlassadar » Вто Юли 06, 2010 2:57 pm

Снимките са страхотни, Ники, винаги си имал нюх към екшънските снимки, а Милко с тия пейзажи кърти морени! От някои снимки ми спря дъха... тези с отразената Мусала например
Имам една забележка към всички, които са носили колелата през снега от горната си страна - това е абсурдно, явно че и така става щом няма грешки, но риска да се подхлъзне колелото и да ви подкоси е много опасен. От долната страна не се налага да се вдига толкова високо, като при евентуално подхлъзване педала трябва веднага да се забие и да се ползва като пикел за спирачка. През нощта не допуснахме някой да го прекара от горната си страна и всички се чувствахме комфортно (Емо бил снимал даже докато си го прекарвал от там. Де са бе Емо тия снимки, чакаме ги вече втори ден?) Ама бая наклонени са тия снежни езици...
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот pe60t0 » Вто Юли 06, 2010 3:08 pm

забравих да поздравя и онея откачени умове, които решиха да се изкачват на върха през нощта.

@vlassadar: не съм съгласен за носенето. Първо мислех да си го нося колелото на гръб, обаче сметнах че съм достатъчно нестабилен така и при минимално хлъзване може да полетя надолу. После мислих на рамо, но по същата причина се отказах. И така реших че е най-добрия вариант. Не ми се струва възможно колелото да се подхлъзне, защото педала и кормилото се забиваха в снега (не знам как е било през нощта, сигурно е бил замръзнал снега) и колелото стоеше здраво в него. И както виждаш от снимките, като застанеш в стойка обратно на склона, риска от хлъзване и политане е минимален. От долната страна е нещо подобно, само че трябва да клякаш, а лично на мен ми се струва по-опасния вариант.
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот vlassadar » Вто Юли 06, 2010 5:30 pm

Явно е ок. Абе това ми беше основното притеснение за групата, останалото се видя, че всеки си е с главата на раменете, тук беше единствения по-сериозен риск.
Абе, като гледате тия снимки със спускането по този ненормален терен, с толкова много байкъри, не ви ли изглежда нереално? При целия този бахур нагоре? Браво на всички!
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Kaski » Вто Юли 06, 2010 7:26 pm

Hello Freaks,
for all Riders without a Facebook Account, here are a selection of my photos!
have fun!

http://img94.imageshack.us/g/030720101792.jpg/

greets, Kris
Аватар
Kaski
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1262
Регистриран на: Вто Окт 20, 2009 1:54 pm

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот g.loumbev » Вто Юли 06, 2010 9:11 pm

Здравейте,благодаря на всички за страхотното изкарване! :wavey:Аз съм свободен този уикенд(10-11.07.)Може да караме на Осогово или на Рила както решите. :dontknow:
Аватар
g.loumbev
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 2:16 pm
Местоположение: София

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Ozzie » Вто Юли 06, 2010 9:28 pm

вижте 'кво
аз спирам да я чета тази тема, 'щото само се дразня :D
следващия път ще се вдигна да дойда и аз
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 06, 2010 10:02 pm

Ozzie написа:вижте 'кво
аз спирам да я чета тази тема, 'щото само се дразня :D
следващия път ще се вдигна да дойда и аз

Ти ела на Амбарица, че ти е по близко. ;)
Може и от вечерта (събота). :beer: :beer: :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот kvelikov » Сря Юли 07, 2010 12:33 am

Ако пък си съвсем пред нервна криза, идвай в четвъртък към Самоков, защото се заформя яко качво-спускане!
viewtopic.php?f=5&t=73744
Амбарица остана за 17-18, а 10-11 още не сме го измислили.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот EmZo » Чет Юли 08, 2010 12:16 am

Ето и малко снимчоци от мене. :)

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... c5893da5f6
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот taurus13 » Чет Юли 08, 2010 7:35 am

Обаче на Мусала, слънцето би трябвало да изгрява дори по-рано от на морския бряг...
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: 3-4.07.2010 - връх Мусала?

Мнениеот Crimson » Чет Юли 08, 2010 10:14 am

EmZo написа:Ето и малко снимчоци от мене. :)

http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... c5893da5f6


После не си наркоман :nuts: Бате вие не слизате от джанката бе :(!: :wavey:
If I find in myself a desire which no experience in this world can satisfy, the most probable explanation is that I was made for another world.
Аватар
Crimson
 
Мнения: 1407
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Май 14, 2004 10:33 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта