Наредба за ХС критериум за купа Узана

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Юни 22, 2010 10:01 pm

Състезанието ще се проведе на 11. 07. 2010. година , а не както беше обявено първоначално 10.07.2010.
Записване на участниците и плащане на такса участие до 13.00. часа.
Раздаване на номера за участие до 14.00. часа.
Старт на самото състезание 15.00. часа.
Награждаване около 17.30. часа.
По време на записването всички участници трябва да предоставят валидно медицинско свидетелство, издадено преди не повече от 3 дни от датата на състезанието.
Валидна застраховка.
Технически изправен велосипед.
Каска и ръкавици.
Такса в размер на 10 лв, която се заплаща в момента на записването.
Участниците са разделени в три групи.
1-ва група жени и юноши до 16 г. ще карат по 3 обиколки.
2-ра група ветерани над 40 г. ще карат по 4 обиколки.
3-та група мъже до 40 г. ще карат по 5 обиколки.
Награден фонд. Състои се от от грамоти, предметни ,и парични награди, и ще се разпределя от първо до трето място в трите групи.
Също така ще има награда и за най колоритен състезател.
Паралелно със състезанието на специално трасе ще се проведе и мини ХС за деца.
Ето какво представлява самото трасе.
http://www.gpsies.com/map.do?fileId=curfysckolyxnyoh
Последна промяна Silvestroff Gabrovo на Вто Юни 22, 2010 10:13 pm, променена общо 1 път
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот eMcKu » Вто Юни 22, 2010 10:06 pm

11.07 предполагам ....
www.dromride.com
Аватар
eMcKu
 
Мнения: 1873
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 9:03 am
Местоположение: България

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот TeDo_BaPHa » Вто Юни 22, 2010 10:07 pm

Silvestroff Gabrovo написа:Състезанието ще се проведе на 11. 06. 2010. година , а не както беше обявено първоначално 10.06.2010.



Ъъъ, днес не сме ли 22.06.2010 :? :dontknow:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Silvestroff Gabrovo » Вто Юни 22, 2010 10:14 pm

Корекция : става дума за 07 месец, тоест ЮЛИ.
Silvestroff Gabrovo
 
Мнения: 1275
Рейтинг: 1768
Регистриран на: Нед Май 13, 2007 3:51 pm

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот botroid » Сря Юни 23, 2010 5:37 pm

Трасето е по поляната на м. Узана. Откъм технически аспект го определям като крайно лесно. Няма камънаци, дори не се кара през гора, а само по ливадка. Една обиколка е 4.2 км и се изминава за двайсетина мин. Старта е на надм.в. около 1200 м. откъдето устремно се атакува вр. Марков стол (1356 м.), изкачването му, макар и силно натоварващо, е кратко. Практически няма къде да се обърка пътя, целия маршрут се обхваща с един поглед от старта. А малко преди началото на състезанието, поради краткостта на трасето, спокойно може да се направи опознавателна и загряваща обиколка.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот sensation_blue » Сря Юни 23, 2010 6:42 pm

botroid написа:дори не се кара през гора, а само по ливадка.

Именно това ми се струва трудното... само по слънце :crap:
Аватар
sensation_blue
 
Мнения: 529
Рейтинг: 1794
Регистриран на: Чет Мар 12, 2009 2:34 pm
Местоположение: Габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот lupi » Сря Юни 23, 2010 7:07 pm

Лелно, лесни то колко да е лесно? За едни ще е лесно за други ще е трудно,по не ще се наблюдава цялото трасе и ще е интересно.Ще е високо скоростна надпревара май така виждам аз нещата.И нека най-добрия да победи. :beer: :beer: :bowdown:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот psixopat » Сря Юни 23, 2010 7:17 pm

А след състезанието ще има ли организирано каране с участниците, било и на следващия ден.Примерно до мазалат или към шипка, нещо такова? Иначе съм там 100 процента, а и нали ако ме няма няма кой да вземе наградата. :D
taurus13 написа:в планината също има 4 посоки, но те са различни от световните. Тук те са: Нагоре, Надоле, Насам и Натам.
:)
Аватар
psixopat
 
Мнения: 1211
Рейтинг: 1867
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:11 pm
Местоположение: Габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот botroid » Сря Юни 23, 2010 7:53 pm

sensation_blue написа:Именно това ми се струва трудното... само по слънце :crap:


Я има слънце, я не :)

psixopat написа:А след състезанието ще има ли организирано каране с участниците


Хубаво е да има :agree: Ако няма, сами ще си го направим :^:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот dimitariv1 » Сря Юни 23, 2010 8:12 pm

botroid написа:Трасето е по поляната на м. Узана. Откъм технически аспект го определям като крайно лесно. Няма камънаци, дори не се кара през гора, а само по ливадка.

Абе хора , какво планинско колоездене е да караш по някакви поляни,все едно да карам в парка. Взимайте пример от състезанието в Карлово. Там трасето беше супер. Много ми е чудно на поляната какви умения могат да се покажат.С тези трасета скоро ще почнат да идват "шосейкаджийте" направо с шосейките.Няма да се налага даже и да си сменят байковете.
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот botroid » Сря Юни 23, 2010 8:50 pm

dimitariv1 написа:Абе хора , какво планинско колоездене е да караш по някакви поляни,все едно да карам в парка. Взимайте пример от състезанието в Карлово. Там трасето беше супер. Много ми е чудно на поляната какви умения могат да се покажат.


Трасето в Карлово било супер за бутане... надолу разбрах :) Планинско по полянки е класика, а не както модерния сега AM. И между паркови и билни поляни има разлика. Едните са равни, а другите не и пада катерене. Така че, най-бързия и умел катерач ще спечели.
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот dimitariv1 » Сря Юни 23, 2010 9:15 pm

botroid написа:Трасето в Карлово било супер за бутане... надолу разбрах

Ха-ха, дойдохме си на думата :D Трасето е за "бутане" защото повечето XC карачи в нашата мила родина залагат на тренировки на шосе и поради това нямат нужната техника за да преминат по-трудните участници. Искам да ви кажа, че с такива трасета ще продължава да е така и като има някое по-сложно (не мисля че в Карлово беше с чак такава трудност, но...) трасе всички ще се възмощават и оплакват.Не искам да си мислите ,че говоря колкото да се заяждам ,но като се замислиш си е точно така.
Пиши на КИРИЛИЦА - БЪДИ БЪЛГАРИН ПОНЕ ЗА ЕДНА МИНУТА!!!
Аз НЕ чета мнения на латиница, а ти ?!
Гледай Спорт Онлайн
Аватар
dimitariv1
 
Мнения: 212
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 4:22 pm

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Popa » Чет Юни 24, 2010 2:07 pm

botroid написа: Планинско по полянки е класика, а не както модерния сега AM.


:clap: :clap: :clap: Браво ! По- компетентно и заинтригуващо мнение скоро не бях чел в форума.

Иначе поздравявам организаторите за начинанието , надявам се да стане хубаво и оспорвано състезание, предпоставките за това са налице - технично и интересно трасе.

:beer: :beer:
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Pinky76 » Чет Юни 24, 2010 5:02 pm

dimitariv1 написа:
botroid написа:Трасето в Карлово било супер за бутане... надолу разбрах

Ха-ха, дойдохме си на думата :D Трасето е за "бутане" защото повечето XC карачи в нашата мила родина залагат на тренировки на шосе и поради това нямат нужната техника за да преминат по-трудните участници. Искам да ви кажа, че с такива трасета ще продължава да е така и като има някое по-сложно (не мисля че в Карлово беше с чак такава трудност, но...) трасе всички ще се възмощават и оплакват.Не искам да си мислите ,че говоря колкото да се заяждам ,но като се замислиш си е точно така.


Не е от толкова голямо значение колко е трудно или технично трасето;аз и другите момчета имаме доста добра техника на каране и надолу и нагоре,само че зависи и колко си свеж.
Аз например като се опитах да карам с Уолтер в началото така ми се зави свят още на баира и си прецаках дишането,пулса и всичко,че после беше мъка дори по баира,където съм много добър.Важното е колко бързо караш,а не колко е труден участъка.И на границата на крайната умора(така беше с мен)нз дали е било и така с другите,ама не вярвам да сте били по-свежи като се вземе предвид и 30+ градуса температура на въздуха,не е много разумно да се рискува здравето и да се кара надолу(аз едвам държах кормилото от умора).Пък и една грешка и ще си потроша колелото освен себе си.Ако е за веднъж ще го спусна без проблем по-голяма част от спускането. ;)

Това трасе се кара или бавно нагоре за да имаш сили и да си свеж за спускането или надолу тикаш(става въпрос само за скалистия участък,навсякъде другаде се летеше надолу),само че това е състезание,а не разходка.Идеята е да стигнем всички живи и здрави финала и колелото да не е потрошено(все пак аз нямам пари за ремонти всеки ден),иначе повярвай ми,че щом караме планинско,не сме шосейки и караме добре по всякакви терени.Виждаш колко души участват на ХС състезания по горните и други причини и колко участват на Обиколката на Витоша да кажем.Идеята е да има масовост като за начало и да се популяризира спорта,а на трудните трасета видя разликата между Клепе и мен(смачка ме с много),останалите добри планински колоездачи на по 1 обиколка,а другите само се мъчеха.Направи си сам изводите колко сме подготвени за такива трасета.Всичко с времето си казвам аз. :agree:
И наистина се очертава интересно ХС,което щом може да се наблюдава почти цялото трасе дано има повече зрители. :agree:
:beer: :beer: :beer:
Pinky76
 
Мнения: 216
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 5:27 pm

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Backo_ZX5 » Чет Юни 24, 2010 9:29 pm

Pinky76 написа:дано има повече зрители. :agree:


Да, дано има и повече участници, било то и по-малко специалисти/професионалисти :agree:
Важното е да се забавляват :)
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот botroid » Чет Юни 24, 2010 10:38 pm

dimitariv1 написа:...като има някое по-сложно трасе, всички... се възмущават и оплакват...


Същото виждам, че се получава и ако трасето е по-обикновенно. Може ли да ви се угоди?! :)

Popa написа:надявам се да стане хубаво и оспорвано състезание, предпоставките за това са налице - технично и интересно трасе


Кога ще спрат твоите иронични коментари, язвителни бележки и непрестанното дразнещо, злобарско минусоцъкане?! :(!: Ти може да си техничар и агресивен кънтрист и да не харесваш трасета с опростена и права структура, ама пък други се кефят на точно такива, защото не се притесняват как ще спуснат до долу и дали няма да се пребият. Правим трасето по-лесно от обичайното, за да може и колоездачи с по-малко опит и с по-евтини колелета да участват и да останат доволни и да се забавляват, а не да ги разбием със скали, камънаци, прагове, дропове и улеи или пък да ги накажем с километри бутане нагоре!
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Анелия » Чет Юни 24, 2010 10:50 pm

Точно така е, угодия няма никога. В Карлово беше трудно, тук било лесно...Трябва да има разнообразни състезания и е крайно време да спрем да се оплакваме от трасетата :) Каквото има, такова ще се кара :smash:
Аватар
Анелия
 
Мнения: 2165
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 2:01 pm

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот lupi » Чет Юни 24, 2010 11:07 pm

Анелия написа:Точно така е, угодия няма никога. В Карлово беше трудно, тук било лесно...Трябва да има разнообразни състезания и е крайно време да спрем да се оплакваме от трасетата :) Каквото има, такова ще се кара :smash:

Точно така Ани добре се изрази,каквото е такова ще е трасето ,просто елате карайте и се забавлявайте а който спечели ще го наградим.Наздраве на всички :beer: :beer: :beer:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Popa » Пет Юни 25, 2010 2:00 pm

botroid написа:Кога ще спрат твоите иронични коментари, язвителни бележки и непрестанното дразнещо, злобарско минусоцъкане?!


:dontknow: :dontknow: Напротив :offtopic: , ще те помоля да не изопачаваш думите ми и да търсиш само интриги от които никой няма нужда :nono: , трасето наистина ми харесва, моето мнение е че е интересно , всеки си има право на свое виждане на нещата. ;)
Наскоро имах възможност да наблюдавам кръг от шанпионата по- ендуро, който се проведе на поляната на Узана, поне като зрител много ми хареса, почти през цялото време можеше да се следи развоя на състезанието. Надявам се и за XC състезанието да е така, със сигурност ще бъде интересно за зрителите, за състезаващите се най- вероятно също ще е така. Ако имам възможност , със удоволствие ще участвам в състезанието, какво по- хубаво има от това някой да ти направи такова мароприятие близо до Габрово. Смятам че е 100 пъти по- добре да участваш , от колкото да стоиш отстрани и само да коментираш и злорадстваш.Естествено ще участвам както му е реда : със платена такса и номер ;) , както е в белите страни.


Анелия написа:... Каквото има, такова ще се кара :smash:

Напълно подкрепям това мнение :agree: .

Надявам се за в бъдеще все по- малко хора в БГ да мислят по- този начин :crazy: :
botroid написа:
Хаха, луди ли сте да биете пътя заради мероприятие с обща дължина едва ~30 километра и относително ниска трудност?!


Цитата е за състезание в Стара Загора, преди време. :nono: :nono: :crazy:
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот ИНОПЛАНЕТЯНИН » Нед Юни 27, 2010 9:17 am

Жалко, че е толкова кратко и лесно (както разбирам от коментарите), но те нещата се навързани - иначе нямаше да е толкова удобно като начален час за всички :agree: (от други градове, най вече) При условие, че започва в 15.00ч. наистина може да се навърти някоя и друга обиколка :) (е без преуморяване разбира се) Кой знае - ако имам възможност бих дошъл :) ;)
Аватар
ИНОПЛАНЕТЯНИН
 
Мнения: 985
Рейтинг: 1588
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 3:44 am
Местоположение: Из гори и хълмове...

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот did » Нед Юни 27, 2010 5:24 pm

Не може ли поне името да не е толкова соц-шосейкаджийско и да не го наричате "критериум"? Нямаме ли си български думи за видовете състезания в планинското колоездене, няма ли класификация на UCI? :dontknow:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Юни 27, 2010 5:39 pm

did написа:Не може ли поне името да не е толкова соц-шосейкаджийско и да не го наричате "критериум"? Нямаме ли си български думи за видовете състезания в планинското колоездене, няма ли класификация на UCI? :dontknow:


Бари, нека да се образова народа малко по малко ;)
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот did » Нед Юни 27, 2010 6:00 pm

Какво да се образовам? Критериум (изписано така) е руска дума от латински произход, невписана в българския речник. Използва се само в шосейното колоездене.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Юни 27, 2010 6:20 pm

did написа:Какво да се образовам? Критериум (изписано така) е руска дума от латински произход, невписана в българския речник. Използва се само в шосейното колоездене.


Пак си ползвал Google и ВикипедиЯ ;)
Да, и аз от там разбрах какво означава думата и се образовах отново :agree:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот did » Нед Юни 27, 2010 6:28 pm

Ми ползвайте и вие Google, като не знаете значението на думите бре! Безплатно е. Ама го правете, преди да обявите името на някое българско мероприятие, щото ми омръзна аз да съм лош, правейки опити да ви образовам.

"Критериум" на български е "състезание".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот lupi » Нед Юни 27, 2010 7:04 pm

Да да така е само ние използваме чуждици.А какво е на Български ( крос кънтри или даун хил ) да да крос кънтри е страшно Българска дума но досега никой не е правил проблем ,но Критериум е друго сложно е за разбиране.
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот Backo_ZX5 » Нед Юни 27, 2010 7:06 pm

did написа:Ми ползвайте и вие Google, като не знаете значението на думите бре! Безплатно е. Ама го правете, преди да обявите името на някое българско мероприятие, щото ми омръзна аз да съм лош, правейки опити да ви образовам.

"Критериум" на български е "състезание".


Пич, не се заяждай с нас!
Ако ти се драка върви в трънака :crazy:
Backo®
Аватар
Backo_ZX5
 
Мнения: 295
Рейтинг: 1148
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 5:17 pm
Местоположение: UK / BG

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот lupi » Пон Юни 28, 2010 11:43 am

Backo_ZX5 написа:
did написа:Ми ползвайте и вие Google, като не знаете значението на думите бре! Безплатно е. Ама го правете, преди да обявите името на някое българско мероприятие, щото ми омръзна аз да съм лош, правейки опити да ви образовам.

"Критериум" на български е "състезание".


Пич, не се заяждай с нас!
Ако ти се драка върви в трънака :crazy:

:agree: :agree: :agree:
Аватар
lupi
 
Мнения: 421
Рейтинг: 925
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 4:48 pm
Местоположение: габрово

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот stier » Пон Юни 28, 2010 3:21 pm

Зравей ДИД, ако не си наясно с някои неща относно дисциплините заповядаи в Габрово.Всяка последна събота от месеца провеждаме курсове по планинско колоездене и всичко свързано с него.Мисля ,че ще ти е от полза. :beer:
stier
 
Мнения: 15
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Нед Яну 24, 2010 9:27 pm

Re: Наредба за ХС критериум за купа Узана

Мнениеот TeDo_BaPHa » Пон Юни 28, 2010 3:26 pm

lupi написа:Да да така е само ние използваме чуждици.А какво е на Български ( крос кънтри или даун хил ) да да крос кънтри е страшно Българска дума но досега никой не е правил проблем ,но Критериум е друго сложно е за разбиране.


Искам превод на DH, XC, FR, DJ, AM на български, с възможност не по-дълъг превод от оригинала ;). :beer:
ХОРА, ИЗПОЛЗВАЙТЕ ТЪРСАЧКАТА, ТЯ Е НАПРАВЕНА ЗА ДА ВИ УЛЕСНИ!!!
Cipokrila Zizibaga написа:p.s. Ако сте неосъзнат пубер на не повече от 14 и половина , или ми предлагате бартери за всякакъв вид бяла или черна техника, други предмети или човешки органи, моля не ме търсете.
Аватар
TeDo_BaPHa
 
Мнения: 2509
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 13, 2007 9:31 pm
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта


cron