Амбарица 10-11.2010

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kojota » Съб Юли 10, 2010 8:50 pm

Май в събота ще се придвижваме - да пийнем от хубавата Габровска ракия :blush:
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот THEZOGGO » Съб Юли 10, 2010 10:14 pm

Здравейте. :)
Някой има ли свободни две места при него за двама души с две колела (една мекица и един твърдак)? :)
По възможност, ако някой тръгва от София както казва Краси в 6:00 сутринта. На работа съм до към 18:30 в петъка. :( :^: :crap:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот taurus13 » Съб Юли 10, 2010 10:20 pm

Аз ще използвам момента за да осъществя планираното проучване на стария военен път от юг - Хр.Даново - Беклемето, покрай Сувчарското пръскало. Това мисля за събота да го направя, след което да се добера до Добрила, Дерменка или Орлово гнездо, където да преспя и да ви изчакам. Проблема ми за неделя е, че след като се спусна в Троянско, трябва да се изкача някак обратно, за да се спусна още веднъж на юг... :eyebrow:
Някой знае ли, дали има автобуси за южни градове, които минават през Беклемето? Вашите планове за изкачване какви са - с коли до Беклемето или на самоход?
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот nicky bike » Нед Юли 11, 2010 7:06 am

taurus13 написа:... Проблема ми за неделя е, че след като се спусна в Троянско, трябва да се изкача някак обратно, за да се спусна още веднъж на юг... :eyebrow:

Ще измислим някакъв вариянт да те качим горе. ;)
taurus13 написа:... Вашите планове за изкачване какви са - с коли до Беклемето или на самоход?

За сега плановече са да се качим до последната чешма с колите и после една кола да качи шофьорите за да спуснат колите.
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kvelikov » Нед Юли 11, 2010 7:21 pm

Милко, ако пътувам сам от София, за връщането на юг можеш да разчиташ на мен. :agree:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот pavle » Пон Юли 12, 2010 10:25 am

kvelikov написа:
pavle написа:... дотогава по план трябва да съм си взел и вело багажник за колата та може би ще мога да взема някой с мен. Ако има някой да казва пък аз ще потвърдя до вторник...

Ако беше писал и откъде си... току-виж някой дошъл с теб ("Местоположение: CA / PA" :dontknow: )... :D


Както съм написал първо.. CA :)
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kvelikov » Пон Юли 12, 2010 6:34 pm

Вече имаме яснота за програмата:

Вариант 1.

За тези, които искат да разгледат Габрово, да покарат, пощипят или просто поблеят, като вечерта опитат вкуса на бирата в специално подбрано заведение.
Пристигат в събота, свързват се с Ники (0878 467266), ако не са си резервирали нощувка му се примолват и той бащински ги упътва към местното Изтрезвително... :rofl:
На другия ден (неделя) поемат към Троян - Беклемето, като срещата е в 9:30 пред Арката (там ще се оставят и колите).
След като приключим с карането и най вече с епичното спускане, Жоро от Троян ще измисли начин да качи шофьорите горе (без байковете), за да си вземат колите...

Вариант 2.
За ангажетата в събота, които ще пътуват в неделя сутринта, срещата е в 9:30 пред Арката - около 3-4 км над Беклемето. Сценарият с колите се повтаря след спускането.

По молба на домакините и лично моя, уточняваме:
Това НЕ Е разходка в парка, има каране, тикане, носене, последвани от МОЩНО спускане, т.е. ПРЕЦЕНЕТЕ си възможностите!!!
Хора, които са карали само в парка или по полянки и нямат опит в буто-носо-тикането, най-вероятно ще бъдат затруднени и така вероятността да забавят цялата група нараства сериозно. Същото важи и за резервните гуми, изправността на велосипедите, екипировка и т.н. Денят е дълъг, но това не означава, че ще се лензим по тревата със скоростта на бит охлюв...

С най-добри чувства - един от учредителите на най-новия вело-клуб в България - С.К.А. (Сидере, куче! Анатема!), Великов.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот THEZOGGO » Пон Юли 12, 2010 9:54 pm

Същинското каране/бутане/носене, ще бъде в Неделя така ли?
Някой ако има възможност да ни вземе двама човека с байкове, ще сме много благодарни. :agree: :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kojota » Вто Юли 13, 2010 7:59 am

kvelikov написа:Хора, които са карали само в парка или по полянки и нямат опит в буто-носо-тикането, най-вероятно ще бъдат затруднени и така вероятността да забавят цялата група нараства сериозно. Същото важи и за резервните гуми, изправността на велосипедите, екипировка и т.н. Денят е дълъг, но това не означава, че ще се лензим по тревата със скоростта на бит охлюв...

С най-добри чувства - един от учредителите на най-новия вело-клуб в България - С.К.А. (Сидере, куче! Анатема!), Великов.


Винаги като прочета такова предупреждение и почвам да спичам :) и то основно за спускането - нагоре си моем да носим :))

Мисля да я "пробвам" тази Амбарица - ако не ми мине жената път :D
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот bobivg » Вто Юли 13, 2010 8:27 am

kojota написа:
kvelikov написа:Хора, които са карали само в парка или по полянки и нямат опит в буто-носо-тикането, най-вероятно ще бъдат затруднени и така вероятността да забавят цялата група нараства сериозно. Същото важи и за резервните гуми, изправността на велосипедите, екипировка и т.н. Денят е дълъг, но това не означава, че ще се лензим по тревата със скоростта на бит охлюв...

С най-добри чувства - един от учредителите на най-новия вело-клуб в България - С.К.А. (Сидере, куче! Анатема!), Великов.


Винаги като прочета такова предупреждение и почвам да спичам :) и то основно за спускането - нагоре си моем да носим :))

Мисля да я "пробвам" тази Амбарица - ако не ми мине жената път :D


Аз съм със същия проблем поради тази причина премълчах желанието си да покарам с тези хора на рила да НЕ съм им в тежест. Та се чудя ако не отида поне веднъж как мога да преценя дали ще ги бавя. Със сигурност ще имам проблем със спусканията това го знам със сигурност, но от друга страна от това не мисля че ще им причиня голямо забавяне стига да не се пребия де. А за катеренето пък няма как да знам ако не сме въртели по някой баир заедно. Без лоши чувства го казвам просто ми писна да си въртя сам маршрути разпечатани от МТБ и да спирам през 50м да гледам на това кръстовище на къде.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kapitanblood » Вто Юли 13, 2010 8:35 am

Боби,при цялото ми уважение към теб,няма как да ти се отговори на въпроса.Всеки е тръгнал по пътя,по които си ти сега,сам трябва да си направиш сметка дали ще се справиш,никой няма да те върне ако отидеш да на едно такова каране,но да не стане играчка плачка,помниш едно невнимание какво доведе... :agree:
Няма начин да намериш отговор на вътрешния ти въпрос"дали ще се справя"-отиваш и сам преценяваш силите си.
За помощ,винаги разчитай,нали затова сме заедно,да си помагаме в трудните моменти и да се забавляваме на масата.... :agree: :D
ИзображениеDЪrty Muddy
Аватар
kapitanblood
 
Мнения: 1953
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Сря Юли 29, 2009 4:09 pm
Местоположение: София-център

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот bobivg » Вто Юли 13, 2010 9:00 am

Въпроса не е вътрешен дали ще се справя защото не е поставен от мен и щом имам желание да участвам значи съм си отговорил положително на него. Въпроса е как ще се справя спрямо другите участници в начинанието „Денят е дълъг, но това не означава, че ще се лензим по тревата със скоростта на бит охлюв...”, но ти разбрах намека.
п.п Никой не е застрахован от инциденти желая успех на участниците в начинанието.
Изображение
Аватар
bobivg
 
Мнения: 509
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Съб Мар 27, 2010 12:37 pm

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kojota » Вто Юли 13, 2010 9:03 am

bobivg написа: Никой не е застрахован от инциденти .


:agree:

Ако не почнем да се опитваме да караме по трасета които са над нашите възможности - никога няма да се научим - това е моето мнение . Така че въпросът да можеш да си избуташ(носиш ) колелото и нагоре - и евентуално и надолу в участъците където няма да можеш да караш .
Аватар
kojota
 
Мнения: 476
Рейтинг: 1645
Регистриран на: Чет Яну 01, 2009 10:19 pm
Местоположение: Bulgaria - Sofia

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kvelikov » Вто Юли 13, 2010 9:11 am

Приятелю, ако ти не знаеш колко можеш да караш и с каква подготовка си, кой друг... :dontknow:
Никой не слага "филтри", просто всеки сам преценява възможностите си.
Карам байк активно от една година и знам, че съм по средата - мога да катеря баир 20-30 км, мога и да го пусна след това.
Критерият за "нормалност" е дали това ти харесва. Ако ти харесва, значи можеш! Ако се мъчиш и се проклинаш от типа "защо ли тръгнах с тези...", значи това не е твоето каране!
Никой няма да се състезава или да си мери *ишката, но не може и да се спира през 10 мин. за лафче и бира...
Нагледах се на неподготвени хора, тръгнали в планината без вафла дори... Да не говорим за елементарно облекло, части, гуми, екипировка.

Пожелавам ти повече самочувствие и престани да караш сам по планините - има хиляди фенове на този спорт!
Успехи!
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот ivan_radev1 » Вто Юли 13, 2010 9:22 am

bobivg написа:Въпроса не е вътрешен дали ще се справя защото не е поставен от мен и щом имам желание да участвам значи съм си отговорил положително на него. Въпроса е как ще се справя спрямо другите участници в начинанието „Денят е дълъг, но това не означава, че ще се лензим по тревата със скоростта на бит охлюв...”, но ти разбрах намека.
п.п Никой не е застрахован от инциденти желая успех на участниците в начинанието.



при повечето карания има спасителен вариант и кратък път, който често води към най-близката кръчма. така че всеки, който прецени, че не му е по силите, може да предпочете да изчака групата в приятната компания на местните алкохолици.

Струва ми се, че карането до Амбарица е подходящо да си изпробваш възможностите, тъй като ако видиш, че няма да се справиш, можеш да се върнеш и да чакаш в ниското.

Въпросът е хората, които по някаква причина не успяват да спазват общото темпо, да не се сърдят на групата, че не ги чака, а да си измислят подходящ и безопасен за тях резервен вариант (затова е добре да знаят къде отиват и да имат карта или джи пи ес). Пример е Сартор, който имаше здравословни проблеми при изкачването на Рилските езера, но съвсем успешно си запълни деня с каране от Ловна до Скакавица, вместо да рискува да се катери към езерата.



:beer:
Аватар
ivan_radev1
 
Мнения: 346
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 17, 2009 10:10 pm

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kibikoff » Вто Юли 13, 2010 9:49 am

ivan_radev1 написа:Струва ми се, че карането до Амбарица е подходящо да си изпробваш възможностите, тъй като ако видиш, че няма да се справиш, можеш да се върнеш и да чакаш в ниското.


Стара Планина не е място за изпробване на възможности! Не и над 1500м н.в. !!!
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот Popa » Вто Юли 13, 2010 10:33 am

kibikoff написа:
Стара Планина не е място за изпробване на възможности! Не и над 1500м н.в. !!!

:agree: :agree: :agree:
Абсолютно вярно, понякога Балкана е толкова непридвидим , аз лично съм виждал хора да се отказват въобще да карат повече, попадайки във доста неприятни и трудни ситуации. Така че всеки трябва сам да си прецени собствените възможности ;) .
Мисля че темата доста се разводни, като човек карал няколко пъти маршрута мога само да ви кажа че: карането не е леко , има си и бутане ( особено към върха), има си и хубаво спускане, но не е пък толкова страшно ;) . Мисля че всеки каращ редовно в планината , няма да има никакви проблеми ;) , сами си преценете :peace: .
И не забравяйте че няма нищо срамно в това да буташ и на долу, даже обратното- помислил си и си преценил :clap: възможностите си , все пак е най- важно всички да се приберем живи и здрави в къщи, естествено и заредени с положителни емоции, макар и доста често мнооооого изморени ;) :beer: :beer: .
Никога не спори с глупак - ще те завлече на неговото ниво и ще те победи с опит!
Аватар
Popa
 
Мнения: 244
Рейтинг: 1862
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 5:43 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот SStoeV » Вто Юли 13, 2010 6:04 pm

Едно птиченце ми докладва, че днес някой е ходил по Беклемето да пробва трасето дали може от Габрово да се иде на ход и да се прибере обратно. :bigeyes:
Аватар
SStoeV
 
Мнения: 684
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 26, 2007 7:10 pm
Местоположение: София

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kvelikov » Вто Юли 13, 2010 6:22 pm

Като гледам на картата - може:
х. Мазалат - покрай Пеещите скали - х. Тъжа - заслон Хр. Ботев - х. Васил Левски - х. Добрила - вр. Амбарица
След това обратно... Поне на теория сметката излиза.

Лошото е, че се губи зверското спускане, което всички така чакат.
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот nicky bike » Вто Юли 13, 2010 6:37 pm

Обръщение за тези, които ще дойдат в събота - нека пишат, за да знаем как да направим организацията със спането и вечерите. Паралелно с мероприятието в събота може да направим първата сбирка на новосъздадения Мтб клуб С.К.А. като предлагам дневния ред да започне с реч на Краси Великов и продължи с подобни течни мисли. :beer: :beer:
Умния човек не говори много, а действа, простия ... само пише, когато няма какво друго да направи!
Аватар
nicky bike
 
Мнения: 959
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 20, 2006 8:49 pm
Местоположение: Bulgaria Габрово

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот joropc » Вто Юли 13, 2010 7:06 pm

kvelikov написа:Като гледам на картата - може..

Хм, "Совите не са това, което са"
:peace:
Изображение
-------------------------------------------------------------
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
joropc
 
Мнения: 1125
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 9:57 pm
Местоположение: Троян

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kvelikov » Вто Юли 13, 2010 8:35 pm

Поради ОГРОМНАТА вероятност Великов да е на семинар в събота, може да се окаже, че физически ще му е невъзможно да присъства на поливането... :dontknow:
Убеден съм, че евентуалното отсъствие на скромната ми личност в никакъв случай няма да попречи на мощната габровска агитка - все пак се казвате ИСПОЛИН!
Ако се наложи компенсация, в неделя ще се постарая пръв да кача Амбарица и да ви посрещна в народна носия, закичен със здравец... :rofl:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот taurus13 » Вто Юли 13, 2010 9:56 pm

kvelikov написа:Ако се наложи компенсация, в неделя ще се постарая пръв да кача Амбарица и да ви посрещна в народна носия, закичен със здравец... :rofl:
:beer:

Туй искам да го видя......
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот botroid » Вто Юли 13, 2010 10:04 pm

kvelikov написа:Като гледам на картата - може... Поне на теория сметката излиза

Такива сметки са без кръчмар :nono: Теория само по карта, без да имаш идея какво е на практика, е много погрешно нещо. Между Ботев и Амбарица е най-алпийската част на Балкана и най-опасната. Скалисти гребени, тесни алпийски ръбове край страхотни пропасти, където по думите на планинари, дори лек полъх на вятъра може да те извади от равновесие :bigeyes: За каране не може да става и дума, освен може би на отделни, незначителни като продължителност места. Основните дейности са обичайните за такива места, драпане, влачене, тикане и носене. Лично аз не съм минавал този участък, но нашия уважаем колега Ники го е минавал за 10 часа, което е показателно за това колко е мъчителен маршрута.

kvelikov написа:Лошото е, че се губи зверското спускане, което всички така чакат

Има такива които чакат зверското катерене! :eyebrow:
Аватар
botroid
 
Мнения: 701
Рейтинг: 1343
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 3:53 pm
Местоположение: Габрово

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот taurus13 » Вто Юли 13, 2010 10:25 pm

Е той Великов, имаше предвид минаване под билото през хижа В.Левски. Иначе през купените и кръстците е ясно, че е за хубаво време.
Изображение
Аватар
taurus13
 
Мнения: 5727
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Дек 17, 2007 10:07 am

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот pavle » Сря Юли 14, 2010 11:05 am

Аз като съм Сидеров ще може ли да участвам в първата сбирка на СКА :D

Мисля да пътувам в събота. Имам място за още 1 байк и 2-3 колЕздачи/ки.

@nicky bike - кажи някакъв тел/скайп да се разберем - ако трябва предварително $ за спането и т.н.
Инициатива "Алабак"
аз ремонтирам колото си при Пацо - Вело 2009
Аватар
pavle
 
Мнения: 315
Рейтинг: 1550
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 12:38 pm
Местоположение: CA / PA

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот g.loumbev » Сря Юли 14, 2010 9:54 pm

Аз отпадам за Амбарица :banghead: желая ви страхотно изкарване :wavey:
Аватар
g.loumbev
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1495
Регистриран на: Сря Юни 23, 2010 2:16 pm
Местоположение: София

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот Fevo » Сря Юли 14, 2010 10:29 pm

Здравейте и от мен :peace: ,като за добре дошъл в този форум (това ми е втория пост) мисля да се включа в вариант 2 :hbang: предложен от kvelikov . Ще се качвам с колата от Казанлък през Калофер ,Сопот...... Ще гледам да съм там горе пред арката в 9:30 както е уговорката :beer:
rock'n roll Ontario TE
Аватар
Fevo
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1210
Регистриран на: Вто Юли 06, 2010 1:15 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот kvelikov » Чет Юли 15, 2010 12:09 am

Съботата изгоря - ще семинарствам в София. :banghead:
Аварийно минавам на вариант 2 - сутринта се помъкваме с Боби (след като "ние двамата пием кафе") и в 9:30 ще бъдем пред Арката.
Мисля да изпълня обещанието си и първи да стъпя на Амбарица, само народната носия и здравеца се чудя откъде да намеря... :rofl:
Вярвам, че чутовната сила на ИСПОЛИНЦИ ще тресе поне до 04.00 стените на избраното заведение... :drunk:
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Амбарица 10-11.2010

Мнениеот tanya » Чет Юли 15, 2010 12:24 pm

Искам да попитам как ще се транспортират после шофьорите от Троян до Беклемето?
Мислим да се включим с две коли. Така като гледам още доста хора се канят да идват.
Изображение
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта