Каране в трънския край - 17.07.2010

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Каране в трънския край - 17.07.2010

Мнениеот lostrider@ » Сря Юли 14, 2010 10:17 pm

Привет колеги,
Реших да предложа на вашето внимание една не особено популярна дестинация. Тъй като израстнах по този край, сами може да прецените откъде идва пристрастието ми в опита си да го популяризирам.
Става въпрос за следния маршрут: http://maps.google.com/maps/ms?hl=en&ie ... 68743&z=13 . (Може пък на някой да се стори познат :dontknow: Who knows?).
Както сами се досещате, при посоката на движение, има два варианта. Проблемът е, че съм минавал само в едната от тях: Трън-> Ломница-> ...Трън. Аз лично не го харесах особено, защото почти през половината път до хижа Руй е бутане (може би 4-5 километра :dontknow: ). Исках да проуча обратния маршрут: Трън->с. Забел->х. Руй->....Трън. Според един дядо от моето село (ловджия), по- лесно се излиза именно по този път. Желанието ми е да проверя, до колко това отговаря на истината :).
Транаспорт: Тук нещата са малко сложни. Преди имаше автобус от София (автогара Овча Купел). Напоследък виждам, че летят някакви бусове - беден край, криза....Т.е. възможност за превоз на човешка единица заедно с велосипед, клони към 0. Единственият вариант е с автомобил. Аз мога да поема 1 човек, но не мога да го върна, тъй като ще остана на село през уйкенда.
Ами виждам, че предложението не звучи крайно примамливо, но много бих се радвал, яко се намерят оптимисти.
Това е. Ако имате предложения и въпроси - питайте.
:wavey:
П.П.
Забравих да допълня нещо. Трасето е с дължина 30 км. (+- 1км.) Не е изморително. Т.е. не се изискват особени професионални умения и издръжливост, за да се справиш.
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Каране в трънския край - 17.07.2010

Мнениеот kvelikov » Чет Юли 15, 2010 12:00 am

Този район ми е отдавна в календара, но все не мога да го избутам напред... :dontknow:
Може би наесен ще ми се отвори парашута.
Ако го караш, опиши, pls - как е като маршрут и натоварване, може ли да се удължи на 40-50 км, има ли места за технично каране и спускане?
:beer:
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
kvelikov
 
Мнения: 4453
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Пон Юли 13, 2009 5:13 pm
Местоположение: София 0899982814

Re: Каране в трънския край - 17.07.2010

Мнениеот veskoz » Чет Юли 15, 2010 10:28 am

И на мен ми се въртят разни идеи около Горочевци, но за сега липсва време за реализация. Района е добър за XC, но и доста открит. Пазете се от слънцето. :peace:
Сервизът за моя велосипед! http://www.velo09.com
Аватар
veskoz
 
Мнения: 4508
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 29, 2007 12:30 pm
Местоположение: София

Re: Каране в трънския край - 17.07.2010

Мнениеот lostrider@ » Чет Юли 15, 2010 11:02 am

Има вариант за удължаване на трасето, но трябва да се разучи. Гледам, че гората там е доста просечена от камиони на дървосекачи.
И пак да кажа: трасето не е особено тежко и не е крайно изморително. Просто имаше един участък, който за мен беше брутален. Освен бутане, друг вариант на видях. За това ми се искаше да мина по обратния маршрут, за да преценя какава е разликата. Пък, ако направя проверката с някой колега, още по- добре. :)
От техническа гледна точка...хм..През голяма част от пътя има дълбоки коловози от пороите, на места има много остри завои, а също така има и някои доста стръмни участъци... За DJ и подобни лудории не става, ако някой го интересува.. Също така, да се има предвид, че около 7км. са асфалт.
Аватар
lostrider@
 
Мнения: 425
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 16, 2007 3:24 pm

Re: Каране в трънския край - 17.07.2010

Мнениеот 4getcredo » Чет Юли 15, 2010 11:49 am

Този маршрут сме го карали в посока Трън - Ломница - х. Руй - в. Руй ... Качването през Ломница е по-стръмно наистина, но пък и спускането по него няма да е кой знае колко интересно (освен участъка от в. Руй до х. Руй, където има пряка пътека). Пътят през Забел или Туроковци е доста използван и е по-приятен за каране нагоре... На мен лично ми се иска да пробвам някои от пътеките, тръгващи от в. Руй в посока Зелениград.

Ето малко мъгливи снимки... :D
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София


Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта