Паралелна Вселена - Хисар 2005

Това е старият форум "Мероприятия" в който ще намерите повечето теми за състезания, организирани карания и интересни индивидуални карания, публикувани преди 2011 г.

Мнениеот Admin » Нед Авг 21, 2005 9:22 pm

Хубаво състезание стана, жалко, че някои го развалиха по споменатите по-горе начини, но все пак това не попречи на почти всички да се изкефим страхотно! :^:

Но наистина е гадно, че има толкова боклуци на две колела, които използват планината като контейнер за отпадъци.

[quote]Същата забележка отправиха и организаторите на техническата конференция, но лично аз бях свидетел на няколко пъти как колоездачи изхвърляха боклук в планината. Култура...
[/quote]

Тези имат късмет, че не са го направили пред погледа на някой от нашата групичка, иначе можеше да има отпаднали поради счупване и дисквалифицирани за сбиване :angfire:
А ти следващия път като ги видиш, поне им кажи нещо накриво, или още по-добре им запиши номерата или нещо подобно...
Аз направо се вбесих когато намерих насред черния път чифт скъсани ръкавици TCM, прилежно изхвърлени от собственика им. Ако той прочете това, искам да му препоръчам следващия път да бъде така добър като си купува боклуци, да си ги завира в раницата или джобовете, ако ще и във вътрешния заден джоб да си ги завира, а не да ги хвърля насред пътеката, та други да му ги събираме! :(!:

Та така...ще гледам по-бързичко да напиша репортажа със снимките :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SoRcE » Нед Авг 21, 2005 9:43 pm

Systezanieto beshe super osobeno traseto sys dyylbokite kolovozi pri spuskaneto koito dosta zatrudniha shoseiki:^: Ama ko da kaja organizaciqta behse super izkliu4aem nedurazumeniqta sys kategoriqta profesionalisti:yawn2: Shte 4akam s netyrpenie systezanieto drugata godina
SoRcE
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 9:22 pm

Мнениеот pdobrev » Нед Авг 21, 2005 10:00 pm

[quote="Admin"]

А ти следващия път като ги видиш, поне им кажи нещо накриво, или още по-добре им запиши номерата или нещо подобно...

[/quote]


Разбира се, че им направихме забележка (беше хвърлено едно шише минерална вода), но човека отговори - "Е, да, ама какво да се прави".
pdobrev
 
Мнения: 33
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 17, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Нед Авг 21, 2005 10:05 pm

Идват ми наум доста неща, които бих му направил на този, ама не са за приказване...:(!:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SoRcE » Нед Авг 21, 2005 10:06 pm

Az pyk sh vi kaja kot mislq- ... BAI SELIU... btw tva da ne e bila nekva shuseika
SoRcE
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 9:22 pm

Мнениеот kossy » Нед Авг 21, 2005 10:49 pm

Привет на всички,
беше ми първото състезание и доста ми хареса. Получи се много добре с изключение на една абсурдна ситуация. Общо взето е много тъпо около 2км преди финала да разбереш че си объркал пътя и заедно с една друга група участници, също объркали се, да се луташ по едни ливади без път, за да намериш трасето.:banghead: И това при положение, че си следвал маркировката (или поне така си мислех):dunno:Това се случи при втория язовир. Изведнъж се оказахме от другата страна на язовира, противоположно на трасето и загубихме 10-15 минути да се върнем на пътя. Търся други хора, които да са имали подобна участ да коментират. Аз и досега не мога да разбера как се получи това. Едни момчета казаха, че и те са се объркали, обаче на друго място пак в тази зона. Явно е имало нещо нередно. Важното е, че финиширах без проблеми, въпреки 4-те километра повече.:hbang2: Чакаме класирането.
Иначе беше яко и май ще повторя.
kossy
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 8:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blackdog » Пон Авг 22, 2005 8:55 am

Мдаа, състезанието беше супер! Аз понеже слушах внимателно на техническата конференция нямах проблеми с коловозите. По ред причини тръгнах последен от Хисар и завърших пред-пред-последен :) за щастие никъде не се обърках. За ужас на организаторите се беше загубил най-малкия участник (голям пич)и то преди междинната контрола но за щастие се беше усетил и финишира успешно - при това преди мен :). За шосейките нямам думи, връщащите се дори отказаха да си кажат номерата на Жоро от организаторите който караше най-отзад за да събира закъсалите ... Иначе голям кеф и нагоре и надолу, а и времето беше с нас (като изключим че ни заваля дъжд към края и че на финала имах кал и пясък в устата, ушите, носа и т.н.). Съжалявам само че движейки се най-отзад не можах да се запозная с повече хора но смятам да наваксам в София :). На всички участвали :beer: и догодина пак съм там :).

p.s. Благодаря много на момчето с което си михме колелата пред "Минстрой" за добрия съвет за спирачките :beer:
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пон Авг 22, 2005 1:23 pm

Състезанието беше супер!!! Браво на организаторите за перфекната организация

Жалко само че някои хора чрез боклуците си и приказките изприказвани след финала се опитаха да помрачат доброто настроение

Честито на победителите!!!
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Icaka » Пон Авг 22, 2005 2:11 pm

За първи път участвам на състезание и останах много доволен от организацията и трасето. Никога не съм карал по такъв терен с подобни спускания, накефих се максимално :hbang2:. Трябва да благдаря и на моята бричка, че премина финала без да я бутам :banana: въпреки че счупих 2-рата плоча на задното движение оште преди да са минали 10 минути от старта :boggled:. Догодина пак съм там :beer:.
Колкото до боклуците на две колела, които замърсяваха трасето :censored::(!::dark:
Icaka
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Авг 02, 2005 1:55 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Пон Авг 22, 2005 3:35 pm

Супер беше карането!Особено в приятната компания, в която се движих...:beer::beer:
А участниците, движещи се в насрещното бяха като приятно допълнение към преживяването...:^::beer::beer:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gugo » Пон Авг 22, 2005 3:48 pm

админ, пуснал съм ти няколко снимчици.
Не е кой-знае какво (нямам от самото състезание), но The Night Flight си я бива - нямам мейла на mih, за да му я пратя;-)
gugo
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 9:11 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blackdog » Пон Авг 22, 2005 4:09 pm

Освен добрите си впечатления от трасето и организацията искам да изкажа и възмущението си от поведението на групичката на "протата" картотекирани в БФПК. Направиха ми много лошо впечатление и на техническата конференция, и на старта а и след финала ...
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот F1-MAN » Пон Авг 22, 2005 4:18 pm

[quote="Blackdog"]

Освен добрите си впечатления от трасето и организацията искам да изкажа и възмущението си от поведението на групичката на "протата" картотекирани в БФПК. Направиха ми много лошо впечатление и на техническата конференция, и на старта а и след финала ...
[/quote]

Прави си бяха, то по тая логика и аз съм професионалист, нищо че карам Бехемот и съм далеч от нивото на добрите, само защото съм картотекиран. За мен професионалист е човек, на който това му е професия и работа, а всеки от най-добрите в ПЛАНИНСКОТО колоездене работи нещо друго, за да си изкарва парите. Така и не разбрах защо стана тая мешаница с Николай Костадинов накрая, като доколкото разбрах само картотекираните в БКС ще се броят за про.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот climb » Пон Авг 22, 2005 11:36 pm

[quote="kossy"]

Привет на всички,
беше ми първото състезание и доста ми хареса. Получи се много добре с изключение на една абсурдна ситуация. Общо взето е много тъпо около 2км преди финала да разбереш че си объркал пътя и заедно с една друга група участници, също объркали се, да се луташ по едни ливади без път, за да намериш трасето.:banghead: И това при положение, че си следвал маркировката (или поне така си мислех):dunno:Това се случи при втория язовир. Изведнъж се оказахме от другата страна на язовира, противоположно на трасето и загубихме 10-15 минути да се върнем на пътя. Търся други хора, които да са имали подобна участ да коментират. Аз и досега не мога да разбера как се получи това. Едни момчета казаха, че и те са се объркали, обаче на друго място пак в тази зона. Явно е имало нещо нередно. Важното е, че финиширах без проблеми, въпреки 4-те километра повече.:hbang2: Чакаме класирането.
Иначе беше яко и май ще повторя.
[/quote]

Аз бях едното от тия момчето които са ти казали че са се объркали.Да не би да си говорил с нас когат бяхме спрели до един камак и едно дърво да почиваме.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kossy » Вто Авг 23, 2005 8:16 am

[quote="climb"]

[quote="kossy"]

Привет на всички,
беше ми първото състезание и доста ми хареса. Получи се много добре с изключение на една абсурдна ситуация. Общо взето е много тъпо около 2км преди финала да разбереш че си объркал пътя и заедно с една друга група участници, също объркали се, да се луташ по едни ливади без път, за да намериш трасето.:banghead: И това при положение, че си следвал маркировката (или поне така си мислех):dunno:Това се случи при втория язовир. Изведнъж се оказахме от другата страна на язовира, противоположно на трасето и загубихме 10-15 минути да се върнем на пътя. Търся други хора, които да са имали подобна участ да коментират. Аз и досега не мога да разбера как се получи това. Едни момчета казаха, че и те са се объркали, обаче на друго място пак в тази зона. Явно е имало нещо нередно. Важното е, че финиширах без проблеми, въпреки 4-те километра повече.:hbang2: Чакаме класирането.
Иначе беше яко и май ще повторя.
[/quote]

Аз бях едното от тия момчето които са ти казали че са се объркали.Да не би да си говорил с нас когат бяхме спрели до един камак и едно дърво да почиваме.
[/quote]
Точно аз бях май. Нали ти каза че имаш проблеми с кръста и сте спрели да почивате много малко преди финала.
kossy
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 8:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blackdog » Вто Авг 23, 2005 9:17 am

[quote="F1-MAN"]

[quote="Blackdog"]

Освен добрите си впечатления от трасето и организацията искам да изкажа и възмущението си от поведението на групичката на "протата" картотекирани в БФПК. Направиха ми много лошо впечатление и на техническата конференция, и на старта а и след финала ...
[/quote]

Прави си бяха, то по тая логика и аз съм професионалист, нищо че карам Бехемот и съм далеч от нивото на добрите, само защото съм картотекиран. За мен професионалист е човек, на който това му е професия и работа, а всеки от най-добрите в ПЛАНИНСКОТО колоездене работи нещо друго, за да си изкарва парите. Така и не разбрах защо стана тая мешаница с Николай Костадинов накрая, като доколкото разбрах само картотекираните в БКС ще се броят за про.
[/quote]

Абе все си мисля че е едно да си прав, а съвсем друго да питаш организатора как ще ти засича времето ако му се присере!
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот climb » Вто Авг 23, 2005 9:56 am

[quote="kossy"]

[quote="climb"]

[quote="kossy"]

Привет на всички,
беше ми първото състезание и доста ми хареса. Получи се много добре с изключение на една абсурдна ситуация. Общо взето е много тъпо около 2км преди финала да разбереш че си объркал пътя и заедно с една друга група участници, също объркали се, да се луташ по едни ливади без път, за да намериш трасето.:banghead: И това при положение, че си следвал маркировката (или поне така си мислех):dunno:Това се случи при втория язовир. Изведнъж се оказахме от другата страна на язовира, противоположно на трасето и загубихме 10-15 минути да се върнем на пътя. Търся други хора, които да са имали подобна участ да коментират. Аз и досега не мога да разбера как се получи това. Едни момчета казаха, че и те са се объркали, обаче на друго място пак в тази зона. Явно е имало нещо нередно. Важното е, че финиширах без проблеми, въпреки 4-те километра повече.:hbang2: Чакаме класирането.
Иначе беше яко и май ще повторя.
[/quote]

Аз бях едното от тия момчето които са ти казали че са се объркали.Да не би да си говорил с нас когат бяхме спрели до един камак и едно дърво да почиваме.
[/quote]
Точно аз бях май. Нали ти каза че имаш проблеми с кръста и сте спрели да почивате много малко преди финала.
[/quote]

Аз ли съм имал проблем с кръста
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kossy » Вто Авг 23, 2005 10:03 am

[quote="climb"]

[quote="kossy"]

[quote="climb"]

[quote="kossy"]

Привет на всички,
беше ми първото състезание и доста ми хареса. Получи се много добре с изключение на една абсурдна ситуация. Общо взето е много тъпо около 2км преди финала да разбереш че си объркал пътя и заедно с една друга група участници, също объркали се, да се луташ по едни ливади без път, за да намериш трасето.:banghead: И това при положение, че си следвал маркировката (или поне така си мислех):dunno:Това се случи при втория язовир. Изведнъж се оказахме от другата страна на язовира, противоположно на трасето и загубихме 10-15 минути да се върнем на пътя. Търся други хора, които да са имали подобна участ да коментират. Аз и досега не мога да разбера как се получи това. Едни момчета казаха, че и те са се объркали, обаче на друго място пак в тази зона. Явно е имало нещо нередно. Важното е, че финиширах без проблеми, въпреки 4-те километра повече.:hbang2: Чакаме класирането.
Иначе беше яко и май ще повторя.
[/quote]

Аз бях едното от тия момчето които са ти казали че са се объркали.Да не би да си говорил с нас когат бяхме спрели до един камак и едно дърво да почиваме.
[/quote]
Точно аз бях май. Нали ти каза че имаш проблеми с кръста и сте спрели да почивате много малко преди финала.
[/quote]

Аз ли съм имал проблем с кръста
[/quote]

Абе някой от вас (ако сте били вие) ми каза, че нещо го е заболяло, може и да бъркам, но така си спомням:dunno:
kossy
 
Мнения: 6
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 8:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот climb » Вто Авг 23, 2005 4:31 pm

ммм май бъркаш.Ние бяхме аз и още един пич някъде на мойте години(15) и аз бях с червена каска и чрвен climber а той с син спринт.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот SoRcE » Вто Авг 23, 2005 6:06 pm

climb ti kak se kazvash?
SoRcE
 
Мнения: 140
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Апр 26, 2005 9:22 pm

Мнениеот mih » Вто Авг 23, 2005 6:35 pm

а майка ти откъде е?
:crazy:

няма ли чат за вас?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот naka76 » Вто Авг 23, 2005 6:55 pm

[quote="Blackdog"]
Абе все си мисля че е едно да си прав, а съвсем друго да питаш организатора как ще ти засича времето ако му се присере!
[/quote]


Ти сега си далеч от неговото ниво и за това приказваш глупости!Представи си че се бориш за първото място и изведнъж ти орежат крилата с някаква глупост!?Няма ли да си търсиш правата?Николай идва в Планинското Колоездене о т Ориентирването!Така че няма нищо общо с шосейното колоездене!Проблема се състоеше в това че както винаги БФПК не можа да даде списък със картотекираните си състезатели и Професионалисти се водеха само тези които имаха регистрация в БФК и именно тем го сложиха Ники!Стана едно недорузомение в което всочки са виновони и всички са невинни,като потърпевш е както винаги малката мишка която е в дъното на пирамидата!

Още веднъж моля като правите коментари по дадена тема помислете преди да пишите!С тези си писания вие обиждате най-добрия ни колоездач в ХС.Всеки си имама кусури,никой не е безгрешен,но нека и ние да сме малко по-толерантни!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Blackdog » Вто Авг 23, 2005 7:17 pm

[quote="naka76"]

[quote="Blackdog"]
Абе все си мисля че е едно да си прав, а съвсем друго да питаш организатора как ще ти засича времето ако му се присере!
[/quote]


Ти сега си далеч от неговото ниво и за това приказваш глупости!Представи си че се бориш за първото място и изведнъж ти орежат крилата с някаква глупост!?Няма ли да си търсиш правата?Николай идва в Планинското Колоездене о т Ориентирването!Така че няма нищо общо с шосейното колоездене!Проблема се състоеше в това че както винаги БФПК не можа да даде списък със картотекираните си състезатели и Професионалисти се водеха само тези които имаха регистрация в БФК и именно тем го сложиха Ники!Стана едно недорузомение в което всочки са виновони и всички са невинни,като потърпевш е както винаги малката мишка която е в дъното на пирамидата!

Още веднъж моля като правите коментари по дадена тема помислете преди да пишите!С тези си писания вие обиждате най-добрия ни колоездач в ХС.Всеки си имама кусури,никой не е безгрешен,но нека и ние да сме малко по-толерантни!
[/quote]

Въобще не говоря за това! Най-потърпевшия се държа най-прилично! Може и да обиждам най-добрите ни състезатели но, и аз съм обиден от глупостите които бях принуден да гледам и слушам от келешите около него. Карането си е каране а лошото възпитание нещо съвсем друго.
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот gugo » Сря Авг 24, 2005 12:39 pm

Какво стана с фотографския конкурс?
Оценяването трябваше да бъде още на 21-ви май?
А резултатите на участниците след 3-то място?!?
gugo
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 9:11 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Admin » Сря Авг 24, 2005 11:13 pm

Репортажът вече е готов :8D:
http://www.mtb-bg.com/news/news00268-240805.htm
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Чет Авг 25, 2005 12:05 am

wtf?! :hbang2::hbang2::hbang2:

[img]http://www.mtb-bg.com/news/news00268_01.jpg[/img]

:O:O:O

Става за снимка на седмицата. Каква тъжно-тъпа история.

Малко сме - знаем се. Кой бил "любител", кой "професионалист", айдее?

Май всички сме "любители".
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот naka76 » Чет Авг 25, 2005 12:24 am

БРАВО!!Много добре и точно написана статия!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pascoff » Чет Авг 25, 2005 7:59 am

[quote="Admin"]

Репортажът вече е готов :8D:
http://www.mtb-bg.com/news/news00268-240805.htm
[/quote]


Любо, евала [color=green]"За боклуците..."[/color] :agree:
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Чет Авг 25, 2005 9:28 am

@Admin: И от мен едно голямо :agree:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Blackdog » Чет Авг 25, 2005 9:35 am

:thumbu: Много точно написано!
Б.Т.В. мисля че някой е събирал боклуците защото аз със сигурност се движих най-отзад и не видях много боклуци, имаше но аз очаквах да са доста повече.
There's a lady who's sure ...
Blackdog
 
Мнения: 117
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 10:05 am
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Мероприятия - архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта


cron