otnovo weekend

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот Cveti » Съб Авг 16, 2003 12:16 pm

Еми и аз съм сигурна,стига да не ми мине котка път (освен мойта котка).Няма начин да не ни познаеш-просто отиваш при който видиш с колело,и му казваш здрасти,ти ли си еди кой си:)Досега тоя начин действа безпогрешно.Освен това и да си сам,не виждам защо трябва да увисваш-качваш си колелцето на рейса за Железница и от там може и по Плана,можеш и по обиколната пътека,или просто си избираш направление и караш по Витоша.
Обикновено се чакаме на спирката на 98.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tanuco » Съб Авг 16, 2003 12:56 pm

[quote="Spawn"]Дано има развитие, че ми се кара а и ще бъде нещо като тренировка за обиколката ми из Родопите следващата седмица (Пещера - Нова махала - Девин - "Дяволското гърло" - я. Антон Ивановци - Кричим):)[/quote]


В този ред ли мислите да минавате обектите?!
АКо е така-по-добре направете някаква промяна, защото от Дяволското гърло ще трябва да се върнете пак до Девин, за да стигнете до Антон Ивановци....по пътя ли мислите да карате или по пътеки?
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Spawn » Съб Авг 16, 2003 1:25 pm

Абе то хубаво ама трябва да си нося едно листче с никове и да питам подред :D
Интригата обаче е че съм карал само веднъж на Витоша и се качих със седалковия ливт а с автобус не съм ходил нито на Витоша нито на Плана, та си представи как ще ги позная маршрутите ...
Абе дано има някой там, аз ще съм със синя каска и червено BIANCHI.
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Spawn » Съб Авг 16, 2003 1:31 pm

Абе то хубаво ама трябва да си нося едно листче с никове и да питам подред :D
Интригата обаче е че съм карал само веднъж на Витоша и се качих със седалковия ливт а с автобус не съм ходил нито на Витоша нито на Плана, та си представи как ще ги позная маршрутите ...
Абе дано има някой там, аз ще съм със синя каска и червено BIANCHI.
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Spawn » Съб Авг 16, 2003 2:34 pm

[quote="Tanuco"]

[quote]
В този ред ли мислите да минавате обектите?!
АКо е така-по-добре направете някаква промяна, защото от Дяволското гърло ще трябва да се върнете пак до Девин, за да стигнете до Антон Ивановци....по пътя ли мислите да карате или по пътеки?
[/quote]


В този ред ще да е защото незнам пътеки да стигнем направо до дяволското гърло, а на връщане ще е по пътя покрай язовира, все пак гледката си заслужава а и ще се спускаме а и НеЗнаМ пътеки за надолу :D
Идеята е да се преспи в Девин че там ме заинтригува месторазположението им на ретланслатора им за телевизия ... готина скала :)

Btw Изжинявам се за двойният пост.
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Cveti » Съб Авг 16, 2003 2:47 pm

[quote="Spawn"]

Абе то хубаво ама трябва да си нося едно листче с никове и да питам подред :D
Интригата обаче е че съм карал само веднъж на Витоша и се качих със седалковия ливт а с автобус не съм ходил нито на Витоша нито на Плана, та си представи как ще ги позная маршрутите ...
Абе дано има някой там, аз ще съм със синя каска и червено BIANCHI.
[/quote]

Е,значи няма начин да не се познаем-аз съм с червена каска и синьо колело[:p].Ще се постарая в 10 да съм на Хладилника.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Tanuco » Съб Авг 16, 2003 2:50 pm

Ретланслатора се намира на връх Гребенец.Но....ако ще направите Девин-Дяволско гърло-Девин ми се струва че ще се разкарвате повече.Няма ли как да си спестите двойното минаване през Девин?Или няма да взимате маршрута-Дяволско гърло-Антон Ивановци за 1 ден?.А замисляли ли сте се да минете и през Ягодинската пещера?Определено имам какво да се види.Ждрелото е изключително красиво, а с колело се откриват невероятни гледки.А и пещерата е доста интересна с много красиви образувания.Тя е на 7км от разклонението за Триградското ждрело(->Дяволското гърло).Вместо да завиете от основния път наляво продължавате нагоре, качвате се до една яз.стена и оттам е само спускане и равно до пещерата, а качването не е трудно.
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Spawn » Съб Авг 16, 2003 4:02 pm

[quote="Tanuco"]

Ретланслатора се намира на връх Гребенец.Но....ако ще направите Девин-Дяволско гърло-Девин ми се струва че ще се разкарвате повече.Няма ли как да си спестите двойното минаване през Девин?Или няма да взимате маршрута-Дяволско гърло-Антон Ивановци за 1 ден?.А замисляли ли сте се да минете и през Ягодинската пещера?Определено имам какво да се види.Ждрелото е изключително красиво, а с колело се откриват невероятни гледки.А и пещерата е доста интересна с много красиви образувания.Тя е на 7км от разклонението за Триградското ждрело(->Дяволското гърло).Вместо да завиете от основния път наляво продължавате нагоре, качвате се до една яз.стена и оттам е само спускане и равно до пещерата, а качването не е трудно.
[/quote]



За 2 дена ще да бъде но ще разгледам и варианта с Ягодинската пещера, но ме притеснява разстоянието + непознаването на терена :) . Абе ще разгледам маршрутите на картата как са. Жалко че не работи книжарницата на Картография-та, че там има хубави карти на Родопите в 6 части ... както и да е благодаря за съвета.

Cveti, ми ще се озъртам, автогарата не е много голяма :) . А билетчета от къде се взимат, простете невежеството ми ?

P.S. Дано не вали !
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Tanuco » Съб Авг 16, 2003 4:23 pm

Трудно ще объркате пътя за Ягодинската пещера.Ще стигнете един разклон, наляво за Триградското ждрело, надясно(главния път) за Тешел, Ягодина и т.н.Завивате по главния път и след 500м има табела вляво за Ягодина.Има малко спускане и 6км до пещерата.1 км преди пещерата пак има разклонение, но навсякъде е указано с табели, така че споко;)
А, и разстоянието не е кой знае колко голямо.Само за Ягодинската пещера имай предвид че разглеждането е 45мин. и се влиза май на всеки кръгъл час.
Tanuco
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1653
Регистриран на: Сря Окт 30, 2002 1:53 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Съб Авг 16, 2003 5:17 pm

Билетчетата да са проблема!По ме притеснява все по-тъмното небе...Там си има будка за билетчета,трябват ти най-обикновени такива за градския транспорт,1 за теб и 1 за колелото,ако искаш да пътуваш спокойно.Надявам се да не вали утре.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот dil » Съб Авг 16, 2003 5:56 pm

и аз ще се присъединя, ако до 9:30 не завали ;)
ще съм с много жълто (на цвят) колело
Аватар
dil
 
Мнения: 261
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:05 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Spawn » Съб Авг 16, 2003 6:08 pm

А значи от нормалните билети, бях останал с впечатление че билетите са за като извънградски маршрут. Значи няма проблем, центрирах си задната гума и пооправих спирачките сега излизам да бая на времето :D.
Неразбрах само, ако утре спре да вали до към 9 ~ 9:30 ще се ходи ли или не ?
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Cveti » Съб Авг 16, 2003 6:58 pm

Хм..ами аз бих се пробвала.Ако повали малко през нощта сутринта ще имаме перфектно време за каране,а не вярвам да се разкаля много от едно дъждче,тъй като тия дни е доста горещо.Освен това вече няколко пъти тръгвам по време,което дава вид,че ще се превурне в буря,пък все не завалява докрая...така че мисля си заслужава.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Пон Авг 18, 2003 10:59 pm

obikolka na rodopite molqqq

bixte li vzeli edin SPRINT s malko amortisior4e i yporit,visok no ne mnogo visok 6ofior :)

molq viiii

pi6ete malko pove4e info, za6toto tyka sa se oe6ali dva razgovora i se obarkax


lele da no ne ste tragnali [:0]
tova 6te e lo6o
molq zvanetemi ako trqbva 277578 vladi ako e skoro6no zaminavaneto[:p]
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Пон Авг 18, 2003 11:18 pm

i o6te ne6to se setix

bil sam tam na obikolka s avtomobil i moga da pomogna po spomenii
ne se radvam s dobre pamet no sam sigoren patq e edin i otvreme na vreme ima tabeli :)

a i do dva dni 6te si kypq bagajnik za disagite i ni6to ne moje da me spre ako me priemete da doida s vas
smqtam 4e sam gotov da spazvam kakvoto kajete tempo samo da ne e na reaktiven samolet :o)
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Spawn » Вто Авг 19, 2003 12:35 pm

Izkukal, спокоино не сме тръгнали още. Проблемът е че ние които искаме да отидем сме от гр. Пещера (аз в момента живея в София) и сме замислили сутринта раното с автомобилен транспорт да ни закарат до Нова махала и от там вече с колелетата към Девин. Проблемът е моментът на присъединяване към нас защото връщането е лесно, от Кричим към Стамболииски са няколко километра и от там на влака за към София, обаче как да стане старта ... ???
Има още време до края на седмицата, а аз мисля в петък да тръгна за Пещера (с автобус не с каране на колелото :D ).
Ще се помъчим да измислим нещо.
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Cveti » Вто Авг 19, 2003 12:54 pm

Изкукал,съдейки по телефона ти си ми комшия.Това ме радва,защото ми писна да карам сама до Хладилника...[:p]
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Spawn » Вто Авг 19, 2003 3:52 pm

Абе то пък големият зор до Хладилника да ходиш ... с автобус :D
Айде по следващата седмица пак нанякъде из чукарите.
Cveti ще ни е водача че ни кефи как ни натоварва ... :D
(казвам го в добрия смисъл на думата)
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Izkukal » Вто Авг 19, 2003 9:49 pm

kofti 6ot ne moga da 6ofiram i mai 6a se precakat ne6tata

ne6to zemam da se otkazvam

omrazna mi da vratkam po vito6kite 4ykari
ne6to strano mi se pravi

znaete li nqma da doida. minete mar6ryta i ako vi xaresa i re6ite otnovo da go napravite ili pak izmislite nov az 6tesam s vas. dotogava se nadqvam Cveti da me razvede, poneje e ot kom6olaka :)
a i na men mi ftrasna toq pavaj do vito6ata
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Вто Авг 19, 2003 9:57 pm

a i o6te kvo se setix
mislex si za prekosqvane na stara planina. razpravqt 4e iskarskoto defile e baq krasivo pa q stignem do Botevgradskite skali 6te e kef.
moje da ka43im i Mutga6 6toto e edin ot nai krsivite varxove na st.planina.

abe kato se varnete 6te se sre6nem , 6te razkajete pa6a napravim ne6to imam nqkolko dobri ideiki
samoda ne e takava jega 4e 6te izpukate ot jega
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Izkukal » Вто Авг 19, 2003 10:05 pm

a i 4akam sabotno-nedelni kursove
nekvimalki krak4eta po Vito6a s vesela kompaniq :)
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Spawn » Сря Авг 20, 2003 6:49 pm

Ше ходим ние, даже фотографката от работата ми ще ми задели един цифров апарат и после ще кача снимки (стига да разбера как и къде) :)
Обаче да ходим до разни върхове ... ще трябва по- сериозна подготовка че тия височини са ми недостижими дори и по асфалт.
Аз не съм професионален колоездач :)))
Spawn
 
Мнения: 49
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 11, 2003 2:44 pm

Мнениеот Izkukal » Сря Авг 20, 2003 9:43 pm

abe to kogato ima6 cel(moqta e obqda na krainata to4ka)
vsi4ko se preodolqva lesno

a i nikoi ne e profesionalist prosto nqkoi moje da kara pove4e vreme no vsi4ko e za ydovolstvie :)
a do myrga6 e koto 4e kara6 v postinq nqma nikakvi xora ama absoliytno nikakvi i e mnogo dobar kamionen, zemlen pat.
otdavna sam bil tam i ne pomnq kakvi skorosti i kolko vreme to4no be6e, no gledkata v slan4ev den e nezbravima: cqla Severna i iyjna BALGARIQ

na6ta Balgariq , no nqma zna4enie kade si vajno e da si po-dale4 ot golemiq grad i kolelata da se vartq a vqtara da razxlajda potnoto ti tqlo[:p]
Izkukal
 
Мнения: 102
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта