В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.
Или по-специално ми трябват 8мм, колкото се може по-здрави. Минах вчера през няколко железарии на Цар Самуил, както и през магазина за болтове на Раковска и Сливница, но не намерих. Та ако някой знае...
Ако не намеря, добра алтернатива ли са болтове 10.нещо си (голяма ли е разликата с 12.9), като се има предвид, че ми трябват за ос на окачване:dunno:
Пробвай на Пиротска на две преки преди Одрин има магазини за крепежни елементи.
Иначе аз лично съвсем скоро (около месец) си купих 12.9 8мм болт от Сливница и Раковска.
Сигурен ли си, че изобщо нямат или са нямали размера, който търсиш? Обикновено са много добре заредени. Можеш да вземеш и по-дълъг и да го режеш, но са много твърди, обикновено отива по един лист ножовка.
ако там няма се разходи до мр.Бриколаж на Окръжна
там има всякакви болтове
:offtopic:
колко дълги са болтовете на окачването на люлеещото се рамо на стария бехемот?:nonono:
Мерси за напътствията, ще мина значи през магазините, които споменахте, само за Бриколаж, не съм сигурен дали има точно 12.9 иначе и аз съм купувал оттам болтове. А и ще мина отново през Раковска, че последния път като питах, говорих с един 'старец', който малко недочуваше и ми показа, не точно това, което търсех, а някви черни и доста дълги болтове с резба до половината само:I
На Раковска има 100% 12.9 болтове - точно както казваш са оксидирани. Болтовете от неръждавейка са 10.10 и са по-нискоякостни, но по принцип също стават за главната става. 12.9 болтовете по принцип са много корави, дори са леко крехки - имай го предвид при избора.
А стареца ти е дал болт с шийка, защото такъв размер си му казал - по принцип зависи от размера, но дългите болтове имат шийка. На лицевата част на главата на болта пише якостта.
Най-добре говори с някой от младоците в магазина, с тях ще се разбереш най-лесно