впечетления от последния байк панаир в Кьолн

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот batman » Вто Фев 10, 2004 1:55 am

[quote="Admin"]

Batman, привет отново! Кефя се, че отговаряш съвсем културно и добронамерено на неласкавите думи, които се отправят (и ще бъдат отправяни) към теб, защото това помага разговорът да остане смислен.:)
Мога да те уверя, че не един и двама в този форум сме наясно със ситуацията на БГ пазара и всичко произтичащо от нея. С други думи, ДА, това, което правите като продукция и т.н. е оправдано от икономическа гледна точка. Едва ли някой ще го отрече.
НО то е св.......................................................................... :D

[/quote]

...най-накрая:)))!!!!!Това очаквах,за да може да се проведе смислен разговор.За обратната връзка ставаше дума....просто моля за помощ или съдейвствие,за да станат факт,повече от "отличните първоначални и евтини маунтин байкове"...нека не бъдем егоисти и направим по-достъпно удоволствието за по-широк кръг любители на МТБ-то,да не забравяме за тези дето имат само около 500 лв. в джоба си ;)
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот batman » Вто Фев 10, 2004 2:06 am

[img]http://www.balkan.bg/gallery/a1.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/a2.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/a3.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/a4.jpg[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/a5.jpg[/img]
...много се отклонихме от темата:IFMA Cologne-2003 :)))
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Waldemar » Вто Фев 10, 2004 10:09 am

Идеяата на Admin е много добра и според мен приложима, има много известни фирми които не разчитат само на скъпи и качественни колела за да печелят. Обикновенно правят велосипеди за всички дисциплини които са много качествени и освен тях правят и пълна серия ширпотреба. За да не съм голословен вижте сайта на MONGOOSE, те даже са създали специална серия за качественните колела (BLACK DIAMOND), вижте също и DIAMOND BACK, SCOTT, е, ниските модели на тези гиганти в колоездачната индустрия са напълно съизмереими с БГ колелата, но на БГ колелата им липсват качественните серии, защото за да поддържаш такива серии трябва да си готов да позагубиш някой лев ( и да имаш дотстатъчно ресурси) , Дори и да са на цени близки до западните ако осигуриш перфектен сервиз и поддръжка, има голяма вероятност да излезеш на пазара, Но трябва да го правиш безкомпромисно независимо от загубите докато хората разберат, че това не са по-лоши колела от западните образци. На българския пазар засега с такъв подход май са само RAM и DRAG съответно на БАС и Веломания (като изключим приказките за добър сервиз и поддръжка).

Забележка към показаните модели БГ колела, е че горните им тръби незнам защо сте се стремили да са толкова високо, трябва да е обратното (Excell-а е единствената рамка която става ). Не бих си взел колело на което горната тръба на 18" рамка е на височината на горната тръба на 21" рамка. Виж ако на 18" е като на 16" е това вече е добре.
100% Bill Gates Free
Аватар
Waldemar
 
Мнения: 170
Рейтинг: 1489
Регистриран на: Сря Май 14, 2003 1:49 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 10, 2004 10:11 am

[quote]..ама и ти си един филолог-хехехехе...ти направи справка,дали справката е...вярна...ПУНКТУАЦИЯ СЕ ПИШЕ,ПОЧИТАТЕЛЮ НА ЙОВКОВОТО ТВОРЧЕСТВО ;)))...И ЗАПЕТАЯ СЕ ПОСТАВЯ ПРЕД "И",КОГАТО СЕ ИЗПОЛЗВА ПОВТОРНО(btw-спокойно мога да напиша и ИЗПОЛЗВУВА -архаична,дублетна форма-позволена от нормативния правопис...Да ти обяснявам ли за:"обособени части","вметнати думи","фразеологизми",граници на простите изречения в състава на сложното....и прочие ПУНКТУАЦИОННИ проблеми....хехехе...какво ще кажеш по въпроса,за използването на дефиса(така нареченото "тире"),вместо запетая???И двете означават:интонационна или логическа пауза,така че използването им зависи от стилистичната посока на изказа(освен когато става дума за случаи,като полуслятото писане например-визирам дефиса).Не бих коментирал филологическите ти наклонности,но подозирам,че са оскъдни....[/quote]


Приятелю Докторанте-Batman и пишман-филолог, горещо те съветвам все пак да провериш справката си, а докато го правиш, можеш да погледнеш какво мисли по въпроса за ПУНКТОАЦИЯТА д.ф.н. Владко Мурдаров, съавтор на „Правописен речник на съвременния български книжовен език“ и автор на „Български език и пунктоация“. Съветвам те също да не ми говориш за архаизми, дефиси и интонационни паузи, а да се съсредоточиш върху изкуството да пишеш като хората... Можеш да започнеш с търсенето, намирането и употребата на подходящите за целта места (например след пунктоационните знаци) на клавиша SPACE – вярвам, че няма да ти е трудно, имайки предвид, че по-голям от него на клавиатурата няма...

Докато ти се занимаваш с това, аз възнамерявам да се върна към темата и да премина към коментар (кратък, защото нямам намерение да те обучавам) на ОСКЪДНИТЕ ти конструкторски способности. "Наклонностите" ти няма да коментирам, защото съм гнуслив по рождение. Визирам доброволно (явно сред "наклонностите" ти е и тази към мазохизъм) предоставените на вниманието на многоуважаемия форум линкове към твоите... хм... творби.

Не знам защо вече не работиш за Sprint, но не е изключено причината за това да е моделът, класифициран в категорията "Freeride" и именуващ се с гръмкото "Extreme". Приятелю Докторанте-Batman, че ти си създал първия по рода си велосипед за фрийрайд със софттейл-конструкция в света бре! ГЕНИЙ! BTW, започнах точно с този екземпляр, защото едно хлапе на нашата улица се мъчи с твоята "конструкция", тежаща колкото баншито на Бендер и струваща – внимание! – над 800 лева! Ако бях на мястото на бащата на хлапето, такива като теб сега щяха да ги кълват лешоядите-адвокати...

CliPPer... Мъкаааа! Подозирам, че ползвате дебелостенни тръби от нискокачествен алуминий и инструментална екипировка, която би заплюл с омерзение всеки уважаващ себе си водопроводчик, но... съобразявайте се малко с човешката анатомия бе! От милиони години си е все една и съща, крайно време е и промишлени дизайнери като теб да й обърнат внимание...

Excel. На фона на останалото, това возило е истински шедьовър – несъмнено изплагиатстван в голяма част от детайлите, но ако се разровиш из форума ще намериш добри думи за него... BTW, имам остри съмнения, че тази рамка е правена в Пловдив – същото се отнася и за рамката на следващия в списъка ти Apolon...

Tempo Triumph... Eдно си баба знае, едно си баба бае... Отново Freeride, отново софттейл – този път от Ловеч. Тъп, но упорит!

Discovery. Докторанте-Batman, ти, който наричаш трите триъгълника на GT "нелоши", защо не взе поне да ги изкопираш като хората? Имахте повече тенекия, отколкото свестни тръби или какво? BTW, да си чувал нещо за термина "slope"?

Hammer. Да вземе човек тоя hammer, че да удря, да удря... дорде мърдаш...

Explorer. Заболяха ме очите! Конструкцията не искам да коментирам, още по-малко - цветовото оформление... Луд на шарено се радва.

Между другото, Докторанте-Batman, ти ЛИЧНО на свестен велосипед НЯКОГА качвал ли си се? Не че заслужаваш де.., но вземи се качи веднъж на нещо, струващо чувствително под посочените по-горе 1200 евро и сравни усещането с изтезанията, на които подлагаш немалка част от българския народ... Ти си ИЗВЕРГ бе, Докторанте-Batman... СРАМ ме е от такива като теб...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Liohman » Вто Фев 10, 2004 10:13 am

Всъщност мисля, че има представител на обсъжданата от вас по-горе политика. По специално говоря за Sprint FX Sprint и G-force, но те реално са Тайвански или в този район произведени. Е единият малко е копие на дизеловия Драг или обратното, но това е без значение. Но виж Темпо е друга работа, там геният на лиричния герой е надхвърлил границите на нормалното.;)
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Вто Фев 10, 2004 10:30 am

[quote="batman"]

[quote="Newone"]
.................А относно маркетинговата политика на въпросните фирми, ти ме направо ме разрева:xx(:[color=red]Няма вариант фирма ориентирана към low-end да премине границата към high-a[/color].Ако Крос,Спринт или друг български производител го направят, ще са първите в света.
Все едно слушам соцархитект, който се оплаква, че го карат да проектира панели.Видяхме колко могат като им паднаха ограниченията..Същото се отнася и за вас.Сами си поставяте граници и се тупкате по раменцата, за да не умрете от срам от това, което сте "сътворили"!
[/quote]

...а какво ще кажеш за фирмата"Фолксваген"...(low-end/high-a)..., [color=red]А ДАЛИ Е САМО ТЯ???[/color]...а чувал ли си за вътрешнофирмена "деривация" и "сегментация",за фирми тип:"дойна крава",и фирми тип:"звезда"...къде и как-смея да попитам -си изучил маркетинга толкова изтънко???
Между другото,шапка свалям на Драго и му се възхищавам,че успява да прокарва правилни тенденции в бранша...и да се удържа на повърхността финансово,но той вече е заел тесния пазарен сегмент в БГ за "сносни" байкове...друг ако го направи след него,ще е чиста авантюра...на този етап:)))
[/quote]


И доста повече неща съм чувал и дори прилагам на българския пазар, но доста се отклонихме от темата и разговора започна да става много личен.Определено визирах Драго и съм абслютно съгласен с Admin за моделите на Спринт, които цитира.Всички знаем за ниската покупателна способност на българина, но потреблението може и трябва да се култивира и от фирмите-производители и особено от хората от R&D отделите.Все пак става дума за оценка на продуктите цена-качество, а не ултимативно и безкомпромисно качество.
Т.е., когато в някой продукт са допуснати твърде много компромиси, той не струва дори и жълтите стотинки, за които се продава.А и не е коректно към потребителите да бъдат убеждавани, че въпросният продукт, всъщност никак не е лош.Хайде край по този въпрос от мене:8D:
Peace, brother!:8D::)
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Фев 10, 2004 11:05 am

Какво искате от човека, бе! Нали сте гледали филмите за батман. Колата му се префасонира от едно изчанчено возило в друго за нула време, само на нормална кола не може да стане.

Впрочем, аз лично преди известно време в тоя форум защитавах тезата, която сега застъпва Батман - пазари, търсене, кофти клиенти... Просто тогава ми се заяждаше, а и трябваше някой да се окаже и "от другата страна", за да стане смислен диалог, а не само плюене. Сега, обаче, напълно подкрепям позицията на TOYAGA. На моменти искрено съм се чудил как може съвсем класическа рамка да се направи с такива пропорции, че да не става за нищо! Говоря конкретно за Sprint Apolon, защото него TOYAGA го е пропуснал в коментара си (пък и как да го коментира, като съм сигурен, че никога не се е качвал и няма да се качи на това нещо:8D:). В този форум дори имаше мнения, че бил наследник на Аполото:D:D:D:D. Пълни глупости!

Аз си карам засега колело с рамка на най-евтиния Спринт - Леопард, и поне като геометрия ми пасва добре, та съм склонен да прежаля теглото му от 15.5кг, предвид цената, на която го комплектовах. Но веднъж ми се наложи да измина само 5-10км [color=red]В ГРАДА [/color]с Аполон, при това 19" рамка, която се води по-малка като размер от моята 21". Ами уж му беше къса лапата, но за да го карам, трябваше да залягам толкова напред, та чак ме заболя гърба. Тая рамка е толкова дълга, че даже на мен, дето съм 1.83 висок, ми е трудно да карам в някаква що-годе удобна поза. Представям си какво пък би било, ако трябва да се спуснеш с това колело по по-голям наклон (нали го продават за MTB) и се налага да се изнесе тежестта назад? Че аз в седнало положение едвам стигах кормилото! МЪКА! И отгоре на всичко, макар че уж е от алуминий, това колело тежи повече от Леопарда, дето е стоманен! Пък е по-скъпо при същата комплектовка! И най-важното, но то се разбира чак когато си го купиш, покараш и получиш хронични болки в гърба: [b]НЕ СТАВА ЗА КАРАНЕ[/b]!

EDITED:
Всеки може да се убеди в шантавата геометрия на Аполото, като просто иде на сайта на Спринт, секция bikes->MTB и започне да кликва последователно върху моделите Leopard и Apolon. На едно и също място се изобразяват последователно двете колела, снимани с еднакъв мащаб и т.н. При прехода оп Леопард към Аполон, обаче, седалката видимо се измества назад, а кормилото се изнася доста напред, като позицията на колелата се запазва.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот TOYAGA » Вто Фев 10, 2004 11:56 am

[quote]пък и как да го коментира, като съм сигурен, че никога не се е качвал и няма да се качи на това нещо[/quote]


did, не си съвсем прав – всеки нормален човек, изкарващ хляба си по нормален начин, започва от "low end"-продукти. Карал съм "Школьник" сума ти време, карал съм и MTB-велосипеди от зората на тази мания, когато съкращението беше АТВ и много от големите днес имена съчиняваха не по-малки от тези на приятелчето Докторант-Batman недоразумения – просто грешки на растежа...

Никой обаче не си е позволявал и не си позволява да се гаври със здравето, да профанизира естетическото чувство и да мами очакванията на беззащитния прохождащ ентусиаст по начина, по който го правят Докторантът-Batman и неговите приятелчета. Казвал съм го и преди, ще го кажа отново – за мен преобладаващата част от производството на Leader, Cross, Balkan/Tempo и Sprint е истинска ВЕЛОСИПЕДНА ЧАЛГА. Може да е икономически рентабилна, може и търсена да е – музикалната чалга също е печеливш бизнес. НО Е ВРЕДНА като ТУМОР в мозъка и не трябва да бъде толерирана по никакъв начин.

Нямам какво повече да кажа по тази тема. Гнус ме е...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот tuba » Вто Фев 10, 2004 2:55 pm

Струва ми се, че тази тема се превърна в нещо като :
"Дай да наобждаме човекът сега ни е паднало да си го изкараме на някой"

Макар TOYAGA да е прав за повечето неща които каза ако ги беше казал
по този начин на мен в очите така щях да го цапардосам, че свят да му
се завие.(Просто не може когато човек иска да говори с теб да
използаш такъв език като от политически диспут )

Не избираме президент се пак !!!

Сред колелата които batman показа има поне една рамка която мисля
може да се да се нарече добра именно sprint excel.Не съм ли прав ?
Ето това е типичния български манталитет да се опюва всичко без да се
търси доброто да се гледа само лошото.
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Вто Фев 10, 2004 6:46 pm

[quote="TOYAGA"]

Никой обаче не си е позволявал и не си позволява да се гаври със здравето, да профанизира естетическото чувство и да мами очакванията на беззащитния прохождащ ентусиаст по начина, по който го правят Докторантът-Batman и неговите приятелчета. Казвал съм го и преди, ще го кажа отново – за мен преобладаващата част от производството на Leader, Cross, Balkan/Tempo и Sprint е истинска ВЕЛОСИПЕДНА ЧАЛГА. Може да е икономически рентабилна, може и търсена да е – музикалната чалга също е печеливш бизнес. НО Е ВРЕДНА като ТУМОР в мозъка и не трябва да бъде толерирана по никакъв начин.

Нямам какво повече да кажа по тази тема. Гнус ме е...

[/quote]

Какво ти е виновен човека като това е положението в БГ.Той ли е виновен,че хората нямат акъл и очи да гледат какво купуват.Това се търси, това се предлага.Подкрепям те че повечето колела са наистина чалга,ама тука малко прекали.Просто се постави на негово място-каквото се изисква това ще направиш,нали.
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Вто Фев 10, 2004 9:48 pm

[quote="did"]

.......................................................... Говоря конкретно за Sprint Apolon, защото него TOYAGA го е пропуснал в коментара си (пък и как да го коментира, като съм сигурен, че никога не се е качвал и няма да се качи на това нещо:8D:). В този форум дори имаше мнения, че бил наследник на Аполото:D:D:D:D. Пълни глупости!

Аз си карам засега колело с рамка на най-евтиния Спринт - Леопард, и поне като геометрия ми пасва добре, та съм склонен да прежаля теглото му от 15.5кг, предвид цената, на която го комплектовах. Но веднъж ми се наложи да измина само 5-10км [color=red]В ГРАДА [/color]с Аполон, при това 19" рамка, която се води по-малка като размер от моята 21". Ами уж му беше къса лапата, но за да го карам, трябваше да залягам толкова напред, та чак ме заболя гърба. Тая рамка е толкова дълга, че даже на мен, дето съм 1.83 висок, ми е трудно да карам в някаква що-годе удобна поза. Представям си какво пък би било, ако трябва да се спуснеш с това колело по по-голям наклон (нали го продават за MTB) и се налага да се изнесе тежестта назад? Че аз в седнало положение едвам стигах кормилото! МЪКА! И отгоре на всичко, макар че уж е от алуминий, това колело тежи повече от Леопарда, дето е стоманен! Пък е по-скъпо при същата комплектовка! И най-важното, но то се разбира чак когато си го купиш, покараш и получиш хронични болки в гърба: [b]НЕ СТАВА ЗА КАРАНЕ[/b]!

EDITED:
Всеки може да се убеди в шантавата геометрия на Аполото, като просто иде на сайта на Спринт, секция bikes->MTB и започне да кликва последователно върху моделите Leopard и Apolon. На едно и също място се изобразяват последователно двете колела, снимани с еднакъв мащаб и т.н. При прехода оп Леопард към Аполон, обаче, седалката видимо се измества назад, а кормилото се изнася доста напред, като позицията на колелата се запазва.
[/quote]

....did,благодаря за наблюдателността ти!Проверих ъглите и базите в двата чертежа-2 градуса са в повече на seat post-a при Аполона (грешки на разтежа :))),ще бъдат коригирани при първа възможност!!!btw,все още правя велосипедите и на Спринт.За 2005 ще има повече от "грамотните"байкове (старая се доколкото мога).
....TOYAGA,малко смешно ми стана,когато разбрах,че съм [color=red]ИЗВЕРГ[/color],но ти сигурно знаеш по-добре...:))),btw любопитно ми е защо си толкова убеден,че д.ф.н. Владко Мурдаров,е достатъчно авторитетен и меродавен езиковед...или,по-удобно е да приемаме за истина само това,което ни изнася;),а името Моско Москов говори ли ти нещо???
...както и да е...Прочие...(както казват старобългарските автори), дължа ти премного благодарност,за премудрите поучения и похвални слова,изсипани като елей върху моята злощастна глава!!!Благодаря и за дарената севастократорската титла "ИЗВЕРГ",която като лавров венец окичи аристократичното ми чело,благодаря,и за светлия пример на Вашия витиеват стил на изказ,който неотлъчно ще следвам :)))))))))))))))...
...чак сега...след 24 часа усилен мозъчен труд(какво да правя като съм "български реотан")стоплих какво искаше да ми кажеш с това:"Тц-тц-тц! Много мъка има по тоя свят..."!!!Значи ти си бил "знаменитата" тояга(TOYAGA),върху която облегнат,Йовковия герой-Моканина от "Бялата лястовица",произнася въпросните тягостни слова!!!Ми,Вие сте били първокласен литературен персонаж(моите уважения,как можах да не се сетя,тц-тц-тц!),сиреч,с други думи казано Вие сте една своеобразна(така да се каже)"литературна" примадона:)))))).Ако продължа в този ред на мисли,ми идва на на ум,че тоягата е посестрима на гегата(как не се сетих по-рано да си избера за ник:"GEGATA",ма пусто-като съм неук:))),така че чак сега разбирам-защо във теб,нещо ми намирисва на лук и чесън и дочувам чобански напеви на кръшен,меден кавал...по залез слънце :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
PS:Остава да ми кажеш,че си чел и "Чевенгур" на Платонов...и аз да взема да ти повярвам!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Newone » Вто Фев 10, 2004 10:13 pm

@батман
Колега, не се въздържам да изразя възхищение от многостраността на Вашата ерудиция!!!Само не съм сигурен къде сте по-силен в граматиката или народната музика/за поп-фолка не се съмнявам/?!:8D:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Вто Фев 10, 2004 11:03 pm

[quote="Newone"]

@батман
Колега, не се въздържам да изразя възхищение от многостраността на Вашата ерудиция!!!Само не съм сигурен къде сте по-силен в граматиката или народната музика/за поп-фолка не се съмнявам/?!:8D:
[/quote]

ПРЕДЛАГАМ ДА ИЗПУШИМ ЛУЛАТА НА МИРА!!!ДО НИКЪДЕ НЯМА ДА Я ДОКАРАМЕ С ДРЕБНОТЕМЕННИ,СКУДОУМНИ ЗАЯЖДАНИЯ...ПО-ДОБРЕ Е ДА НЕ СИ МЕРИМ ПИШКИТЕ,А ДА ОБМЕНИМ ОПИТ И ИНФОРМАЦИЯ!!!(вижте какви откровени глупости са изписани в една съседна тема :)))-как удебеляването всъщност е...изтъняване;)-това ако не е поп-фолк,здраве му кажи!!!!!!!!!!!!!!!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Persenk » Вто Фев 10, 2004 11:18 pm

Batman, я кажи има ли разлика в алуминия между Аполо и Аполон и наистина ли Аполона е старата рамка на Аполо както твърдят от Спринт
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Вто Фев 10, 2004 11:32 pm

[quote="Persenk"]

Batman, я кажи има ли разлика в алуминия между Аполо и Аполон и наистина ли Аполона е старата рамка на Аполо както твърдят от Спринт
[/quote]

...да не дърпаме котката за опашката,професионалната етика не ми позволява да ти отговоря;)можем да лафим спокойно за технологии и технически параметри...например:)))
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот MOD » Вто Фев 10, 2004 11:42 pm

Господа Литературни критици, простете моя скромен и не дотам коректен български език [:p][:p]:D:D:D


@Admin е абсолютно прав за разграничаването на моделите, предназначени за града и парка от тези предназначени за планина ...
Аз абсолютно споделям тези възгледи ...

Само ми се струва уместно да вметна, че един сериозен производител точно на планински колела ( дали за FR/DH в момента няма чак такова значение ) би следвало да отделя една част от бюджета си за популяризирането на спорта и в частност на продукцията си ...
( това не се прави от БАЛКАН, КРОС,СПРИНТ .. а само от БАС и основно от ВЕЛОМАНИЯ )

Само питам .. какво е отношението на Балкан към маратона ( който се подготвя в момента ), какво е било и мястото на Балкан,Спринт, Крос на републиканското първенство по спускане ) ... много ясно съзнавам, че това не е въпрос към конструктор.. по скоро е насочен към маркетинговият отдел на Балкан .. пък и не само на Балкан ...

Според мен трябва да е ясно, [b][color=red]че разделени и дърлещи се сме много по-слаби , отколкото заедно ...[/color][/b]

Също така ми е интересно @batman какво колело караш ? ( не държа на отговор на този въпрос )

Непрофесионалното ми мнение е, че в момента Балкан нямат колело ( примерно с двойно окачване ), което да става за по-хард изпълнения .. примерно от Алеко надолу ...
но и не мисля, че те се стремят да имат такова колело ...така че дискусията ще продължи да е много субективна и безумна в много отношения ....

И наистина геометрията на голяма част от рамките не ми вдъхва никакво доверие .. не бих рискувал с такова колело по склоновете на Витоша .. но @TOYAGA - малка част от хората които се канят да карат там биха се обърнали към тях ....

[b][color=red]От една страна на бариерата сме .. нека не го забравяме ...[/color][/b]

С Уважение към всички : МОД
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Сря Фев 11, 2004 2:12 am

[quote="MOD"]

Господа Литературни критици, простете моя скромен и не дотам коректен български език [:p][:p]:D:D:D

.....................................................................................................
( това не се прави от БАЛКАН, КРОС,СПРИНТ .. а само от БАС и основно от ВЕЛОМАНИЯ )

Само питам .. какво е отношението на Балкан към маратона ( който се подготвя в момента ), какво е било и мястото на Балкан,Спринт, Крос на републиканското първенство по спускане ) ... много ясно съзнавам, че това не е въпрос към конструктор.. по скоро е насочен към маркетинговият отдел на Балкан .. пък и не само на Балкан ...

Според мен трябва да е ясно, [b][color=red]че разделени и дърлещи се сме много по-слаби , отколкото заедно ...[/color][/b]

....

[b][color=red]От една страна на бариерата сме .. нека не го забравяме ...[/color][/b]

С Уважение към всички : МОД
[/quote]

...малко пояснения от моя страна:аз работя в собственото си дизайн-студио,и не съм под шапката на Спринт, нито на Балкан,т.е. съм самостоятелна финансова единица :)))Поех отскоро Балкан донякъде от чиста проба патриотизъм и сантименти(преди повече от 60 години моят дядо е допринесъл за създаването на вело-производство в БГ,като е вкарал технологичната екипировка на един австрийски завод в Ловеч ,в края на Втората световна...под формата на репарации).Балкан на този етап са на искуствено дишане,така че те не биха могли да се проявят като меценати на велоспорта скоро...Надявам се да ги съживя в средносрочен план,засега е успех,че избягнаха "леталния" изход :)))Терапията,която съм назначил(като д-р...благодаря за предсрочното хабилитиране-хехехе) за лечение,е ударна доза комерсиална посока на развитие,пък после,дай-боже,да могат и да искат да дават пари за спорта,ще ходатайствам като му дойде времето :))).А Спринт мисля,че вече са узряли за подобно нещо,много вероятно е още този сезон да се проявят по въпроса :))),хубавото на Спринт е,че шефът на фирмата е DH-man и често се спуска по баирите,сиреч знае за какво става дума;).Това,че ВЕЛОМАНИЯ и БАС са утъпкали пътя по който трябва да се върви,става ясно на все повече хора,което е радващо!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот did » Сря Фев 11, 2004 9:19 am

[quote="batman"]
....did,благодаря за наблюдателността ти!Проверих ъглите и базите в двата чертежа-2 градуса са в повече на seat post-a при Аполона (грешки на разтежа :))),ще бъдат коригирани при първа възможност!!![/quote]


Като се замисля, трябва да призная, че си прав! Точно защото съм висок бях вдигнал седалката максимално и не дължината на рамката, а ъгъла на seat post-а е причината "Д"-то ми да се отдалечи толкова от кормилото.

Чест ти прави, че реагираш така на всички нападки, включително и на моите:D. Още по-достойно е това, че въобще пишеш тук и четеш нашите невинаги обективни мнения. Но то затова е форум - хора разни, всеки с мнение, но от всеки има какво да се научи.

Наистина сме от една страна на барикадата: ти може да научиш от нас много за проблемите на някои модели, ние да дадем препоръки и (дай боже) догодина да имаме по-голям избор добри български велосипеди в магазините.

И за да не се чувстваш самотен и титулуването "доктор" да стане мръсна дума тук:

С най-добри пожелания,
д-р did

P.S. Ако видиш скоро Николай Бояджиев, счетоводителя на Спринт, предай му поздрави от "оня д-р, дето сте празнували заедно новата година". Той ще ти каже кой съм:D:D:D:D.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Liohman » Сря Фев 11, 2004 9:19 am

Е сега вече разбрах защо Sprint има 2 DH модела които стават. Но това не променя ситуацията.:xx(:
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Avid » Сря Фев 11, 2004 2:53 pm

Е те имат и колело с 2 шока отзад :)
Човек е изобретателен. Когато не може да се освободи от някой недостатък, започва да го култивира съзнателно. И със самия факт, че е вече искан, недостатъкът му добива и за него, и за другите вид на качество.
Avid
 
Мнения: 214
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Яну 25, 2004 5:02 pm
Местоположение: Greenland

Мнениеот screamBoy » Чет Фев 12, 2004 12:06 am

batman - ако има каквото и да е значение, моите Sprint любимци са Аполо, Ексел и Фалкон (вече го няма)
защо не го пуснат този Фалкон само като рамка ??? вярвам че е чудесно за обща употреба
Балканчето дето го видях и беше чудесно също е аполоподобно
а за тези части дето ги спомена (евтинийки разни) е това дали може да се закупи отнякъде отделно ??
и нещо много просто и чудесно за планинския велосипедист - CrMo рамка със стандартна или dual геометрия !! такова нещо никой не прави а би се търсило (поне от нас), и да влиза гума 2.5, поне за ХС да става !!!
ако излизе такъв продукт с някакви нормални размери (като на Есел примерно, или най-добре като на Драг Климбер) и е под 100лв не зная за печалбите но репутацията за идните 2 години е на макс !
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот batman » Чет Фев 12, 2004 2:39 am

@did
Благодаря за човешкото отношение,ще предам поздравите на Ники:)))
@Avid
За двата шока ще поговорим друг път(сега съм много уморен),в тях има повече здрав смисъл-отколкото предполагаш;)има една хитринка в тях,но е дълго за обяснение,не случайно велосипеда се казва Вектор!
@screamBoy
Пазарът решава кои модели да оцелеят и кои да слязат от конвейра,sorry!!!CrMo-те рамки са с пъти по-скъпи от Alloy!!!Как за 100 лева!?!?
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bikerider » Чет Фев 12, 2004 12:05 pm

[quote="batman"]

....mislq,4e e nuzno da se vkarat malko obqsneniq po vuprosa...az sum konstruktora(i designera) na pove4eto velosipedi SPRINT i...(BALKAN ot okolo 1,5 god.)namesih se vuv postovete,za6toto mislq 4e e nuzno (zaradi obektivnostta) da ima i mneniq ot drugata strana,btw az su6to karam aktivno bike(posledno se puskah po ski pista(Borovetc-sredata na qnuari za test na DH po snezen teren:)....ima mnoo logi4ni obqsneniq za6to BG bikes sa takiva kakvito sa,no tova go ostavqm za drug put...otnosno reklamata na Tempo,situaciqta e slednata:vse o6te malko ot na4inae6tite(i ne samo...) bikeri sa naqsno,4e na BG pazara(ve4e vtori sezon) ima i nova alternativa za snosen i dostupen bike(ne pravq reklama,a snasqm polezna informaciq ;),za6toto naqkoi modeli sme testvali(zaedno s moq kolega) v produlzenie na godina ...i rezultatite sa dobri,btw moga da napravq pulen analiz na velosipedite,koito preporu4vam i taka da ne sum golosloven...hehehe-estestveno samo v slu4aj,4e nqkoj mi iska mnenieto :)...osven tova razpolagam s bogat li4en arhiv ot snimki(ot panairite i ot proizvoditelite)..pri zelanie i interes moga da gi predostavq(temati4no) za postove vuv foruma...btw,smqtam 4e mogat da se zaformqt interesni diskusii;)
[/quote]


батмане, да разбирам, че вие които конструирате колелата точно вие ги тествате после? ако е така ми е ясно защо са на такъв хал (приказките с пазара не ми минават).

не се заяждам, само отбелязвам че когато разработчика е и тестер подобен резултат е просто неминуем...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Чет Фев 12, 2004 12:09 pm

[quote="Newone"]
Твърде много презюмираш, Докторе!...Сами си поставяте граници и се тупкате по раменцата, за да не умрете от срам от това, което сте "сътворили"!
[/quote]


@Newone:
по-добре не бих могъл да го кажа :D:8D:

Batman:
Приятелю, по-добре да бяхте (както каза TOYAGA) изкопирали 1:1 една свястна рамка пък после да мислите за снижаване на разходите от материали и подобни.
Face it - читави MTB рамки в света се правят от мнооого години и си личи защо не бива човек да се юрва да изобретява топлата вода като вас. Няма да коментирам скудоумни решения от рода на допълнително изкривени тръби и така нататък, за мен това са странни решения на странни хора. Да не говорим за творения, очевидно създадени единствено с цел да чистят складовете от тръбни отпадъци... примери колкото щеш.

И още нещо - спомена колко се кефиш на Драго. Не знам защо толкова му се кефиш, защото Драго върви по пътя на най-малкото съпротивление. Искам да кажа вместо да се хванете яко и да конструирате евтини стоманени рамки, НО НА СВЕТОВНО НИВО и да отчитате елементарни неща като ергономия, анатомични особености и.т.н. вие сте тръгнали от цената и към цената.
Ясно е защо рамките ви са куци - защото са създадени ЕДИНСТВЕНО за да са ЕВТИНИ. Не ме убеждавай в противното, щото няма да можеш. Ако бяхте създали рамки които да са ергономични [b]И[/b] евтини сега положението щеше да е на светлинни години оттук.

Освен това - за PR-a и маркетинг-а - имахме един лаф с TOYAGA за непрекъснатата битка между "счетоводителите" и инженерите. При вас явно инженерите са на заден план. Точно тук ви е най-голямата грешка, че вярвате на PR-а си и на стъкмистически извадки за "пазара" (ако наистина в БГ имаше развит пазар вие щяхте да сте вече история). Аз на това му викам изкуствено задържане на развитието с цел лесна и бърза печалба.

И изобщо... така като гледам, вашия маркетинг гуру изобщо и хал хабер си няма от дългосрочно планиране на пазара... само от лесна печалба явно разбирате, ама за това си има друго название, а не маркетинг...

така че, моя съвет към теб е - чуй всички негативни неща които се изписаха по твой/ваш адрес - по ценни съвети няма да чуете скоро. дано се вслушате...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tuba » Чет Фев 12, 2004 1:19 pm

bikerider
Абе от части го оправдаван човекът може изобщо да няма голям избор.
И на мен ми се е случвало да знам как се прави нещо и как е читаво
ама на рекламана като им дошла някаква откачена идея и после я
дали на дизайнерите ,а те са "Креативни" и с "Визия за нещата"
и кто спретнат един "розов слон с дантелени крилца и финтифлюшки"
,и ходи обяснаваи какво е нормална структура на база данни и защо ,че
хората по света не правят такива идеотщини не защото са глупави ,а
защото са открили топлата вода отдавна. А тези които го правят какви машини имат зад гърба си ...
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот IDIOT » Чет Фев 12, 2004 2:43 pm

...ta znachi...

Ne mojah da se vuzdurja da ne se namesq v tozi "dialog":-)

No na vuprosa: ne znam na koe mqsto po produkciq i iznos sa Sprint i Cross, no znam kakvo pisheshe tuk (pod tuk imam predvid Muenchen, Germany, kudeto ucha) vuv vestnicite - a imenno, che "bi trqbvalo da se zabrani sus zakon na podobni firmi da prodavat kolelata si pod naimenovanieto "mountain bike", poradi mnogokratno dokazanata nesposobnost na sustite da budat izpolzvani za takava cel". Estestveno ne mi beshe mnogo priqtno da go procheta, no ne moga i da ne se saglasq s tova.
Stava vupros za tova, che kolelata se prodavat kato "planinski", horata (zastoto ne vsichki znaqt pochti naizust vsichki firmi za ramki, komponenti i prochie... kato men i veroqtno povecheto ot vas:D i ne vsichki imamt opit, koq tochno geometriq na ramkata e udobna, koq zdrava i t.n.) se podlugvat ot niskata cena (koqto za sujalenie ponqkoga izliza tvarde visoka:V:) i si kupuvat vuprosnoto kolelo.
Parviqt problem, koito vuznikva pochti vednaga, e che v povecheto sluchai tezi kolela ne se prodavat v magazini za kolela, a po-skoro v takiva podobni na Metro, kudeto kolelata sa "sglobeni" kolkoto da dobiqt "zavurshen" turgovski vid. No chovek zabelqzva tova edva, kogato mu se razhlabi kormiloto po sredata na bulevarda:V:.
V nachaloto, dokato si go kara krotko v grada, s koleloto vsichko e nared, no posle chovek reshava: "...zasto puk da ne probvam kakvo e da karash v planinata - nali vse pak si kupih "mointain bike"?!?..." i trugva. I togava zapochvat problemite, koito povecheto ot nas ponznavat. Zastoto i asss zapochnah s edno Castello, koeto poleka-leka glutna tolkova mnogo pari, che steshe da e mnogo po-dobre da si bqh vzela nqkoe po-seriozno kolelo. No koi ti razbirashe togava ot duhova muzika (1996)... Ot druga strana ne moga da si krivq dushata i da ne spomena, che edinstvenoto, koeto e ostanalo ot Castelloto i koeto oste e zdravo, e ramkata mu:).
Asss mai pak se pouvlqkoh....
Misalta mi beshe, che po princip nqmam nisto protiv tozi vid kolela - eftini i dostapni za masoviq potrebitel (na kogoto obiknoveno mu e tumno pod shapkata:D), no trqbva s da e qsno na vsichki, che tova ne e "mountain bike"! I tova trqbva da se kazva na kupovacha! Trqbva da se napishe v garancionnata karta i na etiketcheto s izmamno niskata cena!
A kolkoto do izlojenieto v Koeln - i asss bqh tam. I baq se posmqh na nqkoi ot modelite, ot koito za sajalenie imashe i edin na BALKAN. A tuk e redno da spomena, che imam dosta qsna predstava ot mehanika i supromat, taka che BATMAN da ne mi izliza s nomera "kvo li razbira nqk'va si macka ot geometriq na ramkata", 'stoto moga mnogo da mu razkaja:}):.

p.s. Sorry, za latinicata, no taka i ne uspqh da podkaram kirilicata pod unix-a :V:. Hvala na bratqta Kiril i Metodii:D
Second is the first loser!
IDIOT
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Ное 13, 2002 11:52 am
Местоположение: Germany

Мнениеот TOYAGA » Чет Фев 12, 2004 3:19 pm

Хе, колежка! Баси кефа!:D:D:D

Колежке – не стреляй по пианиста, той толкова си може...

BTW, колежке, ако лъскаш скамейките в TUM, и случайно си в МW-факултета, няма начин да не познаваш Брайков и Радеви от машинните елементи... Ако е така, предай на Стойо Радев много поздрави от Миро.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Фев 12, 2004 3:29 pm

[quote="tuba"]

bikerider
Абе от части го оправдаван човекът може изобщо да няма голям избор.
И на мен ми се е случвало да знам как се прави нещо и как е читаво
ама на рекламана като им дошла някаква откачена идея и после я
дали на дизайнерите ,а те са "Креативни" и с "Визия за нещата"
и кто спретнат един "розов слон с дантелени крилца и финтифлюшки"
,и ходи обяснаваи какво е нормална структура на база данни и защо ,че
хората по света не правят такива идеотщини не защото са глупави ,а
защото са открили топлата вода отдавна. А тези които го правят какви машини имат зад гърба си ...
[/quote]


Явно тук царува убеждението, че маркетинга е нещо, което по неведоми и свръхестествени начини разбира какви колела искат хората и казва на инженерите "направете такива и такива колела"... Да такъв е, но само в бедната, сбъркана, червено-синьо-бананово-розова България.

А истината е съвсем друга - средностатистическия потребител на велосипед по света хал хабер си няма какво колело иска, защото не е в час какви колела има и за какво се употребяват. Тоест има два варианта: или слуша някой приятел в час и си купува нещо свястно... или втори вариант - набутва се за боклук. Казвам боклук защото почти всички евтини колела предлагани тук са именно боклук с трайност максимум 2 месеца (говоря през цялото време за MTB).

И затова, tuba, нещата стоят точно наопаки - истинския маркетинг планира пазара в дългосрочен план като единствено се СЪОБРАЗЯВА с тенденциите на пазара за да коригира детайлите в стратегията си, а не залага основно на моментните настроения сред тълпата както тук (щото тия шарении и измишльотини са точно такъв случай). Искам да кажа, затова говоря за липса на дългосрочно планиране (Batman, ако не си под шапката им, значи говоря само за тях).
Един пример - в Щатите да не би хората да се бяха засилили масово да карат Freeride и да скачат по 4-5 метра от скали? Това го правеха само единици, но после маркетинга на големите производители се усети, че от това МОЖЕ да се правят ГОЛЕМИ пари (ако се разработи като хората) и моментално средния карач беше "просветен" колко готино, cool и sexy е да си фрийрайдър... резултатите са налице - създадоха цяла нова фрийрайд КУЛТУРА и разработиха специални компоненти за новия стил каране, който беше наложен на пазара от ТЯХ.

Точно тук е корена на злото - у нас се разчита на това какво харесват в момента потребителите (зарибени масово с чалга, турски шарении, кючек-гюбек кичове и подобни) и се реагира на момента за да се удари келепира, тоест тактика "на парче". Тактика достойна за съжаление по отношение на дългосрочното планиране на ГОЛЕМИ печалби.

Разбираш ли ме какво ти казвам - на Запад отглеждат и глезят "овцете" си за да ги стрижат много години наред, а тук у нас спекулантите само гледат какво се харесва в момента за да прилъжат "овцете" и да им пробутат евтинджосите си, без да се интересуват клиента аджеба доволен ли ще остане все пак...

Или по-точно казано, на Запад просвещават потребителите, а у нас се разчита на обратното - на това че потребителите не са в час...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tuba » Чет Фев 12, 2004 4:03 pm

[quote="bikerider"]

Разбираш ли ме какво ти казвам - на Запад отглеждат и глезят "овцете" си за да ги стрижат много години наред, а тук у нас спекулантите само гледат какво се харесва в момента за да прилъжат "овцете" и да им пробутат евтинджосите си, без да се интересуват клиента аджеба доволен ли ще остане все пак...

[/quote]

Разбирам какво казваш не съм чак толкова глупав.
Но не съм съгласен.
Това явно е отговор на два мой пост в две различни теми.
Опита ми с такива спорове е, че нито аз ще обедя теб в това което
мисля, нито ти мен .
И понеже това е форум за колела а не за политика и икономика предлагам
да не спорим повече тук.
Най хубаво такива спорове се водят на по бира две:D
Не, че има голяма полза ама поное си е прилична тема на разговор.
tuba
 
Мнения: 342
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юли 02, 2003 10:14 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Чет Фев 12, 2004 6:24 pm

[img]http://ventzik.dir.bg/sprint/apolon_new.gif[/img]
Това е ревизиран Аполон(18,5"),след размисъл-предизвикан от вас;).Сменил съм тубинга с по-съвременен и са премахнати "излишните" 2 градуса на подседалищната тръба+промени по геометрията,очаквам коментари :)))))))))
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта