максим на 1-во място

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот spinsession » Пон Юли 24, 2006 2:09 pm

@байкрайдър: както кажеш,О Велики!!! :bowdown: твоята дума е закон за всички от форума!!!

за какви несвързани бръщолевения ми говориш? не аз говоря за сополки и за игри за телефони!
****LEKSUTAN PO DEFAULT****
Аватар
spinsession
 
Мнения: 309
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 2:20 pm

Мнениеот bikerider » Пон Юли 24, 2006 2:15 pm

[quote="NovemberCharlie"]
[u]nobility obliges[/u][/b]
[/quote]


@NC: :agree:, аз това и правя. Никого не обиждам, посочих очевадния момент с конфликта на интереси. Виж обаче ****************** и *********************** на Максим как не търпят НИКАКВО друго мнение, освен тотално преклонение. Намекнах им същото - че след първото място на генералния спонсор възниква конфликт на интереси и ми скочиха като недохранени палета. Нямам намерение да им слизам до нивото, оставям нещата както са. Който има очи си вади изводите.

A ако не са ******************** на Максим, толкова по-зле за тях...значи са наистина обикновени *******.

Поздрави на всички свястни пловдивчани.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Пон Юли 24, 2006 2:24 pm

Ахаха бе къв е тоя Максим? Спечелил някво спускане, ми жив и здрав. Подкупил е другите да карат по-бавно ли? Аре осъзнайте се.

Иначе майните си ги бива в 97,7% от случаите... :D
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот batman » Пон Юли 24, 2006 2:36 pm

@NovemberCharlie
Да, наистина не ми прави чест, но заради безочлив "феномен" като Тоягата (макар и с неудоволствие) направих изключение. Признавам, че не се гордея с постъпката си.

Взимам отношение по темата защото тя също е феноменално безочлива и нечистоплътна към човек, с когото понякога сме били открити врагове, но винаги съм уважавал заради джентълменството и спортсменския му дух. Познавам го достатъчно добре, за да съм дълбоко убеден, че мотивите му за спонсориране на състезанията и в частност на БКС са благородни и в името на развитието на спорта. Истината е, че той няма никакъв пазарен интерес от цялата работа, защото за него това са жалки трохи, които за други вероятно изглеждат като преизобилен обяд. Осъзнайте се най-накрая... Просто е грозно това, което става тук, а и най-малкото не е справедливо. Не искам да навлизам в подробности, защото ще трябва да осветля нелицеприятни моменти, които са известни на малко хора.

Само ще кажа, че незаслужено обидихте човек, който най-малко го заслужава.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 24, 2006 2:50 pm

[quote="batman"]

@NovemberCharlie
Да, наистина не ми прави чест, но заради безочлив "феномен" като Тоягата (макар и с неудоволствие) направих изключение. Признавам, че не се гордея с постъпката си.

Взимам отношение по темата защото тя също е феноменално безочлива и нечистоплътна към човек, с когото понякога сме били открити врагове, но винаги съм уважавал заради джентълменството и спортсменския му дух. Познавам го достатъчно добре, за да съм дълбоко убеден, че мотивите му за спонсориране на състезанията и в частност на БКС са благородни и в името на развитието на спорта. Истината е, че той няма никакъв пазарен интерес от цялата работа, защото за него това са жалки трохи, които за други вероятно изглеждат като преизобилен обяд. Осъзнайте се най-накрая... Просто е грозно това, което става тук, а и най-малкото не е справедливо. Не искам да навлизам в подробности, защото ще трябва да осветля нелицеприятни моменти, които са известни на малко хора.

Само ще кажа, че незаслужено обидихте човек, който най-малко го заслужава.
[/quote]

Зная, че Миро има специфичен начин да поднася информация във форума, но до колкото си спомням той е прав, че ти го покани за автор във списанието. А по отношение на собственика на МАКСКОМ, когото нямям честта лично да познавам, мисля, че трябваше той лично да вземе отношение по обвиненията към него. По отношение на икономическия интерес аз нямам конкретна информация дали той има такъв интерес, но до колкото познавам бизнесмените, те рядко правят нещо без да имат такъв. Все пак не смея да бъда съдник, просто казвам какъв е страничния (в случая разбира се моя) поглед.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юли 24, 2006 3:02 pm

[quote="batman"]

@NovemberCharlie

незаслужено обидихт[b]е[/b]
[/quote]


Абе само на мен ли ми се струва или съвсем оплете конците? Първо аз съм бил подлога на TOYAGA, после сме били обиждали Максим, сега включи и NC в списъка на "обиждащите". Изобщо, прощавай, чудя се вече Максим дали знае какви ги твориш със всеки пост??? Щото в момента ти си този, който му подлива вода и то пред публика.

Има ли някой, който да отрече конфликта на интереси? Има ли някой толкова неграмотен, че да не го вижда и има ли някой толкова безочлив, че да го отрече? Айде вземете се малко в ръце и правете разлика.

Това което спретнахте тук от името на Максим Митков е просто грозно и хвърля кал по него. Че и нас изкарахте, че сме били плюели по него.

Истината е, че не съм видял по света генерален спонсор да си позволи да се пусне с редовите състезатели и да спечели първо място, колкото и да е добър. Това би трябвало да е достатъчно, но не! Щом не скланям глава и не удрям чела о земята, значи съм комплексар, имам мания за величие и прочие. Да не коментирам пак ИЗКЛЮЧИТЕЛНО неграмотното ти изпълнение с разкриването на хонорара на TOYAGA.

Вслушай се какво ти говори NC и спри да мелиш на празно...

Айде баста, че пришки ми излязоха от глупости... аман от ******...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Пон Юли 24, 2006 3:06 pm

Да, аз го поканих. И сега съм на мнение, че Миро е изключително ерудиран специалист в някои области, което е истинска рядкост за нашата татковина. Високо ценя и уважавам мнението му, и ако си спомняш аз бях един от хората, които го молеха да прекрати мълчанието си във форума преди време (когато се цупеше за пореден път).
НО... [color=red]"специфичния" му начин за поднасяне на информация във форума [/color]и особено дребнавата заядливост, в комбинация със смъртоносно високи дози себелюбие, както и незачитането на правото за съществуване на другите, го превръщат в труднотърпим "коч", който не е зле да яде лобут от време на време. Иначе нямам нищо против неговата арогантност, стига тя да не е абсолютно безпочвена.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bikerider » Пон Юли 24, 2006 3:11 pm

[quote="batman"]
абсолютно безпочвена.
[/quote]


Би следвало да докажеш тези си думи и да покажеш защо в случая с Максим Митков няма конфликт на интереси. Щото ако съм разбрал правилно Миро, той точно за това намекваше. Грамотен човек си, хайде започни да си подкрепяш думите с реални доказателства. Докажи, че няма конфликт на интереси.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Пон Юли 24, 2006 3:19 pm

@bikerider
******************************************
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bikerider » Пон Юли 24, 2006 3:22 pm

Както си и мислех - просто нямаш какво да кажеш и държиш да се покажеш като ************** :puke:

Нищо ново под слънцето :)
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Пон Юли 24, 2006 4:06 pm

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="batman"]

@NovemberCharlie
Да, наистина не ми прави чест, но заради безочлив "феномен" като Тоягата (макар и с неудоволствие) направих изключение. Признавам, че не се гордея с постъпката си.

Взимам отношение по темата защото тя също е феноменално безочлива и нечистоплътна към човек, с когото понякога сме били открити врагове, но винаги съм уважавал заради джентълменството и спортсменския му дух. Познавам го достатъчно добре, за да съм дълбоко убеден, че мотивите му за спонсориране на състезанията и в частност на БКС са благородни и в името на развитието на спорта. Истината е, че той няма никакъв пазарен интерес от цялата работа, защото за него това са жалки трохи, които за други вероятно изглеждат като преизобилен обяд. Осъзнайте се най-накрая... Просто е грозно това, което става тук, а и най-малкото не е справедливо. Не искам да навлизам в подробности, защото ще трябва да осветля нелицеприятни моменти, които са известни на малко хора.

Само ще кажа, че незаслужено обидихте човек, който най-малко го заслужава.
[/quote]

Зная, че Миро има специфичен начин да поднася информация във форума, но до колкото си спомням той е прав, че ти го покани за автор във списанието. А по отношение на собственика на МАКСКОМ, когото нямям честта лично да познавам, мисля, че трябваше той лично да вземе отношение по обвиненията към него. [size=200][color=red]По отношение на икономическия интерес аз нямам конкретна информация дали той има такъв интерес, но до колкото познавам бизнесмените, те рядко правят нещо без да имат такъв.[/color][/size] Все пак не смея да бъда съдник, просто казвам какъв е страничния (в случая разбира се моя) поглед.
[/quote]


Рядко, но го правят!!! ;) Кои и защо са дали пари за построяването на Софийски университет "Св. Климент Охридски"; СА "Д. А. Ценов" - гр. Свищов ; Национална Априловска гимназия - Габрово и т. н. (!!! справка с историята)Меценатството е рядкост, но съществува. bikerider-а иска разяснения, които ако се обсъждат публично ще взривят и без това лошите взаимоотношения между отделните играчи на пазара. Винаги ще се намери някой да се засегне - тая каша сме я сърбали вече. Спомнете си теми отпреди година-две, в които говорех, че трябва да привлечем за каузата големите производители, които имат ресурс да раздвижат нещата. Е - докарахме я донякъде с включването на "Макском", но сега пак сме в началната точка. Така наречените "масови" производители нямат за таргет расови велосипеди и продукти за състезания, защото пазарът им е другаде и най-вече извън страната. Единствено от морални съображения някои от тях биха развързали кесиите си, за да поемат издръжката на Държавен шампионат и представителен Национален отбор. Ясно е, че БКС няма как да се справи с отговорността, остава само да се надяваме, че чувството за чест и достойнство на някои от производителите ще проговори. Определени хора открито лобираха навсякъде, за да се случат някои хубави работи в посока оживяването на спортния живот и беше въпрос на време да се включи поне още един голям играч. Да - ама не! Акъл си требе за некои работи... И най-вече икономическа култура, за да се направят правилно нещата.

Айде сега пак изливайте отгоре зехира си!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 24, 2006 4:19 pm

@batman: възможно е и да си прав, но както казах на tailor българския пазар има сериозен бъдещ потенциал и в момента е подходящо да се правят опити за приучаване на бъдещи клиенти към определена марка. Нещо от типа "посей, за да пожънеш". Аз под меценатство разбирам именно Максим Митков да дава пари от джоба си, а не Спринт (МАКСКОМ).
П.П. Да не забраваме, разбира се и данъчните облекчения при "меценатството". С един куршум два заека - реклама и намалени данъци.
Все пак това са си мои разсъждения и не е задължително да отговарят на истината
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот vlassadar » Пон Юли 24, 2006 4:39 pm

С предварителното извинение, че ще съм първият който пуска :offtopic: тук, искам да изкажа изненадата и възторга си от попадането в тази "паралелна вселена" в нашия МТБ форум! Не е първата тема с горещи спорове, но е от най-цветистите и неразбираеми такива! Чувствам се толкова обогатен духовно!
Аватар
vlassadar
 
Мнения: 590
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 24, 2003 12:40 pm
Местоположение: София

Мнениеот bluskanie » Пон Юли 24, 2006 4:41 pm

Ма, чекайте малко бе майни, шопи, гларуси, чайки , али-бали...

МНОГО ЯСНО, ЧЕ ЩЕ СИ РЕКЛАМИРА ФИРМИЧКАТА. Шо проблем??? Къде пише, че нема право? Човека е бизнесмен, усилията му не са напразни.

Батман, ти понеже твърдиш че си наденал калпака на готвача у кухнята на т'ва, за което говорим, що лъжеш така просташки децата. Спонсорирането на състезанието било от любов към спорта, дрън, дрън... ахаахах къде се намираш бе "момче" (както се обръщаш наляво-надясно)? Нема да се сърдиш, ама тези търговски трикове са известни отдавна. Аз лично нямам нищо против. И аз да бях, и аз така щех да направя. А, това, че човека кара колело, та дор и печели... само мога да го адмирирам. Ма, тия тъпотии "отлюбов към спорта"... аре молятса недей така.

Иначе на мачовете на Ботев и Локомотив се чуват некви майки с шайби или нещо подобно... ;)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот batman » Пон Юли 24, 2006 4:53 pm

[quote="NovemberCharlie"]

@batman: възможно е и да си прав, но както казах на tailor [color=red][size=167]българския пазар има сериозен бъдещ потенциал [/size][/color]и в момента е подходящо да се правят опити за приучаване на бъдещи клиенти към определена марка. Нещо от типа "посей, за да пожънеш". Аз под меценатство разбирам именно [color=red][size=134]Максим Митков да дава пари от джоба си, а не Спринт (МАКСКОМ). [/size][/color]
П.П. Да не забраваме, разбира се и данъчните облекчения при "меценатството". С един куршум два заека - реклама и намалени данъци.
Все пак това са си мои разсъждения и не е задължително да отговарят на истината
[/quote]


И по двата пункта си в грешка, но за това си има обективни причини (просто няма как да си наясно с нещата).
Освен мен тук има много други от "кухнята", но те предпочитат да си траят. Нашата работа прилича на средновековието, когато всеки феодал воюва срещу всеки. Най-лошото е, че всички са наясно, че трябва да се обединят усилията и да се канализира енергията в една посока, а се прави точно обратното. Защото е по-лесно да се руши готовото, отколкото да се надгражда. Деструктивното начало е водещо, а принципа: „След мен ако ще и потоп!“ е емблематичен и за хората в този форум. Ще цитирам по памет няколко думи, които случайно достигнаха до ушите ми: "На състезанието ги гледам как летят и искрено им се възхищавам за смелостта и уменията, а после като влязох в този форум с голямо съжаление разбрах, че тия момчета са много кофти хора..."

Кофти е да разочароваш някого, особено когато е наскоро спечелен за планинското колоездене. Другото е БЛА-БЛА...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 24, 2006 5:01 pm

[quote="batman"]

[quote="NovemberCharlie"]

@batman: възможно е и да си прав, но както казах на tailor [color=red][size=167]българския пазар има сериозен бъдещ потенциал [/size][/color]и в момента е подходящо да се правят опити за приучаване на бъдещи клиенти към определена марка. Нещо от типа "посей, за да пожънеш". Аз под меценатство разбирам именно [color=red][size=134]Максим Митков да дава пари от джоба си, а не Спринт (МАКСКОМ). [/size][/color]
П.П. Да не забраваме, разбира се и данъчните облекчения при "меценатството". С един куршум два заека - реклама и намалени данъци.
Все пак това са си мои разсъждения и не е задължително да отговарят на истината
[/quote]


И по двата пункта си в грешка, но за това си има обективни причини (просто няма как да си наясно с нещата).
Освен мен тук има много други от "кухнята", но те предпочитат да си траят. Нашата работа прилича на средновековието, когато всеки феодал воюва срещу всеки. Най-лошото е, че всички са наясно, че трябва да се обединят усилията и да се канализира енергията в една посока, а се прави точно обратното. Защото е по-лесно да се руши готовото, отколкото да се надгражда. Деструктивното начало е водещо, а принципа: „След мен ако ще и потоп!“ е емблематичен и за хората в този форум. Ще цитирам по памет няколко думи, които случайно достигнаха до ушите ми: "На състезанието ги гледам как летят и искрено им се възхищавам за смелостта и уменията, а после като влязох в този форум с голямо съжаление разбрах, че тия момчета са много кофти хора..."

Кофти е да разочароваш някого, особено когато е наскоро спечелен за планинското колоездене. Другото е БЛА-БЛА...
[/quote]
Както написах, разсъжденията са си мои, но аз по принцип не вярвам в "доброто" начало у човека. Не ми се спори, още повече, че не съм чул нищо от самият г-н Митков, а и не съм бил на състезанието. А по въпроса за потенциала си спомням, че tailor някъде се оплакваше, че не могли да предвидят бумът на пазара през тази година, като правели заявките. Както и да е.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот lacho_m » Пон Юли 24, 2006 5:02 pm

[quote="batman"]

...Другото е БЛА-БЛА...
[/quote]

Цялата тема е тръгнала за към БЛА-БЛА... :uhh:
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Пон Юли 24, 2006 5:13 pm

@batman
искам да ме разбереш правилно.
Не познавам лично г-н Максим Митков - може да е супер свестен, може да е отвратителен човек - няма как да взема отношение по въпроса. Искам само да ти кажа, че силно ме съмнява да е направил всичко САМО от любов към спорта. Замисли се какво точно представлява меценатството като понятие. И не го развявай като аргумент наляво-надясно. Считам обаче, че е някак си недостойно да си спонсор и да се състезаваш рамо до рамо с останалите. Доста по-лесно щеше да е ако г-н Митков беше се пуснал да кара извън основното класиране.
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот batman » Пон Юли 24, 2006 5:24 pm

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="batman"]

[quote="NovemberCharlie"]

@batman: възможно е и да си прав, но както казах на tailor [color=red][size=167]българския пазар има сериозен бъдещ потенциал [/size][/color]и в момента е подходящо да се правят опити за приучаване на бъдещи клиенти към определена марка. Нещо от типа "посей, за да пожънеш". Аз под меценатство разбирам именно [color=red][size=134]Максим Митков да дава пари от джоба си, а не Спринт (МАКСКОМ). [/size][/color]
П.П. Да не забраваме, разбира се и данъчните облекчения при "меценатството". С един куршум два заека - реклама и намалени данъци.
Все пак това са си мои разсъждения и не е задължително да отговарят на истината
[/quote]


И по двата пункта си в грешка, но за това си има обективни причини (просто няма как да си наясно с нещата).
Освен мен тук има много други от "кухнята", но те предпочитат да си траят. Нашата работа прилича на средновековието, когато всеки феодал воюва срещу всеки. Най-лошото е, че всички са наясно, че трябва да се обединят усилията и да се канализира енергията в една посока, а се прави точно обратното. Защото е по-лесно да се руши готовото, отколкото да се надгражда. Деструктивното начало е водещо, а принципа: „След мен ако ще и потоп!“ е емблематичен и за хората в този форум. Ще цитирам по памет няколко думи, които случайно достигнаха до ушите ми: "На състезанието ги гледам как летят и искрено им се възхищавам за смелостта и уменията, а после като влязох в този форум с голямо съжаление разбрах, че тия момчета са много кофти хора..."

Кофти е да разочароваш някого, особено когато е наскоро спечелен за планинското колоездене. Другото е БЛА-БЛА...
[/quote]
Както написах, разсъжденията са си мои, но [color=red][size=134]аз по принцип не вярвам в "доброто" начало у човека[/size][/color]. Не ми се спори, още повече, че не съм чул нищо от самият г-н Митков, а и не съм бил на състезанието. А по въпроса за потенциала си спомням, че tailor някъде се оплакваше, че не могли да предвидят [color=red][size=167]бумът на пазара[/size][/color] през тази година, като правели заявките. Както и да е.


[/quote]


No need to argue! Въпрос на дадено разбиране за мащаби, а и на манипулация. Бум има, но е нещо като "пльокане" на въздушно пушкало в сравнение с РЕВА на ИСТИНСКИ ТОП! ;) Въпрос на елементарна аритметика - естествено ако имаш изходните данни! ;)

btw: Жалко ще е ако напълно си загубил вяра в доброто начало... въпреки, че примерите около теб непрекъснато ще ти доказват, че има сериозно основание за това. Това последното го беше казал един класик на едно място... :)
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот bikerider » Пон Юли 24, 2006 5:28 pm

Батмане, нямам думи!!!!!!
Гьонсуратлъка ти е безкраен. Само не знам как се надяваш да скриеш фактите?

Излиза, че ако искаме спорта да се развива, трябва да мълчим и да ръкопляскаме на героичната постъпка на генералния спонсор, спечелил първо място. Всеки който говори нещо, каквото и да е, значи плюе по нас и РУШИ!!! Така ли?

Окей, аз пък си мечтая да видя едно ДОКРАЙ изрядно българско състезание. Аман от заплахи, манипулации, плюене, "батенце да си остане между нас" и прочие балкански интриги и тъпотии. Всичките прийоми, които употреби тук за да ме осмееш говорят едно - че съм настъпил някой високо горе по мазола.

Станахте за смях, уважаеми, това е резултата от пъросигналните ти напъни на теб и другите Максимови **********, момченца за всичко и прочие, да замажете гафа с класирането му.

Не бях сигурен дали е така, но сега съм почти убеден, че всичките лайна в тая тема са резултат от наивната вяра у Максим Митков и ************ му, че си организират състезание за негова прослава и това няма да остане без коментар. Сигурно не е така, но след медийните ти изяви остана този извод. Помисли дали не си допринесъл за това с нещо.

Ааа щях да забравя да си отработя индулгенцията - Хвала на Максим Митков, великия спонсор от Пловдив, без когото спорта и хилядите мераклии за фланелки ще умрат прави... :bowdown:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот batman » Пон Юли 24, 2006 5:58 pm

[quote="kotka12"]

@batman
искам да ме разбереш правилно.
Не познавам лично г-н Максим Митков - може да е супер свестен, може да е отвратителен човек - няма как да взема отношение по въпроса. Искам само да ти кажа, че силно ме съмнява да е направил всичко САМО от любов към спорта. Замисли се какво точно представлява меценатството като понятие. И не го развявай като аргумент наляво-надясно. Считам обаче, че е някак си недостойно да си спонсор и да се състезаваш рамо до рамо с останалите. [color=red][size=134]Доста по-лесно щеше да е ако г-н Митков беше се пуснал да кара извън основното класиране[/size][/color].
:beer:
[/quote]


Не ме бъркайте с адвоката на Максим! Аз се намесих, воден главно от чувството си за справедливост, особено когато видях колко изопачено и едностранчиво се развива темата - изцяло за негова "сметка". И това при положение, че той е платил доста солени сметки, за да спонсорира Драгалевци и Храбрино (вероятно за тази година други спускания може и да няма)!
Защо измествате основния проблем - къде се къса нишката??? Аз го казах по-горе, с риск да си навлека определени неприятности, а който има уши да слуша.

Та на въпроса за участието му - питайте него! Моето виждане по въпроса е следното: той е роден състезател и затова е "отлепил" твърде напред с материала. Състезавал се буквално за всичко и с всеки, включително и с мен. Природата му е такава. А да се спуска сам и отстрани е меко казано тъпо - с кого да се състезава, освен със себе си??? Подозирам, че донякъде тръпката му към спонсориране на състезанията е заради възможността му да участва в тях и да вдига летвата на своите възможности. Нека припомня, че той е участвал и преди в други състезания, които не са спонсорирани от него, а и нямат никаква връзка с "Макском". Освен това е получил няколко много тежки трявми, които са прекрасно доказателство, че винаги кара на краен предел, а не просто отчита дейност. Забележките, че "дропвал" като чувал с картофи са също неуместни. Достатъчно много хора са го виждали как и откъде е скачал. В момента има психологическа задръжка заради скоро преживяна много сериозна травма, от която не се е възстановил напълно.

Мисля, че бях достатъчно изчерпателен и вече приключвам по тази тема.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот kotka12 » Пон Юли 24, 2006 6:13 pm

[quote="kotka12"]

@batman
искам да ме разбереш правилно.
[/quote]
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот JetLee » Пон Юли 24, 2006 6:17 pm

Тази тема е един истински пример за тъй наречения ефект "Лайно във вентилатора". Няколко се о*ират на метеното и гадостта полепва по всички.

Резултат: споменът за едно състезание на много добро ниво е тотално помрачен от всевъзможен род глупости и лични нападки.

Нека все пак не забравяме защо сме тук - ще припомня - заради радостта, която ни носи планинското колоездене.:beer:
JetLee
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 5:24 pm

Мнениеот MAN6 » Пон Юли 24, 2006 8:27 pm

аз пък съм тук заради погото... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот kww » Вто Юли 25, 2006 11:27 am

[color=red][size=134]jetlee каза единственото смислено нещо в последните 3 страници[/size][/color]искам да попитам batman и bikerider, вие друга работа освен да се плюете един друг нямате ли си:dunno:
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kww » Вто Юли 25, 2006 11:32 am

състезанието си беше много яко и организацията също беше на ниво които не е бил там няма какво да спори по този въпрос, глупаво и елементарно е.Проблемът беше единствено в времената.
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юли 25, 2006 11:38 am

[quote="kww"]

състезанието си беше много яко и организацията също беше на ниво които не е бил там няма какво да спори по този въпрос, глупаво и елементарно е.Проблемът беше единствено в времената.
[/quote]
Не искам да ти опонирам, ама какво значи организация на ниво, а пък времената не са наред? :bigeyes:Меренето на времената не е ли част от организацията. Грешните времена не рушат ли същността на състезанието - да се види кой е по-бърз? Или няма значение кой е по-бърз, важното е спонсорът да е пръв? Нещо има сбъркано в цялата работа.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TLD1 » Вто Юли 25, 2006 11:39 am

da i v lekarsiq ekip
TLD1
 
Мнения: 215
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 10:36 am

Мнениеот kww » Вто Юли 25, 2006 11:56 am

аз покарах тези няколко дни и съм доволен
I LIVE FOR THIS SHIT!
Аватар
kww
 
Мнения: 401
Рейтинг: 1687
Регистриран на: Нед Мар 14, 2004 7:36 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юли 25, 2006 12:12 pm

[quote="kww"]

аз покарах тези няколко дни и съм доволен
[/quote]
:thumbu:май това е най-важното.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron