За колко време.....

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот TheUndertaker » Сря Ное 09, 2005 6:29 pm

[quote="Admin"]

За моделите BR-M465, BR-M475 и BR-M495 не бих ти препоръчал метални накладки. Вярно е, че с тях коват повече, но загряването е проблем. Специално при BR-M465 останах по-доволен от органичните накладки. Съдейки по цената, тези, дето си ги взел, би трябвало да са такива.
[/quote]

металните загряват повече от органичните правилно ли съм те разбрал ?!
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот melbata » Чет Ное 10, 2005 11:09 pm

аз карам с некви кантари, вече са на 10 години, и още не сам сменял калотките, макар да карам на принципа "No More Гърч"

ПС ABS хаби дисковете и спирачките многократно повече от нормална спирачна система :)
така че сами си вадете изводи дали да спирате по този начин за да пестите дискове :)
melbata
 
Мнения: 78
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Нед Юли 17, 2005 11:12 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Ное 10, 2005 11:32 pm

[quote]... ABS хаби дисковете и спирачките многократно повече от нормална спирачна система
така че сами си вадете изводи дали да спирате по този начин за да пестите дискове... [/quote]


Поредното избиване на тавана с гъз...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот boi4ka » Пет Ное 11, 2005 8:56 am

[quote="melbata"]

аз карам с некви кантари, вече са на 10 години, и още не сам сменял калотките, макар да карам на принципа "No More Гърч"

ПС ABS хаби дисковете и спирачките многократно повече от нормална спирачна система :)
така че сами си вадете изводи дали да спирате по този начин за да пестите дискове :)
[/quote]
Мисля,че не може, или по-точно не трябва да се прави сравнение между диск ми кантарчета.Ако правим аналогия с автомобилите,не знам дали колите с АБС си хабят по бързо накладките или им се скапват дисковете:dunno:Единствения вариант е да се пробва и единния и другия вид спиране/с колело де/ и да се види точно за какво става въпрос.Има хора които влачат има други които помпат,важното е да се кара и да се забавляваме:drunk:
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот bikerider » Пет Ное 11, 2005 11:26 am

[quote="melbata"]

аз карам с некви кантари, вече са на 10 години, и още не сам сменял калотките, макар да карам на принципа "No More Гърч"

ПС ABS хаби дисковете и спирачките многократно повече от нормална спирачна система :)
така че сами си вадете изводи дали да спирате по този начин за да пестите дискове :)
[/quote]


мда, а като се влачиш достатъчно, можеш и маркуч да разтопиш, може и диска да стане на фафла...

така че сами си вадете изводите дали да спирате или да се влачите...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот flat-6 » Пет Ное 11, 2005 4:40 pm

da be i az taka si mislq.qsno 4e e za ohlajdane prosto sq izrazqvam metafori4no(da ne sa jivotni da si po4ivat)
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Ное 11, 2005 5:19 pm

[quote="flat-6"]
da ne sa jivotni da si po4ivat
[/quote]


:D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот boi4ka » Съб Ное 12, 2005 6:11 pm

Хелоууууу:D
Днеска се опитах и карах с припомпване,ами да ви кажа честно се свиква,но малко ми е гадно заради късите лостчета на спирачките:^:С един пръст почти не може да се кара и трябва да се припомпва с двата.А и трасето днеска беше такова ,че не можеше да не се влачи поне малко,но диска не загряваше много де:Dпоне не повече от нормалното.
Утре ще сменя малко с по технично да видим какво ще стане.Обаче си има доста разлика,спира по плавно и без да блокира.Сега ми блокира задницата ,но за съжаелние нямам уши за диск отзад и няма начин да си сложа и там.
Аватар
boi4ka
 
Мнения: 598
Рейтинг: 1805
Регистриран на: Съб Яну 17, 2004 9:50 pm
Местоположение: Асеновград

Мнениеот barbarossa » Пон Ное 14, 2005 9:50 pm

аз припомпвам по следния начин: предна-задна-предна-задна.... мисля че е най-ефективно
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот EmZo » Вто Ное 15, 2005 4:19 am

Незнам аз как спирам, но от деня преди "Паралелна Вселена", днес си купих 2ри чифт накладки, за тази бясна 475-ца.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот flat-6 » Вто Ное 15, 2005 12:53 pm

abe i az karam s 475 ama za cial sezon o6te ne sum gi izturkal:angfire: why?:banghead:
ili ne spiram no 6te sum jiv:D ili prosto imam nqkvi ebahti qkite nakladki:dunno:
na vsi4ki li tolkova burzi vi se iznosvat nakladkite na 475 (govorim za standartnite nakladki)?
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот LiFo » Вто Ное 15, 2005 5:05 pm

[quote="flat-6"]

abe i az karam s 475 ama za cial sezon o6te ne sum gi izturkal:angfire: why?:banghead:
[/quote]


Така е като не си пробвал с флекс или струг...:evil:
Law:
There is no law without an exception!
Exception: Murphy's law
Аватар
LiFo
 
Мнения: 301
Рейтинг: 1785
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 11:13 pm
Местоположение: Soon on Mars

Мнениеот EmZo » Вто Ное 15, 2005 6:03 pm

[quote="EmZo"]

Незнам аз как спирам, но от деня преди "Паралелна Вселена", днес си купих 2ри чифт накладки, за тази бясна 475-ца.
[/quote]


Лелеее, ама верно съм бил много неадекватен като съм се прибрал снощи, щом не съм могъл да преброя до три, защото именно вчера си купих 3ти чифт накладки от началото на Паралелна Вселена до сега.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот flat-6 » Вто Ное 22, 2005 2:31 pm

[quote="LiFo"]

[quote="flat-6"]

abe i az karam s 475 ama za cial sezon o6te ne sum gi izturkal:angfire: why?:banghead:
[/quote]


Така е като не си пробвал с флекс или струг...:evil:
[/quote]


koi nomer 6kurka da si vzema? izkam i izkri da puska:fire:
Винаги [color=red]отгоре, и винаги надолу!!![/color]
Аватар
flat-6
 
Мнения: 227
Рейтинг: 1540
Регистриран на: Пон Окт 25, 2004 2:07 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот thebiker » Пет Дек 09, 2005 2:30 pm

Под 4000км изминато разстояние не съм хабил какви ли не накладки и за Вибрейк дори.
За Вибрейк просто по добри от Koolstop няма още са като нови а има поне 2000км само що ги няма тук да ги продават е верно цената им беше 20 долара ама кво му плащаш.
За Хейс е всеизвестно че по-добри от синтерованте няма.
Специално за Шиманото мисля че е по добре за кроскънтри да се позват или прилични хидравлични спирачки или каквито и да са Вибейк с Koolstop калодки (Avid Single Digit 7 за предпочитане).
Евала Тояга и Байкрайдър.
А за байкъри с огранични средства не остявя нищо друго освен Avid алодки за по 10 лева от тези one piece първите ми впечатления са добри после ще видим.
Само Koolstop калодките не трепнаха на Източните родопи за разлика от останалите ;-) май нямаше човек да не се оплаква от това тогава. Тогава дисковите спирачки доказаха че са просто най полезни.
Най ефективно е "припомпването" да е първо задна после предна - защото така се стабилизира байка и при влизане/излизане от завой инерчния момент и т.н. са в посока на движението и няма падане съответно - това е доста полезно на офроад а и на шосе.
С припомпване аз лично си правя нещо като баланс чакайки жълтото да изгасне и да светне зеленото на светофар като чакам.
За износването много на накладките може да се търси източника от лошо центроване на апарата на дисковата спирачка - т.е. под някакъв ъгъл и се износват неравномерно - или пък едната опира на диска при каране а не само при спиране (съпроводено с стържене).
Смея да твърдя че е по добре Koolstop накладки с Логан спирачки от колкото механиките на Шимано.
thebiker
 
Мнения: 125
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Окт 11, 2004 3:10 pm

Мнениеот bikerider » Пет Дек 09, 2005 8:12 pm

[quote="thebiker"]
първо задна после предна - защото така се стабилизира байка
[/quote]


:agree:

[quote="thebiker"]
по добри от Koolstop няма още са като нови а има поне 2000км само що ги няма тук да ги продават[/quote]


колко хора са чували точно за KoolStop:?:
дали да не пусна една анкета?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот mih » Пет Дек 09, 2005 10:18 pm

@boi4ka,
оригиналните resin шимански накладки се износват изключително бързо на мокро, същото е и с моделите им за V-brake, това е от мен (а и ми се струва, че цитиралите Паралелната Вселена искаха да ти кажат същото).
иначе на сухо си държат доволно дълго време. колко точно зависи, както казаха по-горе, от стила ти на каране, колко редовно и по колко караш, как точно спираш и т.н.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот Myxa-TePoPuCT » Пон Дек 26, 2005 9:36 am

[quote="flat-6"]

ot kude sa do6li diskovite spira4ki? purrvo sa se poqvili pri avtomobilite!!!
e edva li ima o6te avtomobili bez ABS a kakvo e ABS "pripompvane" ni6to 4e e 120 puti v minuta ili sekunda(ne sum siguren)
a ne e s vla4ene.tam 6te tursite istinata.na vsi4ko trqbva da se dava po4ivka!!!

razbira se 4e s pripompvane e mnogo po dobra.druk e vuprosa koi koilko moje da prilaga tazi tehnika a i samite spira4ki dali mu q pozvolqvat.
taka mislq az
[/quote]



:offtopic::offtopic::offtopic: Напротив!!! Има автомобили без ABS ..... :offtopic::offtopic::offtopic:
Myxa-TePoPuCT
 
Мнения: 120
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Фев 23, 2005 7:43 pm
Местоположение: Bulgaria

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта