1/7(вр.Ком-->н.Емине)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот _5v » Сря Юни 09, 2004 2:52 pm

[quote]
Колкото до тренировките - смятаме сега, в почивните дни които предстоят, да направим Черни връх-->вр.Мусала. Ако не ни мине котка път и е хубаво времето...
[/quote]


Напълно излишно е според мен. Еднодневни тенировки при лошо време са по-добрият вариант.Тъкмо ще проверите надеждността на екипировката си.

Препоръчвам ви следните еднодневни маршрути за тренировка около София:

1. Театър"Иван Вазов"- Златните мостове - Черни връх - Ярлово - София
2. София - с.Доброславци - с.Балша - с.Белидие хан - с.Бучин проход -
по билото на планината Чепън - вр.Петровски кръст(1206m) - гр.Драгоман - София

За втория маршрут съм навит и аз да дойда с вас!

Е,навити ли сте???

:D:D:D
_5v
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Май 08, 2004 4:04 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот robotec » Чет Юни 10, 2004 3:36 pm

Az lichno sledvashtite dve sedmici trea da se skusam ot uchene za da si vzema vsichki izpiti:^:
robotec
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 9:51 pm

Мнениеот MOD » Чет Юни 10, 2004 3:57 pm

[quote="robotec"]

Az lichno sledvashtite dve sedmici trea da se skusam ot uchene za da si vzema vsichki izpiti:^:
[/quote]


Вече имаме работещ скрипт за писане на кирилица, без да е необходимо наличието на кирилизация в операционната система.

При писането на пост в долния десен ъгъл на полето има лого на "KREDOR" и до него е иконката за смяна на клавиатурните подредби - достъпни са фонетична и БДС

Моля Ви, пишете на кирилица !
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kalini » Пет Юни 11, 2004 2:59 pm

xexe dobre ste go zamislili:) Na 19.06 az i moi priqtel tragvame po tozi mar6rut s kolela. Kato se varnem, jivot i zdrave 6te ti pi6a kak e minalo i kakvo se e slu4ilo.
kalini
 
Мнения: 5
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 07, 2004 2:34 pm

Мнениеот MOD » Пет Юни 11, 2004 7:28 pm

[quote="kalini"]

xexe dobre ste go zamislili:) Na 19.06 az i moi priqtel tragvame po tozi mar6rut s kolela. Kato se varnem, jivot i zdrave 6te ti pi6a kak e minalo i kakvo se e slu4ilo.
[/quote]


Вече имаме работещ скрипт за писане на кирилица, без да е необходимо наличието на кирилизация в операционната система.

При писането на пост в долния десен ъгъл на полето има лого на "KREDOR" и до него е иконката за смяна на клавиатурните подредби - достъпни са фонетична и БДС

Моля Ви, пишете на кирилица !
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rag » Нед Юни 20, 2004 11:26 am

Напоследък доста сме позапуснали подготовката, защото ни е затерсла сесийната треска. Обаче планираме понеделник-вторник да направим дълъг шосеен преход - още не е сигурно обаче.
Не ми остава време да се метна на колелото и да повъртя. Вчера се качих за 1 път от 1 седмица, и то за да направя 3км... Нищо, ще го променим това, само да минат изпитите.
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Пон Юни 21, 2004 9:35 am

Здравейте ентусиасти!
Много внимателно изчетох целия пост до сега и едно нещо ми убягва!
Доколкото разбирам, повечето обурудване ще го купите за самия поход?!?!?:nono:
А не предвиждате ли тестване в полеви условия?? Ако не предвиждате-лошо! Добре е да предвидите!
От моя скромен опит знам, че всичко си иска донагласяне! И мога да ви разкажа случки в които, е хора не са умирали, но ни е било много неприятно да прекратяваме поход заради таквиз неуредици!
А случки те.... ако се видим на по бира някой път!:D:D:D
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот barbarossa » Съб Юни 26, 2004 1:29 am

чакай да кажа и аз нещо за обувките щото имам същите berghaus oregon или там както е:+))) за здравина са супер яки достатъчно съм ги кечил по чукарите на рила и пирин и зиме и лете, НО първата една година от експлоатацията ще държат сухичко и постепенно започва да пада специалното покритие и те почват да гълттат всичката вода която нагазиш, ама за тоя поход ще издържат опредлено че даже и за още един... подметките са супер здрави и бавно се търкат ... мойте още не са се разлепили никъде а вече ги тествам трета година... ама си ги пазя хехехе
Аватар
barbarossa
 
Мнения: 321
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Май 04, 2003 10:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rag » Нед Юли 11, 2004 11:59 am

Обувките ми са незнайна марка с "comfortex" надпис на мястото на "goretex". Засега не пропускат вода - качих се до мусала и заедно с чорапи с coolmax тъкан краката ми бяха в страхотна форма след 12-часовия преход от качване от Боровец и слизане... Но бях с раничка от 3 кг... Като натоваря 10-килограмовата раница и тогава ще видим... Утре трябва да си купя спрей за импрегниране на обувки и да ги напръскам хубаво - казаха ми че е хубаво малко след първият им по-сериозен преход. Иначе обувките са стращно удобни. Само да не се разпаднат.
Момчета, искам страшно много да благодаря на всички ви за всичко. За това че откликнахте.
На Toyaga искам да кажа, че се отървах от предишните трудно_ремонтируеми_от_олигофрен_на_пресечен_терен капли.
Освен това - останаха 10 дена, така че ако някой има някакви последни препоръки - моля казвайте, защото така ще е по-малък шанса да завием като линейки насред билото...
Отново мерси за помощта на всички, които откликнаха...
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот singularity » Нед Юли 11, 2004 4:12 pm

Само като идея - намерете си мобифон като средство за комуникация. Далече от цивилизацията и ( особено ) при пресечен терен е малко по-надеждно като комуникация...
Иначе шапка ви свалям за куража. Стискам палци !
- - -
Господ създаде хората, Колт ги направи равни!
singularity
 
Мнения: 41
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2003 11:46 pm
Местоположение: Zambia

Мнениеот Rag » Вто Юли 13, 2004 9:56 pm

Утре смятам да поизхарча 150лв, като помежду другото с колегата ще си взимаме - Continental Vertical / Vertical Pro и с тях да бъдем на похода. Ако някой има нещо против, и ни каже по свестни гуми до максимално 50 кинта двете(може и 60, ама трудно ще се вместят в бюджета)... Мерси предварително.
П.С. Само да кажа че стигнах до тези гуми, след като прегледах подробно секцията "Продукт Консулт"
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Вто Юли 13, 2004 10:41 pm

[quote="Rag"]

Утре смятам да поизхарча 150лв, като помежду другото с колегата ще си взимаме - Continental Vertical / Vertical Pro и с тях да бъдем на похода. Ако някой има нещо против, и ни каже по свестни гуми до максимално 50 кинта двете(може и 60, ама трудно ще се вместят в бюджета)... Мерси предварително.
П.С. Само да кажа че стигнах до тези гуми, след като прегледах подробно секцията "Продукт Консулт"
[/quote]


Добри гуми. Аз лично ги препоръчвам безрезервно.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rag » Пон Юли 19, 2004 5:28 pm

Момчета, ние тръгваме. Ще ни закарат до Берковица, ще преспим там и утре сутринта ще хващаме баира!!!
Въпреки че го казах няколко пъти - благодаря много на всички, които ни помогнаха. За съжаление нямам време да напища пълен списък на всичко, което сме взели... ЩЕ спомена само, че отдавна надхвърлихме първоначално замисления бюджет - само аз вече съм похарчил точно 680лв... И отделно си взимам и пари за самия поход.
Храната: Мюсли(много), ядки(много фъстъци и 0.5кг орехи) и мед. Освен това сме си взели и изотонични напитки(Isostar), малко протеини(по 7 лъжици сутрин и вечер) и малко вафли за утре + една подкова супер_скъпа_и_ужасно_суха_луканка за момента, когато се топнем в морето. Аз съм гола глава, голи гърди, гол гръб, голи мишници и т.н. И откъм пари оголях - но важното е човек да е маниак, нали така... Ами... Стискайте палци, защото ще имаме нужда и от късмет - все нещо не сме предвидили... Толкова от мен - пожелавам ви всичко най-хубаво.
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jokata » Вто Юли 20, 2004 1:33 am

[quote="Rag"]

Момчета, ние тръгваме. Ще ни закарат до Берковица, ще преспим там и утре сутринта ще хващаме баира!!![/quote]

Пожелавам късмет и успех на похода. И дано се разминете с "големи" премеждия. ;)
Ехх, Берковица... чудничко. От толкова време ми се иска и с велосипеда да ида до там, ама... и тази няма да стане за съжаление.
Човек без идея е като риба без велосипед.
Аватар
jokata
 
Мнения: 299
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Авг 30, 2003 11:39 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Dani » Чет Авг 12, 2004 10:03 am

[quote="Rag"]

Момчета, ние тръгваме. Ще ни закарат до Берковица, ще преспим там и утре сутринта ще хващаме баира!!!

[/quote]

Живи ли сте бре!
Ако не сте, да хукваме по баира да ви търсим!
Ако сте, споделете, снимки постнете.....
Колкото и да не ни личи, се интересуваме от тази проява!
:D
I'd like mornings better if they started later!
Dani
 
Мнения: 192
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Май 18, 2004 11:33 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rankor » Чет Авг 12, 2004 10:17 am

Наистина, какво става с вас? 10 дни изминаха отдавна! Пресрочвате срока момчета! Нещо не ми харесва - запиляли са се по баирите.
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот Rag » Пет Авг 13, 2004 11:04 pm

Здравейте момчета. Съжалявам, че не отговорих толкова време, но бях на море.
Нищо не направихме. Стигнахме до хижа Мургаш за 2 дена и половина. Там другото момче се отказа. Не искам да коментирам защо. Какъв е извода? We are a bunch of fuckin' amateurs. Пишман планинари.
Какво стана все пак. На първия ден тръгнахме от х.Ком. На вр.Ком еуфорията беше голяма... Има и снимки - 2 ленти съм изщракал, обещавам да сканирам по-добрите снимки и да ги постна. И тъй. След това, пускайки се надолу към пр.Петрохан, поради моята малоумна идея да следваме зимната маркировка, ни се еба майката от клекове. Носихме колелата - бяха толкова гъсти. Нали зимната маркировка е по пряспа - следва най-краткия път... След това, малко по-късно съшия ден, решихме да съкратим малко чукар, като минем по един коларски път. 1 час пускане и коларския път се превърна в неползван от години абсолютно непроходим коларски път. 2 часа нагоре. Три часа загуба... На първия ден стигнахме до хижа Пробойница - там нощувахме. Втория ден - отново катерене и пускане, катерене и пускане - не сме си и представяли друго. Моя грешка - хапнах малко повече в Лакатник и след това буквално МИ СЕ ЕБА МАЙКАТА ПО НАГОРНИЩЕТО... Не я повторих. То нямаше и кога. Но започнах да свиквам с тежестта на раницата. Нощувахме на половината път между хижа Лескова и хижа Мургаш. - разпънахме палатката. На третия ден стигнахме хижа Мургаш, като по пътя пихме вода от един поток - водните ни запаси бяха почти нулеви... В хижата решихме до края на деня да почиваме. На другия ден ни чакаше предимно пускане до пр.Витиня. На четвъртия ден сутринта другото момче се отказа. Качихме се до вр.Мургаш, обядвахме в хижата и се спуснахме до село Буховци - от там с рейса безславно до София. Минахме една седма от маршрута. Не си бях платил интернета, иначе веднага щях да ви се похваля. Два дни след като се прибрах заминах на "заслужена" почивка на морето по лесния начин - закараха ме с кола. Не бях ходил на море от 9 години, това щеше да ми бъде 10-та. Исках този поход да бъде олицетворение на мъките, през които съм преминал за да се топна в солената вода. Жалко наистина. Толкова желание. Толкова подготовка. Толкова пари. Всичко отиде по дяволите. От тогава не съм се качвал на колелото. Гледам го едно такова... виновно... А можехме... Ех... Нищо, нали важното е да сме живи и здрави. Другата година ще опитам пак. Благодаря ви отново на всички, които се отзовахте и помогнахте.
Подпис(виновно):Симеон
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rankor » Съб Авг 14, 2004 12:01 am

Не се срамувай:V:. Сам по себе си ентусиазма ви да предприемете този Поход е достоен за уважение:usclap:!
Догодина, живот и здраве ще съм в отбора заедно с вас! :agree:
Сега дишайте дълбоко - поне знаете за какво става дума и догодина няма да има неприятни изненади.
... сега се забавлявайте! :lol:
Best Winds!
Rankor
 
Мнения: 176
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Чет Ное 28, 2002 4:49 pm
Местоположение: Germany

Мнениеот jmichev » Нед Авг 15, 2004 4:53 pm

Zdraveite. Az sa mpove4e planinar otkolkoto koloezda4 taka 4e isakm da vi dam niakolko saveta, moje ne6to da se povtaria za6toto ne iz4etoh vsi4ko ina4e Toyagata si znae rabotata. Parvo iskam da vi kaja 4e spored men s bagaj nad 12-13 kg niama da izpitate nikakvo udovolstvie ot karane. 20kg ranica e predela za pe6ehoden prehod bez psivni taka 4e pri kolelo 14-15 kg kolkoto si mislia 4e e va6eto + 12kg bagaj = 27kg koeto pak si e mnojko no kato imame predvid karaneto na 50-60% ot mar6ruta e ponosimo.Ta da se varnem na bagaja: palatka 2.5kg/2 4uval 1.5kg drehi 4-5kg rezervni 4asti 0.5kg voda 1 kg okolo 10 kg. Razbira se ima i aksesoari koito misli 4e sa zadaljitelni za spane na van 4elnik ili fener mnogo e vajno za6toto ako niama luna zabravete pak i vsi4ko stava zagubvne napriner e mnogo veroiatno v na4aloto i kraia za6toto markirovkata e lo6a. Mislia 4e edin primus niama da vi doide zle za6toto ima veroiatnost temperaturite da doblijavat 0 gardusa na visoko pak i 4aia e parvia preiatel na planinaria. Ta da slojim o6te 1kg za aksesoari satvat grubo 11kg.Bratleta po moi iz4islenia niama miasto za hrana ili tia da e za nai mnogo 2 dena za6toto 6te umirate ot glad. Drugoto e 4e hranata triabva da e hubava i vkusna i raznoobrazna za6toto ima opasnost da predpo4etete da ne iadete vmesto da iadete pisnalo vi ve4e ne6to koeto 6te se otrazi sled niakolko 4asa seriozno natovarvane kato energiina kriza. Ob6to vzeto meropriatiato vi e trudno i ima tolkova ne6ta... Mislia 4e nai osnovni savet e da napravite pone 3-4 iataka za6toto ina4e niama kak da stane. Ne zabraviate 4e karaneto e udovolstvie a ne mazohizam. Sega moga da vi dam niakolko polezni saveta za olekotiavane na bagaja kato ve4e vi kazah parvia gore. Vodata e tejka taka 4e e po dobre da razu4ite kade ima suhi bila i kade vodni i da raz4itate na tova za da spestiavate po niakoi litar. DA nosite izklu4itelno suha hrana i nikakvi konservi i sa6tevtremenno da vnimavate da e dalgotraina. Ot derugi ne mojete da spestite za6toto drehite sa mnogo vajni. Za tiah: Prez denia moje jestoko da izgorite po visokata 4ast na planianta mnogo vnimavaite za6toto v planianta stava neusetno ne se sabli4aite goli i mnogo plajno maslo. Ako vali predpolagam razbirate 4e e po dobre da se skrite ako moje( iskam samo da vi kaja 4e vremeto v centralen balkan 1 kam 5 dobro kam lo6o, prosto tam stava niakakvo zasi4ane ne vazdu6ni masi ili ne6to takova) zatova mislia 4e e napalno nalojitelno da vzemete palatka za6toto ako e dvoina i dobra niama da imate nikakvi problemi i s edin nailon za koleletata. Za vrahni drehi 6te vi kaje 4e e zadaljitelno da sa di6a6ti za6toto samo za 15min vartene 6te po4ni potta da vi te4e v kra4olite i vinagi spazvaite principa na plastovoto obleklo-belio, termo-za6tita, vtetro i vlago za6tita i ne vzemaite debeli ne6ta a pove4e tanki. Ako niamate dobri iaketa moga da vi prepora4am RED ROCK-Fine tex sa6to taka i pantaloni.Nikakva valna za6toto ako ia namokrite su6eneto 6te prodalji do krai na prehoda. Za korapite ne sem siguren 4e si zaslujavat 40lv poogledaite se. Zasega drugo ne se se6tam nadiavam se da sam vi bil polezen. Ob6to vzeto mnenieto mi za prehoda e 4e e pribarzan no pri malko kasmet blagosklon vreme i udh 6te uspeete. 6te vidim prosto sam siguren 4e za mnogo ne6ta 6te mislite po patia. Aide 6te sledia foruma...:D:D:D
jmichev
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 15, 2004 7:15 pm

Мнениеот jmichev » Нед Авг 15, 2004 4:59 pm

sajeliavam ama az stiganh samo do parva stranoca i ne sam razbral za razvrazkata taka 4e savetite mi ostavat za pokoleniata...:)
jmichev
 
Мнения: 52
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Юли 15, 2004 7:15 pm

Мнениеот Илиян » Нед Авг 15, 2004 10:46 pm

Здравей Симеоне,

Следя я от май месец дискусията, но тогава имаше някакви проблеми с регистрацията, а и аз бях много зает.
На два пъти беше посъветван да се обърнеш към клуб "Туризъм" в Дир-а, за да посъбереш повечко инфо от първа ръка, но явно не ви е стигнало време, за да сондирате мненията и там. Ето една препратка към тема, която бях пуснал преди време там за вашето мероприятие [url]http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=12&Board=turizym&Number=1941653656&page=&view=&sb=&vc=1[/url]

Радвам се, че всичко е преминало благополучно, разбирано в смисъл, че е минало без инциденти и сте се прибрали живи и здрави в София. Аз лично за втора поредна година ще се размина с опит за правене на Ком-Емине с колело, а глупавото, е че това се случва поради съвсем банална причина - липса на достатъчно средства и време за подготовката и провеждането му, но важното е човек да си запази желанието и ентусиазма. Когато те са налице рано или късно и на неговата улица изгрява слънце.

Берковица-Ком-Мургаш си е сериозен маршрут, така че не са отишли напразно приготовленията. Аз през 2002 г., когато за първи път направих опит за Е3 пеша, претърпях неуспех малко преди Витиня, когато се контузих. Тогава бях подходил с немалко ентусиазъм, при това в много добра форма и добре подготвен технически за сложността на маршрута, но пък бях подценил много фактори: тръгнах в дъжд без изгледи за подобряване на времето, с над 30 кг. раница, сам, само няколко дни след като с един приятел бяхме направили с колела 1400 км. за 8 дни из Бг., при почти пълна липса на каквато и да е организация и с пропуски от бързане в екипировката. Е, и аз се домъкнах до София и си мислех, че едва ли някога ще събера смелост да тръгна пак на този поход. Тези неща си ги спомних отново, когато миналото лято бях пак по трасето. Този път бях подходил доста по-старателно и в крайна сметка ми се отдаде да го направя. Същата есен исках да го пробвам и с колело и така и до днес. Надявам се за другото лято вече да се нагласят нещата. Иначе има още двама желаещи -единият от тях преди доста години го е направил чак до Бузлужда, което е горе долу средата и там са се отказали като са се спуснали на Подбалканския и по него са стигнали морето. Записките от спомените му също ги имам съхранени в пощата си.

Да не ставам многословен, но накратко теперва ще имаш възможности да го направиш този маршрут. Нещата ще си зависят главно от теб.
А ето и още една препратка покана за в събота: [url]http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=12&Board=turizym&Number=1942051621&page=0&view=collapsed&sb=5&vc=1[/url]
Безименният връх над х. Козя стена вече се казва "Котето"
Илиян
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Авг 15, 2004 10:05 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Чет Авг 19, 2004 3:30 pm

Е,момчета,така се трупа опит!Всъщност човек трябва да направи 2-3 такива прехода,за да може да се впусне в приключение като Ком-Емине с колело.Сега вече имате представа какво е...Според мен предложението първо да го минете пеша беше много разумно,иначе загубването не ви мърда все някъде по пътя.
За слизането по зимната маркировка напълно те разбирам,аз пеша като слизах по зимната от вр.Ботев до Тъжа направо ми се разказа играта,до коляно бяхме затънали в клекове.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rag » Чет Авг 19, 2004 3:40 pm

[quote="Cveti"]

Е,момчета,така се трупа опит!Всъщност човек трябва да направи 2-3 такива прехода,за да може да се впусне в приключение като Ком-Емине с колело.Сега вече имате представа какво е...Според мен предложението първо да го минете пеша беше много разумно,иначе загубването не ви мърда все някъде по пътя.
За слизането по зимната маркировка напълно те разбирам,аз пеша като слизах по зимната от вр.Ботев до Тъжа направо ми се разказа играта,до коляно бяхме затънали в клекове.
May the force be with you.
[/quote]

Цвети, истината е, че .... няма никакво значение - дори 10 прехода да бяхме направили преди това, пак нещата щяха да се развият по този начин. Понякога обстоятелствата са по-силни от теб......... Толкова ни е било писано - подготовката ни беше на ниво, но тя нямаше значение при отказването.
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот robotec » Пет Авг 20, 2004 4:07 pm

Otkazaliq se chovek sum az.
Ne iskam da si razvalqm otnosheniqta s Rag, no ima nqkoi neshta koito trqbva da kaja.., koito smqtam che sa si taka.

Nai-golqmata ni greshka beshe che trugnahme v neizvestnoto s glavata naprede. Ne napravihme nito edin etap predi tova, a i ne sme pravili prehodi po golqmi ot 1 den. S prehodi na Vitosha ne stava!!! I tova trqbva da go razbesher Rag! Primer za hvurlqneto ni s glavata naprede e che se sdobihme s kartite na marshuta 2 dni predi trugvaneto ni i dori ne se znaeshe dali moje vobshte da namerim takiva karti dali vobshte shte se zdobiem s takiva.
Vtoro dori i ne se opitahme da obsudim marshruta, da napravim nqkakva programa, da napravim nqkakva primerna shema da znaem kade shte zarejdame, ot kade da minem i t.n. Nie gledahme kartite kato nqkakvi teleta bez da imame nqkakva ideq nakade tochno vodi tova ili onova razklonenie, zashto sega sme to severnata strana na tova bilo i ot tuk li e patekata…. Opredeleno oriantaciqta ni kucashe... Zhashto Rag ne spomena za ostanalite ni nqkolko desetki spiraniq ...za po 30 min dokato namerim patekata ili za mnogoto ni izgubvaniq i posle vrushtaniq na zad. Nqmahme nikakuv plan!!! Plana beshe da minem Kom-Emine. I ako Rag se beshe vslushal malko vuv vashite i moite suveti , (ne te obwinqvam tebe prosto me e qd na mene si che az dopusnah da trugneme taka),opredeleno polojenieto sheshe da e drugo.
Vtoroto neshto koeto doprinese za reshenieto mi da se otkaja beshe moqta 20kg ranica, na Rag ranicata beshe okolo 23kg. moje bi s oshte edno-dve shisheta voda na momenti e bila 24kg!!! + koleloto 12-13kg . TOVA NI PREVURNA V INVALIDI!!! NIE POLZVAHME KOLELATA KATO PROHODILKI!!!
Rag zashto ne spomenesh che ne mojeshe da se kachish na skapanoto kolelo s ranicata, i trqbvashe da si tursish nqkakvi po-polegati mesta za da se kachish na koleloto, tochno kato malkite deca koito se kachvat ot burdiura na koleloto zashto ne stigat pedalite.
Zashto Rag ne im spomenesh za ranicata koqto dori ne mojeshe da vdignesh sam?!! I se nalagashe da ti pomaga nqkoi drug za da si q slojish na gurba. Ние харчехме повече енергия за да си сваляме и слагаме раниците от колкото при самите изкачвания, и естествено това което ти ни трябваше беше на дъното на раницата и се налагаше да се извади всичко за да се добереме до него, след което се започваше едно лудо подреждане и нареждане и т.н. така че си представете колко минути ни коства едно спиране ... Тук си трябва опит просто (тоест 2-3 прехода по 2-3 дни) за да разбереме какво ни е нужно колко багаж и кое да слагаш най-отдолу и кое най-отгоре.
Смяташ ли, че с такава раница може да се кара…??, на хората им е трудно да го минат с такава раница пеша...
Ние бяхме просто група инвалиди които се опитваха да теглят, бутат и влачат колелото до поредния хълм. Нали идеята е да се мине с колело този маршрут (не да го замъкнеш или забуташ до морето) тоест ние можехме да въртим педалите нагоре и съответно надолу в 80% от случайте ако си бяхме разчели багажа.
Третото най-важно нещо което бих искал да спомена е, че когато тръгнеш на 12 часов преход ти трябва да си поне малко ДИСЦИПЛИНИРАН поради простата причина, че има 14-15 часа от денонощието в които е СВЕТЛО и ти можеш да вървиш ..(защото просто не можехме да караме). Като прибавим и фактора, че си нямахме никаква идея колко време ни остава до хижата ... дали всичко с колелата ще е наред... ние просто сме длъжни да имаме накаква резерва от време за да не получават непредвидени преспивания в планината.Според мен подготовката за такъв етап от прехода трябва да протече така: Ставаш в 5, закусваш, обличаш се, приготвяш се и в 5,30 да си на колелото. Това е...., бих го направил по друг начин ако познавах маршрута но не го познавам...
Плюс това сам видя, че мазолите на краката ми хич не бяха добре, а гнойните мехури на гърба ми можеха и да се спукат. За това съм виновен аз. Не трябваше да тръгвам с такива обувки и такава раница, но пък ако бяхме направили един два прехода, повечето от тези неща щяха да се изгладят.
И не на последно място някакси цялата ситуация доста опъна нервите и на двамата.
Съжалявам за цалята история ..... всички тия съвети и целия този шум, които се вдигна около този преход губят смисъл, тъй като ние не се вслушахме в тях.
Ще съжалявам най-много ако си разваля отношенията с тебе Раг, надявам се все пак да не загубя един добър приятел като теб!!!, и да го направим този преход ....
robotec
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 9:51 pm

Мнениеот rujiru » Съб Авг 21, 2004 12:33 am

@robotec - не се стягай толкова човече, не го приемаи така навътре, случва се всичко, важното е че сте се прибрали и сте добре, следващия път няма да има засечки !

нормално е да поизгубиш няколко пъти на ден в непозната местност, ако не се загубиш или поне не гепиш кривата пътека си е чист късмет ;)

а за екипировката и за тестовите прехди си 100% прав ;)

хаиде със здраве
rujiru
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 01, 2004 1:00 pm
Местоположение: Vietnam

Мнениеот robotec » Съб Авг 21, 2004 8:53 am

Izvinqvam se... mai sum vzel naistina vsichko prekaleno na seriozno...
Vajnoto e vse pak che vsichki sme se vurnali jivi i zdravi...i da ne si skapvame otnosheniqta:)
robotec
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 9:51 pm

Мнениеот Rag » Съб Авг 21, 2004 11:53 pm

1. Ignorance is bliss.
2. Нямам намерение да преливам от пусто в празно.
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот robotec » Нед Авг 22, 2004 4:26 pm

tochno tova pravish ot purviq ti post v toq forum
robotec
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 9:51 pm

Мнениеот Rag » Нед Авг 22, 2004 7:27 pm

.
Rag
 
Мнения: 58
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Мар 24, 2004 11:29 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот robotec » Пон Авг 23, 2004 5:02 pm

ок.
Аз съм виновен. Аз прецаках всичко.
robotec
 
Мнения: 22
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Вто Апр 06, 2004 9:51 pm

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron