НЯКОЛКО ВАЖНИ ВЪПРОСА

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

НЯКОЛКО ВАЖНИ ВЪПРОСА

Мнениеот SimonBike » Съб Юли 01, 2006 8:59 pm

Значи, първо искам да кажа, че съм начинаещ и се уча. Това е хубаво да го имате предвид.
Второ : преди 2-3 седмици се събрахме с двама приятели и си направихме nort shore. Стана си мн як, имаше към 1 - 1.5 м. дроп на края, абе беше супер. Ама след неколко дена, кво?! :banghead: Тъкмо се бех настроил да го дооправиме и да карам по него, като видех че са го направили на нищо. Некой шибан лайнар беше дошъл и го беше разбил на парчета. Въпроса ми към т.2 е : Какво да напрая ако случайно го хвана - само бой или нещо друго? :hbang2:
Трето : Преди 4 месеца почнах един скок, в началото беше бабунка, после стана по - голям и т.н. Е да ама не. Тъкмо когато го бех напраил, дойде един шибан педерас и ни каза, че не трябвало да копаеме тука че щяло да падне едно дърво( за уточнение - бор, 15 метра висок), щото имало плитка коренова система :dunno: Така и не пробвах последния вариант на скока, щото беха досшли о го беха изравнили с земята. И кво да направа са?
Четвърто - Оня ден ми идва некъв, почва да ми замахва с некво дърво и вика да ходиме в полицията. Добре, ама тоя човек ненормален ли е? Кво да прая като дойде следващия път - а той обеща да дойде. Що има такива нещастни лайнари, дето само си търсят кво да пречат на другите. Аз имах една идеа да праа вираж и мн голям скок след тва, да засада тревичка, да стане красиво, да напраа некви пейки, за да не ни трошщат нашето, ама май нещо не стана. Моля ви са дайте некви предложениа за големи наказания , ше бъда мн благодарен ако намериме злосторниците! :beer:


П.П. Става въпрос за една горичка до лозенец, през която минават трамвай Н. 14 и 18.
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Съб Юли 01, 2006 10:23 pm

Така е устроен живота. Трябва да има и някоя контра, която винаги да ти разваля кефа или да те изкарва извън нерви.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Admin » Съб Юли 01, 2006 11:00 pm

През въпросната горичка минават толкова много хора, че няма как да си направиш нещата, без да попречиш на някого. Има и лайнари, но има и такива, на които може би наистина им създаваш проблеми. Ако искш начинанието ти да има успех, намери си по-закътано място. Понеже ми е ясно, че искаш да е колкото може по-близо до теб, сещам се за Ловния парк. От друга страна, трябва да ти е ясно, че най-хубавите местя много рядко са най-близките, тъкмо обратното, но такъв е живота.
Накрая бих ти препоръчал да не си тровиш нервите и да не трупаш толкова злоба срещу хората - нищо добро не се ражда от това. Наказания, бой... ами ако всички започнат така да си уреждат отношенията, докъде ще стигнем, а?
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот SimonBike » Съб Юли 01, 2006 11:02 pm

Е да ама що требе да е постоянно? Що не може веднъж да ме остават да си карам спокойно поне една седмица :bawling:. Искам да си излеа мъката, ама прравилата на форума не го позволяват. :banghead:.
@Admin : Утре ше ти прата снимки на колко закътано место си бехме направили Nort Shore. Бяхме разчиствали цял ден всичките дървета и храсти, и не пречеше на никой.
П.П. Тоя, дето ми каза че щяло да падне дървото, дойде оня ден и ми се усмихна и каза "Я виж колко хубаво стана там, дйето копахтйе". И посочи местото на стария скок. Тогава как се сдържах и аз не знам. И имам още един въпрос : Фул фейс каска чупи ли се при удар с ТЪП ТВЪРД ОБЪЛ ПРЕДМЕТ?:^:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Съб Юли 01, 2006 11:09 pm

this sux.!!! Мразя ги такива!!
Аз и приятелхванахме да правиме/ремонтираме фр/ддж пътека в борисовата, тъкмо бяхме изкопали 3тия скок и на следващия ден някакъв тапанар беше тичал отгоре:banghead:. за оше по голям шит, предишния ден дори не го бяхме тествали щото бяхме без колела:banghead:.
Не знам, просто не знам.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Съб Юли 01, 2006 11:21 pm

абе кво има да не знаете, все едно борисовата ти е задния двор на къщата и си копаш където ти падне ... !?
я се стегнете малко
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Zozka » Съб Юли 01, 2006 11:21 pm

[quote="SimonBike"]

И кво да направа са?
[/quote]


Оди се снимай :xx(:
Идат кат овци, бегат кат Офци
Аватар
Zozka
 
Мнения: 2167
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Юни 02, 2003 2:46 pm
Местоположение: Cuba

Мнениеот SimonBike » Нед Юли 02, 2006 8:38 am

[quote= "MAN6"] все едно борисовата ти е задния двор на къщата и си копаш където ти падне ... [/quote]

Може и да не е задния ми двор, ама да си напраиме нещо в храсталака, дето никой не минава оттам и некой да дойде и да го разбие е така, нарочно. Къв кеф им праи, тва мноо чуди. И освен това, както вече казах, щеше да засадиме райграс навсякаде, щеше да направиме пейки и щеше да стане яко.
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Нед Юли 02, 2006 9:40 am

А някой е направил джъмпчета в Западния парк и не са ги разбили още.:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Нед Юли 02, 2006 10:56 am

[quote="klmn"]

А някой е направил джъмпчета в Западния парк и не са ги разбили още.:beer:
[/quote]


mmmmmm
къде са?
:)
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот onion » Нед Юли 02, 2006 11:21 am

[quote="klmn"]

А някой е направил джъмпчета в Западния парк и не са ги разбили още.:beer:
[/quote]


я вярно кажи къде са , може и на ушо , че аз почти всеки ден минавам от там ;)
www.zoo-info.org
сайтът за екзотични животни
onion
 
Мнения: 169
Рейтинг: 1198
Регистриран на: Пет Юли 04, 2003 3:41 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Нед Юли 02, 2006 11:54 am

[quote="SimonBike"]

[quote= "MAN6"] все едно борисовата ти е задния двор на къщата и си копаш където ти падне ... [/quote]


Може и да не е задния ми двор, ама да си напраиме нещо в храсталака, дето никой не минава оттам и некой да дойде и да го разбие е така, нарочно. Къв кеф им праи, тва мноо чуди. И освен това, както вече казах, щеше да засадиме райграс навсякаде, щеше да направиме пейки и щеше да стане яко.
[/quote]

изобщо няма значение дали е в храсталака или на някоя централна алея- не е твое
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот did » Нед Юли 02, 2006 1:25 pm

Радвайте се, че в България полицията и общинската хорана никакви ги няма. В други държави за копане в общински парцел, правене на бабуни и т.н. директно щяхте да подремнете няколко дни в ареста и да си платите по една сериозна глоба, пък ако ще да сте имали намерение и хектари с райграс да садите после, и 100 пейки безплатно наоколо да монтирате.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот SimonBike » Нед Юли 02, 2006 1:47 pm

A как тогава може нещо да стане легално. За да може когато некой дойде и го разбие, ние да го разбиеме с основание. Където и да е било. Може и на Витоша. Щото предполагам че там може да направа т по сериозен проблем. Ако некой от форума работи в община, не може ли малко връзки и т.н. да стане по лесно и бързо:angel2:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Нед Юли 02, 2006 1:51 pm

[quote="onion"]

[quote="klmn"]

А някой е направил джъмпчета в Западния парк и не са ги разбили още.:beer:
[/quote]


я вярно кажи къде са , може и на ушо , че аз почти всеки ден минавам от там ;)
[/quote]
Значи,като въртиш по централната алея от бул. Сливиница, минаваш метрото, продължаваш по чакъла нагоре, има една отбивка вляво към къщата на горския ( имаше чешма там навремето ), алеята продължава надолу към пътеката. Между двете алеи на полянката има durtjump.Точно след завоя към чешмата отдясно.:beer:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот spirit » Нед Юли 02, 2006 2:53 pm

@SimonBike
аз съм близо до ловния парк ,ако решиш да правиш мещо казвай.
А за тея ,за който си сигурен че се заяждат .. бой, бой и ... :boxing: пак бой
Jedem das Seine .
Аватар
spirit
 
Мнения: 681
Рейтинг: 1701
Регистриран на: Нед Юли 10, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот bobeca » Нед Юли 02, 2006 3:11 pm

Преди 2 месеца започнахме да правим скок на ливадите малко над първа лифтова станция на Симеоновският лифт и изкОпахме скока и тъкмо когато започнахме да кОпаме за попивка(щеше да е нещо като дърт джъмп, но малък)и мина няква от общината и вика "Какво правите тука?"след като и обяснихме ни накара да го заринем иначе щяла да викне полицията и да ни напишат акт!Попитахме я защо има изхвърлени на 100м по надоло копчини пръст+строителни отпадъци и защо неможе да се стигне до станциято по пътя заради строежа а тя ни отговаря че незнаела и нищо неможела да направи?!?За скоковете в парковете и аз не съм сагласен но някъде където не е партк какъв е проблема?
bobeca
 
Мнения: 804
Рейтинг: 1850
Регистриран на: Съб Апр 02, 2005 5:30 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Нед Юли 02, 2006 3:17 pm

искам да ти напиша нещо със спрей на байка. не може ли? какъв е проблемът? а да си отчопля малко боя?
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikerider » Нед Юли 02, 2006 4:39 pm

[quote="bobeca"]
някъде където не е партк какъв е проблема?
[/quote]


Няма проблем ако си си го купил и е твое.
Ако не си всеки има права върху него, колкото и ти. Толкоз.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Shady™ » Нед Юли 02, 2006 6:38 pm

Е какво сега ? Да си направил КлоУн в банка ДСК и да превеждаме пари там и да си купуваме терени, лопати, работници и т.н. ?!
BTW MAN6, говориш не като "един от нас" а като един от "тях". Иначе идеята е ясна.
Идеята е че ТЕ хем се опитват да направят нещо където не пречи и т.н. и хем им правят проблем, да не гооврим че искат дори да направят нещо за "общото благо", ама не трябва всичко да се ПРЕЕБЕ !!! Разбирам да си имаме някакъв аааа... "Устлър" ама не...
Незнам дали или смисъл от друг коментар...

А за онея на Витоша - е аз да бях там - щях да ги чакам да ме приберат !!! Е така акт да ми напишат копелетата ама нямаше да се мръдна от там. Баси да има некви селении наоколо за 1 нещо дето е хубаво и т.н. какво ?! Да ми се правят на задници ....
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот naso » Нед Юли 02, 2006 6:51 pm

[quote="SimonBike"]

Некой шибан лайнар беше дошъл и го беше разбил на парчета. Въпроса ми към т.2 е : Какво да напрая ако случайно го хвана - само бой или нещо друго? :hbang2:
[/quote]
ee пенке пенке ти не си ли виждал съгражданите ни с дървените каручки и кончетата?Е че те също къща имат и деца гледат при това чаветата са по 7-8 ;) не се впрягай много много радваи се,че не са ти взли и колелцето ;)
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот MAN6 » Нед Юли 02, 2006 7:00 pm

[quote="Shady™"]


BTW MAN6, говориш не като "един от нас" а като един от "тях".
[/quote]


ми не бих казал... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот naso » Нед Юли 02, 2006 7:02 pm

нека обобщим състоянието на положението по следния начин: неможеме да копаем никаде за където нямаме разрешение или не е наше мястото,но можеме да копаеме на всякаде където ни скимне(понеже на никой не му пука за байкарите)и да се надаме да не ни видят ако не ни видят и стане номера браво успех.Както и да го говорите каквото и да правите за сега това е положението ... те иамт права ние пък лопати!Копайте си докато не стигнете до ченгетата ама не в симеоново,че там е люпилнята! :) хахах
naso
 
Мнения: 1249
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 9:32 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Юли 02, 2006 8:27 pm

[quote="bobeca"]

Преди 2 месеца започнахме да правим скок на ливадите ... на 100м по надоло копчини пръст+строителни отпадъци ... какъв е проблема?
[/quote]


ПроблемА е, че не сте ползвали за дРътжУмпа наличните кОпчини пръст+строителни отпадъци, а сте рили като глигани у ливадата...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот SimonBike » Нед Юли 02, 2006 9:08 pm

[quote]не се впрягай много много радваи се,че не са ти взли и колелцето [/quote]

Ok, ама не са моите съграждани с каруцата, щото те щеше да съберат норт-шора. А той там си стои, на парчета. И кво, поне верно да го беха зели, че можеше да се затоплят :D И пак питам, как може нещо да стане легално?:angel2:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Нед Юли 02, 2006 9:23 pm

[quote="SimonBike"]

[quote]не се впрягай много много радваи се,че не са ти взли и колелцето [/quote]

Ok, ама не са моите съграждани с каруцата, щото те щеше да съберат норт-шора. А той там си стои, на парчета. И кво, поне верно да го беха зели, че можеше да се затоплят :D И пак питам, как може нещо да стане легално?:angel2:
[/quote]
Легално-сложете кошчета за боклук,табелки-"внимание,откачени колоездачи",и да почерпите общинаря..:D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот SimonBike » Пон Юли 03, 2006 6:39 am

[quote]Легално-сложете кошчета за боклук,табелки-"внимание,откачени колоездачи",и да почерпите общинаря..[/quote]

Да, ама "съгражданите" ше задигнат и табели, и кошета :crap:. Иначе всичко щеше да бъде наред. За тва тряба и една бира на Егида :angel2:.
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Shady™ » Пон Юли 03, 2006 8:00 am

Сложете табела в стил : "Обекта се охранява от НАС (т.е. всеки който кара) или па от "BAS"(Bikers Assosiation for Stunts или иначе казано пак НАС). Може за по голяма сигурност да се напишат и 2-те "фирми" :D

Иначе става с много време и (много) пари. Но на тоя етап това решение е ... неразумно. Единственото нещо което може да се постигне е да се каже на 1-2ма които са решили че им пречи и са заинтересувани "Какво подяволите правим и т.м." че имаме разрешение. Това няма да попречи на останалите 2839543057345734 човека да си го рутят докато ни няма...Когато зачестят случаите на попаднали в полицията между нас заради скокове и т.н. - Тогава ще му мислим за законно. НО пак ще е същото освен, ако не наемем охрана...Ама пак капка по капка вир... Немжое 1 човек САМ да направи нещо. Трябва да дадем всички по малко. И време и пари и желание. Неможе Печно от горно нанадолнище да донесе 5000лв за терен багери камиони и т.н. и да плати и за бригада да дооформи / сам да копае 3 месеца. Като му дойде времето или ако някой иска да открие няква сметка и т.н. и да отговаря за нея - да почва. Но аз не бих си превел парите на някой който непознавам, или поскоиро поне не голяма сума... Все още имам доверие в НАС ;)

По-скоро е "оферта" някаква подписка тип молба към Бат Бойко. Може и да помогне, може и да не помогне...Въпроса е да се пробват начини. Чух че той бил обещал да направи "Skate Park" в Борисовата градина... Все си мисля че би дигнал няколко бабуни за нас някъде...
Specialized Riders Club !!! SEX™ = Super EXtreme TEAM
Аватар
Shady™
 
Мнения: 5229
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Юли 14, 2004 7:22 pm
Местоположение: Shady Zone

Мнениеот SimonBike » Пон Юли 03, 2006 8:47 am

[quote] По-скоро е "оферта" някаква подписка тип молба към Бат Бойко.[/quote]

Еми ако се събереме хора(а такива има със сигурност) може и да стаане нещо, което да е яко. Поне аз знам 30-40 човека, които ше се подпишат. А аз не познавам много. Със сигурност вие знаете много повече тука. Нека направим нещо сега, за да може поне 1-2 месеца да покараме на него. :angel2:
Има още мнооого да се уча, затова простете ако задавам тъпи въпроси :)
SimonBike
 
Мнения: 110
Рейтинг: 1218
Регистриран на: Пон Апр 17, 2006 5:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юли 03, 2006 9:43 am

[quote="SimonBike"]
Поне аз знам 30-40 човека
[/quote]


смех... :D

[quote="SimonBike"]
Аз имах една идеа да праа вираж и мн голям скок след тва, да засада тревичка, да стане красиво, да напраа некви пейки, за да не ни трошщат нашето, ама май нещо не стана.
[/quote]


щото сигурно лошия чичко и тях ще разруши :idea::crazy:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта