Калибриране висотомер

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Калибриране висотомер

Мнениеот jivkonik » Пон Юли 03, 2006 12:07 pm

Здравейте!
Някой да знае място в София или около София на което надморската всочина и точно измерена и се знае колко е? Идеята е да отида там с колелото и да си калибрирам точно уреда за измерване на надморската височина... Сещам се за хижата на Черни Връх, но не знам до колко може да се вярва на табелката с надморската височина там...
Идеи?:agree:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот climb » Пон Юли 03, 2006 12:09 pm

Предполагам не е голяма разликата с табелката на хижата.Иначе най-добре е да го калибрираш на морското равнище.
Аватар
climb
 
Мнения: 506
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Пет Авг 20, 2004 10:44 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Пон Юли 03, 2006 12:19 pm

[quote="climb"]

Предполагам не е голяма разликата с табелката на хижата.Иначе най-добре е да го калибрираш на морското равнище.
[/quote]

Абе не лоша идея, но не планирам ходене до Морското равнище скоро за съжаление, а е хубаво да е някъде до София, за да може като се прибера бързо след това в нас да си видя надморската височина и да си я вкарам като начална (базова) на уреда. Така всеки път като тръгвам от нас ще го настройвам по базовата височина и така ще компенсирам до някъде влиянието на промените на времето и барометричното налагане върху отчитанията му.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bluskanie » Пон Юли 03, 2006 12:21 pm

В центъра на София, наскоро се разбра (от една друга тема), че има табелка с точната цифра. Точното място беше споменато от TOYAGA. Май централна поща или нещо такова
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот Alpina » Пон Юли 03, 2006 12:33 pm

На стоици места в софия има точки, наречени репери, които те интересуват, но на малко от тях има надпис колко е стойноста им и трябва да се ходи в съответанта община за да разбереш..., както и да е, мисля че на входа на строителния техникум бяха написани надморските височини, точките са от двете страни на стълбището на сградата, на жп гарите обикновенно пише НВ-то, както се спомена и на някой други обществени сгради... Хуваго е след като го нагласиш, да намериш някой за контрола, която се различава значително, "колкото повече - толкова повече", грешка - по-добре :peace:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 03, 2006 12:36 pm

[quote="jivkonik"]

[quote="climb"]

Предполагам не е голяма разликата с табелката на хижата.Иначе най-добре е да го калибрираш на морското равнище.
[/quote]

Абе не лоша идея, но не планирам ходене до Морското равнище скоро за съжаление, а е хубаво да е някъде до София, за да може като се прибера бързо след това в нас да си видя надморската височина и да си я вкарам като начална (базова) на уреда. Така всеки път като тръгвам от нас ще го настройвам по базовата височина и така ще компенсирам до някъде влиянието на промените на времето и барометричното налагане върху отчитанията му.
[/quote]
http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=10632
След като го калибрираш, отиваш си в къщи, засичаш колко е височината у вас, и си я пишеш на вратата:D. Така винаги ще си имаш репер под ръка:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот Admin » Пон Юли 03, 2006 1:21 pm

Живко, пред входа ми (ако знаеш къде е) височината е 547м. Няма репер, но съм го засичал след калибриране с репера при Строителния техникум, който е на половин км от нас, т.е. твърде близо, за да даде висотомера ми отклонение в точността ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Пон Юли 03, 2006 1:35 pm

[quote="Admin"]

Живко, пред входа ми (ако знаеш къде е) височината е 547м. Няма репер, но съм го засичал след калибриране с репера при Строителния техникум, който е на половин км от нас, т.е. твърде близо, за да даде висотомера ми отклонение в точността ;)
[/quote]

Мерси много Любо, ще мина утре да си настроя уредите по твоя вход или по Строителния!
Мерси на всички за отговорите!:drunk:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 2 госта