podsilki

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот bikerider » Пет Авг 25, 2006 2:18 pm

[quote="i love bikes"]

може да карам АМ и да скачам ама не от голяма височина:)
[/quote]

мисля, че ще е на ръба на възможностите на рамката и е възможно след време да се появят дефекти като овализирано чело, луфтове в 120-мм вилката и подобни, особено ако не жалиш колелото - има бая работи за прецакване преди заварките на челото...

ако караш спокойно не виждам проблеми.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот i love bikes » Пет Авг 25, 2006 2:29 pm

а ако сложа XCM с 100мм ход няма ли да се махнат тези проблеми т.е да ги няма а.... аз си мисля че на 100 трябва да не прави проблеми поне си мисля..!
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот i love bikes » Пет Авг 25, 2006 2:30 pm

а какво означава овализирано чело и какви може да са тези др. проблеми благодаря все пак
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот bikerider » Пет Авг 25, 2006 2:35 pm

овализирано чело означава когато там където са набити чашките с лагерите челната тръба се овализира, тоест отвътре повърхността се подбие и стане овална (елипсовидна) а не кръгла, съответно чашките започват леко да "плуват" в челото при рязки усилия (например лошо приземяване след скок), тоест лагерите не са успоредни и започват да стягат при завиване.

челния ъгъл се мери се спрямо хоризонтала, затова колкото е по-хоризонтална вилката, толкова е по-малък. при твоя вариант, челния ъгъл ще стане доста малък със 120мм вилка и това допълнително ще увеличи доста силите стремящи се да овализират челото. ако караш така и скачаш активно нищо чудно след няколко месеца да имаш проблемчета. ако дотогава си спестил и си вземеш хубава рамка като за вилката си, всичко това звучи като разумен вариант. иначе не очаквай нещо особено в дългосрочен план с тази рамка...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Teodor40 » Пет Авг 25, 2006 3:10 pm

Е както и аз ти казах-събирай пари :lol:
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот i love bikes » Пет Авг 25, 2006 4:04 pm

сванах благодаря:beer: то се видя няма да си слагам тая вилка:bawling: но със 100мм ход няма ли да издържи тая рамка:bigeyes: разбрах как да го измеря тоя ъгъл.....така може ли да ми кажеш(bikerider) какъв трябва да ми е ъгъла благодаря предварително
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Мнениеот bikerider » Пет Авг 25, 2006 4:20 pm

Обикновено ъгъла се движи между 66-68 градуса при по-екстремните рамки до 69-71 градуса при рамките за по-ниски вилки. Говоря за челния ъгъл при монтирана вилка, не за ъгъла на заварка.
Скоро се коментираше тук, има едно приблизително правило - за всеки 20мм ход, челния ъгъл се променя с 1 градус. Можеш да го използваш за да определиш грубо колко ще бъде ъгъла с друга вилка.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот i love bikes » Нед Авг 27, 2006 5:58 pm

за тая тема която говориш съм я чел.....разбрах те за какво говориш мн. благодаря:beer: ще видя колко е тоя сънтур с 100мм ход(ще пиша като го измеря)...то нали другата.....ама мн.мн. ти благодаря за помощта ако някой се сети да напише нещо др.. да пише вече ти благодарих ама аре пак да се знае:):)
i love bikes
 
Мнения: 777
Рейтинг: 1545
Регистриран на: Сря Авг 02, 2006 5:47 pm
Местоположение: България,София/Бургас

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 101 госта