Един голям проблем.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Един голям проблем.

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 7:15 pm

Имам Drag TheBomb ,поддръжам го,каквото се развали си го сменям,обаче тук има едно големичко НО.Тежа 85кг(сигурно е от значение) и когато набера на 21-ва скорост веригата ми се изважда отвъншната страна вследствие на изкривяване на цялата рамка.Когато обърна колелото и въртя на 21 - никакви проблеми,обаче когато леко натисна спирачката и укажа по-голямо усилие ,веригата се изважда.Един ден се взех сериозно да се захвана с проблема.Блокирах тотално спирачката и когато натисна силно педала (в обърнато положение) цялата рамка се мести на една страна до толква че чак едната гумичка на спирачката се мести на една страна,въобще цялата долна част на рамката се мести.Не е от оста,сложил съм италианска касета,не е от болта за които се захващат 2-те части от рамката,не е от курбелите и тях съм сменял и вече просто си нямам на идея от какво може да е.Ако някой знае от какво може да е това,моля го да ми помогне,а ако не се оправи мисля направо да си сменя рамката с Drag F4 или F5 защото не са рязани,обаче може ли да им се сложат V-Brake спирачки,защото немога всяка седмица да сменям и задното феродо(макар че аз си режа феродо от MZ и ме изкарва доста повече време)
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот did » Нед Авг 27, 2006 7:20 pm

ужас! разбирам те и напълно ти съчувствам! Бях чел, че на Бомбата трябва да и се сменя дераельора? Тва пробвал ли си го?

Дано гордите потребители на Бомби скоро ти помогнат да си решиш проблемите! И понеже отсега е ясно, че в така проставена тема сериозни отговори няма как да има, пробвай да цъкнеш тук:

http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9137
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 7:34 pm

М не е от това,просто цялата рамка се мести.Пък аз съм зарибен по планинското спускане :) и това ми е проблем когато се състезаваме надоло,от всичките скорости ми работи 13 най-добре,но дори без 21 местните велосипедисти ги минавам :) Начинаещ съм
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот did » Нед Авг 27, 2006 7:42 pm

ти цъкна ли линка, който ти дадох и прочете ли наличните 10 страници с 286 мнения за това (странно защо) толкова обсъждано колело, преди да питаш и да се чудиш защо никой не ти отговаря?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 7:44 pm

Аз отдавана съм я чел тази тема,обаче за моя проблем не намерих нищо,намерих в една друга тема обаче при мен не се оправи чрез затягане на болта на рамката

П.С. Аз съм от Горна Оряховица(до Велико Търново) тук има 2 по-големи магазина за велосипеди,и в двата магазина казаха че не са срещали подобен проблем.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Alpina » Нед Авг 27, 2006 8:03 pm

[quote="XeDoX"]

не е от болта за които се захващат 2-те части от рамката[/quote]


Точно от там ти идва проблема, с времето се е появил луфт, може да го оправиш, ако го лагероваш там. Идва въпроса как - намери си човек, който ще би се заел с тази не много приятна работа.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот did » Нед Авг 27, 2006 8:12 pm

[quote="XeDoX"]

Аз отдавана съм я чел тази тема,обаче за моя проблем не намерих нищо,намерих в една друга тема обаче при мен не се оправи чрез затягане на болта на рамката

П.С. Аз съм от Горна Оряховица(до Велико Търново) тук има 2 по-големи магазина за велосипеди,и в двата магазина казаха че не са срещали подобен проблем.
[/quote]

В Горгоната във Велико Търново пробвал ли си?

То е ясно, че рамката е прецакана при втулките, но е добре да ти го кажат хора, които разбират, а не форумни врачки като мене и Alpina.

ЕДИТ:

От известно време си търся такава несериозна тема за да изкажа удивлението си от един нашенец , който сега учи в Германия. Като се запознахме и той така ми обяснява - "абе, колелото е почти ново, 1 година съм го карал, сичко си има - амортисьори отред и отзад, скорости... даже не е евтино - по-рано е било 300 евро, ама аз като го купувах имаше промоция и ми го дадоха за 125 евро. Обаче не знам кво стана, последно време много му се суче задницата! толко много, че ГУМАТА опира във ВИЛКАТА отзад! Кажи кво може да е?"

Ми... оказа се, че момчето просто карало с разхлабен QR, толкова разхлабен, че като се вдигне задницата и задното колело пада. и така от 2 месеца... но той си кара...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 27, 2006 8:17 pm

И всъщност <s>уважаеми</s>[color=beige]мразя никове, също и текстове с последователни малки и големи букви[size=67][/size][/color] нямаш 21 скорости, а 3х7 предавки (което принципно дава 21), но не са поредни като предавателни числа (като при МПС-тата да речем). Не е препоръчително да въртиш на малък венец отпред и малък отзад, както и на голям отпред и голям отзад. В описаните случай веригата се усуква и няма застраховка, че няма да падне. "Кене"Ф 4 /5 не ти препоръчвам. С твойте килограми и описания начин на каране, живота им ще е по- малък и от на Бомбата. Евентуалното решение е водач от сорта на Труватив Шифт гайд (ако си с повече от 1 плоча отпред) или Бокс гайд (ако си с една).:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот did » Нед Авг 27, 2006 8:34 pm

[quote="Ozzie"]

Евентуалното решение е водач от сорта на Труватив Шифт гайд (ако си с повече от 1 плоча отпред) или Бокс гайд (ако си с една).:agree:
[/quote]

Ако му е прецакана задницата - полза от гайдове нанайци. Да ходи в Горгоната да видят, другото е просто писане на глупости.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот chiMol » Нед Авг 27, 2006 8:49 pm

Драги съфорумнци човека е казал че при усиле му се мести задната кяпла .И той си мисли (вие също) че са му заминали втулките ама това не е Главното=======

кседокс провери си задната ос защото по това което написа си е честа счупена задна ос или с много изкъртени лагери (което е типично за бомбите)
http://www.tiarakm.hit.bg
Don't leave your bike, live your life......
https://easycryptobot.com
Аватар
chiMol
 
Мнения: 1900
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Яну 05, 2005 3:00 pm
Местоположение: Bulgaria/sofia/lozenez

Мнениеот did » Нед Авг 27, 2006 8:53 pm

[quote="chiMol"]

кседокс провери си задната ос защото по това което написа си е честа счупена задна ос или с много изкъртени лагери (което е типично за бомбите)[/quote]

хайде още една врачка.

той ако знае как да си "провери" това или онова няма да я има тая тема бре. Да ходи в Горгоната.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 9:20 pm

Ами да лагерите съм ги натягал,иделно са,обаче що се отнася до оста :) хахах днеска я завъртях на един струг да видя колко е крива ,е има няма 1-1,5 мм биене.Утре отивам да си купя нови обаче няма да са кухи ,защото очевидно не са издръжливи.Но не би трябвало да е от това защото бях забелязал това още откакто си купих колелото но тогава го нямаше това изваждане,но все пак ще ги сменя защото просто не е полезно за колелото
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Alpina » Нед Авг 27, 2006 9:28 pm

Аз поради факта, че съм от "гордите" собственици на бомба предполагам, какво е най-верочтното, поради факта, че при мен положението в момента е идентично, за това ще го дам за лагероване.
За да покажа, че имам гадателски способности ще прогнозирам пост на [b]did[/b] след моя, в който препоръчва човека да отиде в Горгоната :D, с което съм напълно съгласен и смятам за най-удачно...

P.S.
Ех, изпреварил ме е [b]XeDoX[/b], какви лагери си натагал? Май говориш за втулките ;)
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 9:30 pm

Да го лагероват ? т.е. съединението между 2-те рамки ? Еми аз не съм с много дълбок джоб макар че разполагам с известна сума колкото за 2 бомби :)


Втулките утре отивам да си купя и да ги сменя и предната и задната,обаче няма да са кухи,физично погледнато просто плътната си е по-здрава


[quote=Ozzie]3х7 предавки (което принципно дава 21)[/quote]

да това го знам но от малък така съм свикнал.За малките венци го спазвам,винаги карама така че веригата да е изправена.

[quote=Ozzie]Евентуалното решение е водач от сорта на Труватив Шифт гайд (ако си с повече от 1 плоча отпред) или Бокс гайд (ако си с една)[/quote]
Абсолютно нищо не ми говори това за плочите? Водач е онова колелца отдоло на веригата нали ? гледах едно такова обаче за бомба нестава.

Аз съм начинаещ все още нищо,че карам колело от 9 години (на 14 съм) ,и не разбирам всичко в тази част от терминологията
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 9:33 pm

П.С. Тоя форум не е ли с BB Code ?
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Alpina » Нед Авг 27, 2006 9:37 pm

Както си се усетил не е, но пък и тука има бутона за едитване;)
Споко аз пък съм на 22 и до преди година и половина нямах идея какво е курбел, въпреки че знанията ми сега не се простират много по-далеч :D

Не ставам за врачка:indiffe:
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 9:53 pm

Утре като сменя оста и затегна "туй-онуй" ще пиша в форума.Благодаря на всички все пак
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот biker-kj » Нед Авг 27, 2006 10:20 pm

Не прави грешката да си взимаш плътна ос това о6те на 10 го знаех ,а ти още ако не го знаеш сега е времето да го научиш,че кухата ос е по здрава от плътната и не ме питай защо не ми се обяснява питай мама или татко!!!

ПС:Не мисли че се заяждам предотвратявам грешката ти!!!
Аватар
biker-kj
 
Мнения: 791
Рейтинг: 1941
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 8:21 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mitakaman » Нед Авг 27, 2006 10:53 pm

Брей планинското колоездене се развива доста допреди 2 години най якото колело във Горна Оряховица беше един лидер доберман ... :)
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 10:56 pm

Ами сигурно разсъждаваш ,че лист сгъната хартия е по-здрава от лист несгъната.Може да ,но все мисля че плътната(с каквато съм карал 3 години е по-здрава,в смисъл старото колело просто ми беше опитно зайче)докато при мен и 2-те кухи са криви.Не осопорвам мнението ти но просто се двуумя
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 11:00 pm

[quote="mitakaman"]

Брей планинското колоездене се развива доста допреди 2 години най якото колело във Горна Оряховица беше един лидер доберман ... :)
[/quote]


Хаха и ти ли си от Г.О. :) Пък за лидерите,точно съседа ми имаше такова,постоянно скърцаше и се трошеше,ако го сравнявам със стария Cross Leader,моя издържа много повече,при хвърляния,скачания,удари с павета,просто питай ме от какъв зор го потроших :) ама аз единственото което бях правил е да заваря обтегача за рамката защото си бях изкъртил ухото на един бордюр :)
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот mitakaman » Нед Авг 27, 2006 11:15 pm

Ем лидер сухират ... ако ми погледнеш профила можеш да видиш че съм от Варна ...
Аватар
mitakaman
 
Мнения: 496
Рейтинг: 1977
Регистриран на: Пон Май 29, 2006 8:55 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот XeDoX » Нед Авг 27, 2006 11:20 pm

Е не съм се сетил...
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот kotka12 » Пон Авг 28, 2006 7:44 am

[quote="XeDoX"]

Ами сигурно разсъждаваш ,че лист сгъната хартия е по-здрава от лист несгъната.Може да ,но все мисля че плътната(с каквато съм карал 3 години е по-здрава,в смисъл старото колело просто ми беше опитно зайче)докато при мен и 2-те кухи са криви.Не осопорвам мнението ти но просто се двуумя
[/quote]


Само щях да питам, ама ти сериозно ли си мислиш, че лист СГЪНАТА ПО ОПРЕДЕЛЕН НАЧИН хартия не е по-здрава от несгъната??????
Това за кухите оси се опитай да го обмислиш и ЗАЩО въобще пускаш тема, когато нямаш намерение да се вслушваш в съветите, които ти се дават???
Иди до ГОРГОНА, защото може да откриеш, че това със "сученето" на задницата не е единствения проблем на велосипеда ти.
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Windstream » Пон Авг 28, 2006 9:26 am

XeDoX, това за "плътните" оси - забравил съм вече колко от тях съм успял да изкривя, досега само една ми се е опряла ама тя си дойде с главината и такава гарантирам ти няма да намериш никъде вече. "Кухите" оси обаче държат, личния ми опит показва че дори и най-ветините кухи оси са по-здрави от по-скъпите "плътни" (ако се изолзва цената като критерий за качеството де). Ако се чудиш защо се получава така - еми разлика в материалите, и нещо което тук му казваме fatigue life (не го знам на БГ как е, изнесох се преди да почнат да ни го наливат и тоя акъл в ТУ-то).
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот XeDoX » Пон Авг 28, 2006 10:48 am

Благодаря ви,много за съветите,отивам да си купя,а това за хартията аз си го представям явно по друг начин ,иначе е вярно гарантирам ви :)
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Admin » Пон Авг 28, 2006 3:42 pm

Знам, че ще се повторя с преждеписалите по темата, но най-добре се разходи до м-н Горгона във В.Търново, за да ти кажат къде точно е проблема. Защото като гледам как е тръгнало с терминологията в тази тема, да не вземеш да купиш и смениш неща, дето изобщо не е трябвало...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот did » Пон Авг 28, 2006 4:21 pm

[quote="Admin"]

...да не вземеш да купиш и смениш неща, дето изобщо не е трябвало...
[/quote]

на The BOMB??? Няма такава опасност! Квото и да смени - все е от полза. Нека сменя. Така или иначе, накрая ще иде в Горгоната.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот XeDoX » Пон Авг 28, 2006 5:23 pm

Не не,не съм купил каквото не трябва :) даже точно пред нас на връщане от магазина ми се скъса оста,смених я с куха отново,малко части и напасване от старата,щото баси вече нищо не правят както трябва.Пък ще отида до горгоната,само че като се оправи времето че краткия път между Г.О. и В.Т. има свлачище и ще отнеме известно време път,ама аз така обичам :).Та по темата ,оказа се че и самата задна главина е малко крива,аз това го забелязах още като си взех колелото,обаче го пренабрехнах,ще събера малко пари и препоръчайте някаква главина за до към 30лв.А относно лагероването на рамката,как ще стане тази работа.
Изображение
Аватар
XeDoX
 
Мнения: 618
Рейтинг: 1796
Регистриран на: Нед Юни 04, 2006 9:39 am
Местоположение: Горна Оряховица

Мнениеот Admin » Пон Авг 28, 2006 5:36 pm

Как така ти е крива главината?! Нещо не схващам...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 85 госта