Eyewear

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот Nymphetamine » Пон Окт 30, 2006 1:04 am

Е, да предупредя, че напоследък много се преЕбват. ;) Хихихи.:angel:
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот EmZo » Пон Окт 30, 2006 8:29 pm

Аз също не виждам защо е тоя зор за очила. Хич не съм добре информиран относно очните заболявания, може ти да имаш конкретен проблем който да не ти позволява носенето на лещи.
При мен проблема не е кой знае колко голям - късогледство - 1,25.

Не се и замислих изобщо, отидх при най добрия очен лекар в града и като видяхме проблема. Казах му виж пич, карам. Лещи? Той каза да, лещи "тримесечни" меки удобни леки!
Сложих ги и след 10 минути (не цял ден), забравих че са на очите ми, освен че виждах по-добре разбира се.

И така нагоре лещи+очила, надоле лещи + маска и няма никви грижи.
(трябва да отбележа че при по-дълги спускания (20 минути+) с маска започват да се изсушават леко лещите, ама до сега не съм усетил някакво дразнение по-сериозно)

Малко е врътка със слагането ако си неспокоен по-скоро шувраклив тип (ако мога така да се изразя) като мене, ама се свиква.
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот kotka12 » Вто Окт 31, 2006 8:15 am

малко уточнение, за всички, които казват
"Ми аз имам късогледство, ама не е голямо - 1,5 диоптъра"
Най-далечната точка на ясно виждане на човешкото око се определя по формулата 1/D [m], където D е визуса на окото, т.е. при миопия от 2 доптъра, най-далечната точка на ясно виждане е 50 см.
Съжалявам, ако съм разбил на някой детските илюзии и мечти за каране без очила или лещи.
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта