Eyewear

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Eyewear

Мнениеот GECKO » Пет Окт 27, 2006 10:45 am

Имам си един проблем, имам МНОГО голяма нужда от очила за каране. Притежавам очила с диоптер, но не са удобни за каране, и имам нужда от свястна рамка за слънчеви очила, която да ползвам за да ми няправят поръчковите стъкла. Под свястна разбирам такава която да позволява заменянето на стъклото и да не превишава стоте лева като цена на слънчевите очила. Сетих се за един модел на Sigma (имаше го преди време по магазините) със сменящи се стъкла, който мисля че ще е подходящ, но сега не мога да намеря конкретния модел, а и не съм сигурен, че по магазините го има. Тук се обръщам с молба за помощ, ако някой знае подобни рамки или рамки с несменящи се стъкла на които е сигурно че с топлинна обработка могат да се сложат стъкла да напише модела тук и по възможност къде може да се намерят. Предпочитам модели предназначени за каране но може и обикновенни слънчеви очила но да са с подходящата форма :8D:

Благодаря ви предварително :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Admin » Пет Окт 27, 2006 11:52 am

Моделът на Sigma се казваше Grenoble, има и тест в сайта, но за съжаление вече не се произвежда.
Shimano би трябвало да имат нещо подобно, но не зная колко струва. Виждал съм и Polaroid със сменяеми плаки, май струваха около 80лв.
Не разбирам много от очила, но ми се струва, че стъклата са по-дебели от плаките, дето се използват при спортните очила...дано да стане това, дето си го намислил. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот tailor » Пет Окт 27, 2006 12:01 pm

[quote="GECKO"]

Имам си един проблем, имам МНОГО голяма нужда от очила за каране. Притежавам очила с диоптер, но не са удобни за каране, и имам нужда от свястна рамка за слънчеви очила, която да ползвам за да ми няправят поръчковите стъкла. Под свястна разбирам такава която да позволява заменянето на стъклото и да не превишава стоте лева като цена на слънчевите очила. Сетих се за един модел на Sigma (имаше го преди време по магазините) със сменящи се стъкла, който мисля че ще е подходящ, но сега не мога да намеря конкретния модел, а и не съм сигурен, че по магазините го има. Тук се обръщам с молба за помощ, ако някой знае подобни рамки или рамки с несменящи се стъкла на които е сигурно че с топлинна обработка могат да се сложат стъкла да напише модела тук и по възможност къде може да се намерят. Предпочитам модели предназначени за каране но може и обикновенни слънчеви очила но да са с подходящата форма :8D:

Благодаря ви предварително :beer:
[/quote]
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=928
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот axelmax » Пет Окт 27, 2006 12:58 pm

@GECKO-ходи на лазер,бре!
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот GECKO » Пет Окт 27, 2006 1:58 pm

[quote="tailor"]

[quote="GECKO"]

Имам си един проблем, имам МНОГО голяма нужда от очила за каране. Притежавам очила с диоптер, но не са удобни за каране, и имам нужда от свястна рамка за слънчеви очила, която да ползвам за да ми няправят поръчковите стъкла. Под свястна разбирам такава която да позволява заменянето на стъклото и да не превишава стоте лева като цена на слънчевите очила. Сетих се за един модел на Sigma (имаше го преди време по магазините) със сменящи се стъкла, който мисля че ще е подходящ, но сега не мога да намеря конкретния модел, а и не съм сигурен, че по магазините го има. Тук се обръщам с молба за помощ, ако някой знае подобни рамки или рамки с несменящи се стъкла на които е сигурно че с топлинна обработка могат да се сложат стъкла да напише модела тук и по възможност къде може да се намерят. Предпочитам модели предназначени за каране но може и обикновенни слънчеви очила но да са с подходящата форма :8D:

Благодаря ви предварително :beer:
[/quote]
http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=928
[/quote]


Видял съм ги но няма начин да сменя стъклата с оптични защото на самите очила е едно стъкло а оптичните са 2. Колкото до моделите с вложки мога да кажа, че на мен поне тези вложки са ми крайно неудобни и варянта не стой. Близко са до окото и ми пречат.
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Rogue » Пет Окт 27, 2006 3:59 pm

Преди месец си взех от Fox Optics в бизнес парка в Младост доста добри слънчеви очила със сменяеми плаки (3бр) за 90-и нещо лв. Точната цена не си я спомням но бяха под 100, намалени от 140лв.

Производителя е Eschenbach а модела е Crush. Oчилата са произведени в Германия и са изработени качествено. Ако те устройват като цена, обърни им внимание :beer:
The impossible is often the untried...
Rogue
 
Мнения: 113
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Юни 17, 2003 12:12 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот afterburner » Пет Окт 27, 2006 9:05 pm

[quote="Rogue"]

Преди месец си взех от Fox Optics в бизнес парка в Младост доста добри слънчеви очила със сменяеми плаки (3бр) за 90-и нещо лв. Точната цена не си я спомням но бяха под 100, намалени от 140лв.

Производителя е Eschenbach а модела е Crush. Oчилата са произведени в Германия и са изработени качествено. Ако те устройват като цена, обърни им внимание :beer:
[/quote]


Ползвам Crush на Eschenbach от около година. Модел, който не е със сменяеми плаки... Бях доволен, но се оказа, че доста лесно се драскат стъклата... прекалено лесно.
Аватар
afterburner
 
Мнения: 733
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Сря Юни 11, 2003 8:59 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Newone » Съб Окт 28, 2006 7:57 am

@GECKO
Като твой колега "четириок";) си позволявам да споделя "некои съображения"...
Трудно ще намериш спортна рамка, на която да сложиш диоптърни стъкла, защото спортните очила са доста огънати, за да обхващат главата и да имаш по-голямо полезрение.Това е точно обратното на изискванията за диоптрични стъкла.
Затова или трябва да намериш относително плоска рамка, на която да сложиш лещите или да караш с маска, под която да сложиш нормалните си очила.За крос кънтри бих ти препоръчал да си намериш алпийски очила със сенници отстрани/кожени или пластмасови/...те са сравнително плоски....Вероятно има и друго решение, но това са отговорите, които получих при моето изследване на същия въпрос преди известно време...:8D::beer::beer:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Съб Окт 28, 2006 9:13 am

Аз не знам технологиите ли са се развили или какво, но на мен ми казаха, че може да се направят поръчкови стъкла за спортни/слънчеви очила с голяма извивка като в зависимост от извивката стъклата може да струват между 280 и 320лв (комплекта) в оптика А и около 80-90лв на стъкло в оптика В. Това е за стъкла с всички екстри без затъмняване (фотосоларни) аз все още не знам дали да не си направя такива със затъмнение, тъй като това ще са ми очила за перманентно носене/каране/работа а настоящите ще останат за Backup и употреба в домашни условия и/или при по-официални случаи :beer:

За сега съм се насочил към моделите на Shimano: [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?products_id=927]Furio[/url] и [url=http://e-shop.screambikes.tobulgaria.info/product_info.php?products_id=929]Nova[/url] но проблема идва в това, че трябва да ходя до оптиката с рамката за да кажат окончателно може или не а това значи да си ги купя на сляпо (буквално :D). Нямам проблеми да занеса рамка на Nova (Metal Psycho :beer:) но чесно казано Furio-то ми харесва повече а няма от къде да си намеря рамката за да видя в оптиката възможно ли е да се направи:bawling:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Newone » Съб Окт 28, 2006 9:46 am

Aми супер!Като ти ги направят, ще покажеш и на мене;)...За фотосоларните стъкла личното ми мнение е, че не реагират достатъчно бързо и е по-добре с някаква универсална плака...например 20-25% затъмнение...
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chill » Съб Окт 28, 2006 10:11 am

Лещи, бе, колега!
ПП. контактни
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm

Мнениеот GECKO » Съб Окт 28, 2006 10:51 am

Аз не съм запознат фотосоларните стъкла дали са еднакви или имат разлика от рода на това до колко да се затъмняват, за тези пари наистина се надявам да имам този избор.

Chill - точно когато става дума за здраве не е хубаво да се говори на изуст. Мислиш ли, че ако исках нямаше вече да съм дал 60-те лева за чифт лещи :nono:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот Гост » Съб Окт 28, 2006 12:23 pm

[b][color=navy]К'во да кажа, като и аз имам същия проблем и се кьоравя всеки път...камък ли е, дупка ли...*айно или сянка? Изобщо много зле...
На BW'06 видях някъв пич, който караше с фулфейс и диоптрични очила на DH. Честно казано ненормална работа...с тия човки и забивания в дърветата може да си остане не само без очила, ами и без очи.
Затова...за спускане - само лещи! Другата седмица и аз съм на преглед, крайно време е![/color][/b]
Гост
 

Мнениеот chill » Съб Окт 28, 2006 12:30 pm

[quote="GECKO"]
Chill - точно когато става дума за здраве не е хубаво да се говори на изуст. Мислиш ли, че ако исках нямаше вече да съм дал 60-те лева за чифт лещи :nono:
[/quote]

Я да не ме поучаваш и да не ми плямпаш за говорене наизуст, защото аз съм носил лещи и започнах да ги нося точно заради карането на колело.
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm

Мнениеот Newone » Съб Окт 28, 2006 1:44 pm

[quote]Я да не ме поучаваш и да не ми плямпаш за говорене наизуст, защото аз съм носил лещи и започнах да ги нося точно заради карането на колело.[/quote]


Евалла! Ти си голяма работа......:bowdown::bowdown:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот chill » Съб Окт 28, 2006 2:07 pm

Откъде този изблик на благоговеене ? :dunno:
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm

Мнениеот Newone » Съб Окт 28, 2006 2:15 pm

:dunno::bulb::dunno:
Life is a short, warm moment!
Аватар
Newone
 
Мнения: 1036
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Яну 03, 2004 5:46 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GECKO » Съб Окт 28, 2006 6:41 pm

[quote="chill"]

[quote="GECKO"]
Chill - точно когато става дума за здраве не е хубаво да се говори на изуст. Мислиш ли, че ако исках нямаше вече да съм дал 60-те лева за чифт лещи :nono:
[/quote]

Я да не ме поучаваш и да не ми плямпаш за говорене наизуст, защото аз съм носил лещи и започнах да ги нося точно заради карането на колело.

[/quote]


Аз да плямпам... не виждам защо си мислиш, че познаваш моята физеология по-добре от мен и защо мислиш, че точно с лещи точно на мен ще ми е по-добре. Та не ми казвай да си взема лещи! С цел съм питал за очила.

@Kekemora - човека който си видяла, и баща му си карат доста успешно с очила под шлемовете а по другите ти опасения не се притеснявай. Имам вътрешна информация, че използват органични стъкла които нямат тази чупливост :beer:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот chill » Съб Окт 28, 2006 7:09 pm

[quote="GECKO"]

[quote="chill"]

[quote="GECKO"]
Chill - точно когато става дума за здраве не е хубаво да се говори на изуст. Мислиш ли, че ако исках нямаше вече да съм дал 60-те лева за чифт лещи :nono:
[/quote]

Я да не ме поучаваш и да не ми плямпаш за говорене наизуст, защото аз съм носил лещи и започнах да ги нося точно заради карането на колело.
[/quote]

Аз да плямпам... не виждам защо си мислиш, че познаваш моята физеология по-добре от мен и защо мислиш, че точно с лещи точно на мен ще ми е по-добре. Та не ми казвай да си взема лещи! С цел съм питал за очила.
[/quote]

Твърдението, че си мисля, че познавам твоята физиология по-добре от теб е изцяло продукт на твоето въображение.
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm

Мнениеот hlebarka » Съб Окт 28, 2006 9:29 pm

Cripple Fight!:rofl:
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот bluskanie » Съб Окт 28, 2006 9:45 pm

Call Edgar Davids...:8D:
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот vitorino » Съб Окт 28, 2006 9:59 pm

@gecko
погледни си e-mail адреса
vitorino
 
Мнения: 204
Рейтинг: 1372
Регистриран на: Чет Окт 19, 2006 3:20 pm

Мнениеот chill » Съб Окт 28, 2006 10:00 pm

[quote="hlebarka"]

Cripple Fight!:rofl:
[/quote]

Ай са, cripple ... ми това си е обикновено късогледство/кривогледство/черногледство, не е, да речем, като да ... ъъъ ... да имаш шест крака например ... :angel::beer:
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm

Мнениеот kotka12 » Нед Окт 29, 2006 11:47 am

@ Gecko

Не знам какви са ти съображенията против контактните лещи, но явно си се поогледал и не си останал доволен.
Аз нося лещи от близо 15 години и знам отлично всички предимства и недостатъци...
Ако искаш пусни един ПМ /или пиши на icq/, може да поговорим и да ти обясня някои неща, защото има доста видове лещи и не всеки вид е подходящ за конкретното око и очно заболяване.
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот TOYAGA » Нед Окт 29, 2006 11:59 am

Някой каза ли OAKLEY?
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот GECKO » Нед Окт 29, 2006 6:21 pm

Toyaga - замислих се за секунда но после се контрирах с факта, че носенето на едно О ще значи да не ям 2 месеца и... предпочетох Shimano Furio утре ще си нося единя комплект стъкла в работилницата на оптики Joy ако не на едни други оптики (но с малко повечко пари) и се надявам както те казват "до 2 седмици" да гледам друго яче на света :D
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот TOYAGA » Нед Окт 29, 2006 6:26 pm

Успех! :agree:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Metal_Psycho » Нед Окт 29, 2006 6:46 pm

@Геко,винаги съм готов да услужа с цайсите.:beer:
Това първо.
Второ.
Лещи батцйе,контактни лещи.Казах ти защо.Сега и други съфорумци ти казват.Спести си хем парите,хем няма да се ограничаваш излишно(с лещи,ако ти скимне или те стегне около слепоочието,можеш да махнеш слънчевите очила и да си виждаш,но с цайсите не така,знаеш го).

От четвърти клас започнах да нося цайси с 2.5 и 3.0 и там някви си малки проценти астигматизъм.Чупил съм вече незнам колко чифта в какви ли не различни ситуаций.
Около две години се мъчех да карам и колело с цайсите,като дълго време,когато карах,излизах без тях и също като кекемора,неможех да различа нищичко на повече от едно курмило разтояние.Над сенките дърпах оли,а като дойдеше истинка дупка си казвах "Е те туй вече трябва да е сЕнкА"...мдам.

Накрая ми писна да се занимавам с глупости и изприпках да си закупя първите контактни лещи.20 лева,тримесечни.Един ден за свикване,после баткааа,забравяш!

Изкарах с тези лещи над година(въпреки,че уж са тримесечни(меки/по-удобни,сравнение с едногодишни и тн.))
Когато най-накрая преди няколко месеца започнаха да се проявяват проблеми,минах да си закупя нови.Питах,има ли проблеми да си взема отново тримесечни(меки,уж за свикване или там как ги водят)"Ноу проблем копеле".
И сега отново си се кефя и така.
И на море са тествани - бонус инфо.


В крайна сметка,парите са си твой,дзъркелите също.Прави си с тях квото искаш,но се замисли малко над съветите на хора с опит.

П.п.Нямам представа кога/защо започнах да си плямпам като у нас,затова ще ме прощавате.:)
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nymphetamine » Нед Окт 29, 2006 11:30 pm

kotka12, имаш ЛС. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот chill » Пон Окт 30, 2006 12:33 am

[quote="Nymphetamine"]

kotka12, имаш ЛС. :)
[/quote]

Би могъл да му кажеш, че има ЛС чрез ЛС ... :angel:
Pain is weakness leaving the body.
Аватар
chill
 
Мнения: 636
Рейтинг: 1675
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 2:50 pm

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта