Самоделки :)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Самоделки :)

Мнениеот FasTmaN » Сря Дек 06, 2006 10:32 pm

Нз дали такава тема е имало но нека секи да покажи ако си е правил нещо сам защото виждам ,че все повече хора си правят неща.
Аз да кажем си направих нова корона на SR Suntor XCP и мисля ,че е доста по добра от заводската която строших на 3 :)
Ето и малко снимки -
Изображение
Изображение
Изображение

Нека и други да покажат свойте изобретения ;)
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот airborneone » Сря Дек 06, 2006 10:51 pm

:offtopic:
Супер добра идея, но дай малко повече инфо пр.
колко тежи , колко е тежала тази която си счупил, от колко време я ползваш, колко време си ползвал тази която си счупил , колко ти излезе,...
:offtopic:
айде 10х , че си се сетил :peace:
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Сря Дек 06, 2006 11:20 pm

[quote="FasTmaN"]


Аз да кажем си направих нова корона ...
[/quote]


:eek: Мисля, че нещата в този форум взеха да преминават здравословната граница...
След като 16-годишни майни взеха да правят корони за вилки, значи е дошло време да изям дипломата си с кисело зеле на публично място...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Сря Дек 06, 2006 11:29 pm

кога и къде ? :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот TOYAGA » Сря Дек 06, 2006 11:55 pm

В момента обмислям как да го направя по-пищно и запомнящо се... :erm:

Как мислиш, дали ще предизвикам значим ефект, ако малко преди консумацията подам молба за пловдивско жителство? :santa2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот ddevil » Сря Дек 06, 2006 11:58 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="FasTmaN"]


Аз да кажем си направих нова корона ...
[/quote]


:eek: Мисля, че нещата в този форум взеха да преминават здравословната граница...
След като 16-годишни майни взеха да правят корони за вилки, значи е дошло време да изям дипломата си с кисело зеле на публично място...
[/quote]



:rofl::rofl::rofl:

[color=yellow][size=67]пс.а каква е дипломата?:spin:[/size][/color]
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот MAN6 » Чет Дек 07, 2006 12:15 am

[quote="TOYAGA"]

В момента обмислям как да го направя по-пищно и запомнящо се... :erm:

Как мислиш, дали ще предизвикам значим ефект, ако малко преди консумацията подам молба за пловдивско жителство? :santa2:
[/quote]


100% :) ама побързай, че след малко повече от 3 седмици почва тоталното изпростяване :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Дек 07, 2006 6:38 am

[quote="TOYAGA"]

[quote="FasTmaN"]


Аз да кажем си направих нова корона ...
[/quote]


:eek: Мисля, че нещата в този форум взеха да преминават здравословната граница...
След като 16-годишни майни взеха да правят корони за вилки, значи е дошло време да изям дипломата си с кисело зеле на публично място...
[/quote]
:offtopic:16 годишен най-много да съумее да си направи че*ия.Мисля, че е искал да каже "направиха ми" ама пусто желание за показност:D
П.П. Защо дипломата? Идва Коледа. Ще има свинско.:DАко се откажеш да ядеш дипломата и я замениш със свинското, бих се включил и аз. Виното от мен.:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 07, 2006 10:55 am

[quote="FasTmaN"]
Аз да кажем си направих нова корона ...
[/quote]


На свинче-звънче...
btw, кога е ред на тръбите?

Edit: интересно ми е как си монтирал стержена, щото не се вижда. Питам от здравословно любопитство :spin:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот did » Чет Дек 07, 2006 11:21 am

супер, невероятно! впечатлен съм!

може ли един съвет? защо не я надрилиш с една бургия фи 12? ще спестиш тегло а и ще изглежда наистина уникално!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bluskanie » Чет Дек 07, 2006 11:25 am

Бих казал, че който и да е правил короната определено заслужава поне поздравления...
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Дек 07, 2006 11:43 am

Първо - не е ясно от какъв материал е направена короната.
Второ - съмнявам се някой да си е играл да посмятал преди това.
Като резултат - може да е преоразмерена, което е горе-долу добре, но може и да се счупи при най-малкото напрежение.Като я гледам ми прилича на отливка, а вътре може да има шупли. Някой да го е гледал на рентген?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот ddevil » Чет Дек 07, 2006 11:49 am

[quote="NovemberCharlie"]

Първо - не е ясно от какъв материал е направена короната.
Второ - съмнявам се някой да си е играл да посмятал преди това.
Като резултат - може да е преоразмерена, което е горе-долу добре, но може и да се счупи при най-малкото напрежение.Като я гледам ми прилича на отливка, а вътре може да има шупли. Някой да го е гледал на рентген?
[/quote]


Ти па...рентген?! Нали е дебело...начи е здраво...кво има да му мислиш:lol:
If the milk turns out to be sour, i ain't the kind of pussy to drink it
Продавам: Рамка Giant Faith + Fox DHX5.0 + още доста части или цяло колело
Аватар
ddevil
 
Мнения: 1176
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 10:42 pm
Местоположение: Entropy

Мнениеот pe60t0 » Чет Дек 07, 2006 11:54 am

quote :Ти па...рентген?! Нали е дебело...начи е здраво...кво има да му мислиш

Праилно така тряяя :) кво ти пука кво има вътре :)
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 07, 2006 12:13 pm

[quote="NovemberCharlie"]
Като я гледам ми прилича на отливка, а вътре може да има шупли.
[/quote]


И на мен ми е любопитно какъв стрес-анализ е правен. И материала ми е любопитно какъв е, и защо е толкова очевадно прекалено много около тръбите, изобщо ред въпроси имам... да видим :popcorn:

Съвсем между другото, колко тежи сега вилката?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот boriss13 » Чет Дек 07, 2006 12:20 pm

Мяза на чугунена :xx(:
Най-дългите пътешествия най-често започват с думите: "Зная по-кратък път!!!"Изображение
Аватар
boriss13
 
Мнения: 2884
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 12:08 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Чет Дек 07, 2006 12:49 pm

Ще повторя другите, но това наистина си е игра с огъня, и то с големия огън :banghead:
Оригиналните корони на вилките, дето са смятани за съответните напрежения при даден вид каране, понякога се чупят. А ти разчиташ на тази?
Признавам, на външен вид го докарва, изглежда масивна, обаче с всякакви такива самоделки рискувате здравето си и то сериозно!
Знам, че едва ли си очаквал толкова негативен отзвук, но помисли и от друга гл.т. - ти представяш "вариант", който е пълен с рискове - дори да не се проявят при твоята корона, може да се случат при тази на някой твой последовател и човека да пострада лошо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Чет Дек 07, 2006 1:02 pm

Според мен никой единичен инженер, колкото и да е талантлив не може да си съперничи в дългосрочен план с цял инженерен отдел в голям производител.

Странна ми е тази "направи-си-сам" философия в България. Разбирам откъде идва, но не разбирам дали хората, която я изповядват могат да си дадат сметка за дългосрочните последици - точно това, за което Admin говори. В крайна сметка тази корона може да е сметната и направена добре, но това какво означава освен "вижте ме, направих си сам корона"? Хубаво. Е и? Кому е полезно това като информация? Ако нивото е непрофесионално, такъв вид "направи-си-сам" е направо опасен за живота на останалите, които могат да решат и те да пробват с подръчни средства, калъп и шкурка.
Ако ли пък е с претенции за професионално ниво тип "вижте ме мога да правя корони, идвайте при мен ако искате" се чудя защо не е подплатен със съответните общоприети критерии за здравина, защо няма информация за материала и прочие...

Накратко - и аз считам това за изключително опасно явление, освен ако не се развие в нещо наистина професионално. Ако FasTmaN възнамерява да процедира така му пожелавам успех. Но ако не възнамерява... не знам. Дано не пострада някой.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот FasTmaN » Чет Дек 07, 2006 2:13 pm

Толкова много въпроси не мога да отговора на сички само ще кажа че сичко си е мерено няма никакви разминавки в центрите на 3-те дупки (колови и стержен) лично сам не съм я правил тази корона а група познати - стругари,фрезисти и хора които разбират от инжинерство короната се правеше към 1 месец и сичко е достатъчно изпипано колкото до матеряла е някъв Алумин не съм сигурен какъв точно ,вилката е тествана на дропове ,диртове дори и на пътеката на здравец рекордния дроп и е 2м без попивка а старата се счупи от 1.5м на 3 части ,тежеста на вилката сега е около ~2.400г мисля ,че нова е около ~2.100г ми за сега това мога да ви кажа ако някой го интерисува нещо повече да пише! :)
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bluskanie » Чет Дек 07, 2006 2:47 pm

[quote="bikerider"]

Според мен никой единичен инженер, колкото и да е талантлив не може да си съперничи в дългосрочен план с цял инженерен отдел в голям производител.

[/quote]

В правенето на пари определено не може. Но нищо чудно да докара МНОГО по-добро качество в даден детайл, не защото е по-талантлив, а защото има неограничено време/пари за да се занимава само с дадения детайл. Склонен съм да вярвам, че тази корона е по-здрава от оригиналната. И изобщо това не се нарича "направи си сам", а "изработване на единична бройка".

Те и Логан и Зуум имат армия от инженери, ама вилките им се трошат, като солети... В процент надвишаващ 70 на 100, "самоделките" са по-здрави от оригиналните чаркове... поне тези, които аз съм виждал :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот bikerider » Чет Дек 07, 2006 3:36 pm

[quote="bluskanie"]
В правенето на пари определено не може. Но нищо чудно да докара МНОГО по-добро качество в даден детайл, не защото е по-талантлив, а защото има неограничено [b][u]време[/u][b]
[/quote]

Бинго! ;)
То времето е един кладенец... да гребеше с шепи от него :spin::bulb:

[quote="bluskanie"]
Склонен съм да вярвам, че тази корона е по-здрава от оригиналната. И изобщо това не се нарича "направи си сам", а "изработване на единична бройка".
[/quote]

Ами да. Естествено, че е по-здрава. По същия начин, по който някоя дебелана е по-здрава от някое стройно момиче. Избора е твой :D:8D::lol:

[quote="bluskanie"]
Те и Логан и Зуум имат армия от инженери, ама вилките им се трошат, като солети... В процент надвишаващ 70 на 100, "самоделките" са по-здрави от оригиналните чаркове... поне тези, които аз съм виждал :)
[/quote]

За здравината се уточнихме :), за Логан и Зуум ще ти кажа само, че аргумента ти е некоректен, защото незаслужено игнорираш момента с таргет групи, цени на дребно и проблемчета като например какви материали/методи са нужни, за да се вместиш в ограничен бюджет, но все пак да дадеш някакво качество и да е доволен маркетинг отдела. Доста по-трудна задача от това да дадеш на фрезист да ти изработи здрава :bowdown: корона еднократно. Дай на фрезиста още две задачки: лимит на теглото без компромиси в здравината плюс възкъсо време за изработка... и гледай сеир. Не искам да се бъркам и да развалям кефа на FasTmaN от произведението (явно му върши работа), но все още смятам това за опасна линия. Не всички фрезисти са добри като тези на FasTmaN (триста грама и един месец :)). Не е ли по-добре да се изкарат малко парички и бързо и безопасно да се купи друга (по-хубава) вилка? Затова говоря за "свинче-звънче", тунинговани Голфове и прочие ;)

На FasTmaN му пожелавам приятно и безаварийно каране. :peace:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Дек 07, 2006 4:17 pm

[quote="FasTmaN"]

Толкова много въпроси не мога да отговора на сички само ще кажа че сичко си е мерено няма никакви разминавки в центрите на 3-те дупки (колови и стержен) лично сам не съм я правил тази корона а група познати - стругари,фрезисти и хора които разбират от инжинерство короната се правеше към 1 месец и сичко е достатъчно изпипано колкото до матеряла е някъв Алумин не съм сигурен какъв точно ,вилката е тествана на дропове ,диртове дори и на пътеката на здравец рекордния дроп и е 2м без попивка а старата се счупи от 1.5м на 3 части ,тежеста на вилката сега е около ~2.400г мисля ,че нова е около ~2.100г ми за сега това мога да ви кажа ако някой го интерисува нещо повече да пише! :)
[/quote]
Аз пак да питам - това отливка ли е? Материала кован ли е?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот kotka12 » Чет Дек 07, 2006 5:08 pm

[quote="FasTmaN"]

рекордния дроп и е 2м без попивка а старата се счупи от 1.5м на 3 части ...... интерисува .......[/quote]


ТРАГЕДИЯ!!!!!!
Мисля си за самонадеяността на българина, който може ВСИЧКО-от смяна на бушон, през диагностика и терапия на системни заболявания до производство на висококачестве нметилов алкохол за домашна употреба...
@TOYAGA
ако ти трябва още една диплома за папкане се обади:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Rancid » Чет Дек 07, 2006 5:43 pm

:offtopic:

А аз си мислех,че Drag the Bomb не може да се очалгари повече:
http://www.pinkbike.com/photo/949525/
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот RAM-FR » Чет Дек 07, 2006 6:07 pm

[quote="Rancid"]

:offtopic:

А аз си мислех,че Drag the Bomb не може да се очалгари повече:
http://www.pinkbike.com/photo/949525/
[/quote]


Всичко е възможно

Едит: [url=http://photo.pinkbike.com/photo/695/pbpic695408.jpg]Кросс-а [/url] радва повече
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот FasTmaN » Чет Дек 07, 2006 6:11 pm

[quote="Rancid"]

:offtopic:

А аз си мислех,че Drag the Bomb не може да се очалгари повече:
http://www.pinkbike.com/photo/949525/
[/quote]
Боже кажи ми истина ли е това :lolup::praying:
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот FasTmaN » Чет Дек 07, 2006 6:14 pm

Не е ли по-добре да се изкарат малко парички и бързо и безопасно да се купи друга (по-хубава) вилка?

[/quote]@bikerider тази корона аз не съм дал никва пари само бащата е дал за материяла и той и чрез негови познати и т.н. обаче аз карам ся с тая вилка щот чакам да излезнат новите модели на Маниту и е махам :)
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Чет Дек 07, 2006 6:48 pm

ти му баеш байно ле...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Teodor40 » Чет Дек 07, 2006 9:09 pm

Оригиналните се чупят, самоделките също и каква е разликата когато това стане? За мен никаква! Всичко се праска дори и боксерите т.е. все тая в крайна сметка сега или по-късно се случва и само късмета ни пази.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот FasTmaN » Чет Дек 07, 2006 9:14 pm

[quote="Teodor40"]

Оригиналните се чупят, самоделките също и каква е разликата когато това стане? За мен никаква! Всичко се праска дори и боксерите т.е. все тая в крайна сметка сега или по-късно се случва и само късмета ни пази.
[/quote]
Тук си много прав няма вечно нещо!
Skype - nicksan90
E-mail - [email protected]
:D :D :D Money,I Love Money :D :D :D
Аватар
FasTmaN
 
Мнения: 1483
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Юни 03, 2006 11:01 pm
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта