Самоделки :)

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот bikerider » Пет Дек 08, 2006 11:14 am

[quote="Teodor40"]

Оригиналните се чупят, самоделките също и каква е разликата когато това стане?
[/quote]


Да прощаваш ма се изказваш много невежо. Всичко може да се спраска, да - например ако метна колелото от мост, короната ще се спраска, да.
Въпроса е другаде - какви качества има тая корона, колко живот има СЪС СИГУРНОСТ. Това са неща, които ей така в самоделни условия е трудно и на първо място много скъпо да се преценят (щото се прави един екземпляр). Съответно тези неща в самоделни условия просто се пропускат и се компенсират с презастраховане, тоест с излишно тегло.

[quote="Teodor40"]
За мен никаква!
[/quote]

А за мен 300 грама повече в предницата са дооооста много. Състезателите що карат масово с Боксери, а не със самоделки?

[quote="Teodor40"]
Всичко се праска дори и боксерите т.е. все тая в крайна сметка сега или по-късно се случва и само късмета ни пази.
[/quote]

Да, няма нищо вечно, но това че е все едно е твой извод и изобщо не е верен в универсалния смисъл. Аз пък предпочитам здрава И лека корона, която е изработена професионално, ЕВТИНА е (щото се прави в милиони екземпляри) и не на последно място щото с нея е карано от компетентни хора, които си разбират занаята, дали са си отзивите на инженерите и тоя процес е повторен N пъти, което да се спукаш за един месец не можеш да го постигнеш в самоделни условия. Сещаш ли се? Имам предвид компетентни хора, които карат много, а не просто дропят от 2 метра на равно и се хвалят кой модел рамка/вилка са успели да счупят. По тоя показател няма здрава вилка на света - всичко зависи от височината на flat drop-a и грубата сила. Дали е умно да се преценява за нещата по тоя показател?

Точно щото не е умно, заради това не е все едно и точно заради това самоделните условия не дават такава сигурност каквато дават заводските продукти. Дано не ми казваш, че няма значение дали постъпваме умно или глупаво...
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот tailor » Пет Дек 08, 2006 11:42 am

[quote="Rancid"]

:offtopic:

А аз си мислех,че Drag the Bomb не може да се очалгари повече:
http://www.pinkbike.com/photo/949525/
[/quote]
[img]http://www.velomania-bg.com/chrits.gif[/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот NovemberCharlie » Пет Дек 08, 2006 1:08 pm

[quote="tailor"]

[quote="Rancid"]

:offtopic:

А аз си мислех,че Drag the Bomb не може да се очалгари повече:
http://www.pinkbike.com/photo/949525/
[/quote]
[img]http://www.velomania-bg.com/chrits.gif[/img]
[/quote]
Видя ли как трябва да се слагат спейсъри?:D:beer:
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот lacho_m » Пет Дек 08, 2006 2:12 pm

[quote="Teodor40"]

Оригиналните се чупят, самоделките също и каква е разликата когато това стане? За мен никаква! [color=red][size=134][b]Всичко се праска [/b][/size][/color]дори и боксерите т.е. все тая в крайна сметка сега или по-късно се случва и само късмета ни пази.
[/quote]
Дам... и презервативите се ПРАСКАТ... и после се раждат разни таквизи...
Да бе мирно седяло, нищо не би видяло!
Аватар
lacho_m
 
Мнения: 737
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:52 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пет Дек 08, 2006 3:53 pm

:D:cool::rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта