За спорта, риска, удовлствието и... религията

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

За спорта, риска, удовлствието и... религията

Мнениеот Redhat » Съб Дек 30, 2006 12:48 pm

Здравейте съфорумци,

вчера нишият Admin участва в сутрешния блок на радио СИОН по молба на мой приятел. Смятам, че се получи интересен разговор и затова ви предоставям възможност да чуете цялото предаване, което ще е полезно особено за по-младите карачи. Може да си изтеглите предаването от ТУК и ТУК. Не се шашкайте, че радиото е с религиозна насоченост и другия събеседник е служител в семинарията. Още веднъж искам да благодаря на Любо, че се съгласи да участва.

Весели празници :beer:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот axelmax » Съб Дек 30, 2006 2:37 pm

лелеле тоя поп ми съсипа нервите !
Защо регилиозните хора говорят толкова бавно и отегчитлно?

сега по темата

Спорта е по опасен от това ,което админа каза .

:beer:
дано имам по малко произшествия тази година с мен ,така и с вас :beer:
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Teodor40 » Съб Дек 30, 2006 5:26 pm

С рисковете който поемах днес сигурно доста съм задобрял :banana: Като се замисля почети непрекъснато карах на ръба, че и малко повече. Представям си отчето колко спуртува :boggled:
А мен лично не риска а скоростта, техниката на каране, поднасянето на всеки завой, интензивното спиране само преди завой, напредъка, позинга са нещата който ми донасят удоволствие.
Клуб и вело училище http://gravity-bike.com/
Аватар
Teodor40
 
Мнения: 3019
Рейтинг: 1896
Регистриран на: Чет Авг 05, 2004 1:44 pm
Местоположение: Сен Тропе

Мнениеот mishokA » Съб Дек 30, 2006 6:57 pm

Teodor40 написа:С рисковете който поемах днес сигурно доста съм задобрял :banana: Като се замисля почети непрекъснато карах на ръба, че и малко повече. Представям си отчето колко спуртува :boggled:
А мен лично не риска а скоростта, техниката на каране, поднасянето на всеки завой, интензивното спиране само преди завой, напредъка, позинга са нещата който ми донасят удоволствие.


има нещо вярно в думите ти :beer:
Аватар
mishokA
 
Мнения: 560
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Сря Апр 19, 2006 1:05 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Съб Дек 30, 2006 8:25 pm

Дадох си труда да изслушам цялата дъра-бъра...

Aко неизкушен от планинското колоездене човечец е имал подобни волски нерви, то няма как да не е останал с впечатлението, че въпросният спорт е някакво екстремно и рисковано занимание за корави пичЕве с армировка и тежко оборудване, за чието извозване до местопрактикуването е необходимо МПС. Твърде е възможно въпросният човечец да е пропуснал мимолетното споменаване за различни стилове в МТВ, но и да го е направил случайно, едва ли би изпитал значим интерес към "туристическите" дисциплини, както снизходително благоволява да се изрази експертът Ботушаров.

Ботушаров, нема да е лошо да помислите за прекръстване на медията си на DH/FR-BG, щото с тази апологетика на нанадолнището се разграничавате доста ясно от най-популярния, най-масов и най-перспективен от гледна точка на бизнеса стил в MTB.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Съб Дек 30, 2006 10:14 pm

интервюто наживо ли е ... а той Дървеняу чете ли сайта (освен форума), щото там по статиите и особено маршрутите има най-много велотуризъм и едва после FR/DH ... тази водеща е някакво средностатистическо зле, едното й дете е на 7 години и вече го лъже умишлено, поздравления, точно това ще е полезно да чуят всички по-млади карачи.

Евалата на Любо !!! Моля те не се кандидатирай за нещо политическо, че ще те изберат и ще те изгубим.

А виж отец Симеон мисли, браво, поредния тъпак който мисли вместо да живее. Но, има надежда и за вас, отче, запознайте се с нашия дякон Дървеняу и се надмисляйте до Озарение. Единия ще мисли колко са агресивни хората дето са започнали да практикуват бокс и са прекъснали, другия ще мисли какво си мисли неизкушения от планинското колоездене човечец и как да му предложи някакво друго мислене.

Без съмнение на мен като freelancer ми е по-лесно да ви видя що за смех сте, другари, но нищо, така ви подтиквам да ми върнете услугата някога ;)
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Nymphetamine » Съб Дек 30, 2006 10:34 pm

Абе тая водещата мнгоо дрънка бе, мама й стара!
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Alien » Съб Дек 30, 2006 11:03 pm

@TOYAGA - напротив, Ботушаров на няколко пъти намекна, а и самата объркана женица го повтори, че спортът далеч не е от опасните. Мога да кажа, че, когато говоереше на планинското колоездене, Любо имаше предвид Крос Кънтрито, като тук-таме вметваше и описание на спускането. Разбира се, не го направи кой знае колко добре, предвид времето, с което разполагаше, така че сигурно в представите на хората двете неща са се смесили, но аз не мисля, че можеше да направи повече. Така че можеш да си запазиш поредните жалки опити за заяждане за себе си.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Дек 30, 2006 11:45 pm

@TOYAGA
Основната тема, поне според първоначалния замисъл, беше най-вече за границата между и съчетаването на риска и удоволствието, така че нормално е да се засегне планинското колоездене от гл.т. на риска. И няма как да се съглася, че съм го бил изкарал твърде екстремен спорт - поне два пъти споменах, че може изобщо да не е опасен, а ако броиш споменаването на нуждата от защитна екипировка като приказки за DH/FR, добре, нека съм виновен :D
А пък за поредния намек, че МТБ-БГ, видиш ли, бил вече само за DH/FR, ще оставя читателите на сайта сами да преценят така ли е, не е ли. То и от "Най-новото" се вижда ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Дек 30, 2006 11:48 pm

А относно думите на отец Симеон, озадачава ме малко реакцията на някои от писалите по темата. Не сте ли говорили друг път с духовник? Те винаги си говорят спокойно. И ми се струва, че ако подобно спокойно говорене ви изкарва извън нерви, та да използвате такива епитети, то не е много на добре ;)
И мога да ви уверя (от разговорите извън студиото), че спортува, и то доста активно :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Съб Дек 30, 2006 11:52 pm

Admin написа:А относно думите на отец Симеон, озадачава ме малко реакцията на някои от писалите по темата. Не сте ли говорили друг път с духовник? Те винаги си говорят спокойно. И ми се струва, че ако подобно спокойно говорене ви изкарва извън нерви, та да използвате такива епитети, то не е много на добре ;)
И мога да ви уверя (от разговорите извън студиото), че спортува, и то доста активно :)


Бе не знам за спортуването и бавното говорене, но аз лично получих разтройство, когато стана дума за въвеждане на религия като задължителен учебен предмет. А и накрая за нещо пак ме ядоса, ама вече не си спомням, сигурно пак е казал "нека Бог ви пази" или нещо такова.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Нед Дек 31, 2006 12:14 am

Кофтито му не е нито говора нито спортуването, кофтито му е че както и някои мислещи форумни титани има голямо важно мнение за всичко, което хич нямаше да е кофти ако беше дошло от блъскане а не от мислене. То и това може да не е така а г-жа 'майка на 2 деца' да го е подвела мноо здраво да изглежда така. Но ето Любо въобще не си позволи да губи своето или чуждо време с мислене, а онези двамата - охо.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот TOYAGA » Нед Дек 31, 2006 12:15 am

Весели празници! :)
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот screamBoy » Нед Дек 31, 2006 12:19 am

благодаря, специално на теб възможно най-приятно посрещане на всичките идващи януарски празници и възможно най-малко damage след това !!! :D
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот PtD » Нед Дек 31, 2006 12:48 am

screamBoy написа:което хич нямаше да е кофти ако беше дошло от блъскане а не от мислене.


Е, все пак някои хора предпочитат да мислят, преди да действат. Не можем всички с главата в стената първо, пък да му мислим после.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот axelmax » Нед Дек 31, 2006 2:16 am

мисля ,че темата се изчерпа и да почва :beer: :beer: :hbang: :lol2: :santa: :viking: :wavey: :spin: :magnify: ти мен уважаваш ли ме?
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Redhat » Нед Дек 31, 2006 2:30 pm

@All :bowdown: :drunk: :dark:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот RAM-FR » Нед Дек 31, 2006 2:33 pm

axelmax написа:мисля ,че темата се изчерпа и да почва :beer: :beer: :hbang: :lol2: :santa: :viking: :wavey: :spin: :magnify: ти мен уважаваш ли ме?

Мне

@Всички не прекалявайте с хАлкохола
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
RAM-FR
 
Мнения: 3516
Рейтинг: 1958
Регистриран на: Чет Дек 29, 2005 12:56 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Дек 31, 2006 7:26 pm

Alien написа:Ботушаров на няколко пъти намекна, а и самата объркана женица го повтори, че спортът далеч не е от опасните.


Опасен е и още как. Да напомням ли разни смъртни случаи в планината?
Утешителното все пак е, че е индивидуален спорт и всеки си носи рисковете, което му е и хубавото - прилича на живота.

Всеки случай спорта не е безопасен ;)

PtD написа:Е, все пак някои хора предпочитат да мислят, преди да действат.


Хо-хо-хо :agree::santa2::beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Пон Яну 01, 2007 1:14 pm

bikerider написа:Опасен е и още как. Да напомням ли разни смъртни случаи в планината?


Разбира се, че е опасен, даже много повече, отколкото ние си мислим, но аз говорех за стила на каране, за който Любчо мърмореше в ефира. Той далеч не е от (много) опасните, а точно той е и масово практикуваният.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 01, 2007 1:37 pm

Знам за доста гадни инциденти при катерене с XC колело. Това, че при XC/Enduro не се спуска на скорост не значи, че е безопасен.

"Mountain biking is an inherently dangerous activity" - това можеш да го видиш навсякъде в manual-ite на чаркалациte и не е само заради презастраховане на производителя.

Категорично съм против всякакви определения: "не е опасен" в какъвто и да е аспект - такива определения водят до подценяване на опасността, а тя е реална.

Моля, разбери ме правилно - за едни е опасно (неопитни), за други е почти безопасно (опитни). Но ако говорим като цяло за спорта, не можем и не бива да отчитаме индивидуалните разлики - като цяло спорта Е опасен.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Пон Яну 01, 2007 4:10 pm

@bikerider - Честита Нова Година. :) :beer:
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Пон Яну 01, 2007 8:45 pm

:beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта