Среща за разбор на Странджа и уговаряне на Сютка

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот MOD » Пет Юли 02, 2004 11:43 am

Наличните снимки до момента
- от Цвети
- от Пламен

качени са на две фрее зони - techno-link и evro.net.

За снимките на techno-link - [url=http://free.techno-link.com/MOD/STRANDJA/]тук[/url]
За снимките на evro.net - [url=http://rack5.free.evro.net/free2/ScreamB/STRANDJA/]тук[/url]
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Пет Юли 02, 2004 12:32 pm

@kagami - имам няколко възражения :

Приемам твърдението, че денят е къс ... така че вероятно е по-добра идея да го направим в края на септември. По отношение на пожълтялата гора - на мен персонално гората ми се струва най-красива именно през "индиянското лято" - през есента има толкова много разцветки и е толкова красиво .. но това е според мен . По отношение на дрехите - да, но ако се замислиш сега колко ненужни неща като облекло носихме така че според мен това няма да увеличи багажа чувствително. За невъзмжността да се ходи на морето ( в частност на плаж ) може да се спори това дали е недостатък или предимство :P;), още повече , че ако отидем там в края на септември все още ще можем да се топнем в морето ...
За дисагите - тук съм напълно съгласен с теб.

На мен персонално много ми се иска да се върна там още тази година ... Догодина по това време ми изглежда много далеч ;)



Edit : правопис
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Пет Юли 02, 2004 12:55 pm

Само да добавя в подкрепа на МОД. Септември и октомври (т.нар. циганско лято, не индианско:D:nono:) е най-прекрасният сезон на морето, няма гмеж, водата е изключителна топла, няма вълни, има много риба :8D:. Това е плод на дългогодишен опит по тези места по това време:^:. Има и условие да не вали, но какво толкова! :) За да не падам по кръб, трябва да кажа, че има и изключения :)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот kagami » Пет Юли 02, 2004 12:55 pm

[quote="MOD"]


По отношение на дрехите - да, но ако се замислиш сега колко ненужни неща като облекло носихме така че според мен това няма да увеличи багажа чувствително. [/quote]


MOD, за дрехите - аз нямаше какво да извадя. Носех наистина най-малкото възможно количество дрехи. Е, можех да не си нося хавлия, но това (не-носенето) щеше по-скоро да ми е в тежест, отколкото от полза в сегашния случай. Ако не беше ходенето на море - обикновено си нося кърпа, която заема по-малко място.

А пожълтялата гора наистина е красива, признавам го. Следващият път (когато и да е той) вече ще си нося и фотоапарт и обещавам да не го вадя от раницата в последния момент :)
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Cveti » Пет Юли 02, 2004 1:15 pm

[quote="King.of.nothing"]

Днес и ние отидохме до Ясна поляна и намерихме това местенце дето сте правили снимките (хората там го наричаха "Язмата" (аз си мислех, че е "Аязмо" но пък щом казват)) и искам да отбележа че района е прекрасен за каране, но това далеч не е целта на поста ми:^:.

Оказа се, че кметицата (която MOD каза че е много точна) ми беше даскалка по биология в 7-ми или 6-ти клас:D няма значение важното е че ме позна и разказа за вашата проява:^::D. След като разбра че се познаваме предложи някой ден да се хванем и да отидем горе на беседката (която е до Аязмото и според мене беше страхотна само дето бяха ходили някакви идиоти:(!: и бяха направили всичко в шишета от бира и боклуци при положение че има 10 коша точно до тях:(!: ама какво да се прави.....) и да седнем да похапнем и да пийнем (а знае ли човек после може и да се търкулнем:D ама това ще се решава на място). Ние я разгледахме и забелязахме, че има готови нацепени дърва и скара за барбекюто така че даже и няма да се мъчим да събираме дърва:8D:.

Само не се разбрахме за яденето и пиенето тъй като ние все пак ще сме гости и смятам, че няма да е гостоприемно от нейна страна ако ние си ги купим:D:D:D ама ако се наложи колко му е важно е веселба да става:^:.

Та мисълта ми беше че вече имаме официална покана да ходим там само трябва да се организираме и да се надяваме че MOD говори сериозно за Странджа 2 - Октомври месец8). А спомена нещо и за някакъв хотел в който щели да ни предоставят ресторанта ама не разбрах неин ли е хотела и предлагаше да отидем там или просто го даде като идея, но на следващото ходене ще разпитам повече за него.:D:D

[/quote]

Е,това е!Щом вече имаме връзки с кметицата...:laugh::tongue:
Дървата,които си стоят там нацепени едва ли са събрани за нас.Според мен няма да е много учтиво да ги употребим ей така,без да съберем други или да оставим нещо в замяна.
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пет Юли 02, 2004 9:23 pm

MOD, и моите снимки съм ги изкарал,ама не мога да ти ги пратя по e-mail, защото са много големи.Записал съм ги на диск.Виж си пощата да се уговорим как да ти ги пратя.То и аз съм един хакер,бягай надалеч:dunno:
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот King.of.nothing » Съб Юли 03, 2004 12:02 am

Аз лично напълно подкрепям MOD:usclap: за ходенето в края на септември. Независимо от това че не е зелено то пак си заслужава да се види. Колкото до ходенето на плаж аз лично предпочитам времето което съм прекарал да плажа да го прекарам в каране из планината така поне ще се изкефя че съм карал много. Вярно е че аз мога да си отида на плаж когато си поискам и сигурно за това разсъждавам така но:xx(:.....

Смятам че дрехите не които ще се носят не са голям проблем аз смятам че 1 анцуг и 2 тениски с 2 чифта къси гащи са достатъчни все пак отивам в гора не на модно ревю:^::D. Е то от друга страна погледнато и това дето го казах не е малко багаж ама:^:....

Цвети не вярвам да имаме нещо което да оставим в замяна8), но и не смятам че е необходимо защото все пак имаме разрешението на кметицата:^: и ако никой няма нищо против можем да я вземем с нас да хапне и тя а с като сме с нея едвали някой нещо ще ни каже8).А другото което е вие и преди сте имали връзки защото и Савко я познава.:^: Самата беседка е подарък от някаква ловно рибарска дружинка, но дървата които са нацепени мисля че се снабдяват от кмета както и самото място се поддържа от него:8D:. А и ние колко дърва ще изгорим то има да се топлим цяла зима:xx(: с тях а на нас за да направим жар са ни необходими най-много 2-3 дърва.:^::D8)

Савко ако не можеш да им намериш място на снимките като ходим да караме някой ден ще ми дадеш диска и аз ще ги кача на сайта или ако са много големи ще го мисля в движение.:^::D:^::D

EDIT:Забравих да поздравя Пламен и Цвети за знимките много добре са направени, на пламен са много големи и една снимка 5 мин.
King.of.nothing
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Съб Юли 03, 2004 2:27 am

да остава и дърва от софия :crazy::^::angel:да си носим хехеххехеххе

:banana::banana::banana:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот Cveti » Съб Юли 03, 2004 8:38 am

[quote="MOD"]

По отношение на дрехите - да, но ако се замислиш сега колко ненужни неща като облекло носихме така че според мен това няма да увеличи багажа чувствително.
[/quote]

Аз не съм носила нищо излишно като облекло!Не мога да оставя нищо,а за това време ще трябва да взема и яке...
За дисагите-ще ми се да те видя с дисаги на Скота[img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/c0/evillol.gif[/img]
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Съб Юли 03, 2004 12:34 pm

[quote="King.of.nothing"]


Смятам че дрехите не които ще се носят не са голям проблем аз смятам че 1 анцуг и 2 тениски с 2 чифта къси гащи са достатъчни все пак отивам в гора не на модно ревю:^::D.
[/quote]


Октомври месец не е чак толкова студен,все пак до средата на месеца спокойно можеш да се къпеш в морето.А пък и в Странджата климата е мек.В този случай мисля, че едно поларче гарнирано с някакво gore-текстово якенце ще е напълно достатъчно.Така че багажа няма да тежи повече.Вече и палатка няма да се взима-нали има вишки:P


EDIT: King of...

Сега се опитвам пак да изпратя снимките,ако не успея ще измислим нещо.А пък ти пак може да ги качиш на сайта.
А пък каране след 7-ми,че сега съм non-stop на бачкане
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот King.of.nothing » Съб Юли 03, 2004 6:04 pm

Да ве аз мога да ги кача на сайта само да ми иги дадеш:^: иначе не мога да си ги нарисувам:^:. Аре по скоро да варвим на тополица че тъкмо влязох в форма:D. Неска пак ходихме до Ясна поляна ама не можахме да намериме никаде за каране. Аз знам че и преди те ходили там (пак без нас:D) та да те питак няма ли някъде където да се кара, като казвам каране имам впредвид да се спускам не да карам 30км. до там и там пак да въртя по баирите.
King.of.nothing
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Съб Юли 03, 2004 7:32 pm

[quote="King.of.nothing"]

Да ве аз мога да ги кача на сайта само да ми иги дадеш:^: иначе не мога да си ги нарисувам:^:. Аре по скоро да варвим на тополица че тъкмо влязох в форма:D. Неска пак ходихме до Ясна поляна ама не можахме да намериме никаде за каране. Аз знам че и преди те ходили там (пак без нас:D) та да те питак няма ли някъде където да се кара, като казвам каране имам впредвид да се спускам не да карам 30км. до там и там пак да въртя по баирите.
[/quote]


Само да вметна, че от Ясна Поляна карането е в посока нагоре , т.е. катерене .. в началото по-плавно, в един момент по-стръмно ... на мен не ми направи впечатление някъде да има място за DH ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот King.of.nothing » Съб Юли 03, 2004 10:35 pm

Е добре де ама аз разсъждавам на принципа че ако има нагоре после трябва да има и на долу. Пък и аз не искам кой знае какво спускане ами просто да има някъде където да се порадвам на адреналин а не само на умора.

Единственото място което намерихме е (то не че го намерихме ми видяхме че няма нищо и се наложи да се върнем) беше чакълестият път по който се отива до аязмото където сте се снимали и от там изкарахме го до горе и след това го спуснахме защото от другата страна като покарахме малко стигнахме до язовира. BTW пътчето ми хареса прави се скорост около 50 и в завоите се влиза на магия - много е добро ама е само едно.

Вие сигурно не сте се застоявали много из пътеките на ясна поляна но знам че Савко и Пламен са ходили и преди там и предполагам че знаят къде има да се кара щото предлагаха да ходим да караме там ама това беше много отдавна.

А и да задам още един въпрос от ясна поляна на къде тръгнахте (към кое село) и можете ли да ми опишете маршрута които минахте (от Бургас до Бургас) не искам подробно описание просто на ми кажете имената на селата през които сте минавали аз ще ги разгледам
на картата.
King.of.nothing
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Съб Юли 03, 2004 11:14 pm

[quote="King.of.nothing"]

Е добре де ама аз разсъждавам на принципа че ако има нагоре после трябва да има и на долу.
[/quote]

А,има,има!От вишката нататък е все надолу...[img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/c0/skullgrin.gif[/img]
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Нед Юли 04, 2004 10:02 am

[quote="King.of.nothing"]

Е добре де ама аз разсъждавам на принципа че ако има нагоре после трябва да има и на долу. Пък и аз не искам кой знае какво спускане ами просто да има някъде където да се порадвам на адреналин а не само на умора.

Единственото място което намерихме е (то не че го намерихме ми видяхме че няма нищо и се наложи да се върнем) беше чакълестият път по който се отива до аязмото където сте се снимали и от там изкарахме го до горе и след това го спуснахме защото от другата страна като покарахме малко стигнахме до язовира. BTW пътчето ми хареса прави се скорост около 50 и в завоите се влиза на магия - много е добро ама е само едно.

Вие сигурно не сте се застоявали много из пътеките на ясна поляна но знам че Савко и Пламен са ходили и преди там и предполагам че знаят къде има да се кара щото предлагаха да ходим да караме там ама това беше много отдавна.

А и да задам още един въпрос от ясна поляна на къде тръгнахте (към кое село) и можете ли да ми опишете маршрута които минахте (от Бургас до Бургас) не искам подробно описание просто на ми кажете имената на селата през които сте минавали аз ще ги разгледам
на картата.
[/quote]


От Ясна Поляна се запътихме към Визица, но така или иначе не стигнахме дотам :(. За повече подробности ми прочети разказа - чети за втория ден :)
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот King.of.nothing » Нед Юли 04, 2004 11:42 am

Аз съм го чел вече ама малко ми е неясно от каде точно сте минали. То значи се е получило Бургас - Ясна поляна - Визица - Приморско - Перла - Бургас.
King.of.nothing
 
Мнения: 50
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 22, 2004 9:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Нед Юли 04, 2004 3:37 pm

ми то честно казано и на нас ни е малко неясно от къде минахме:D:D:D
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот Persenk » Нед Юли 04, 2004 4:55 pm

[quote="King.of.nothing"]

То значи се е получило Бургас - Ясна поляна - Визица - Приморско - Перла - Бургас.
[/quote]


По-скоро: Бургас - Ясна поляна - Вишката - Писменово - Приморско - на плаж - пак на плаж - Бургас
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Нед Юли 04, 2004 5:07 pm

MOD, получи ли някакви снимки?
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Нед Юли 04, 2004 6:55 pm

аз ще мога чак другата година... това от мен е окончателното ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот MOD » Нед Юли 04, 2004 7:24 pm

[quote="Persenk"]

MOD, получи ли някакви снимки?
[/quote]


Да, тази вечер се каня да ги добавя при другите .. даите някакъв адрес, на които да изпратя ключа за Avid-a ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Нед Юли 04, 2004 7:35 pm

ok!ще ти пратя адреса си на пощата!
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта