максималин ход на вилката при рамка Apolon

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

максималин ход на вилката при рамка Apolon

Мнениеот Yeti » Пет Май 11, 2007 11:43 pm

Здравейте, имам следното питане: Вилка с какъв максимален ход може да се постави на 17" рамка Apolon? Доколкото знам производителят дава до 130 мм, дали не е малко множко? Някой чупил ли е такава рамка :D

P.S. Става въпрос за крос кънтри.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Re: максималин ход на вилката при рамка Apolon

Мнениеот SPA » Съб Май 12, 2007 12:23 am

Yeti написа:Здравейте, имам следното питане: Вилка с какъв максимален ход може да се постави на 17" рамка Apolon? Доколкото знам производителят дава до 130 мм, дали не е малко множко? Някой чупил ли е такава рамка :D

P.S. Става въпрос за крос кънтри.


Аз лично след 3 години тормоз леко пукнах едно апполо без подсилка на челото. Аполона е кажи речи почти същата като аполото. Ако не се лъжа няма ЬЦ рамки които да ги правят за повече ход от 130мм. Виждал съм хора които карат аполон с 130 ход на ДХ и все още са здрави... (рамките де). Лошото, е че ако сложиш 130 ход ще ти се променят доста геометрията на колелото и няма да е много удобно за въртене. Ама със всичко се свиква...
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот klmn » Съб Май 12, 2007 7:09 am

Изображение
Ето и идиотската геометрия със 130мм ход.
Ма за това някой е измислил U-turn-а и като свиеш вилицата на 85мм+заключване става чудесен твърдак за хасвалт. :)
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Yeti » Съб Май 12, 2007 10:32 am

т.е. 130 мм., но със заключване става, така ли?
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Съб Май 12, 2007 11:52 am

Yeti написа:т.е. 130 мм., но със заключване става, така ли?


Не си го разбрал правилно. Имаше предвид, че с 85мм и заключване му е добре, но това е малко встрани.
На въпроса ти - не съм карал никога въпросната рамка, но от темата дотук се разбра, че 130мм ход не са идеални за нея. Може да се кара с такава вилка, но не много грубо и няма да е добра като геометрия.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Yeti » Нед Май 13, 2007 3:42 pm

Какво препоръчвате тогава?
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот klmn » Нед Май 13, 2007 9:36 pm

Ми,питаш за максимален ход,не си дал ценови диапазон..,казваш крос-родината,демек без сериозни аграрщини,мисля че тва дето съм щракнал по-горе ти върши добра работа-Rock Shox Tora 302,можеш да регулираш хода и да я заключваш.Реалния ход не е 130,но това е ХС вилка и работи много добре за предназначението си.Лек начален ход,чуствителност за малки неравности.
Рамката е здрава,но да цитирам един напуснал форума колега-няма идиотоустойчиви неща :D
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Yeti » Нед Май 13, 2007 10:17 pm

Може би аз от самото начало не се изразих съвсем ясно.
Споменавате за нарушаване на гоеметрията, аз също точно това имах предвид. Вилка с какъв ход би била подходяща за нормално или леко екстремно крос-кънтри. Цената в случая няма значение, въпроса ми е по-скоро принципен.

Иначе ми редлагат с отстъпка ето тази http://www.rst.com.tw/product/pd2007/rapide.htm, модел ELITE. Никъде обаче не виждам да се продава в магазините, някакво мнение можете ли да дадете за нея? Казаха, че щяла да бъде много добре за Аполона, това което ме притесни е именно големия ход и затова питам.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Нед Май 13, 2007 10:31 pm

Ами виж ако искаш да си земеш такава вилка мн трудно.Значи питал съм дали мога да си зема RST, хората викат да можеш ама мн разправия и ше ти отнеме месец, два да я чакаш другото нещо е, че rst не се е утвардила мн като фирма и то се вижда най-леката им вилка е 1,6-1,7 кг (май), което според мен е мн и не са мн здравички сега твои си е избора, но аз изявявам мнение за тая цена си земии rock shok ili suntour. :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот SPA » Пон Май 14, 2007 10:07 am

ACID BURN написа:Ами виж ако искаш да си земеш такава вилка мн трудно.Значи питал съм дали мога да си зема RST, хората викат да можеш ама мн разправия и ше ти отнеме месец, два да я чакаш другото нещо е, че rst не се е утвардила мн като фирма и то се вижда най-леката им вилка е 1,6-1,7 кг (май), което според мен е мн и не са мн здравички сега твои си е избора, но аз изявявам мнение за тая цена си земии rock shok ili suntour. :)


Мисля, че доста бъркаш за РСТ. От личен опит мога да ти кажа, че както всички производители на вилки си имат и нисък калс и висок клас. Аз 2 години съм карал XC вилка нанадолу и на мойте 90кг тогава не успях да я счупя. Друг е въпроса, че не беше за тази цел.
Впоследните години тайванската фирма доста си разшири продуктовата гама. Доколкото знам в момента тези вилки на нашият пазара се намират наистина трудно, но пък се срещат в продуктовите линии на някои БГ фабрики.
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Yeti » Пон Май 14, 2007 10:13 am

Въпросната вилка мога да взема с отстъпка, но в същото време не искам да купувам нещо, което няма да ми върши добра работа. Та затова въпроса ми е вилка с какъв ход е най подходяща за Apolon 17", така че да не се наруши геометрията и комфорта на каране? На този етап се абстрахирам от цени и марки, въпроса ми е по-скоро принципен. Ще съм ви благодарен ако помогнете със съвет.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София

Мнениеот ACID BURN » Пон Май 14, 2007 10:21 am

мак. 120 мм ама максимум.иначе 115 или 110 би трябвало да е супер аз карам аполон и са ако ми останат парици си зимам xcr които е 120 което за моите нужди които са агресивно хц е супер. :)
Аватар
ACID BURN
 
Мнения: 1267
Рейтинг: 1820
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 1:03 pm
Местоположение: София,България

Мнениеот SPA » Пон Май 14, 2007 10:50 am

Yeti написа:Въпросната вилка мога да взема с отстъпка, но в същото време не искам да купувам нещо, което няма да ми върши добра работа. Та затова въпроса ми е вилка с какъв ход е най подходяща за Apolon 17", така че да не се наруши геометрията и комфорта на каране? На този етап се абстрахирам от цени и марки, въпроса ми е по-скоро принципен. Ще съм ви благодарен ако помогнете със съвет.


За съжаление човек не може да се абстрахира от цената. Защото ако някой тук ти даде съвет за $1000 вилка ти ще го приемеш ли ? Най-вероятно не. Така че се опитай да сведеш проблема до това колко пари може да отделиш наистина за вилка. Дали искаш да караш въпросното колело само за XC или ще искаш и AM. В БГ реално се кара предимно АМ много малко ора практикуват точно XC. Въобще понятията за каране вече лека полека се изместват ...
:wavey:.......................................................................:tophat:
SPA
 
Мнения: 1349
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 04, 2002 11:23 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Yeti » Пон Май 14, 2007 11:23 am

ОК, AM може бе е по-точно. Значи АМ/ХС, докъм 300 лв.
Аватар
Yeti
 
Мнения: 160
Рейтинг: 1397
Регистриран на: Пон Юли 11, 2005 1:24 pm
Местоположение: София


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта