избор на колело

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

избор на колело

Мнениеот jjjulie » Пон Май 14, 2007 2:12 pm

аз съм момиче-1.73, но съм лека около 50 кг, колелото ми трябва да го карам по умерено стръмен терен /напр /витоша/ помогнете , защото не разбирам много
jjjulie
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:47 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 2:14 pm

А какви са ти финансовите ресурси?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jjjulie » Пон Май 14, 2007 2:16 pm

600-700
jjjulie
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:47 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 2:24 pm

http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=890

или

http://www.ridespot.net/index.php?cPath ... efc323ebe5 - виж НТ 1
Задължително предвиди 50 лв. за каска и ръкавици!!!
Последна промяна NovemberCharlie на Пон Май 14, 2007 2:25 pm, променена общо 1 път
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот КънчоДамянов » Пон Май 14, 2007 2:25 pm

Класическия и може би най-добрия вариант е Ram HT1. С твоя ръст 16 инчова рамка ще ти е по мярка.
Успех. :beer:
Едит: NCh ме изпревари с 30 секунди. ;)
КънчоДамянов
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 8:07 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jjjulie » Пон Май 14, 2007 3:10 pm

мерси много! харесват ми!
искам да попитам малко тъпи въпроси , но какот споменах не разбирам...- за планина твърдо или меко трябва да е колелото? и кое е по -подходящо -

Drag ZX5( то май повече ми харесва от Ram ХТ1) или Mountain Bike Peugeot Filou
jjjulie
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:47 am

Мнениеот did » Пон Май 14, 2007 3:15 pm

jjjulie написа:мерси много! харесват ми!
искам да попитам малко тъпи въпроси , но какот споменах не разбирам...- за планина твърдо или меко трябва да е колелото? и кое е по -подходящо -

Drag ZX5( то май повече ми харесва от Ram ХТ1) или Mountain Bike Peugeot Filou


В този ценови клас - твърда рамка с мека вилка!

Забрави за Пежото. ZX5 е също много добър избор, заедно със споменатите по-горе в темата.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 3:27 pm

Сега ще чакаме да се похвалиш и....да почерпиш :D
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот stanimir » Пон Май 14, 2007 3:31 pm

Обърни внимание на размера, много е важно ама много.
Аватар
stanimir
 
Мнения: 111
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 10:11 pm
Местоположение: Sofia

Мнениеот jjjulie » Пон Май 14, 2007 3:32 pm

:agree:
като си купя Drag-а ще се похваля ;)
jjjulie
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:47 am

Мнениеот did » Пон Май 14, 2007 3:32 pm

ама... защо така:

http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t ... highlight=

Купи си го по-добре от магазин! Гаранцията не е маловажен фактор, а и ако нямаш много опит, по-добре не разчитай на приказки, че "било много запазено"!!!
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 3:37 pm

did написа:ама... защо така:

http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t ... highlight=

Купи си го по-добре от магазин! Гаранцията не е маловажен фактор, а и ако нямаш много опит, по-добре не разчитай на приказки, че "било много запазено"!!!
Подкрепям did безусловно!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jjjulie » Пон Май 14, 2007 3:52 pm

ОК! Ще се вслушам и в този съвет!!В такъв случай още утре ще си го купя- нямам търпение!!! :beer:
jjjulie
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:47 am

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 4:14 pm

jjjulie написа:ОК! Ще се вслушам и в този съвет!!В такъв случай още утре ще си го купя- нямам търпение!!! :beer:
И каска и ръкавици!!! И една препоръка - смени си седалката. Има един дамски модел на Velo 3030 http://www.ridespot.net/product_info.ph ... 57a1d846d8 . Продават ги в БАС.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот demony » Пон Май 14, 2007 4:33 pm

jjjulie написа:ОК! Ще се вслушам и в този съвет!!В такъв случай още утре ще си го купя- нямам търпение!!! :beer:


Бтв аз лично съм за Ram-a но и драга също е добър избор!Само огледай как е сглобено като го взимаш че онзи ден видях един драг който беше сглобен ама супер некадърно :nono: по добре вземи с теб някой който разбира от велосипеди при покупката :agree: За момиче ръкавиците са задължителни (ако неискаш да имаш неприятни работи по ръцете след цял ден каране :idea: )каската също е препоръчителен да не кажа задължителен прибор към колелото.За около 40-50лв може да намериш нещо доста прилично.Ръкавички може да погледнеш в магазина на Scott при халите за около 25-30лв имат много готини ръкъвички половинки!В най различни цветове и размери и нямат нищо общо с ръкавиците да драг които са по 10лв :beer: Ако имаш още някакви въпроси питай

като го купиш очакваме да пишеш в Мероприятия да покараме малко заедно :popcorn: :D
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Май 14, 2007 5:45 pm

demony написа:
jjjulie написа:ОК! Ще се вслушам и в този съвет!!В такъв случай още утре ще си го купя- нямам търпение!!! :beer:


Бтв аз лично съм за Ram-a но и драга също е добър избор!Само огледай как е сглобено като го взимаш че онзи ден видях един драг който беше сглобен ама супер некадърно :nono: по добре вземи с теб някой който разбира от велосипеди при покупката :agree: За момиче ръкавиците са задължителни (ако неискаш да имаш неприятни работи по ръцете след цял ден каране :idea: )каската също е препоръчителен да не кажа задължителен прибор към колелото.За около 40-50лв може да намериш нещо доста прилично.Ръкавички може да погледнеш в магазина на Scott при халите за около 25-30лв имат много готини ръкъвички половинки!В най различни цветове и размери и нямат нищо общо с ръкавиците да драг които са по 10лв :beer: Ако имаш още някакви въпроси питай

като го купиш очакваме да пишеш в Мероприятия да покараме малко заедно :popcorn: :D
Ръкавиците и каските са задължителни за всички, които им пука за тях самите. Има добри каски в Байкцентъра по 30-тина лева. А ръкавиците на драг не са чак толкова зле и за начало стават. Моите издържаха 1500 км. и просто избледняха.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот demony » Пон Май 14, 2007 6:04 pm

NovemberCharlie написа:
demony написа:
jjjulie написа:ОК! Ще се вслушам и в този съвет!!В такъв случай още утре ще си го купя- нямам търпение!!! :beer:


Бтв аз лично съм за Ram-a но и драга също е добър избор!Само огледай как е сглобено като го взимаш че онзи ден видях един драг който беше сглобен ама супер некадърно :nono: по добре вземи с теб някой който разбира от велосипеди при покупката :agree: За момиче ръкавиците са задължителни (ако неискаш да имаш неприятни работи по ръцете след цял ден каране :idea: )каската също е препоръчителен да не кажа задължителен прибор към колелото.За около 40-50лв може да намериш нещо доста прилично.Ръкавички може да погледнеш в магазина на Scott при халите за около 25-30лв имат много готини ръкъвички половинки!В най различни цветове и размери и нямат нищо общо с ръкавиците да драг които са по 10лв :beer: Ако имаш още някакви въпроси питай

като го купиш очакваме да пишеш в Мероприятия да покараме малко заедно :popcorn: :D
Ръкавиците и каските са задължителни за всички, които им пука за тях самите. Има добри каски в Байкцентъра по 30-тина лева. А ръкавиците на драг не са чак толкова зле и за начало стават. Моите издържаха 1500 км. и просто избледняха.


Аз един път съвсем леко паднах на асвалт с тях(само се подпрях на ръце)и им се разпориха шевовете....сега съм с Scott и няколко пъти съм падал само леко са им се изтъркали силиконовите точици отдолу иначе са супер здрави! Каската е задължителна да!Но аз примерно карам по агресивничък фриирайд и си взех фулфейс но примерно като карам по алейте в южния я свалям защото няма за какво да ми завира главата... иначе щом мацката ще кара на витоша зависи как ще кара..ако кара с 10км/ч ще получи мозъкосваряване.. аз карам с каска ама надолу летя ниско :^: ии направо чувам въздуха който влиза в каската(наподобява звука в старите влакчета в метрото) и си е кеф....ама ако падна с тая скорост.. затова за мен каската е задължителна..
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pe60t0 » Пон Май 14, 2007 9:32 pm

купивай RAM HT1 както беше казано -16'' без да му мислиш :)
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jjjulie » Пон Май 14, 2007 10:55 pm

ще отида утре да ги огледам и двата- rama и Drag-а, така на външен вид ми харесва повече drag-а де ;), но все пак по-важно ми е да е по-як при каране!! сега се колебая между двата!
jjjulie
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:47 am

Мнениеот THEZOGGO » Пон Май 14, 2007 11:36 pm

:) Колеги скиате ли за кво стаа въпрос, момичето иска да блъска байка, тва е наистина достойно за уважение. :bowdown: :beer:
Нека и аз да постна един коментар към темата а той е: За мен по добрия вариант е НТ 1 , но в крайна сметка ти решаваш с избора, съгласен съм за седалката направи й смяна ако можеш, ама преди тва тествай я, мини някакъв километраж с нея. Който и твърдак да избереш, ти пожелавам само приятни емоции с него и изключително без аварийно каране. Между другото, пиши утре дали и с какво си се обурудвала и какви са ти предварителните впечатления от това което си избрала. Успех! :agree:
П.П
ЗАДАЛЖИТЕЛНО СИ КУПИ НЯКАКВА КАСКА!!! :agree: :)
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот RedHawk » Вто Май 15, 2007 10:54 am

Може би съм закъснял, но все пак едно уточнение :

"Drag ZX5
Велосипедът е базиран върху рамка с размер 20" " !!!!!

http://www.mtb-bg.com/index.html?http:/ ... 210307.htm

Не претендирам че разбирам кой знае колко, защото преди един
месец и аз имах нужда от съвет. Просто споделям собствен горчив
опит. При този ръст който си споменала ще имаш известни проблеми
с този размер рамка при спускане. Питай изрично дали рамката е само
20". Ако е само този размер ориентирай се към друг модел.
ZX5 е чудесно колело, но е за високи хора! Знам че те човърка
отвътре да го купиш по-скоро, но задръж малко и прочети статиите
за начинаещи на сайта и обърни внимание на основните неща при
избор на ново колело. Аз направих грешката веднъж да подмина
някои от тях и си платих за глупостта.
И най-вече като отидеш в някой магазин не се притеснявай и питай
за всичко което ти се стори важно. Продавачите имат за цел да ти
продадат колело, но не задължително точното за теб така че и ти
ги насочи малко.
Успех с покупката! :)
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот demony » Вто Май 15, 2007 11:48 am

jjjulie написа:мерси много! харесват ми!
искам да попитам малко тъпи въпроси , но какот споменах не разбирам...- за планина твърдо или меко трябва да е колелото? и кое е по -подходящо -

Drag ZX5( то май повече ми харесва от Ram ХТ1) или Mountain Bike Peugeot Filou


погледнала ли си RAM HT1.DB

http://www.ridespot.net/product_info.php?cPath=35_44_58&products_id=888&osCsid=b46005283ba31dd76bd51a4feb233364
Малко е над финансите ти но пък рамката е приятно боядисана в светло синьо.За момиче няма грешка :) незнам аз лично съм за рам-а!Ако става на въпрос на външен вид Cross най го докарват ама защо ли само заблудените си взимат от тях. :D Взимай лам-а и не му мисли много е добро колелцето!
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Май 15, 2007 11:56 am

RedHawk написа:Може би съм закъснял, но все пак едно уточнение :

"Drag ZX5
Велосипедът е базиран върху рамка с размер 20" " !!!!!

http://www.mtb-bg.com/index.html?http:/ ... 210307.htm

Не претендирам че разбирам кой знае колко, защото преди един
месец и аз имах нужда от съвет. Просто споделям собствен горчив
опит. При този ръст който си споменала ще имаш известни проблеми
с този размер рамка при спускане. Питай изрично дали рамката е само
20". Ако е само този размер ориентирай се към друг модел.
ZX5 е чудесно колело, но е за високи хора! Знам че те човърка
отвътре да го купиш по-скоро, но задръж малко и прочети статиите
за начинаещи на сайта и обърни внимание на основните неща при
избор на ново колело. Аз направих грешката веднъж да подмина
някои от тях и си платих за глупостта.
И най-вече като отидеш в някой магазин не се притеснявай и питай
за всичко което ти се стори важно. Продавачите имат за цел да ти
продадат колело, но не задължително точното за теб така че и ти
ги насочи малко.
Успех с покупката! :)
В тази връзка имам въпрос към jjjulie. Колко са ти дълги краката, мерени от вътрешната страна?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

:)

Мнениеот cristo » Вто Май 15, 2007 1:55 pm

153 см. 50 кг. ... а ако и краката й са дълги, съветниците ще станат още повече, та ще се изпопребият даже съвети да дават ;)
cristo
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 10:26 pm
Местоположение: София, Bulgaria

Re: :)

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Май 15, 2007 2:07 pm

cristo написа:153 см. 50 кг. ... а ако и краката й са дълги, съветниците ще станат още повече, та ще се изпопребият даже съвети да дават ;)
По-скоро дължината на краката е необходима за това: http://www.mtb-bg.com/articles/ar067.htm или за това: http://www.niko-bikes.com/frame.php
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jjjulie » Вто Май 15, 2007 4:48 pm

ми аз си избрах Ram HT1.DB, но....оказа се, че в БАС го нямат:(( и ми казаха, че щом там го няма, значи никъде нямало да го има още:(
и висока съм 173!!, не 153!! -цели 20 см разлка са тва, но както казах тежа малко под 50 кг, а краката ми не съм си ги мерила , но са доста дълги ;) .....но сега ми стана супер гадничко, че колелото не мога да си го купя
jjjulie
 
Мнения: 13
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 8:47 am

Мнениеот demony » Вто Май 15, 2007 5:19 pm

jjjulie написа:ми аз си избрах Ram HT1.DB, но....оказа се, че в БАС го нямат:(( и ми казаха, че щом там го няма, значи никъде нямало да го има още:(
и висока съм 173!!, не 153!! -цели 20 см разлка са тва, но както казах тежа малко под 50 кг, а краката ми не съм си ги мерила , но са доста дълги ;) .....но сега ми стана супер гадничко, че колелото не мога да си го купя


хихих знаех си аз че ще ти хареса това колело ;) можеш да пишеш в ridespot те ще ти отговорят дали го имат налично или ако го нямат за колко време могат да ти го доставят.Иначе определено е много добър избор !

173......ами още по добре ии малко под 50кг ии с дълги крака ии каде отиваш ти може би?? На разходка в Южния едва ли не :) Е след като си купиш колелото де :agree:

попринцип на RAM колелата ги има в доста свежи цветове така че съм почти сигурен че ще си намериш нещо доста прилично.Онзи ден във форума се продаваше един HT2 с бяла рамка и честно да ти кажа ми грабна окото.Драг в повечето си модели наблягат на вече изтъркани цветове като черно червено..... Но все пак боята не кара колелото така че това си е по преценка на бъдещия му собственик.Аз като си взимах колело държах да е с матова боя и такова си взех :popcorn:

иначе ако си вземеш въпросният светлосин RAM може да добавиш и

http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=533

има ги светлосини на снимката и в магазина ;)

:beer:

айде късмет с избора на колело и очакваме като го вземеш да се похвалиш :popcorn:
Аватар
demony
 
Мнения: 132
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Апр 13, 2005 7:59 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Май 15, 2007 6:40 pm

jjjulie написа:а краката ми не съм си ги мерила , но са доста дълги ;)
Ами премери ги! И ползвай горните линкове, за да си избереш подходяща рамка.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Сря Май 16, 2007 9:39 am

За 173 см ръст е някъде между 17 и 18 инчова рамка. Аз съм 171см и 18-ската ми е малко голяма, но компенсирам с къса лапа и изместена напред седалка.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот cristo » Сря Май 16, 2007 11:27 am

jjjulie написа:ми аз си избрах Ram HT1.DB, но....оказа се, че в БАС го нямат:(( и ми казаха, че щом там го няма, значи никъде нямало да го има още:(
и висока съм 173!!, не 153!! -цели 20 см разлка са тва, но както казах тежа малко под 50 кг, а краката ми не съм си ги мерила , но са доста дълги ;) .....но сега ми стана супер гадничко, че колелото не мога да си го купя


уууууууу голяма грешка в клавиатурата - 173 съм искал да напиша, щот иначе не звучи така добре ;) приеми извиненията ми моля :)

иначе на приятеилката ми преди година й купих DRAG ONE понеже не е толкова запалена и да има да върти педалите с мен и на нея колелцето много и допадна и понеже си кара предимно градско, нищо не й липсва от по-ниският клас компоненти, въпреки че е 2 пъти по-евтино от парите, дето ти си приготвила

п.п. имай в предвид, че за градско каране на маунтинбайк е добре той да е по-малък, защото нормалната стойка върху колелото при спокойно въртене (като на разходка) е изправена, а голямата рамка (и дори тази по изчисленията) те кара да се привеждаш напред, което уморява ръцете и гърба. Не случайно си има велосипеди за градско и леки преходи, които са с по-късо разстояние седалка-кормило и по-високо кормило - така стойката е изправна, дългите крака на показ, гърдите напред и всички очи в тебе :) :) :)
Така че, еко не смяташ да караш екстремно, а просто да се разхождаш по алеите на Витоша и тук-там бавничко по някой черен път (че мнго друса :) ), позамисли се върху стойкта си на колелото, а не върху цвета му. ;)
cristo
 
Мнения: 42
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Апр 07, 2005 10:26 pm
Местоположение: София, Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта