Гела - 31 юли

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот did » Вто Юли 27, 2004 9:49 am

bestbg, видя ли сега какво стана? На Cveti веднага и предложиха (даже в поетична форма) място в палатка, пък на тебе....
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот MOD » Вто Юли 27, 2004 10:34 am

Нищо не пречи да се спи на чувал и шалте под звездите ... аз също нямам палатка но вероятно ще спя под звездите ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Вто Юли 27, 2004 11:10 am

Има все пак някаква малка възможност и аз да закарам семейството дружно. Половинката ми също се сдоби с двуколесно возило преди няколко дена:^: и сега само остава да я зарибя! Евентуалният проблем е, че сме в процес на местене и може да не сколасаме, мамка му, с багажериите! Дано да се видим на място. Ако не :(, весело!
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот Persenk » Вто Юли 27, 2004 2:41 pm

[quote="bestbg"]

moga da spa v kolata na skoka :)
[/quote]


...ако skoka дойде с колата.
След като свършиха местата в палатките раздават се места в колите.Още две свободни места,моля резервации:D:D:D.
Дано да е хубаво времето-тогава направо със спалния на поляната.Ех,идилия,идилия:P
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот skoka » Вто Юли 27, 2004 3:55 pm

не е проблем да спиш в моята кола,но ще сме с тази на персенк,така че както тои каза-още две свободни места.ние и двамата имаме палатки и в колата две места...то направо бизнеса с квартирите се разрасна!:D:D:D
не се притесняваите.все ще измислим нещо.пък и под звездите с чувала не е лошо,има си своите преимущества!
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот Cveti » Вто Юли 27, 2004 7:04 pm

[quote="bestbg"]

i az iskam da doida no mai ne ostanaha svobodni mesta po palatkite , a az nqmam :)... moga da spa v kolata na skoka :)
[/quote]

Абе я не му мисли-това ли ще те спре!Вземи чувал и шалте,пък с теб може да спим под звездите...ще браним палатките от диви прасета.:8D:
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pascoff » Вто Юли 27, 2004 8:13 pm

Спален чУвал и шалте - това са необходимите "спални" принадлежности ... само се чудя как да си вържа колелото за крака докато спя че да не забегне нейде из балканите :)

@Tailor
Трябва ли предварително заявка за автобуса (ако да, кога е последния момент) и може ли да се "складират" колелата през вечерта там ?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Вто Юли 27, 2004 8:27 pm

ами не съм си купил още :( и не ми се дават толкова пари (и вече ми омразна да взимам от МОД) и затва питах за колата :) .. иначе съм почти сигурен ... утре вечер ще реша ;) и тогава ще пиша на веломания
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот MOD » Вто Юли 27, 2004 9:58 pm

[quote="bestbg"]

ами не съм си купил още :( и не ми се дават толкова пари (и вече ми омразна да взимам от МОД) и затва питах за колата :) .. иначе съм почти сигурен ... утре вечер ще реша ;) и тогава ще пиша на веломания
[/quote]


няма проблем ... само кажи - мога да ти го дам чувала пак ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bestbg » Вто Юли 27, 2004 10:11 pm

утре на срещата ще ти каза със сигурност... за сега много се двоумя още
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот muxaun » Вто Юли 27, 2004 10:39 pm

ako se kefite na po-golqma navalica s bikes, i az se zamislqm da doida na tova prikliucheniice sred prekrasnata ni priroda i valshebna kultura...
nadqvam se da se vidim v sriada

inache az sum nov biker, baven, bez trening i umeniq...no se kefq na takova neshto
muxaun
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Сря Юли 28, 2004 8:02 am

Здравейте, мисля и аз да се присъединя към всеобщата забава, но ме глождят редица въпросителни, та реших да ги споделя с вас, току виж сте ми помогнали с отговори ;-))

малко инфо:
ще бъда с още едно момче и едно момиче и спадаме към групата на "с всякаквите колела" - аз и другото момче сме със т.нар. "city байкове" или "trekking", а момичето - с непретенциозен Drag Mosquito.
Естествено и през ум не ми минава да ги повлека след мен да се спускаме с основната група, но пък искаме в неделя да се доберем до автобуса по асфалта.

та някой има ли идея дали е възможно това, по кой маршрут, колко км ще е, има ли алтернативни решения с по добри гледки.
по черен път можем да караме спокойно, но не и по пътеките :(!:

друг въпрос: вие как резервирате места за автобуса? аз изпратих е-mail до "Веломания" - и сега какво следва? за всички, които са подали заявка ли ще има място? ще има ли обратна връзка?
а, и в колко часа ориентировъчно се очаква въпросният автобус да бъде обратно в София в неделя (че имам ангажимент)?
и за каква среща става на въпрос - днес, на Баба Яга ли?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот did » Сря Юли 28, 2004 8:47 am

А сега да вкараме малко положителни нотки във всеобщото притеснение за спането:

Докато вчера си ремонтирах колелото и си лафех със съседката се оказа, че някаква приятелка на нейна близка от Смолян, която има вила в Солища сега е на море, а във въпросната вила е свекърва и и всъщност вилата работи като малко частно хотелче... Хукнах веднага като куче по следа и намерих телефоните на въпросните собственици. Те ми обясниха, че във вилата [size=167][b][color=red]имат възможност да приютят 10 човека[/color][/b][/size], като има 6 единични и 2 двойни легла. Имало и 2 бани и 2 тоалетни, някаква механа и т.н., все неща, които не ме интересуват много-много. Цената им била твърда за нощувки, 15 лв на стая двойка (т.е. по 7.50 на човек). Веднага резервирах цялото хотелче, а тази вечер трябва окончателно да потвърдя броя места, които ще ангажираме, защото имали и други обаждания за заявки, но предпочитали всички да са от една група, познати, заради общите санитарни помещения.

До сега от Пловдската група знам със сигурност за 5 човека, които ще нощуват там. Тази вечер на сбирката ще доуточняваме нещата и бройката може да нарасне. Обаче все пак има шанс да не се съберем 10 човека, а аз вече съм заявил всички легла и не искам да се отмятам. Моля, ако някой проявява принципен интерес, да каже, за да имам аз увереност при преговорите със собствениците довечера.

Ако погледнете картата ще видите, че Солища и Гела са на еднакво разстояние от въпросните поляни, даже Гела е доста по-разпокъсано село, така че нощувката е на много удобно място - на не повече от 2-3 километра от събора.

Пак повтарям: може и въобще да не останат места, а може да има 5, но това ще се разбере късно довечера, а аз тогава трябва да имам пълна яснота и да звъня на собствениците за окончателно потвърждение, което ще бъде за мен и финансово обвързващо. Просто заявете тук интерес, който ще ми даде сигурност да не отказвам заявката.

При голям наплив проблемът кой да дойде при нас ще се реши чрез поредица от честни сбивания, като разбира се ние, джентълмените от "Крива спица", няма да забравим за старото правило "Ladies first!";)
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Сря Юли 28, 2004 8:49 am

[quote="mih"]

Здравейте, мисля и аз да се присъединя към всеобщата забава, но ме глождят редица въпросителни, та реших да ги споделя с вас, току виж сте ми помогнали с отговори ;-))

малко инфо:
ще бъда с още едно момче и едно момиче и спадаме към групата на "с всякаквите колела" - аз и другото момче сме със т.нар. "city байкове" или "trekking", а момичето - с непретенциозен Drag Mosquito.
Естествено и през ум не ми минава да ги повлека след мен да се спускаме с основната група, но пък искаме в неделя да се доберем до автобуса по асфалта.

та някой има ли идея дали е възможно това, по кой маршрут, колко км ще е, има ли алтернативни решения с по добри гледки.
по черен път можем да караме спокойно, но не и по пътеките :(!:

друг въпрос: вие как резервирате места за автобуса? аз изпратих е-mail до "Веломания" - и сега какво следва? за всички, които са подали заявка ли ще има място? ще има ли обратна връзка?
а, и в колко часа ориентировъчно се очаква въпросният автобус да бъде обратно в София в неделя (че имам ангажимент)?
и за каква среща става на въпрос - днес, на Баба Яга ли?
[/quote]


Маршрутът е проходим със всякакво колело, бъди спокоен! На практика типично спускачески пътеки няма, само черни пътища! Е, тук-таме може да се мине и по пътеки, но който не иска да го прави може да си кара малко по-обиколно и да не се притеснява.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот mih » Сря Юли 28, 2004 9:15 am

[quote="did"]
Маршрутът е проходим със всякакво колело, бъди спокоен! На практика типично спускачески пътеки няма, само черни пътища! Е, тук-таме може да се мине и по пътеки, но който не иска да го прави може да си кара малко по-обиколно и да не се притеснява.
[/quote]


did, мерси за инфото!
надявам се да наместя маршрут по черни пътища, защото точно в Родопите да се суркам по асфалта нещо някак не ми се струва адекватно :crazy:
между другото току-що получих отговор и на друг мой въпрос, който мисля касае доста хора от София, които разчитат на автобусния превоз.
цитирам (или по-скоро "пействам" :8D:):
Zdravej, Milene
Priemame zaqvkata ti.Pove4e informaciq ste ti izpratim utere.

Pozdravi,
Velomania Team

Ура!!!

:offtopic: и ... не мога да се сдържа да не се похваля - имам си чисто нова задна шина и прясно наплетени капли - заслугата е на Тони "Центровката", който си смени работното място и вече може да бъде намерен в сервиза на федерацията.
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот did » Сря Юли 28, 2004 10:56 am

[quote="GOA"]

ako си намеря палатка (ЗДРАВА!) МОЕ се домъкна. с рейса до железница, оттам до самоков са към 40 км. до 2 се ше се завлека...
ма мое валне та се :uhh:
[/quote]


Момко, ква Железница, къв Самоков, кви пет лева...говорим за село Гела, дето е близо до Широка лъка, Пампорово, Смолян... С рейс за Железница трудно ще дойдеш. То и аз ще въртя до там от Пловдив, ама от София си е доста по-далечко.

Или аз нещо не съм те разбрал правилно:confused::dunno::confused:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот skoka » Сря Юли 28, 2004 11:01 am

Някои навит ли е да се тръгне малко по рано за Гела,защото ние с Персенк ще тръгваме Петък и живот и здраве петък следобед трябва да сме там.Събота смятаме да покараме из околностите!Ако още някои е навит да пише!:D:D:D
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот kagami » Сря Юли 28, 2004 2:30 pm

[quote="MOD"]

[quote="bestbg"]

ами не съм си купил още :( и не ми се дават толкова пари (и вече ми омразна да взимам от МОД) и затва питах за колата :) .. иначе съм почти сигурен ... утре вечер ще реша ;) и тогава ще пиша на веломания
[/quote]


няма проблем ... само кажи - мога да ти го дам чувала пак ...
[/quote]


И аз имам един резервен чувал, който мога да дам на някого ако се наложи - само че е зимен и ще му е малко жега на човека.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот mih » Сря Юли 28, 2004 6:39 pm

@кагами
аз може да се възползвам от предложението :buck:
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот bestbg » Сря Юли 28, 2004 10:30 pm

отпишете ме със сигурно... макар че много исках да вида другите от крива спица и бургазлиите (пак)

но причините са че нещо тая седмица ми е много каръжка и имам чувство че ще стане някой гаф ако изляза далеч извън СФ... просто това не е нормално да се спукат за 30 мин 2 нови резервни гуми от Баба яга до Младост , да падна на глава и секви други глупости ( не са с колела свързани) ... и може да със сигурнос един от двата дни (31 или 01) няма да съм в СФ
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот did » Чет Юли 29, 2004 8:38 am

bestbg, [img]http://www.chamrock.hit.bg/clo3.gif[/img] !!! Съжалявам, че нещо, което искаш, няма да се случи.

Останалите: стягайте се за голямото хоро! Ние ще го попълним с 8 човека, от които 3-ма (или евентуално 4-ма) с колела, дето ще карат в неделята. Местата във вилата, където ще нощуваме, както вече стана ясно, са 10. Значи ако някои двама много искат да дойдат, но ги спира проблем с екипировката за нощуване на открито, да заповядат!

За да ви познаем и да разберем, че ще ни гостувате, бъдете точни! Както е прието по стар народен обичай, чакайте с печено агне в едната ръка и дамаджанка вино в другата. Срещата ни е някъде по обяд в събота около черквата на Солища. Оглеждайте се за двама велосипедисти, пухтящи по нагорнището, пристигащи с последни сили от Пловдив и питащи отдалече за бира.

С останалите ще се видим на поляните!

.
.
.
.
.
.
.
.
уф
.
.
.
.хайде де....
.
.
.
.
няма ли да идва вече тая събота
.
.
!!!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот bestbg » Чет Юли 29, 2004 8:57 am

а двамата велосипедисти ще бъдете сигурно ти и naka76 ;)
Аватар
bestbg
 
Мнения: 1240
Рейтинг: 1819
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 8:13 pm
Местоположение: София / Младост

Мнениеот muxaun » Чет Юли 29, 2004 10:36 am

az mislq da doida:)
kade da se zapisha, ili tuk e dostatuchno
muxaun
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот muxaun » Чет Юли 29, 2004 11:31 am

[quote="skoka"]

Някои навит ли е да се тръгне малко по рано за Гела,защото ние с Персенк ще тръгваме Петък и живот и здраве петък следобед трябва да сме там.Събота смятаме да покараме из околностите!Ако още някои е навит да пише!:D:D:D
[/quote]


navit sum da otida po-rano - v petuk, ama koga i kade shte se trugva, i s kakvo, i ima li mqsto za kolelo, kolko se plashta za put..
dom tel 627176
ICQ 177236072
[email protected]
triabvba da znam do dovechera, che inache da rezerviram bilet za reis
muxaun
 
Мнения: 36
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Пет Юни 04, 2004 10:40 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cveti » Чет Юли 29, 2004 12:02 pm

Аз пък пратих имейл на Веломания,но като добро българче го написах на кирилица и те не са го разчели.Днес им пратих на латиница...дано не се окаже,че няма място.Иначе ще се видим в събота.Някой знае ли откъде тръгва рейса и в колко часа и кога трябва да се плати?
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Юли 29, 2004 12:12 pm

За съжаление аз отпадам от мероприятието ....
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Юли 29, 2004 1:19 pm

[quote="MOD"]

За съжаление аз отпадам от мероприятието ....
[/quote]


:bawling::bawling::bawling:
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kagami » Чет Юли 29, 2004 2:07 pm

[quote="MOD"]

За съжаление аз отпадам от мероприятието ....
[/quote]


НЕЕЕЕЕЕ!!!!!!
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Persenk » Чет Юли 29, 2004 8:53 pm

[quote="muxaun"]

[quote="skoka"]

Някои навит ли е да се тръгне малко по рано за Гела,защото ние с Персенк ще тръгваме Петък и живот и здраве петък следобед трябва да сме там.Събота смятаме да покараме из околностите!Ако още някои е навит да пише!:D:D:D
[/quote]


navit sum da otida po-rano - v petuk, ama koga i kade shte se trugva, i s kakvo, i ima li mqsto za kolelo, kolko se plashta za put..
dom tel 627176
ICQ 177236072
[email protected]
triabvba da znam do dovechera, che inache da rezerviram bilet za reis
[/quote]


Ами ние тръгваме петък сутринта от Бс и към обяд ще сме в Пловдив и от там можем да те вземем нагоре.ама не знам от С-я или от Плд си
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Чет Юли 29, 2004 8:55 pm

[quote="MOD"]

За съжаление аз отпадам от мероприятието ....
[/quote]



ЗАЩОООООООООООООООО!!!:(:(:(
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта