Гела - 31 юли

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот MOD » Пон Авг 02, 2004 12:20 pm

[quote="did"]

Може днес следобяд да хвърлите едно око тук: [url]http://free.bol.bg/ddiidd/gela/[/url]. Спокойно, не е кошче за очи! В момента като родопска песен под съпровода на каба-гайда натам започнаха да се влачат 78 фотота. Играем си с един провайдър на "Тука има - тука нема връзка за ъплоуд" докато си тананикам една моя любима полуцензорна песничка за майката на провайдъра, но рано или късно някак си ще успея да кача нещо.

MOD, не се тревожи за гумата си! Наско обеща да се грижи за нея, ще я храним, поим и бършем, докато пак се видим някога и горкото пукнатичко се прибере щастливо и залепено в къщи.
[/quote]


Няма проблем за гумата ... използвайте я със здраве :beer::beer::beer:
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот kagami » Пон Авг 02, 2004 2:09 pm

Ее, ДИД, много хубави снимки си направил! Особено тази [url=http://free.bol.bg/ddiidd/gela/IMGP2274.JPG]в Ягодинската пещера[/url] - тази без светкавицата - е станала жестока, все едно е плакат на някоя група :8D:.
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот did » Пон Авг 02, 2004 2:36 pm

[quote="kagami"]

Ее, ДИД, много хубави снимки си направил! Особено тази [url=http://free.bol.bg/ddiidd/gela/IMGP2274.JPG]в Ягодинската пещера[/url] - тази без светкавицата - е станала жестока, все едно е плакат на някоя група :8D:.
[/quote]


Благодаря, но ако трябва да съм напълно искрен, лично на мен снимките от пещерата не ми харесват много! Яд ме е, че не намерих шерп да ми мъкне статива. Яд ме е също, че на снимки 2268-2274 (включително вашия "плакат") бях забравил да включа корекция на цвета на лампите в пещерата и сте ми едни такива червеникавки... То и сега може да се коригира донякъде (ако не знаете как, питайте хлебарка, той знае), ама не съм сигурен дали си струва. Яд ме е също, че на всички снимки от пътчето към Мугла снимах набързо, на амтоматичен режим, без да включа "постоянна светкавица", почти срещу слънцето. Така на всички колоездачи лицата са ужасно тъмни.

Приключвам с градивната самокритика и отивам при една масажистка...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот kagami » Пон Авг 02, 2004 4:44 pm

Не мога да не разкажа за това ходене на Родопите :)

Първият ден стигнахме с авотбуса и микробуса до село Гела, като минахме през Кричим, покрай язовирите Кричим и Антонивановци (сега май има друго име, но не се сещам какво е). В Широка Лъка спряхме и в автобуса се качи група певци и танцьори (главно певици и танцьорки де) с истински народни носии.

Гайдарското надсвирване се проведе на един хълм над село Гела. За първи път присъствах на такова събитие и останах силно впечатлена. Играх хоро цял следобед и се научих да играя и ръченица :banana: На събора имаше сергийки, които продаваха какво ли не, печаха се агнета, имаше даже пържена цаца. Картофите в този край са много вкусни и ние не пропуснахме да ги уважим :)

Вечерта се оказа, че хората от Веломания са ни предложили страхотно място за лагеруване - бяхме точно до палатките на една немалка част от гайдарите, които участваха в надсвирването. То явно им беше послужило по-скоро за разгрявка, защото истинското свирене на гайди и тъпани и пеенето започна към десет и нещо вечерта и продължи до зори. Беше невероятно. Нямам думи да опиша усещането от музиката и атмосферата, които обгръщаха всички тези хора, събрали се заедно...

На сутринта станахме преди слънцето да огрее мокрите от росата палатки. Събрахме багажа, натоварихме ненужната част от него в микробуса на Веломания и потеглихме с колелата по един черен път към село Мугла. По някое време групата ни от 25 души се раздели на две, като по-напредналите "терминатори" минаха по една пряка и стръмна пътека към Мугла. Ние останалите си продължихме по пътя, който не беше много стръмен, но пък беше с доста камъняци, така че и нашето спускане не беше за изпускане ;) Отстрани на пътя се разкриваха една след друга невероятно красиви родопски гледки...

Обядвахме на площада до джамията в село Мугла, където се събрахме с останалите от групата. Веднага се появиха няколко деца, които поискаха кръгче с колелата и обикаляха околко нас. Много ми беше смешен един малчуган, който някакси беше успял да се покачи на байка на Цвети, но не можеше да слезе от него :)

След обяда продължихме на запад към Тешел, като пак се разделихме на две групи и аз пак бях в тази, която предпочита по-благото каране ;) Нашата група, в която влизаха клуб Крива спица, Skoka, Persenk, Cveti, MOD, Михаил - тръгнахме по чакълирания път Мугла - Тешел. Карахме 20км по него и се изкефихме супер много.

На мен ми това ми беше първото сериозно каране с новото колело (предишното беше с твърдо окачване и доста висока за мен рамка; сегашното е с рамка RAM HT2 17" и вилка Rock Shox Psylo SL). Разликата е огромна! Много се променя карането и човек има далеч по-голяма свобода на действие с мека вилка. Да не говорим за комфорта и сигурността, които тя дава. Неравностите по пътя се превръщат от пречки в предизвикателства и скокчетата изглеждат много по-различно. Супер е! :scatter:

Пътят излезе на асвалтовия път за Триград, на 5-6км на север от пещерата Дяволското Гърло. Pеrsenk и Sкока си тръгнаха към Широка Лъка, за да си вземат колата и да си ходят към Бургас. Надявам се, че не са имали проблеми по пътя. Ние, понеже имахме време, поехме към Ягодинската пещера, която е на 6км на югозапад от разклона. Naka76 и DID ни показваха красиви участъци от Буйновското ждрело, през което карахме, и скоро без много зор стигнахме до Ягодинската пещера. Екскурзоводът там не можеше да смята. В пещерата има интересни пещерни образувания, включително пещерни перли в процес на дооформяне и водопади от различни по цвят мраморни седименти.

След като излязохме от пещерата и с радост открихме колко е топло навън, клуб Крива Спица избърза напред, за да измине 120-те км до Пловдив преди да се стъмни. Ние (Цвети, МОД, Михаил и аз) продължихме да караме с нормална скорост до село Настан, където останалите вече се бяха изпружили на площада на селото - кой в кръчмата, кой на сянка наоколо :8D: Ние си измихме потта от лицата и се присъединихме :) След известно време дойде автобусът и Тучо Чучо и останалите, които остават в Родопите, ни казаха чао.

Стига толкова. Хайде дано и занапред да има такива готини мероприятия :D
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот Windstream » Пон Авг 02, 2004 6:50 pm

[quote="did"]

Ще ви разкрия и нещо лично: това ми е вече на десктопа: [url]http://free.bol.bg/ddiidd/gela/IMGP2197.JPG[/url] - подарък от Windstream!!! Благодаря много!
[/quote]

Я вземи ми е-мейлни тоя подарък че следващия път да няма повторение - не мога да отварям free.bol.bg както и една камара други от същия модел :xx(:
Officially recognized show-off post whore - Yee-haw! :cowboy:
Аватар
Windstream
 
Мнения: 2068
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 7:57 pm
Местоположение: Detroit, USA

Мнениеот Cveti » Пон Авг 02, 2004 8:29 pm

[quote]

Приключвам с градивната самокритика и отивам при една масажистка...
[/quote]

:8D:Абе не прекалявай с градивната самокритика!Много са си хубави снимките.Особено се изкефих на тази,на която съм на тролея до пещерата,защото си снимал отдолу и така както е малко размазана,изглежда сякаш се нося с шеметна скорост на страховита височина.[img]http://smilies.sofrayt.com/%5E/c0/evillol.gif[/img]
May the force be with you.
Cveti
 
Мнения: 1027
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Съб Май 31, 2003 10:28 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Пон Авг 02, 2004 9:06 pm

[quote="kagami"]

Pеrsenk и Sкока си тръгнаха към Широка Лъка, за да си вземат колата и да си ходят към Бургас. Надявам се, че не са имали проблеми по пътя.[/quote]


Към 1.30ч. благополучно акостирахме край морския бряг.
На връщане открихме една страхотна пряка пътечка от с.Широка лъка към Гела, но за съжаление трябваше да я катерим :(.Ако имахме повече време щяхме да я пуснем-не много бърза но доста технична.Нищо догодина пак:)
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Авг 03, 2004 9:00 am

[quote="Windstream"]

[quote="did"]

Ще ви разкрия и нещо лично: това ми е вече на десктопа: [url]http://free.bol.bg/ddiidd/gela/IMGP2197.JPG[/url] - подарък от Windstream!!! Благодаря много!
[/quote]

Я вземи ми е-мейлни тоя подарък че следващия път да няма повторение - не мога да отварям free.bol.bg както и една камара други от същия модел :xx(:
[/quote]


Ами ако ти се виждаше мейла в профила щях да го направя с удоволствие, макар че не виждам смисъл да ти връщам нещо, дето вече си ми подарил. Тъй като не мога да ти пратя снимка, ето ти поне описание: става дума за два трупа. Не си ли спомняш?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 58 госта