Очила за каране

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Очила за каране

Мнениеот fhristo » Съб Май 19, 2007 4:48 pm

Значи много често като карам надолу ми влизат разни мушици в очите и вече ми писна :) Обаче не карам DH, така че маската не е много подходяща. Та явно ще трябва да се насоча към очила, от тези със сменяемите плаки - например хвърлил съм око на Shimano Furio ( http://e-shop.screambikes.tobulgaria.in ... cts_id=927 ). Конкретния въпрос ми е - такъв вид очила изолират ли достатъчно добре очите, така че да не влиза силна струя въздух в очите при спускане, както си случва например с обикновените ми слънчеви очила, които са по-отворени? Това е изключитлно важно за мене, защото тази струя въздух много ми дразни очите, и ако я има и при тези очила май няма да ги взимам. И само информативно - тези очила има ли ги в момента във Веломания?
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Съб Май 19, 2007 5:26 pm

@fhristo
Извини ме,че ти пиша в темата,но явно в моята никой не отговаря.Да благодаря на многоуважаемия Harka,че не пожела да каже откъде си е купил маската Oakley и за колко.Не ми и трябва,сам ще се оправя.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот kotka12 » Съб Май 19, 2007 8:05 pm

@fhristo

отиди на щанда на Росиньол
в ЦУМ
има адски намаления в момента
и има доста приятни
добре затворени модели на цена между 50 и 70 лева
като има с по 3 плаки /вкл и жълта/
направо ме сърбяха ръчичките оня ден да си купя
ама щеше да е свинщина да си купя
още един чифт очила
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Reactor » Нед Май 20, 2007 7:48 am

@fhristo

Не знам до колко познаваш "Красна Поляна"- "Константин Величков" този район изобщо,но попитай за стария обувен завод.Вътре има борса-магазин за оптика директни вносители.Продават и на дребно на цени на едро.Има всякакви спортни очила.Аз си купих от там специално за колоездене с гумено оплътнение от вътрешната страна на рамката за да не влизат разни боклуци,въздух и т.н.Излязоха на цена 20 лева за два чифта.Проверяват ги на място на специален стенд за всичките му видове защити,поляризация и какво се сетиш- теста е по желание на клиента и е безплатен.По магазините слагат големи надценки а качеството е същото.
Няма да съжаляваш. :popcorn:
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот Fenixxx » Нед Май 20, 2007 9:09 am

по точен адрес неможеш ли да дадеш?
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот bilqreto » Нед Май 20, 2007 2:41 pm

Reactor написа:@fhristo

Не знам до колко познаваш "Красна Поляна"- "Константин Величков" този район изобщо,но попитай за стария обувен завод.Вътре има борса-магазин за оптика директни вносители.Продават и на дребно на цени на едро.Има всякакви спортни очила.Аз си купих от там специално за колоездене с гумено оплътнение от вътрешната страна на рамката за да не влизат разни боклуци,въздух и т.н.Излязоха на цена 20 лева за два чифта.Проверяват ги на място на специален стенд за всичките му видове защити,поляризация и какво се сетиш- теста е по желание на клиента и е безплатен.По магазините слагат големи надценки а качеството е същото.
Няма да съжаляваш. :popcorn:

тва не е ли срещу OMV-то на светофара на продължението на К. Величков, по уличката към Зона Б5.
или се бъркам нещо
Sent from my bike
Аватар
bilqreto
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 6:16 pm

Мнениеот klmn » Нед Май 20, 2007 3:42 pm

Гюешево 83. ;) (дека е на драго централата :D )
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот fhristo » Пон Май 21, 2007 8:33 am

Reactor написа:@fhristo

Не знам до колко познаваш "Красна Поляна"- "Константин Величков" този район изобщо,но попитай за стария обувен завод.Вътре има борса-магазин за оптика директни вносители.Продават и на дребно на цени на едро.Има всякакви спортни очила.Аз си купих от там специално за колоездене с гумено оплътнение от вътрешната страна на рамката за да не влизат разни боклуци,въздух и т.н.Излязоха на цена 20 лева за два чифта.Проверяват ги на място на специален стенд за всичките му видове защити,поляризация и какво се сетиш- теста е по желание на клиента и е безплатен.По магазините слагат големи надценки а качеството е същото.
Няма да съжаляваш. :popcorn:


Reаctor, благодаря за информацията :) Кажи малко повече - аз я знам сградата, но там има много офиси на фирми, точно къде се намира магазина за очилата? :)
Аватар
fhristo
 
Мнения: 486
Рейтинг: 1905
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 1:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот Reactor » Пон Май 21, 2007 9:47 pm

fhristo написа:
Reactor написа:@fhristo

Не знам до колко познаваш "Красна Поляна"- "Константин Величков" този район изобщо,но попитай за стария обувен завод.Вътре има борса-магазин за оптика директни вносители.Продават и на дребно на цени на едро.Има всякакви спортни очила.Аз си купих от там специално за колоездене с гумено оплътнение от вътрешната страна на рамката за да не влизат разни боклуци,въздух и т.н.Излязоха на цена 20 лева за два чифта.Проверяват ги на място на специален стенд за всичките му видове защити,поляризация и какво се сетиш- теста е по желание на клиента и е безплатен.По магазините слагат големи надценки а качеството е същото.
Няма да съжаляваш. :popcorn:


Reаctor, благодаря за информацията :) Кажи малко повече - аз я знам сградата, но там има много офиси на фирми, точно къде се намира магазина за очилата? :)

Намира се на втория етаж.Работят като склад и магазин.Като влезеш в сградата и питаш за оптиката ще те упътят.Отгоре на покрива на сградата има рекламно табло на фирмата
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот Reactor » Пон Май 21, 2007 9:49 pm

Утре ще проверя по-подробно на коя улица е.И ще пиша.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот Reactor » Вто Май 22, 2007 5:32 pm

bilqreto написа:
Reactor написа:@fhristo

Не знам до колко познаваш "Красна Поляна"- "Константин Величков" този район изобщо,но попитай за стария обувен завод.Вътре има борса-магазин за оптика директни вносители.Продават и на дребно на цени на едро.Има всякакви спортни очила.Аз си купих от там специално за колоездене с гумено оплътнение от вътрешната страна на рамката за да не влизат разни боклуци,въздух и т.н.Излязоха на цена 20 лева за два чифта.Проверяват ги на място на специален стенд за всичките му видове защити,поляризация и какво се сетиш- теста е по желание на клиента и е безплатен.По магазините слагат големи надценки а качеството е същото.
Няма да съжаляваш. :popcorn:

тва не е ли срещу OMV-то на светофара на продължението на К. Величков, по уличката към Зона Б5.
или се бъркам нещо


Точно там е.Ако идваш от към Сливница е след голямото кръстовище за Красна Поляна.Преди това има и един Лук Ойл.
Аватар
Reactor
 
Мнения: 3594
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 9:08 am
Местоположение: гр.София жк.Младост 1А

Мнениеот bilqreto » Вто Май 22, 2007 7:10 pm

Reactor написа:Точно там е.Ако идваш от към Сливница е след голямото кръстовище за Красна Поляна.Преди това има и един Лук Ойл.


дам... ще го намеря
10х
Sent from my bike
Аватар
bilqreto
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 6:16 pm

Мнениеот obelia » Съб Май 26, 2007 8:41 pm

@bilqreto Като го намериш и разгледаш , драсни два три реда и дай отзиви за тези очила .
Аватар
obelia
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 14, 2003 11:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Съб Май 26, 2007 11:59 pm

Rancid написа:Да благодаря на многоуважаемия Harka,че не пожела да каже откъде си е купил маската Oakley и за колко.Не ми и трябва,сам ще се оправя.

"многоуважаемия Harka" с нищо не ти е длъжен, така че не виждам от какъв зор ми държиш сметка.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rancid » Нед Май 27, 2007 12:39 am

Harka написа:
Rancid написа:Да благодаря на многоуважаемия Harka,че не пожела да каже откъде си е купил маската Oakley и за колко.Не ми и трябва,сам ще се оправя.

"многоуважаемия Harka" с нищо не ти е длъжен, така че не виждам от какъв зор ми държиш сметка.

Че кой ти държи сметка? :dunno:
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот bilqreto » Нед Май 27, 2007 2:55 pm

obelia написа:@bilqreto Като го намериш и разгледаш , драсни два три реда и дай отзиви за тези очила .
нп :beer:
Sent from my bike
Аватар
bilqreto
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 6:16 pm

Мнениеот screamBoy » Нед Май 27, 2007 10:09 pm

Reactor написа:@fhristo

Не знам до колко познаваш "Красна Поляна"- "Константин Величков" този район изобщо,но попитай за стария обувен завод.Вътре има борса-магазин за оптика директни вносители.Продават и на дребно на цени на едро.Има всякакви спортни очила.Аз си купих от там специално за колоездене с гумено оплътнение от вътрешната страна на рамката за да не влизат разни боклуци,въздух и т.н.Излязоха на цена 20 лева за два чифта.Проверяват ги на място на специален стенд за всичките му видове защити,поляризация и какво се сетиш- теста е по желание на клиента и е безплатен.По магазините слагат големи надценки а качеството е същото.
Няма да съжаляваш. :popcorn:


ей момче що не го пусна това в другата тема за очилата бре ... взех едни Дънлоп за 60лв не че съм недоволен от тях а от цената :(((

Гюешвео 83 това е Бизнес Център Сердика:
http://www.bgmaps.com/services/links/li ... 41b6ffcd7a

HINT:това е на 5-6 блока от LZ на извънземните :D
HINT2:в същия компекс има 2 български велосипедни фирми, и двете са големи и известни
HINT3:по едно време там имаше офис на JAR Computers
HINT4:входовете за комплекса са от Гюешево, един за пешеходци горе-долу в средата на сградата и един за превозни средства, с 2 бариери, така че тук най-вероятно става дума за пешеходния вход ... щото иначе има вътрешен двор и още 5-6 сгради :)))
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот bilqreto » Вто Май 29, 2007 5:17 pm

Днеска бях на въпросното място. Намира се там, където @screamBoy каза. Наистина се влиза откъм Гюешво, но през бариерите и в паркинга. После се отива в сградата (май беше сграда 3, но не съм 100%) в дъното вляво, там е и входът (3/1 мй беше). Оттам се качва на 2 етаж и там има реклами, не може да се сбърка.
Вътре наистина има страшно много и евтини очила - за справка такива, дето се продават по Витошка за 10 лв., там са по 2-4.
Очилата със сменяеми плаки са няколко модела от 16 до 30 лв.
Трябва само да ги хване човек, когато не получават стока и нямата работа, защото принципно не работят на дребно, на ако нямат друга работа в момента могат да помогнат.
На мен ми казаха да дойда към след 2-3 дена (31.05 - 1.06).
Sent from my bike
Аватар
bilqreto
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 6:16 pm

Мнениеот obelia » Чет Май 31, 2007 6:11 pm

Harka написа:"многоуважаемия Harka" с нищо не ти е длъжен, така че не виждам от какъв зор ми държиш сметка.

Че не си длъжен не си , но ако имаш желание аз те моля да споделиш с нас за твойте нови очила .
Аватар
obelia
 
Мнения: 28
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 14, 2003 11:23 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Чет Май 31, 2007 7:22 pm

obelia написа:
Harka написа:"многоуважаемия Harka" с нищо не ти е длъжен, така че не виждам от какъв зор ми държиш сметка.

Че не си длъжен не си , но ако имаш желание аз те моля да споделиш с нас за твойте нови очила .

Явно нещо не е станало ясно...
За последно очила съм си купувал преди около година, т.е. нямам "нови очила".
ХС карам с това:

Изображение
Изображение
(комплектът съдържа още и светли оранжеви плаки)

Спускане карам с това:

Изображение

А из града се разхождам с това:

Изображение


Ако имате въпроси към гореизброените модели - питайте.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rancid » Чет Май 31, 2007 7:58 pm

Откъде и за колко в София може да се закупи маската?
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Harka » Чет Май 31, 2007 8:08 pm

Моята лично съм я взимал за 120лв. от магазина за очила (не се сещам точно как се казваше) на Алабин срещу МакДоналдс. В момента там няма. Доскоро имаше в другият им магазин на Витошка, но как е положението в момента - не знам. Въпросното Oakley, ако не го е взел някой тези дни, го има в наличност и в БАС. O-Frame имаше и в магазин Boardshop на "Шишман".

Edit: Аз лично препоръчвам варианта с двойна плака.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Rancid » Чет Май 31, 2007 9:03 pm

Благодаря :beer: !
Извинявам се за предишните изцепки.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот klmn » Чет Май 31, 2007 9:50 pm

Пуснато на: 29 Май 2007 18:17 Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Днеска бях на въпросното място. Намира се там, където @screamBoy каза. Наистина се влиза откъм Гюешво, но през бариерите и в паркинга.

Още на 20 май съм постнал точния адрес,ма на некои трябва да им се даде с лъжичка в устата.. :baby:
:popcorn:
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот MaN1aK » Чет Май 31, 2007 10:02 pm

Harka каква е цената на маската Oakley и очилата? :) мерси предварително! ;)
MaN1aK
 
Мнения: 1761
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 8:32 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот URNEST » Пет Юни 01, 2007 1:23 pm

Изображение

Имам абсолютно същите очила, но на марката American Way.В Kaufladnd ги пуснаха за по над 30лв, но бързо се изкупиха и последните 5 бройки пуснаха по 5лв и аз си взех 1.Комплекта им включва 2 броя плаки, каишка за по екстремно каране и калъфче.Мен са ми малко неудобни при носа и не прилепват плътно на лицето.Иначе пише че имат защита UW 400 и категория 3 подходяща за планинско каране.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Пет Юни 01, 2007 1:57 pm

MaN1aK написа:Harka каква е цената на маската Oakley и очилата? :) мерси предварително! ;)

Цената, на която съм купил моята маска вече съм я споменал.
Кои очила?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Пет Юни 01, 2007 2:02 pm

URNEST написа:Имам абсолютно същите очила, но на марката American Way.В Kaufladnd ги пуснаха за по над 30лв, но бързо се изкупиха и последните 5 бройки пуснаха по 5лв и аз си взех 1.Комплекта им включва 2 броя плаки, каишка за по екстремно каране и калъфче.Мен са ми малко неудобни при носа и не прилепват плътно на лицето.Иначе пише че имат защита UW 400 и категория 3 подходяща за планинско каране.

Супер!
Аз пък видях абсолютно същите Oakley Splice за 7лв. на Витошка. Ще ида да си взема няколко чифта. Явно е яката оферта. Жалко, че съм пропуснал тази в "Kaufladnd" и съм се набутал със 170 евро... :crazy:
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Fenixxx » Пет Юни 01, 2007 3:33 pm

къде по-точно на витошка си ги видял?
Аватар
Fenixxx
 
Мнения: 163
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Май 14, 2007 9:22 am

Мнениеот did » Пет Юни 01, 2007 3:38 pm

Fenixxx написа:къде по-точно на витошка си ги видял?

:bowdown:

то си пише бе - на ъгъла с Цар Иван Пишман!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта