Очила за каране

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот jivkonik » Пет Юни 01, 2007 4:45 pm

Harka написа:
URNEST написа:Имам абсолютно същите очила, но на марката American Way.В Kaufladnd ги пуснаха за по над 30лв, но бързо се изкупиха и последните 5 бройки пуснаха по 5лв и аз си взех 1.Комплекта им включва 2 броя плаки, каишка за по екстремно каране и калъфче.Мен са ми малко неудобни при носа и не прилепват плътно на лицето.Иначе пише че имат защита UW 400 и категория 3 подходяща за планинско каране.

Супер!
Аз пък видях абсолютно същите Oakley Splice за 7лв. на Витошка. Ще ида да си взема няколко чифта. Явно е яката оферта. Жалко, че съм пропуснал тази в "Kaufladnd" и съм се набутал със 170 евро... :crazy:

Не се аби излишно - у родно БГ Битака рулира открай време, културата на потребителите е такава и скоро като гледам няма да се промени... :crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот novice » Пет Юни 01, 2007 5:59 pm

Reactor написа:@fhristo

Не знам до колко познаваш "Красна Поляна"- "Константин Величков" този район изобщо,но попитай за стария обувен завод.Вътре има борса-магазин за оптика директни вносители.Продават и на дребно на цени на едро.Има всякакви спортни очила.Аз си купих от там специално за колоездене с гумено оплътнение от вътрешната страна на рамката за да не влизат разни боклуци,въздух и т.н.Излязоха на цена 20 лева за два чифта.Проверяват ги на място на специален стенд за всичките му видове защити,поляризация и какво се сетиш- теста е по желание на клиента и е безплатен.По магазините слагат големи надценки а качеството е същото.
Няма да съжаляваш. :popcorn:


Така и не разбрах, какви марки се продават на конкретното място? Или там още са безмаркови, а после в различните магазини на 1 и същи модел му лепват щампа росиньол или адидас и ги продават с разлика в цената от сергията на пазара до бутика на витошка +/- 300лв.? Или просто там се продават всичките евтини очила, които сме свикнали да виждаме по сергиите?!

Понеже почвам доста да се съмнявам в произхода на слънчевите очила и съответно тяхното качество, дори на тези в оптиките. Миналото лято например си взех очила Росиньол с 3 плаки от магазина на Черни връх, обаче след като в интернет абсолютно никъде не намерих въпросния модел, почвам да се съмнявам с какъв произход всъщност са и защо цената им уж на намаление е 70лв.?! :dunno:
Аватар
novice
 
Мнения: 1021
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 9:54 pm
Местоположение: Bulgaria, SF

Мнениеот Rancid » Пет Юни 01, 2007 7:09 pm

Единственото Oakley в BAS вече го няма.:^:
@Harka :beer:
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот bilqreto » Пет Юни 01, 2007 9:17 pm

Ами днеска си взех това от там:
http://store4.data.bg/bilqreto/Sunglasses/
на световно неизвестната за мен марка Nice Face (:) нз що ми е смешно). Продават се с 5 чифта плаки, за невероятната цена от 22.50 лв. Лягат удобно на лицте и не хлабчат (повечето). Аз лично съм доволен, но явно ситуацията наистина е, че или на тия очила после им слагат др лепенки или просто си ги продават така на по-висока цена.
Sent from my bike
Аватар
bilqreto
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Мар 17, 2007 6:16 pm

Мнениеот jivkonik » Съб Юни 02, 2007 8:32 am

bilqreto написа:Ами днеска си взех това от там:
http://store4.data.bg/bilqreto/Sunglasses/
на световно неизвестната за мен марка Nice Face (:) нз що ми е смешно). Продават се с 5 чифта плаки, за невероятната цена от 22.50 лв. Лягат удобно на лицте и не хлабчат (повечето). Аз лично съм доволен, но явно ситуацията наистина е, че или на тия очила после им слагат др лепенки или просто си ги продават така на по-висока цена.

Цената е хубава, само дано имат истинска UV 400 защита, иначе по-лошо става за очите ти като носиш тъмните плаки (зеницата се разширява, защото светлината не я дразни и UV лъчите това само чакат да ти изпекат ретината....). НЕ знам къде можеш да отидеш да ти проверят плаките дали имат адекватна защита.....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Sp3c7r3 » Съб Юни 02, 2007 6:49 pm

Такам. Моето лично мнение и опит е да не се занимавате с очила за спортисти, мисля че освен с прекрасния си дизайн не се изтъкват с друго кой знае какво. Предложението ми е очила правени от професионалисти за професионалисти. На изложението на МВР за екипировка един мои съученик е видял това което ще предложа сега. Заведе ме и на мен не ми трябваха повече от 20мин за да се реша и да си ги купя. Марката се казва WileyX и поне според мен е нещо уникално (а може би просто ми липсва опит). Американската армия и по-голямата част от вътрешните специални части на тази страна имат договори с тази фирма - сами си правете изводите. Някои от моделите имат балистична защита, като под това имам пред вид че издържат на сачми изстреляни от въздушна пушка (аналог на камъчета, ако карате мотоциклет с висока скорост). Някои от моделите са тествани на взривове с еквивалент на мощността на противопехотни мини и при много малки отстояния от взрива са оставали цели.
Иначе самите очила почти всички модели са с ластик, който се закрепва за рамките за по добро прилепване, неопренова (май, но в никакъв случай не дунапренова както напр. при маските на Скот) подложка за уплътняване към лицето и така нататък. Всеки модел се продава с 1,2 до 3 комплекта лещи за смяна с различен соларен (май така се казваше) фактор и цвят, мека или твърда както и кожена кутия (по избор). На доста приемливи цени са, поне според мен.
Както и да е, стига съм ги хвалил, че ще вземете наистина да ги харесате :) :popcorn: Ако искате да видите моите на живо както и за повече инфо от това на сайта https://www.wileyx.com/TACTICAL/index.aspx?mid=hp_cont_img пишете ми на ПМ :) Бтв
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Съб Юни 02, 2007 8:23 pm

"Sp3c7r3" - а цените как са ?! И къде в БГ може да се намерят?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот Methuselah » Съб Юни 02, 2007 9:57 pm

На сайта си ги има цените - Classic модела е $38, другите са от $80 до $110
Аватар
Methuselah
 
Мнения: 234
Рейтинг: 1243
Регистриран на: Чет Май 10, 2007 4:50 pm
Местоположение: София

Мнениеот gurga4a » Съб Юни 02, 2007 10:08 pm

а хора г/д можете ли да ме ориентирате къде е този магазин за евтините очила за колела в търговския център в сердика шото там мое се загуби човек...сори за тъпия въпрос... :)
www.veterinar-bg.com
Sell:Fox vanilla fork
Аватар
gurga4a
 
Мнения: 750
Рейтинг: 1271
Регистриран на: Вто Мар 20, 2007 11:33 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Нед Юни 03, 2007 9:55 am

Ами всъщност цените са доста по ниски от тези на сайта :) Пишете на ПМ :) :agree:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта