покупка на нов MTB - help

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

покупка на нов MTB - help

Мнениеот ma3xR » Нед Май 27, 2007 2:07 am

привет,

наумил съм си това лято вместо на море да го прекарам на някои от походите организирани от ввв.бикеареа.орг / ако някои модератор сметне адреса за реклама да го изтрие моля /

За горното ми е нужен здрав баик които да издържи на 2-та ми метра ръст и 115-те килограмчета ;-)

Ще го кажа направо - нищо е разбирам от баикове , т.че моля ви ако ще помагате при избора не използваите сложни думички ;-)))

За момента съм се насочил към следното : RAM II рамка с окомплектовката на RAM I - т.е цена ок 660 лв , а и повече парички от това много не ми се дават

Какво мислите за избора ми и какво друго бихте ме посъветвали :bowdown:
Аватар
ma3xR
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:53 am
Местоположение: na mars elate powe4e

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Нед Май 27, 2007 11:12 am

според мен си се насочил много добре :) за това което ще караш рамката със сигурност ще те издържи без никакъв проблем , пък и окомплектовката не е лоша
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Spr » Нед Май 27, 2007 11:53 am

А колко всъщност би излезнала окомплектовката на евтиния НТ1 с рамка на НТ2 + сглобяването. И къде може да се случи това и къде има най-голям изборо от цветове на рамки RAM. Мерси.
Spr
 
Мнения: 25
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Фев 01, 2007 10:04 pm

Мнениеот codename47 » Нед Май 27, 2007 12:06 pm

аз съм 196см, 110кг и карам 21' ram HT2 , рамката е яка нямаш грижи, ако искаш да караш повече надолу може да си земеш и 19' макар че за качване ще ти трябва по-дълго колче
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот ma3xR » Нед Май 27, 2007 3:31 pm

Spr написа:А колко всъщност би излезнала окомплектовката на евтиния НТ1 с рамка на НТ2 + сглобяването. И къде може да се случи това и къде има най-голям изборо от цветове на рамки RAM. Мерси.


цената съм я дал ок 660 лв примерно в бас , ако някои знае някъде по евтино да казва ,
Аватар
ma3xR
 
Мнения: 8
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Май 27, 2007 1:53 am
Местоположение: na mars elate powe4e

Мнениеот codename47 » Пон Май 28, 2007 11:11 am

щом е рам, зимай от бас, ако ти е скъпо виж в Продава, може да има някоя оферта
Ако приемете ограниченията си, ще успеете да ги прескочите и да минете отвъд тях!
Аватар
codename47
 
Мнения: 2295
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 9:19 pm
Местоположение: София

Мнениеот BikeArea » Пон Май 28, 2007 12:42 pm

Избора ти не е лош!
Много може да се говори по темата какво е хубавото или лошото на хибрид HTII/HTI - рамка/компоненти, но смисъла не е голям! От това, което си избрал ще останеш доволен!

След като нямаш много опит в МТБ ще е добре да научиш някои неща за колелото, а и за колоезденето в планината преди да грабнеш двуколката, запътвайки се нанякъде...

Погледни тук - ще намериш много информация за велосипеда като такъв, а в статиите в www.mtb-bg.com пък ще откриеш описан ценен опит за карането! ;)

Успех! :beer:
Ще се видим по пътеките!
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Re: покупка на нов MTB - help

Мнениеот delPierro » Вто Май 29, 2007 9:51 am

ma3xR написа:привет,


За момента съм се насочил към следното : RAM II рамка с окомплектовката на RAM I - т.е цена ок 660 лв , а и повече парички от това много не ми се дават

Какво мислите за избора ми и какво друго бихте ме посъветвали :bowdown:


И аз преди месец се насочих натам. Само дето исках предна дискова спирачка, и съответно в монтажа предната главина да се смени с такава за диск. В БАС цената не ме удовлетвори (казаха ми нещо от сорта на 740) и си го взех от байк-центъра за 720 с DART 2 вилка. Това без предната спирачка - тя отделно 30 левчета.
Може би и ти трябва да се замислиш дали да не смениш предната главина, че после да нямаш грижи като решиш да слагаш дискова спирачка.
И аз съм още гол и бос в планинското колоездене, така че не мога да съм сигурен в последното твърдение :)
delPierro
 
Мнения: 74
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Пон Апр 23, 2007 10:39 am

Мнениеот long_man » Сря Юни 06, 2007 9:17 pm

Мерси за предложението :bowdown: ! И аз искам да си взимам нов байк. Насочвам се главно към RAM. ma3xR мисля, че изборът ти е перфектен! :agree:
RAM bikes
long_man
 
Мнения: 1
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Юни 06, 2007 9:07 pm


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта