Разлики между рамките DRAG Ontario и Ontario Team Edition

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Разлики между рамките DRAG Ontario и Ontario Team Edition

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 01, 2007 9:09 am

Другата седмица ще си взимам първия планински бегач, който става за каране (имах преди години един китайски с обратна резба на средното движение и то се разхлабваше докато карам). Избрал съм ОТЕ за около 400 лева без дискова спирачка и с вилка без заключване (затова и цената пада). Някои от компонентите, с които идва велосипеда от производителя ще сменя, за да става за каране в града. Например гумите от Tioga Factory DH 2.1 ще станат на MAXXIS Wormdrive 1.9. Може би ще се сложи друга седалка ако не ми допадне наличната (пълната окомплектовка не я знам каква точно е). Средното движение ако не е капсуловано, то ще стане такова. В крайна сметка ще гледам цената да не се променя съществено (+- 20-30 лева) в сравнение с тази на доставения модел.
Гледам снимките в сайта на Драг и се чудя има ли друга разлика освен лепките и боята между двете рамки (обикновената и team edition).
Избрал съм този велосипед едно заради финансовата страна (тази година просто няма начин да дам повече пари) и второ, че ще се кара най-вече из града. Естествено слизане по стъпала и скачане от малки височини ще са често явление (под малки височини разбирам под 1м при всички случаи). Друго важно е и че съм доста лек (65 килограма за 181 сантиметра ръст). Промяна в теглото е възможна до +-3 кила докато съм жив (заради проблем със сърцето по рождение и това, че съм на 22г. вече и няма на къде да раста), така че това колело ще се кара дълги години с възможност за ъпгрейд на части по него, но не и рамката.
Очаквам да кажете има ли разлика между двете рамки (ако не са една и съща) и дали добре съм подходил към избора си имайки предвид бюджета, начина на каране и моите параметри (тегло, ръст). Всички коментари по темата са добре дошли. Моля не ми казвайте да търся повече пари и да си взема RAM HT2, SCOTT или други хубави колела, защото просто нямам тази възможност, а и нужда мисля.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Пет Юни 01, 2007 9:12 am

Взимай си TE , има разлика в рамките
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 01, 2007 9:17 am

Невероятно бърз отговор. Благодаря ти. Спрях се на ТЕ заради някои по-добри компоненти и цвета на рамката. На живо изглежда доста по-добре от снимките.
Може ли някой обаче да каже в какво по-точно се състои разлика между двете рамки? Това мисля е най-важното ми питане преди да си дам парите за която и да е рамка.

Ето и описанията на моделите от сайта на Драг, както и снимки на велосипедите:
DRAG Ontario - окомплектовка
DRAG Ontario - снимка
DRAG Ontario TE - окомплектовка
DRAG Ontario TE - снимка
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот Iron Man » Пет Юни 01, 2007 9:46 am

Що ми се струва, че tailor беше обяснявал някога, че разликата между Онтарио и ОТЕ е в монтажа?

Освен ако Онтариото не го продават само със синя рамка, а ОТЕ-то само с червена... :dunno:
Iron Man
 
Мнения: 48
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Май 19, 2006 12:00 pm

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Пет Юни 01, 2007 9:47 am

еми мога да ти дам елементарен отговор за самата рамка - разликата е там , че TE е по-здрава ( :idea: ) пък и окомплектовката е на по-добро ниво , макар , че ще е най-добре да изчакаш по-подробен отговор от някой , който кара онтарио... аз не съм толкова "навътре" с нещата .
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот Black cat » Пет Юни 01, 2007 10:02 am

Мисля че разликата между двата модела е само в компонентите, рамките мисля че са еднакви.
Аватар
Black cat
 
Мнения: 838
Рейтинг: 1960
Регистриран на: Пет Юни 23, 2006 3:53 pm

Мнениеот Jebediah » Пет Юни 01, 2007 10:03 am

рамките са едни и също, нями нищо по-здраво в ТЕ варианта :), е има 1-2 лепенки това е :), иначе се различават главно в монтажа.
Jebediah
 
Мнения: 157
Рейтинг: 1205
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 3:23 pm
Местоположение: София

Мнениеот axelmax » Пет Юни 01, 2007 11:19 am

ако някои оше не е разбрал,рамката е една и съща
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 01, 2007 1:22 pm

На няколко места из форума видях чудене дали са еднакви тия рамки. На едно място някой беше написал, че май са еднакви, но не беше особено сигурен. За монтажа е ясно, че на ТЕ е по-добър. Аз се интересувам дали има друга разлика в рамките освен боята и лепенките. На снимките колкото и да ги гледам, все ще мисля, че няма разлика, но пък е добре да го потвърди някой, който е имал близък поглед върху рамките. До колкото знам преди е имало модел на Ontario с твърда вилка, което предполага и друга геометрия мисля. Именно заради това се чудя дали намя разлика и в тези двете, които на пръв поглед са напълно еднакви. Като ги сравних с рамката на DRAG Hacker се оказа, че няма с нея съществени разлики като идея. Естествено на hacker-а е стоманена, но на вид е доста близка (има различни уши за задната ос и няма подсилващи пластини на кормилната тръба, защото е стомана и не е нужно).
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот feb » Пет Юни 01, 2007 1:44 pm

X3MIST написа:На няколко места из форума видях чудене дали са еднакви тия рамки. На едно място някой беше написал, че май са еднакви, но не беше особено сигурен. За монтажа е ясно, че на ТЕ е по-добър. Аз се интересувам дали има друга разлика в рамките освен боята и лепенките. На снимките колкото и да ги гледам, все ще мисля, че няма разлика, но пък е добре да го потвърди някой, който е имал близък поглед върху рамките. До колкото знам преди е имало модел на Ontario с твърда вилка, което предполага и друга геометрия мисля. Именно заради това се чудя дали намя разлика и в тези двете, които на пръв поглед са напълно еднакви. Като ги сравних с рамката на DRAG Hacker се оказа, че няма с нея съществени разлики като идея. Естествено на hacker-а е стоманена, но на вид е доста близка (има различни уши за задната ос и няма подсилващи пластини на кормилната тръба, защото е стомана и не е нужно).

Ми питай tailor!
100% е наясно какво продава! :)
A твърдо Онтарио освен това, което е модел '02, аз не съм виждал.
Последна промяна feb на Пет Юни 01, 2007 1:51 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот pe60t0 » Пет Юни 01, 2007 1:49 pm

Hacker е normal size

Веломания няма да променят окомплектовката на велосипеда, продава се така както го виждаш така че не се надявай за сменено средно и тн освен ако не си го смениш отделно ти.

Разлика в рамките ИМА не ги слушай , но тя е такава че за твоето каране не е от особено значение ако не дори никаква ... в крайна сметка ако искаш да продължаваш в спорта с тази рамка...по-добре вземи ОТЕ

Успех
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот axelmax » Пет Юни 01, 2007 1:51 pm

имаше преди време една рамка онтарио тийм едишън,която с еразличаваше от само онтариото

сега има смао онатарио,поже е с различен монтаж са му сложили това допълнение в името
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот pe60t0 » Пет Юни 01, 2007 2:00 pm

axelmax написа:имаше преди време една рамка онтарио тийм едишън,която с еразличаваше от само онтариото

сега има смао онатарио,поже е с различен монтаж са му сложили това допълнение в името


пак грешиш , ама нищо може да се научиш някой ден
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот feb » Пет Юни 01, 2007 2:04 pm

pe60t0 написа:Разлика в рамките ИМА не ги слушай , но тя е такава че за твоето каране не е от особено значение ако не дори никаква ... в крайна сметка ако искаш да продължаваш в спорта с тази рамка...по-добре вземи ОТЕ

Ми кажи я де!
Или е тайна, мит или легенда и по-важното е да се приказва?
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот tailor » Пет Юни 01, 2007 2:20 pm

За 2007 се произвеждат 3 модификации на модела Drag Ontario:
Drag Ontario
Drag Ontario Pro
Drag Ontario TEAM

Всички модификации на DRAG Ontario са на една рамка, която се произвежда в размери S, L, XL
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот feb » Пет Юни 01, 2007 2:25 pm

tailor написа:За 2007 се произвеждат 3 модификации на модела Drag Ontario:
Drag Ontario
Drag Ontario Pro
Drag Ontario TEAM

Всички модификации на DRAG Ontario са на една рамка, която се произвежда в размери S, L, XL

:agree: :)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот pe60t0 » Пет Юни 01, 2007 2:54 pm

Изображение

Изображение
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот feb » Пет Юни 01, 2007 3:03 pm

@pe60t0
Освен различния ъгъл на снимките и цвят на рамките, какво друго показваш?
Извивката на рамката покрай задната гума?
Има я и на модела от 2002, който споменах и който не е тийм едишън!?
Има я и на първата ти снимка, но заради ъгъла на снимане не я виждаш.
Не че има какво още да се обсъжда след tailor, но да попитам!
Последна промяна feb на Пет Юни 01, 2007 3:06 pm, променена общо 1 път
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот did » Пет Юни 01, 2007 3:05 pm

feb написа:Не че има какво още да се обсъжда след tailor, но да попитам!

Ти на tailor ли ще вярваш или на pe6oto??? Я равнис!
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот feb » Пет Юни 01, 2007 3:12 pm

did написа:
feb написа:Не че има какво още да се обсъжда след tailor, но да попитам!

Ти на tailor ли ще вярваш или на pe6oto??? Я равнис!

Пусто любопитство... ;)
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот pe60t0 » Пет Юни 01, 2007 3:14 pm

feb написа:@pe60t0
Освен различния ъгъл на снимките и цвят на рамките, какво друго показваш?
Извивката на рамката покрай задната гума?
Има я и на модела от 2002, който споменах и който не е тийм едишън!?
Има я и на първата ти снимка, но заради ъгъла на снимане не я виждаш.
Не че има какво още да се обсъжда след tailor, но да попитам!


Еми 2002 беше отдавна ... не е ъгъла на снимката проблема че не се вижда извивката ...тя просто липсва

Шма прощаваш Мастъре Дид , ама това че Веломаниа не са наясно какво продават, кога и как го продават нямам вина :)
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот feb » Пет Юни 01, 2007 3:58 pm

pe60t0 написа:Еми 2002 беше отдавна ... не е ъгъла на снимката проблема че не се вижда извивката ...тя просто липсва

Виждал ли си рамката, ама не на снимка?
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот pe60t0 » Пет Юни 01, 2007 4:35 pm

feb написа:
pe60t0 написа:Еми 2002 беше отдавна ... не е ъгъла на снимката проблема че не се вижда извивката ...тя просто липсва

Виждал ли си рамката, ама не на снимка?


виждал съм
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Capoeira » Пет Юни 01, 2007 6:16 pm

Е аз в момента си я гледам и има извивка така, че "аре у лево" и повече да не спориш без да си сигурен, и следващия път да гледаш по-добреИзображение
мисля че няма смисъл да ти го очертавам
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 01, 2007 8:27 pm

Щом човек, който ги продава казва, че са еднакви смятам да му повярвам :) . Виждал съм снимки от различни ъгли и на двете рамки, а едната съм разглеждал (ТЕ) на живо. Попитах дали има някаква разлика поради една единствена причина, а тя е : имената са различни, но изглеждат еднакви. Просто не съм имал възможност да ги сравня на живо. Щом са еднакви със сигурност ще е ТЕ моята, защото ми допада повече цветовата схема.
Благодаря на всички отзовали се на запитването ми, а като гледам не сте малко. Не се карайте за тая рамка. Наистина на едната снимка заради ъгъла изглежда различно, но Capoeira показа и друг ъгъл, за да е по-ясно.

Хайде със здраве и ще пиша като го взема, какво съм променил и доволен ли съм.

П.П.
Смяната на компоненти става в магазина (НИКО байкс - Варна). Аз няма да сменям сам нищо, за да си остане гаранцията валидна. Гледайки из другите Интернет магазини виждам, че и те предлагат гаранция ако монтажа стане при тях.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот feb » Нед Юни 03, 2007 1:32 am

pe60t0 написа:Еми 2002 беше отдавна ... не е ъгъла на снимката проблема че не се вижда извивката ...тя просто липсва

Шма прощаваш Мастъре Дид , ама това че Веломаниа не са наясно какво продават, кога и как го продават нямам вина :)

Не че нещо, ама не те "чух" да се извиниш на Веломания и в частност на tailor, за горните си думи при така стеклите се обстоятелства и разяснения, които получи, както и на X3MIST, за откровено ГРЕШНАТА информация, която му даде с:
pe60t0 написа:Разлика в рамките ИМА не ги слушай , но тя е такава че за твоето каране не е от особено значение ако не дори никаква ... в крайна сметка ако искаш да продължаваш в спорта с тази рамка...по-добре вземи ОТЕ


ПП
Не се заяждам, ама така би излязъл с поне малко чест от ситуацията!

ППП
Същото бих могъл да кажа и на хвърчащата мравка!
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот pe60t0 » Нед Юни 03, 2007 7:47 pm

feb написа:
pe60t0 написа:Еми 2002 беше отдавна ... не е ъгъла на снимката проблема че не се вижда извивката ...тя просто липсва

Шма прощаваш Мастъре Дид , ама това че Веломаниа не са наясно какво продават, кога и как го продават нямам вина :)

Не че нещо, ама не те "чух" да се извиниш на Веломания и в частност на tailor, за горните си думи при така стеклите се обстоятелства и разяснения, които получи, както и на X3MIST, за откровено ГРЕШНАТА информация, която му даде с:
pe60t0 написа:Разлика в рамките ИМА не ги слушай , но тя е такава че за твоето каране не е от особено значение ако не дори никаква ... в крайна сметка ако искаш да продължаваш в спорта с тази рамка...по-добре вземи ОТЕ


ПП
Не се заяждам, ама така би излязъл с поне малко чест от ситуацията!

ППП
Същото бих могъл да кажа и на хвърчащата мравка!


Нямах достъп до интернет и не съм чел форума , наистина извинявам се :) прави сте , объркал съм се ...ще внимавам занапред
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот X3MIST » Пон Юни 04, 2007 7:14 am

Ами какво да кажа. Поздравявам ви за цивилизования край на спора. Май не са много форумите, в които споровете позагрубяват и после свършват като между разумни хора.
Днес ако ми остане време ще отида до магазина да си поръчам велосипеда и предполгама до края на седмицата ще съм го подкарал вече. Имайки предвид твърде ограниченото пространство у дома смятам да продам стария шосеен бегач, така че ако някой се интересува скоро ще го почистя от прахта след последните излизания (колко ни е чист въздуха само :) ) и ще пусна обява със снимки в съответния раздел.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот X3MIST » Пон Юни 04, 2007 7:49 pm

Е както обикновено и този път не ми провървя. Няма да карам DRAG Ontario. Оказа се, че няма в наличност и няма и за поръчка. Николай от НИКО Байкс каза, че в момента нямало и при производителя този модел (липсвали някои части по монтажа). След като той нямаше идея кога ще пуснат въпросното колело отново, помислих и за вариант да се вземе само рамка и да се гарди върху нея. Обаче при цена на ТЕ от 490-520 лева (с дискова спирачка и амортисьор със заключване) на готово колело, ако се гради върху рамка цената скача до около 600 лева за варианта без дискова и заключване на амортисьора. Просто няма смисъл. Предложени ми бяха два варианта. Първият беше RAM HT1 за около 370 лв. с кофти вилка и доста евтини части (като курбели Prowheel например). Така се губи смисъла от закупуване на добрата рамка, а едва ли скоро ще сменя всички части по нея. Вторият вариант беше да взема Sprint Apolon с базова цена от 385 лв. Спрях се на него, защото до сега не съм чул някой да се оплаче от тази рамка, а и не е много по-различна от тази на Ontario (подпорите на тръбите в задната част не са ромбовидни, но това не е голям проблем за мен и май прилича на ZX5 така). Монтажа е добър за начина ми на каране, а и ъпгрейда е възможен (oversize е рамката и повечето компоненти са съвместими и с такива от доста високи класове). Ще му сменя гумите с Wormdrive на MAXXIS за по-малко съпротивление на пътя и вероятно ще сложа по-добър заден дерайльор, ще се смени и вилката с XCM на Suntour (като на Ontario), защото оригиналната ми се видя прекалено мека, ще сложа други дръжки на кормилото. Общо взето комбинацията от компоненти не е лоша за този клас и цена. Утре вечер ще го взема ако не възникнат непредвидени проблеми и може да сложа снимки и описание на компонентите и цената. Ще е подходяща добавка към списъка с колела за около 400 лв. към една друга тема от форума.
Последна промяна X3MIST на Пон Юни 04, 2007 8:09 pm, променена общо 1 път
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот klmn » Пон Юни 04, 2007 8:03 pm

RST не е по-зле от Сънтура,смени му обтегача и кормилото като начало.
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта