Разлики между рамките DRAG Ontario и Ontario Team Edition

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот X3MIST » Пон Юни 04, 2007 8:52 pm

Цените и на двете вилки са идентични. Suntour-а е по-тежък, но по-твърд (аз точно това търся). Не искам като карам по асфалта при най-малките дупки и пукнатини да се свива по 4-5 сантиметра. Реших да сменя дерайльора с Acera, че Tourney-то хич го няма. Кормилото е стоманено и затова смятам да го оставя. Някак си нямам доверие на евтините алуминиеви (най-често ZOOM).
Николай от магазина беше така любезен да му сложи педали и да ми даде да покарам малко наоколо и въпреки 65-те си кила смятам оригиналната вилка за прекалено мека. Искам вилката да се "задейства" когато наистина има смисъл. При слизане от бордюр ОК, но при бързо спиране само на предна спирачка (без да дигам задната гума) вилката се сви почти до края (май остана 1 сантим). Друга причина да я избера е това, че има по-голяма вероятност да се намерят резервни части за нея (тук визирам втулките, които са и най-честия компонент за смяна във вилката).
Това също не говори добре за вилката.

П.П.
Ако някой има и други съвети да казва, докато още мога да сменям части без старите да останат за мен. Утре след 17:00 ако не вали порой ще ида да го взема.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот NovemberCharlie » Вто Юни 05, 2007 9:16 am

Това е Т5. Т6 е по-добра. ;)
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот X3MIST » Вто Юни 05, 2007 10:55 am

Вероятно си прав, но тази на колелото беше Т5. Не казвам, че е лоша, защото не съм имал възможността да я карам по-дълго, но беше твърде мека дори при натягане на пружините.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот X3MIST » Вто Юни 05, 2007 9:58 pm

И такааааа. :^: Вече взех Аполона. Тая вилка RST Gilla T5 май не е толкова мека. Оказа се, че прединя ден не е била натегната изобщо в началото, а след това съвсем малко. Днес я навихме малко повече и стана задоволително. Като я разхлабя на максимум при сядане върху колелото вилката се свива около 10-15 мм (аз съм 65 кила). Като се натегне почти не мръдва.
Ето и какво има по рамката:
Базова цена - 385 лева. Крайна цена - 427 лева. Пълна гаранция 2 години.
Рамка : Sprint Apolon алуминий 19", oversize
Вилка : RST Gilla T5 80мм или 100мм (забравих да питам, но тръбите са 100мм).
Кормило : безименно стоманено (оставих го заради здравината)
Лапа : Zoom 25,4мм захват, 90мм дължина
Ръкохватки : Lizard Skins Moab Single Compound (сменени, цена 11 лева, доплащане 7 лева)
Спирачки : Shimano Altus M420 V-Brake
Команди и лостчета за спирачки : комбинирани Shimano ST-EF35 8L
Чашки : нямам си идея :popcorn:
Средно движение : капсуловано (на него пише "thun MAX 30Nm" и вероятно първото е името) - щом е капсуловано не сметнах за необходимо да го сменям
Курбели : Shimano FC-TS32 (42-34-24) алуминиеви, квадратна ос
Педали : VP (освен К174L друго не пише по тях) алуминиеви
Преден дерайлоьр : Shimano C050
Заден дерайльор : Shimano Deore RD-M510 (сменен от Tourney, цена 60 лева, доплащане 40 лева)
Гуми : Kenda 1,95" с преходен грайфер (бива го по асфалта и е приличен за черен път) - не сложих MAXXIS Wormdrive защото нямаше налични
Вътрешни гуми : кой ти гледа :crazy: (не мисля да ги пукам скоро и едва ли ще ги видя какви са до тогава)
Спици : DT Swiss от 33ст.
Шини : Sprinter 26"x1.0"x2.125"
Предна главина : Velotec с QR механизъм, 36 спици, немско производство
Задна главина : Lombardo с QR механизъм на Velotec, 36 спици, касетен тип, италианско производство
Касета : Shimano Acera CS HG30-8L, стомана, 8 зъбчатки, 11-30Т
Верига : КМС Z72 за 8 скорости
Колче : ZOOM
Седалка : неразчитама китайска, спортна с гел и канал без отвор
Стойка за бидон и степенка : алуминиеви (махнах ги и двете и цената падна с 10 лева; просто си имам стабилна пластмасова стойка, която ползвам от години, а степенка не ми е нужна)
И да не забравя най-важното - задкормилно устройство с 1 магарешка сила :rofl:

Добавих и протектор за рамка на DRAG за 5 лева и така достигнах посочената цена.
Купих и каска най-накрая (за 28 лева с настройка за това колко е деблоглав велосипедиста :bowdown: ). Също си взех и тефлонов спрей за вилката (става и за верига, но май ще продължа да я смазвам с тънко масло, че тоя спрей ще ми излезе солено 12 лева да давам често).

Ами това е. Мисля, че колелото ще покрие изискванията ми. Благодаря на всички отговорили на въпросите ми.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

ЧЕСТИТО

Мнениеот atanas2d » Сря Юни 06, 2007 8:36 am

Честито, X3MIST :beer: !
Да ти е живо и здраво дълги години и да си го караш със здраве!
Явно си спретнал добра конфигурация на колелото, очаквам да пишеш първи впечетления от него - как го чувстваш това онова + снимки :popcorn: , така и така имаш опит в снимането.
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 06, 2007 12:18 pm

Снимки ще пусна до 2-3 дни. За сега мисля, че ще покрие всичките ми изсквания кулулото. Днес го покарах и ме заваля дъжд. На чистите места по асфалта при леко стискане на спирачките тумите приплъзват, но това си е нормално. Вилката я натегнах и за моето тегло ще върши работа. Направих й и един ненарочен тест. Реших да слезна от един бордюр към 20см. Вдигнах предната гума и тръгнах да слизам. Плочката от тротоара до бордюра обаче беш хлътнала и задната гума не мина, защото карах бавно. Естествено предната се стовари на асфалта от около 40-45 см с мене отгоре. Не се сгъна до край, а и удар не усетих. Вероятно е стигнало до еластомера, но се представи добре. След като се прибрах последва чистене на всички чаркове от калните капки и смазване на вилката.
Има още нещо което смятам да направя по колелото, но то ще бъде ръчна изработка. Става дума за нещо като мини калник, който да защитава от цапотии предния дерайльор. Вероятно ще ползвам плексиглас и ще го изрежа и огъна (с нагряване става това), за да се получи.

П.П.
Задния дерайльор Deore определено си струваше 40 лева доплащане към цената. Превключва невероятно точно. В сравнение с Tourney просто ... просто няма нищо общо освен функцията. При добра настройка работи като швейцарски часовник.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот feb » Сря Юни 06, 2007 1:07 pm

X3MIST написа:Има още нещо което смятам да направя по колелото, но то ще бъде ръчна изработка. Става дума за нещо като мини калник, който да защитава от цапотии предния дерайльор. Вероятно ще ползвам плексиглас и ще го изрежа и огъна (с нагряване става това), за да се получи.

Честно казано не мисля, че си струва.

1. Не е ясно доколко ще пази и дали по-скоро няма да ти пречи, ако решиш да го чистиш и смазваш или ако не си му преценил правилно движението.
2. Ще загрозява.

Досега всичките ми дерайльори са били буквално зарити под кал, клончета и иглички от пътеките и след това едно душче, сух парцал и по капчица масло в ставите и са като нови.

Но в края на краищата ти си знаеш!
Честито колелце между другото! :)

ПП
Гуми : Kenda 1,95" с преходен грайфер

А с Kenda-та внимавай!
Някой (и май не само един) тук се беше оплаквал, че на мокро са пързалка!
Сигурно не всички, но все пак имай предвид!
Последна промяна feb на Сря Юни 06, 2007 1:43 pm, променена общо 2 пъти
Аватар
feb
 
Мнения: 109
Рейтинг: 1280
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 12:16 pm

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 06, 2007 1:43 pm

feb аз съм свикнал да не карам из кал и в дъжд. Случва ми се само непредвидено и то много рядко. Колелото винаги го поддържам чисто и смазано. Мразя да има цапотии по него. Хода ще го преценя на дерайльора, а и размера ще е малък, за да загрозява, пък и не ми се занимава с почистване на трудно-достъпните части на механизма при всяко прибиране вкъщи. Ще опитам и ще видим какво ще се получи. Ако е успешно няма лошо.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот axelmax » Сря Юни 06, 2007 2:48 pm

честито колелце,колега :agree:
"У планину се раджаю ора, а у полье тикве"
Аватар
axelmax
 
Мнения: 7120
Рейтинг: 1614
Регистриран на: Сря Юли 23, 2003 9:09 pm
Местоположение: Столицата

Мнениеот THEZOGGO » Сря Юни 06, 2007 4:13 pm

axelmax написа:честито колелце,колега :agree:

:agree: Със здраве да си го караш, и много приятни моменти с него :beer:
Изображение
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот X3MIST » Сря Юни 06, 2007 7:37 pm

Ето го и моя нов приятел ;)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Смалих снимките до 1600х1200, защото иначе бяха по над 3МВ. Не са редактирани. Нямах и време да изкарам колелото на по-широко място, затова снимах в стаята и съм ползвал светкавицата. Не са особено добри снимки, но са ясни поне :)

П.П.
На някои от снимките се вижда и шосейния бегач, който е за продаване. Стои в стаята, защото нямам къде да го държа (новото е в коридора, че апартамента е тесен :D ).
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот atanas2d » Сря Юни 06, 2007 9:25 pm

Впечтленията ми от снимките:

Изглежда доста по-спортен и агресивен от белия вариант според мен и със сигурност малко по-добре от него като цяло :). Има изкушаващ външен вид за каране определено. Трябва да го пазиш от апетитните ръце на крадливи кучета :qright: :) ...

Това е моето мнение - да си го кареш с кеф (не се съмнявам :beer: ).
България е много красива страна, дано винаги да е така красива и винаги да се казва България!

http://vvs.vnbg.net
atanas2d
 
Мнения: 83
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пон Юни 04, 2007 11:24 am
Местоположение: Варна

Мнениеот Kitolino » Сря Юни 06, 2007 10:13 pm

X3MIST

Кога ще си смениш аватарчето :D ?
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот X3MIST » Чет Юни 07, 2007 7:35 am

Като направя някоя по-добра снимка ще го сменя. :D
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 08, 2007 1:40 pm

Гледах вчера на рамката надпис за сплав 6061. Някой спец по металите може ли да каже какво означава това. На Драг Онтариото беше мисля 7005 сплавта. Какви са основно разликите между двете сплави.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Мнениеот pe60t0 » Пет Юни 08, 2007 1:53 pm

Доколкото знам 7005 , е по-лесен за обработка и по-здрав
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Capoeira » Пет Юни 08, 2007 1:57 pm

6061 е малко по мека като сплав но е по пластична, докато 7005 е доста твърда но и крехка.
Аватар
Capoeira
 
Мнения: 1188
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 10, 2003 9:49 pm
Местоположение: 2025

Мнениеот Admin » Пет Юни 08, 2007 4:56 pm

Виж в ЧЗВ и с търсачката - писано е много за 7005 и 6061.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот X3MIST » Пет Юни 08, 2007 7:49 pm

Извинявам се, че първо не пробвах търсачката. Намерих в общи линии това, което ме интересува.
"Има само две безкрайни неща, Вселената и човешката глупост. За първото не съм съвсем сигурен." - Айнщайн
Аватар
X3MIST
 
Мнения: 193
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:49 am
Местоположение: Варна, България

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 69 госта


cron