Обувки за автомати.

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Обувки за автомати.

Мнениеот jivkonik » Вто Юни 05, 2007 9:28 am

Здравейте!
От 1 година ползвам тези обувки:
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... 6cc43be4d1
проблема е, че след Родопите вече сдават багажа - подметката започна да се отлепя (меката част се отлепя от твърдата), и част от шевовете са сдали багажа. Иначе освен, че се мокрят супер лесно и съхнат малко трудно други забележки към тях нямам.
Моля за съвет - какъв модел да си купя. Изскването е да е наличен на нашия пазар (без проба не смея до купувам обувки), да има вид подходящ за носене и когато не съм на колелото (т.е. специализирани шпайкове не ми вършат работа) и цената да е до 150 лв.
Вгледах се в тези:
Shimano
http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=783
http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=538
http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=856
661
http://www.ridespot.net/product_info.ph ... 20d165bdac
Някой има ли наблюдения над тези модели?

Моля споделете с какви обувки карате, доволни ли сте, предимства, недостатъци.
Благодаря!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот CrZ » Вто Юни 05, 2007 11:52 am

по-добре се ориентирай към някоя марка, която има традиции в правенето на чепици.... първите ми обувки за автомати бяха и все още са NORTHWAVE .... 4 години и все още се държат кучетата.....
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот nikitzo » Вто Юни 05, 2007 12:11 pm

:offtopic:
Много малко са издържали - само 1 година

Иначе аз карам с тези
Изображение
Изображение
вече 4 година (май), но без автомате и са много удобни, защото подметката е много твърда и така се разпределя натиска в/у цялото стъпало и умората не се усеща, но за сметка на това не са много удобни за ходене. Имат възможност и за монтаж на хавтомате.

Като стар sk8-ар най ми харесват тези
Изображение
Те пък не биле еспеде
Аватар
nikitzo
 
Мнения: 1602
Рейтинг: 1180
Регистриран на: Чет Мар 13, 2003 9:17 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот tanya » Вто Юни 05, 2007 12:34 pm

Този вторият модел на Shimano, който си посочил SH-M038 е доста добър, а и лепките от горе са си голямо предимство. Мъжът ми е с такива вече 4 години, освен за каране в планината ги носи и почти всеки ден като ходи с колелото на работа и още не са мръднали. Ама то май колко време ще издържат зависи и от някои външни фактори. Струва ми се, че някои хора направо имат талант в късането на обувки. :dunno: Моят Scott е на 3 години - колко кал и камънаци са видели и пак като ги поизмия са си като новички.
Аватар
tanya
 
Мнения: 625
Рейтинг: 1913
Регистриран на: Сря Май 26, 2004 1:18 pm
Местоположение: Търговище

Мнениеот jivkonik » Вто Юни 05, 2007 1:18 pm

Ами аз съм доволен от Скота, но след последното каране и бутане километри по едни остри камънаци се оказа, че меката част от подметката (грайфера) залепена върху твърдата част, на която е монтирано парчето, направо го няма на места, а на други се е отлепило зверски! Ама пък бутането беше свирепо и то като напъваш само на пръсти нагоре и е нормално предната част да се отлепи според мен. Както и да е, като за първи обувки ми бяха добри.
Въпроса е от тук нататък какви да взема?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот jivkonik » Вто Юни 05, 2007 1:22 pm

CrZ написа:по-добре се ориентирай към някоя марка, която има традиции в правенето на чепици.... първите ми обувки за автомати бяха и все още са NORTHWAVE .... 4 години и все още се държат кучетата.....

Ако може да споделиш къде в БГ се предлага тази марка?
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот F1-MAN » Вто Юни 05, 2007 3:16 pm

Мойте обувки на 661 са Tiburon, само че имат и велкро лента. Общо взето имат същите проблеми като тези на Скот, отлепи им се меката част на подметката на места, някои шевове се разшиха. Не знам колко трябва да издържат качествени обувки, но мойте са преживели доста кал и камъни(и малко сняг), за да стане така. Само че не ми пука особено, като ми се разши едната си я занесох на обущар, сега и друга мисля да я занеса, нищо не пречи и ти да направиш същото с твойте, за да имаш повече време да избираш.
Аватар
F1-MAN
 
Мнения: 1466
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 25, 2003 11:09 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Обувки за автомати.

Мнениеот Kitolino » Вто Юни 05, 2007 3:33 pm

jivkonik написа:Здравейте!
От 1 година ползвам тези обувки:
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... 6cc43be4d1
проблема е, че след Родопите вече сдават багажа - подметката започна да се отлепя (меката част се отлепя от твърдата), и част от шевовете са сдали багажа. Иначе освен, че се мокрят супер лесно и съхнат малко трудно други забележки към тях нямам.


Аз си поръчах тези обувки, но модел 2007.

Дано скоро ми пристигнат да закачам автоматите :)
Изображение GSE - Геодезия, Кадастър, Вертикално планиране и други. 0877/290-235 Изображение
Аватар
Kitolino
 
Мнения: 402
Рейтинг: 1485
Регистриран на: Нед Авг 13, 2006 11:17 pm
Местоположение: Пловдив/България

Мнениеот jivkonik » Вто Юни 05, 2007 4:05 pm

F1-MAN написа:Мойте обувки на 661 са Tiburon, само че имат и велкро лента. Общо взето имат същите проблеми като тези на Скот, отлепи им се меката част на подметката на места, някои шевове се разшиха. Не знам колко трябва да издържат качествени обувки, но мойте са преживели доста кал и камъни(и малко сняг), за да стане така. Само че не ми пука особено, като ми се разши едната си я занесох на обущар, сега и друга мисля да я занеса, нищо не пречи и ти да направиш същото с твойте, за да имаш повече време да избираш.

Да, на обущар ще ходят за шиене, лепенето на подметката вече си го направих и ще "закърпя" положението...
Нещо формулата отиде къмто 1 чифт парчета + 1 чифт обувки = 1 година.
Парчетата - ясно, обувките обаче е желателно да надскочат малко тази крехка възраст :crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот CrZ » Вто Юни 05, 2007 5:12 pm

ами в БАС има останали модели на NORTHWAVE .... от преди 3 4 сезона колекции ... с нови май не са подновявали а и нз другаде в БГ къде има...
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот тучо чучо » Сря Юни 06, 2007 5:00 pm

Живко, виж и модела Sedona на 661 - в БАС имаше изостанали, на цена около 150 лв. Аз карам с тях, Пламен също, повече от 4 години.
Харесва ми, че са кожени, а не от изкуствен текстил, защото той се къса много лесно. При мен се протри съвсем леко ходилото, но все още е абсолютно годно. Шевовете са си абсолютно ОК, кожата не е мръднала, дори велкро лентата си е здрава.
Като устойчиваст са перфектни, нося ги целогодишно.
Доста подобни са на външен вид на тези - http://eshop.dimibike.com/product_info. ... cts_id=856 , но са съвсем малко по-ниски.
От мен това. Успех!
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 06, 2007 5:34 pm

Мерси на всички отзовали се!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот jivkonik » Чет Юни 07, 2007 8:56 am

Ето снимка да видите на какво е заприличала едната подметка:
Изображение

За 10-тина еднодневни карания на планина през годината (най-голямото бе Родопското за 4 дни) не изглежда хич добре.
Собствениците на обувки СКОТТ да си проверяват редовно подметките, аз тази късно я видях и вече липсваха парчета то меката част преди да я залепя.
:crap:
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот HepBeH_XaMcTep » Чет Юни 07, 2007 8:52 pm

jivkonik написа:Ето снимка да видите на какво е заприличала едната подметка:
http://photo-zona.net/images/user18514/ ... GE_055.jpg

За 10-тина еднодневни карания на планина през годината (най-голямото бе Родопското за 4 дни) не изглежда хич добре.
Собствениците на обувки СКОТТ да си проверяват редовно подметките, аз тази късно я видях и вече липсваха парчета то меката част преди да я залепя.
:crap:

:offtopic:

Ей, излагаш се ;)
имаш DSLR, пускаш такива снимки :D
:offtopic:
Изображение
Nikon d300 +Nikon 50mm f1.4, Tamron 17-50 2.8 +SB600 +Minolta 5400hs +RF-602
Аватар
HepBeH_XaMcTep
 
Мнения: 7592
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Юли 01, 2004 12:51 pm
Местоположение: 42.697556 N, 23.323638 E

Мнениеот jivkonik » Пет Юни 08, 2007 8:29 am

HepBeH_XaMcTep написа:
jivkonik написа:Ето снимка да видите на какво е заприличала едната подметка:
http://photo-zona.net/images/user18514/ ... GE_055.jpg

За 10-тина еднодневни карания на планина през годината (най-голямото бе Родопското за 4 дни) не изглежда хич добре.
Собствениците на обувки СКОТТ да си проверяват редовно подметките, аз тази късно я видях и вече липсваха парчета то меката част преди да я залепя.
:crap:

:offtopic:

Ей, излагаш се ;)
имаш DSLR, пускаш такива снимки :D
:offtopic:


:offtopic:
Абе точно за тая простотия и мазня дето е на обувката отдолу не си заслужава хабенето на живота на затвора!
Виж ако СКОТТ си оправят дефектните подметки вследствие на моите снимки може и макро да им щракна! :D
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 32 госта