Клинове - къде?

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Клинове - къде?

Мнениеот Sp3c7r3 » Вто Юни 12, 2007 4:57 pm

Освен с колоезденето се занимавам с пожароприложен спорт. Наличието на хубав плътен клин и при двете се оказа от голямо значение, но за съжаление след бая ровене (или недоглеждане) в нет-а не можах да намеря. Моля споделете си опита къде мога да намеря клинче (тънко) за пожароприложният спорт и също така тънко - за колоездене?
Има ли в България някъде представителство или склад на Windstopper или Gorebikewear?
А за клинчетата - няма нужда да са нищо специално (поне тези за пожароприложният) трябва само да са тънки леки и достатъчно стегнати така, че да не си оставям пакета с акциите на стената (прескача се 2-метрова стена) всеки път когато искам да съм по-бърз.
Магазини втора ръка които предлагат гореизброените клинчета и блузки за колоездене също вършат работа. Благодаря ви. Просто много спонтанно стана иначе нямаше да ви тормозя с такива неща. :popcorn: :bowdown:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот BikeArea » Вто Юни 12, 2007 5:36 pm

Не знам в София дали имате, но в Пловдив има едни магазини La Festa (или La Fiesta). Вътре има само стоки втора ръка, в частност дрехи, измежду които понякога се намират и клинове.
Вчера например си купих n-ти на брой клин от там (само за 3.30лв. 8) ).
Много са добри, много са подходящи!
Имат си жизнено необходимия "памперс", който много пази някои доста чувствителни части от тялото, докато ти вандалски ги мачкаш върху велосипедното седло.
Стегнати са и "пакета с акциите" ще си седи при теб, а не... върху оградата, която прескачате, примерно. ;)

Уловката е, че понякога нямат в наличност. Работата е малко рибарска. Наминаваш отвреме навреме и току-виж ти излезе късмета! :idea:

От там даже май си взех и дългия клин за зимата, но тук може и да те лъжа понеже тогава ходих и в ТСМ.


Успех с намирането! :beer:

Останал съм с впечатлението, че нови клиновете са по 25 кинта (къси), което според мен е неприемливо предвид ценита на тези втора ръка, които пък по нищо не им отстъпват.
Ама... всеки с мнението си...
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот Sp3c7r3 » Вто Юни 12, 2007 7:06 pm

Значи започвам да съставям карта на софийските 2ра :agree:
:D :popcorn:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Пища Хуфнагел » Вто Юни 12, 2007 8:34 pm

BikeArea написа:Останал съм с впечатлението, че нови клиновете са по 25 кинта (къси)...


:D :D :D

...което според мен е неприемливо...


:rofl: :rofl: :rofl:

...тези втора ръка ... по нищо не им отстъпват.


O, да! Даже ги превъзхождат - в новите трудно можеш да намериш останки от десетото наакване на кирлив спинозен камбоджанец. :)
Nemo me impune lacessit
Аватар
Пища Хуфнагел
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 8:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот Sp3c7r3 » Вто Юни 12, 2007 9:00 pm

Пища Хуфнагел написа: ...O, да! Даже ги превъзхождат - в новите трудно можеш да намериш останки от десетото наакване на кирлив спинозен камбоджанец...


Зависи доколко си взискателен при търсенето. Ако твоите амбиции при търсене на качествена стока се ограничават до изследване на биологични остатъци от камбоджанци и отказване от самото търсене след това - добре. Основно качество на търсещият стоки втора ръка е постоянството. Тълкувай го както си искаш, Bike Area вече каза каквото имаше за казване.
Ще е интересно къде мога да намеря и нови.

P.S. Един мой колега намери 2 блузи Адидас (екипи за колоездене) които изглеждат доста добре за уникално огромната цена от 8лв. :bowdown:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот shepo » Вто Юни 12, 2007 9:05 pm

втора ръка - никога :nono: ;)
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот Sp3c7r3 » Вто Юни 12, 2007 9:09 pm

Аргументи някакви сериозни или просто лична гледна точка? :) :popcorn:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Пища Хуфнагел » Вто Юни 12, 2007 9:49 pm

Sp3c7r3 написа: Основно качество на търсещият стоки втора ръка е постоянството.


Teжък е животът на клошаря. Дааа...

Ще е интересно къде мога да намеря и нови.


Извън кофите за боклук проверявал ли си? :dunno:
Nemo me impune lacessit
Аватар
Пища Хуфнагел
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 8:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот Rancid » Вто Юни 12, 2007 10:23 pm

http://www.sportler.com/presentation/im ... 4_7206.jpg
Преди няколко дни ме навиха да вляза в една втора употреба и намерих това за 6 лева и не издържах и си го купих :) .Малко е неприятно да знаеш,че незнаеш кой го е носил,но все пак го купих.
Edit:Salewa-та нова е 120 евро...
Edit на Edit-а:Бельo(клин) не бих си купил,както и риза,тениска или каквото и да е докосвало се до гъз,торс,крака на голо.
Изображение
Аватар
Rancid
 
Мнения: 1303
Рейтинг: 1710
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2005 10:35 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 13, 2007 5:18 am

Пища Хуфнагел написа:Извън кофите за боклук проверявал ли си?


Извинявай, няма да е лошо да напишеш нещо по темата вместо да говориш глупости които май само за теб имат смисъл. Лична гледна точка - добре, всеки има право на такава. Обаче без аргументи в подкрепа тя просто не значи нищо. Бих си купил всяка една запазена, здрава и по възможностите ми дреха от вотра употреба. Друг е въпроса на какво пране ще подлежи след това тая дреха. И все пак новата екипировка понякога достига баснословни цени само заради надписите по нея и те кара бая да се замислиш при закупуването. Абе... no comment вече, не ми се занимава с простотии.
Aко има някой който да ми каже откъде да си взема нови такива ще съм мноу благодарен :D :bigeyes:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот evilzet » Сря Юни 13, 2007 8:33 am

Не че не съм си купувал и аз от килото клинове , но вече не бих го сторил.
Към търсещите аргументи, щом толкова е трудно да се сетите нека го напиша - вие долни гащи от втора ръка бихте ли си купили???
evilzet
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 2:19 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот skiman » Сря Юни 13, 2007 9:14 am

evilzet написа:Към търсещите аргументи, щом толкова е трудно да се сетите нека го напиша - вие долни гащи от втора ръка бихте ли си купили???

Бельо във втората употреба не се предлага :nono:
Виж по кофите има в изобилие ;)
Аватар
skiman
 
Мнения: 1482
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Дек 31, 2004 9:12 am
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 13, 2007 9:28 am

Sp3c7r3 написа:Aко има някой който да ми каже откъде да си взема нови такива ще съм мноу благодарен :D :bigeyes:
TCM
П.П. :offtopic: Аз не влизам в магазините за втора употреба. Намирам го за.......унизително. Нека това не го считате за обида. Просто лично мнение.
Последна промяна NovemberCharlie на Сря Юни 13, 2007 9:34 am, променена общо 2 пъти
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот klmn » Сря Юни 13, 2007 9:31 am

^Случайно да знаеш къде имат склад или централен магазин?
"пришалец"
Аватар
klmn
 
Мнения: 1603
Рейтинг: 1692
Регистриран на: Пет Мар 25, 2005 8:13 am
Местоположение: Sofia/Bulgaria

Мнениеот Пища Хуфнагел » Сря Юни 13, 2007 9:31 am

Sp3c7r3 написа:Извинявай, няма да е лошо да напишеш нещо по темата


Досега пиша само по темата

...вместо да говориш глупости които май само за теб имат смисъл.


Май е хубав месец...

Друг е въпроса на какво пране ще подлежи след това тая дреха.


Интересен въпрос. Аз на твое място бих потърсил мнението на експерт от Гражданска защита.

И все пак новата екипировка понякога достига баснословни цени само заради надписите по нея


Само? Ми що тогава не помолиш някой магазинер да изчегърта надписите и да ти отбие 98% от цената?

и те кара бая да се замислиш при закупуването.


Това е добре, стига да дава резултат

Абе... не ми се занимава с простотии.


Ами престани...

откъде да си взема нови такива ще съм мноу благодарен


Потърси в по-добрите магазини
Nemo me impune lacessit
Аватар
Пища Хуфнагел
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 8:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот kibikoff » Сря Юни 13, 2007 10:02 am

Изображение

... Пища има тежката думаа, наш'та система 4-4-2.. :idea:
kibikoff
 
Мнения: 1427
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот Grash » Сря Юни 13, 2007 10:09 am

NovemberCharlie написа:
Sp3c7r3 написа:Aко има някой който да ми каже откъде да си взема нови такива ще съм мноу благодарен :D :bigeyes:
TCM
П.П. :offtopic: Аз не влизам в магазините за втора употреба. Намирам го за.......унизително. Нека това не го считате за обида. Просто лично мнение.


TCM вече не внасят колоездачна екипировка. Това ми казват от поне 10 TCM магазина. Така, че ако не си вземете екипировка от магазин втора употреба, остава да дадете за екипировка толкова пари, колкото сте дали и за колелото...
Аватар
Grash
 
Мнения: 1171
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 16, 2007 9:49 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 13, 2007 10:15 am

Е браво на тези от ТСМ! :bawling:
Баси сложното беше да внасят 20 тина клина годишно....
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот BikeArea » Сря Юни 13, 2007 11:49 am

@Пища Хуфнагел:

:crazy: :crazy: :crazy: ( няма как иначе да се изразя )


Кирливите камбоджанци колкото и да серат в тия клинове не могат да наваксат на машината, която ги почиства след употребата от въпросните индивиди!

Това, че на теб ти е под достойнството да купуваш подобни стоки не означава, че те не са добри.

Конкретно за клиновете:
Имам един, който го ползвам втора година. Не се е скъсал! Не се деформирал! Не се е разтегнал! Не са му изпуснали ластиците! Не съм забелязал и помен от кирлив камбоджанец (или умрял германец) вътре! Явно е, че съм жив и спина не ме е хванал...
Кажи ми твоите причини, които да ме убедят да си купя в пъти по-скъп клин от "намазан" магазин.


Чел съм много от постовете ти (включително и тези от 2003-та насам) и съм останал с впечатлението, че се имаш за нещо повече от другите. Явно е, че имаш повече познания от нас, вероятно и пари, които пък ти надуват самочувствието на n-та степен, но това не ти дава право да се държиш по изявено презрителен начин към всички и всичко, което е "под твоето достойнство".
Не те познавам лично и затова за мен не си нищо повече от обикновените спамери тук!
Много добре знам, че имаш уменията и може и да не се държиш така, но както се представиш пред мен така те възприемам!
(ще се спра дотук, че надолу, кой знае какви ще ги надробя).

П.П.:
Ако си пич ще кажеш нещо смислено в защита на себе си и теорията ти с клиновете, но едва ли ще го направиш!


Ааааа...
За клиновете:
Както казах и преди - всеки с мнението си...
Your bike, your way !
Аватар
BikeArea
 
Мнения: 291
Рейтинг: 1507
Регистриран на: Пет Юли 14, 2006 3:10 pm
Местоположение: Велинград / Пловдив / Студентски град

Мнениеот тучо чучо » Сря Юни 13, 2007 1:34 pm

В магазините на Веломания има клинове DRAG.
Аватар
тучо чучо
 
Мнения: 1403
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:32 am
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Сря Юни 13, 2007 2:20 pm

Кажи ми твоите причини, които да ме убедят да си купя в пъти по-скъп клин от "намазан" магазин.


Може ли аз?
Човек или има лично достойнство/самоуважение, или няма. Не чакай аргументи за или против самоуважението, би трябвало да се сетиш сам за какво иде реч. На твое място бих уважавал чуждото мнение и не бих си позволил да давам лични оценки, освен ако не искам да се подходи към мен със същото.

Трябва да съм окончателно полудял за да нося втора употреба гащи. Въпрос на лична хигиена. За мен хигиената е над някакви си 50-60 лева. За теб явно не е. Не виждам защо злобееш и подмяташ празни приказки за това кой колко пари имал. Това ли е важното - да покажеш презрението си към хората, които (явно за разлика от теб) знаят какво искат и го постигат? Ако това е важното за теб - моите съболезнования.

Та (по принцип) моите уважения, но ако за пари си готов да носиш втора ръка клин - то си е за теб. Само ако обичаш не обяснявай кой за какво се имал. Като те влече втората употреба - моля. Другото са дребнави злобни заяждания с човек, който си казва мнението и то на място. Ако не ти изнася чуждото неудобно за теб мнение, можеш да пробваш да отидеш в гората. Точка.

Имам предложение за теб:
1. ако не ти харесват цените - бачкай повече...
2. ако ли ти харесват гащи втора употреба - купувай и не мрънкай кой колко пари имал.

Изпуснах ли някой вариант?
Последна промяна bikerider на Сря Юни 13, 2007 2:28 pm, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот RedHawk » Сря Юни 13, 2007 2:28 pm

В ТСМ-ските магазини все още се намират клинове /поне аз намерих
преди 3 седмици/ - колоездачни с "памперс" :) , но явно във всеки
магазин има по една бройка или поне така казват. Трябва да се обикалят повече магазини. За съжаление освен два проверени аз не
знам други. Единия е на гърба на Централни хали, а другия в
кв. Слатина - втората спирка на автобус 75 след Гео Милев. Има
малко пазарче - магазина е в самото начало близо до спирката.
Клина струваше 10 лв.
Аватар
RedHawk
 
Мнения: 1082
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 8:06 am
Местоположение: София - Лозен

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 13, 2007 3:53 pm

bikerider написа:
Човек или има лично достойнство/самоуважение, или няма. Не чакай аргументи за или против самоуважението, би трябвало да се сетиш сам за какво иде реч. На твое място бих уважавал чуждото мнение и не бих си позволил да давам лични оценки, освен ако не искам да се подходи към мен със същото.

Трябва да съм окончателно полудял за да нося втора употреба гащи. Въпрос на лична хигиена. За мен хигиената е над някакви си 50-60 лева. За теб явно не е. Не виждам защо злобееш и подмяташ празни приказки за това кой колко пари имал. Това ли е важното - да покажеш презрението си към хората, които (явно за разлика от теб) знаят какво искат и го постигат? Ако това е важното за теб - моите съболезнования.


Моля 1 нещо ми обяснете - защо поствате, като не казвате нищо по темата?! Това дали ще нося гащите на камбоджанец, дали аз ще се...а в тях или той, дали ще е спинозен или не, дали имам хигиената само за понятие от речника - та това е моя работа!!! BikeArea каза неговата гледна точка. Ако толкова искате да обсъждате това нещо давайте 1 тема в анкети и налазвайте с постове до забрава. А аз просто моля да ми кажете къде са т.нар. ХУБАВИ магазини, защото в момента НИКОЙ не посочи НИТО ЕДИН такъв!!!!

П.П. Освен Веломания и продуктите на Драг които предлагат. Както и Байксентър, но имам своите причини да остане пазаруването от тях само за в краен случай.
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот bikerider » Сря Юни 13, 2007 4:03 pm

@Sp3c7r3: Моля, приеми извиненията ми за спама. Казах си мнението също както BikeArea.
Ако не можеш да си намериш клин, пробвай при Каймата, сигурно ще ти внесе ако му поръчаш.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 13, 2007 4:07 pm

Благодаря. Тези дни ще имам път натам и точно това ще е едно от нещата които ще направя. Бтв за там не зе бях сетил :D :dunno: :popcorn:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Сря Юни 13, 2007 4:28 pm

Да се включа с малко реклама... Adidas ;)
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Пища Хуфнагел » Сря Юни 13, 2007 4:30 pm

Sp3c7r3 написа:... просто моля да ми кажете къде са т.нар. ХУБАВИ магазини, защото в момента НИКОЙ не посочи НИТО ЕДИН такъв!!!!


А ти опита ли да потърсиш в чичко Google "клин за колоездене" или "колоездачен клин". А? Готованко...
Nemo me impune lacessit
Аватар
Пища Хуфнагел
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 8:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот Пища Хуфнагел » Сря Юни 13, 2007 4:42 pm

BikeArea написа:Ако си пич ще кажеш нещо смислено в защита на себе си и теорията ти с клиновете, но едва ли ще го направиш!


Хе. Естествено, че няма да го направя - първо щото ти напълно разби моята теория и защита с железните си аргументи и фини тактически маньоври и второ щото очевидно не съм пич от вида, по който си падаш. :)
Nemo me impune lacessit
Аватар
Пища Хуфнагел
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 8:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот Пища Хуфнагел » Сря Юни 13, 2007 4:44 pm

C_Mo написа:Да се включа с малко реклама... Adidas ;)


Това е добра новина, но как е положението с наличностите?
Nemo me impune lacessit
Аватар
Пища Хуфнагел
 
Мнения: 68
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 8:46 pm
Местоположение: София

Мнениеот C_Mo » Сря Юни 13, 2007 5:04 pm

Пища Хуфнагел написа:
C_Mo написа:Да се включа с малко реклама... Adidas ;)


Това е добра новина, но как е положението с наличностите?


Все още има малко неща... но и това ще се промени.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта