Какъв е смисъла на Гейта???

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Какъв е смисъла на Гейта???

Мнениеот kotka12 » Пон Юни 18, 2007 9:01 am

абе съвсем честно се чудя
какъв е смисъла на гейта на РШ
моят Пайк си има
ама ми е любопитно за какво точно би служил
освен ако след катерене не забравиш да си отключиш
вилката????
ако някой го ползва
често
моля да ми обясни
:beer:
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Admin » Пон Юни 18, 2007 11:57 am

По начина, по който си ползвах моя Pike, служеше горе-долу за това, което ти казваш. Но ако на човек му харесва да я ползва не само в режим on/off на компресията, т.е. вместо да я заключва само да забави low-speed компресията и така да кара надолу примерно, тогава би имал доста по-голямо значение. Подозирам, че прагът дава доста повече възможности при по-тежки хора, но няма как да го проверя... не успях да наддам и тая зима :D
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот airborneone » Пон Юни 18, 2007 3:40 pm

гейта ти е прага на отключване.
на мишъх контрола, най-много ми е помагал гейта при скокове. На засилката (и особено в момента преди кикъра) е много полезен гейта. При добра настройка точно там не отключва вилката > не потъва > повече енергия за скока. При приземяването обаче се отключва ( не си трошиш ръцете) На виражи също е много полезен.
На няколко пъти карах и с нисък гейт на спускане. Определено е различно отколкото с изключен, не е неприятно, просто е различно. Там се усещаше в режим на спиране , както и при завои как не потъва излишно.
Ако идваш в сряда (дано и аз да мога) ще пробваш моя, ако идва и дава админа ще пробваш и неговия за сръвнение.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот kotka12 » Пон Юни 18, 2007 4:21 pm

тези неща звучат доста разумно
не съм ги пробвал
можеби защото не съм от най-големите скачачи :D
нямам проблем със скачането
по-скоро с приземяването след скок:)
не че се е случвало да скоча и да не се приземя де :D
няма да идвам в сряда за съжаление:(
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот airborneone » Пон Юни 18, 2007 5:11 pm

kotka12 написа:не че се е случвало да скоча и да не се приземя де :D

:bigeyes: това как става. мислех си че моя ник е "въздушен" , ама ти уби рибата. :)
начи по нататък ще го пробваш.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот I need money » Пон Юни 18, 2007 5:27 pm

Тоше аз почнах да карам вилката на включен moution control и включен ГЕЙт и е 1000 пъти по яко ;) особенно като набирам спеед надолу по камЪнака не потъва излишно и на виражите вилката несе нагъва и е мн мн якооо :D вчера я провах вилицата и на скоковете на камбаните и е мн добре ;)

:agree:
I need money
 
Мнения: 1107
Рейтинг: 1741
Регистриран на: Вто Авг 30, 2005 6:52 pm
Местоположение: 5то весело

Мнениеот airborneone » Пон Юни 18, 2007 5:51 pm

I need money написа:Тоше аз почнах да карам вилката на включен moution control и включен ГЕЙт и е 1000 пъти по яко ;) особенно като набирам спеед надолу по камЪнака не потъва излишно и на виражите вилката несе нагъва и е мн мн якооо :D вчера я провах вилицата и на скоковете на камбаните и е мн добре ;)

:agree:

много ясно :agree:
а ти нали знаеш че при теб моушъна е включен , друго положение няма, сми винаги има гейт, колкото и малък да е той.
Аватар
airborneone
 
Мнения: 3689
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Нед Авг 07, 2005 7:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот napster » Сря Юни 20, 2007 10:38 am

А ако си заключил вилката с Моушън контрола и направиш някой дроп има ли опастност да гръмнеш хидравликата? Не съм много наясно, но така си мисля аз.
:beer:
Аватар
napster
 
Мнения: 455
Рейтинг: 1594
Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:32 pm
Местоположение: Стара Загора


Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта