Избор на раница

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот pe60t0 » Сря Юни 27, 2007 1:27 pm

did написа:
@pe6oto: Концепцията ти за ползване на каска е напълно сбъркана. Това не е проблем на производителите на раници, а твой проблем.


ми да са живи и здрави производителите :D аз не ги коря... дали е сбъркана концепцията ми си е мой проблем :)
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nightbringer » Сря Юни 27, 2007 1:29 pm

olo написа:По голяма глупост не можеш да съчиниш. E може да опиташ пак :)


Когато olo говори другите мълчат :rofl: :rofl: :rofl:
Явно обаче, Harka е станал по-рано и е ти е отговорил вече :) Само ще добавя 1-2 неща. Когато караш в дъжд, какъвто и да е терена все се случва задната гума да хвърля мръсотия нагоре. Може да е малко, може да е повече, но rain cover-а обира всичко и после переш само него. Това не е до стил на каране и т.н, просто се случва ;) За да не се случва трябва да караш много бавно. Каквото и да ми говориш rain cover-a се пере по-лесно от цяла раница. Това, че е жълт също си има замисъл - ако случайно ти се наложи да караш по асвалт в затруднената видимост предизвикана от дъжда ще те виждат по-лесно ако имаш нещо голямо и жълто на гърба си ;)
Това, че резервоара ти опира в гърба и го охлажда не е никакво предимство, защото след известно време топлообмена между гърба ти и водата ще им изравни температурите, а я познай кое от двете непрекъснато се загрява в тия жеги ;)
И като последна причина - няма да си купя никога Apex, заради причината, която спомена did - мразя да ми натрапват нещо(в случая техния 3литров резервоар).
Понеже стана въпрос и за гърба, ще ти добавя 2та един до друг, пък дано разбереш защо този на Deuter е по-добрия:

Изображение
Изображение

При airstripes има улей, през който да може да минава въздуха и да ти охлажда гърба. При apex трудно ще се получи въздушен поток между раницата и гърба ти.
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 27, 2007 3:57 pm

Между другото днес за пореден път се убедих в ефективността на този улей. В най голямата жега на обяд 23км градско без капка почивка при въртенето тениската ми си остана суха от началото до края. Дори там, където гърба се допира до раницата нямаше мокро по тениската. Deuter рулз. :naughty:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Сря Юни 27, 2007 4:02 pm

Sp3c7r3 написа:Между другото днес за пореден път се убедих в ефективността на този улей. В най голямата жега на обяд 23км градско без капка почивка при въртенето тениската ми си остана суха от началото до края. Дори там, където гърба се допира до раницата нямаше мокро по тениската. Deuter рулз. :naughty:

Човече, поемай повече течности!!!! Толкова си се обезводнил, че си спрял да се потиш!!! :rofl:
А сега сериозоно - НЯМА раница, която да не задържа ПОТ ИЗОБЩО по гърба. Има по-малко и повече задържащи, да речем, че твоята е от първия вид.
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот did » Сря Юни 27, 2007 4:04 pm

jivkonik написа:А сега сериозоно - НЯМА раница, която да не задържа ПОТ ИЗОБЩО по гърба. Има по-малко и повече задържащи, да речем, че твоята е от първия вид.

:agree:
то без раница сухият гръб е мираж, а с 30 литра отзад...
Последна промяна did на Сря Юни 27, 2007 4:08 pm, променена общо 1 път
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот screamBoy » Сря Юни 27, 2007 4:07 pm

ако 'днес' означава което и да е време след 10ч си болен и задължително трябва да се прегледаш, може би на вътрешен може би на невролог. да не се потиш е много опасно, защото това е най-сигурния начин за очистване от отрови, освен различните видове рак на кожата те заплашват прегряване, проблеми с кръвоносните съдове в кожата.
трябва да се потиш в такова време, задължително.
раницата може и да е ок, но след като си болен от теб не става представителна извадка.
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 27, 2007 4:10 pm

Миии ъъъъъ аз от болницата се прибирах :naughty: Искам да кажа на преглед бях :) А то се потях на други места, ама това е защото не съм си прочел оная тема за бръсненето на краката много осторожно :) :naughty: Важното е, че раницата пвнз.
П.П. Днес (досега) 4 литра :)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот GECKO » Сря Юни 27, 2007 4:37 pm

4getcredo написа:Спорът пак изби на Аллах, Аллах! :bowdown:

Вгледайте се не в марката, а какво предлага конкретния модел. Основният недостатък на Dakine за мен е теглото, но за сметка на това е по-малка. От подобна бомбоустойчива раница аз нямам нужда. Това обаче не я прави по-лоша от Deuter-а... Въпрос на вкус и на нужди! Ама да налагаш собствените си субективни предпочитания, olo, като общовалиден стандарт за оценка... Мерси! ;)


Абсолютно въпрос на нужди :agree:

Пишейки това забелязвам рекламата на Dakine отгоре, включваща някакъв аграр летящ от някаква скала, та да, Dakine не правят толкова големи и все пак удобни раници способни да пренесат покъщнината на карача, но пък от друга страна са по устойчиви на идеоти (като мен) които се влачат по гръб ;) Упорито вярвам, че всеки ХС/Ендуро карач би оценил свойствата на Deuter-а както и всеки по-склонен към падане карач ще оцени приимуществата на Dakine. Човек трябва да си направи решението според нуждите.

Колкото до резервоара, аз може и да не разбирам много от тези неща, но от моя лошо не съм видял, а даже ми донася усмивка всеки път като погледна биберона с надпис "Bite ME!"
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот screamBoy » Пет Юни 29, 2007 3:16 am

http://stenata.com/?itemID=213&groupID= ... arch_word=

Ардеш 38 литра ... бих си взел такава ако има 25литрова версия
или Футура 26СЛ на Дютер
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот karrr » Пет Юни 29, 2007 2:30 pm

ето и вариант на любимата ми марка
http://www.thenorthface.com/opencms/ope ... anguage=en
жалко че се намират трудно оригинални такива... :(!:
karrr
 
Мнения: 27
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:04 am

Мнениеот oduh » Съб Юли 07, 2007 1:28 pm

pe60t0 написа:а Дид , това SL трябва да е дамският модел ли ? ако е така ... с какво е по-различен той ?


Отивам в Стената да ранца (Superbike SL) и шефчето там вика - "пич, тази е женска, не се излагай"...

Аз си я бях харесал на снимка само, стреснах се :)
Обаче огледах другите, сложих, мерих ... пък накрая си взех женската :)
Много приличен дизайн, пълна с полезни неща, има място за всичко нужно за каране в града а и за кратки преходи.
Толкоз. Презрамките се настройват доста, и аз поне успях да си я нагодя по гърба.

П.С. - 188см съм висок, 85кг тежа.
oduh
 
Мнения: 101
Рейтинг: 1240
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 2:48 pm

Мнениеот MartinBG » Съб Юли 07, 2007 3:01 pm

Със здраве да си я ползваш! :agree:

Пък и колко ли хора извън форума биха могли да знаят, че SL е дамски модел? ;)
Карай си и да не ти пука!
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот kapitango » Съб Юли 07, 2007 3:16 pm

И колоездачните раници вече ли се делят на мъжки и дамски?? Не знаех.
КОГАТО "СИЛАТА НА ЛЮБОВТА" ПОБЕДИ "ЛЮБОВТА КЪМ СИЛАТА", СВЕТЪТ ЩЕ ОПОЗНАЕ МИРА!
Аватар
kapitango
 
Мнения: 231
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:31 pm
Местоположение: BG- Плевен

Мнениеот Harka » Съб Юли 07, 2007 3:27 pm

Да! И разликата не е само в цветовата гама.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот jivkonik » Съб Юли 07, 2007 3:31 pm

Harka написа:Да! И разликата не е само в цветовата гама.

Предполагам и формата и разположението на презрамките са оптимизирани за женска анатомия?!
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот MartinBG » Съб Юли 07, 2007 4:16 pm

Ето какво пишат Deuter за SL моделите си - http://www.deuter.com/en/SL_Womens_Fit.php
MartinBG
 
Мнения: 257
Рейтинг: 1757
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 11:38 am
Местоположение: София

Мнениеот stanimir » Съб Юли 07, 2007 9:08 pm

С риск да ме наругаете и обявите, че правя реклама (не че имам нещо общо с магазина). Може да се огледате и в това тук от тук. За хората, който рърсят нещо по евтино и качествено.
Аватар
stanimir
 
Мнения: 111
Рейтинг: 1239
Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 10:11 pm
Местоположение: Sofia

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта