Избор на раница

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 26, 2007 10:54 am

MartinBG написа:Ако си от София, най-добре върви направо в Стената и виж дали ще ти е удобна дамската ранца (преди 10-ина дни я имаха със сигурност). Ако не греша, освен презрамките има и малка разлика във формата на раницата (май беше по-ниска).
За метериала мога да ти кажа само че е не е водоустойчив. Това се компенсира идеално от покривалото, което си върви с раницата.
За наличните в момента раници отново ще ти препоръчам да провериш направо в Стената - доколкото знам, те са единствен вносител на Deuter за страната.



"Deuter-Ballistic: New high density woven polyamide 420 denier fabric with high strength and lightweight makes it especially suitable for alpine packs. PU coating. Shiny finish. "

"According to the German industrial standard, the term "waterproof" may only be used if a material withstands a 1400mm water column. Deuter's rain covers fulfill the standard. Impregnated and coated backpack fabrics endure 700mm to 1200mm of water. In use, the PU coating ages and there are additionally a lot of seams on the backpack through which water can seep. Therefore, Deuter advises using a rain cover and to keep items that must remain dry in a plastic bag."


Нещо объркфация стана...тука пише от 700 до 1200мм воден стълб , а ти казваш ,че не е водоустойчив въобще ..или просто тези цифри не са достатъчни да издържат на по-сериозен валеж , и заради това препоръчват покривалото , иначе не би трябвало при нормален дъжд да се намокри ? или греша

А покривалото може ли да покрие закачен фулфейс на раницата ?

ПП. може ли някой да обясни какво точно се разбира под еди колко си мм воден стълб...ясно е ,че повечето би трябвало да издържат на повече вода , но не хващам смисъла..
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Вто Юни 26, 2007 11:04 am

pe60t0 написа: може ли някой да обясни какво точно се разбира под еди колко си мм воден стълб...ясно е ,че повечето би трябвало да издържат на повече вода , но не хващам смисъла..

На теория: 1000 мм воден стълб за някоя материя означава, че ако направиш цилиндър с височина 1000 милиметра, основата на който е от тази материя и го напълниш с вода, водата няма да изтече. Никъде нищо не се казва дали платът няма да е мокър отдолу. Просто ще задържи водата да не изтече.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 26, 2007 11:09 am

did написа:
pe60t0 написа: може ли някой да обясни какво точно се разбира под еди колко си мм воден стълб...ясно е ,че повечето би трябвало да издържат на повече вода , но не хващам смисъла..

На теория: 1000 мм воден стълб за някоя материя означава, че ако направиш цилиндър с височина 1000 милиметра, основата на който е от тази материя и го напълниш с вода, водата няма да изтече. Никъде нищо не се казва дали платът няма да е мокър отдолу. Просто ще задържи водата да не изтече.


А може ли да разбереш еди колко си мм воден стълб какъв дъжд биха спряли ...имам впредвид как може да преценяваш тия цифри в обстановката...то е ясно ,че никога няма да има 1м вода върху материята или повече...
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот PtD » Вто Юни 26, 2007 12:32 pm

С други думи казано, ако уплътниш якенцето и се гмурнеш на 1 метър, якенцето няма да пропуска. Ако е 2000 мм - то на 2 метра и т.н.

Силно се съмнявам, че който и да е дъжд може да упражни такова налягане.
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 26, 2007 2:05 pm

PtD написа:С други думи казано, ако уплътниш якенцето и се гмурнеш на 1 метър, якенцето няма да пропуска. Ако е 2000 мм - то на 2 метра и т.н.

Силно се съмнявам, че който и да е дъжд може да упражни такова налягане.


:beer:


Останаха само 2та въпроса дето съм писал по-горе :^:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Вто Юни 26, 2007 2:10 pm

Не се заблуждавайте. 2000мм воден стълб реално е доста посредствена водонепропускливост.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 26, 2007 2:12 pm

Harka написа:Не се заблуждавайте. 2000мм воден стълб реално е доста посредствена водонепропускливост.



? не разбрах...
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот 4getcredo » Вто Юни 26, 2007 2:35 pm

pe60t0, от моя опит в почти всякакви атмосферни условия (нормален, дъжд, проливен дъжд, струйно напояване;), суграшица, сняг, градушка...) смея да твърдя, че дрехите ми, поствени във въпросната раница, са били винаги сухи. Платът на раницата може да издържи нормален и не много продължителен дъжд. Дъдждобранът предлага защита на по-следващо ниво... въпреки това винаги слагам дрехите си в найлонови пликове...

Дъждобранът не може да поеме и фулфейс при условие, че и раницата е пълна... и изобщо тоя багаж дето си го замислил не може да се побере в 30 л. раница. По-голяма и тежка раница става неудобна за каране. Трябва да помислиш за алтернативен начин да пренасяш палатката и чувала...
Последна промяна 4getcredo на Вто Юни 26, 2007 3:10 pm, променена общо 2 пъти
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот did » Вто Юни 26, 2007 2:38 pm

На мен ми е било пък винаги чудно какво е това каране, което изисква едновременно голяма пълна раница и фулфейс?

Ако ще е многодневно планинско каране, то се кара с XC каска и акъл. Ако ще е DH - за къф х*й ти е палатката и 30 литра багаж?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 26, 2007 3:08 pm

Аз си карам с фулфейс ,защото за мен ХС каската не е каска...случвало ми се е да падам с нея и да се удрям там където не предлага защита , но това е до личен избор.

4getcredo , да прав си ,че не може да се побере това количесто ,но не съм се и надявал. Все пак ми се струва ,че при малко повече въображение биха се побрали ,но това не го смятаме сега. Явно наистина плата не е от най-водоустойчивите , но пък затова има дъждобран ...


Благодаря на всички за съветите , надявам се в най-скоро време да се сдобия с въпросния убавец - trans alpine 30 или ако преценя ,че 26 ми е добре с него... :beer:
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот olo » Вто Юни 26, 2007 5:20 pm

За мен това е раницата с главно "Р" :)
http://www.dakine.com/bike/bike-packs/apex/

Нямам нищо против всеобщо разпространената раница, но:

- няма hydratation pack за вода (трябва да се купува отделно)
- hydratation pack-a при Dakine Apex/Nomad e вероятно най-качествения който може да се намери в БГ, а и не само в БГ май
- циповете не са защитени като тези на Dakine
- джобовете при Dakine Apex/Nomad са направо фантастичнo удобни и много
- закрепването на наколенки и каска при Dakine Apex/Nomad е също по добро.

В заключение мога да добавя ... DAKINE APEX 2007 :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот pe60t0 » Вто Юни 26, 2007 5:28 pm

APEX VS TRANS ALPINE

...апекс е малко по -скъп / по-малък (5л) / няма покривало за дъжд/ май има по-малко настройки на раницата за по-голямо удобство / гърбът не е толкова качествен

транс алпайн-а освен ,че може би е е по тегаво закрепването на каската и протекторите,според мен превъзхожда апекса
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Sp3c7r3 » Вто Юни 26, 2007 6:02 pm

pe60t0 написа:транс алпайн-а освен ,че може би е е по тегаво закрепването на каската и протекторите,според мен превъзхожда апекса


Няма абсолютно нищо тегаво. Освен ако при Апекса не се закрепват сами. :popcorn:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот Harka » Вто Юни 26, 2007 6:05 pm

olo написа: - hydratation pack-a при Dakine Apex/Nomad e вероятно най-качествения който може да се намери в БГ, а и не само в БГ май

Май, май не знаеш какво говориш...
Откъде го измисли това?
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Nightbringer » Вто Юни 26, 2007 7:48 pm

olo написа:В заключение мога да добавя ... DAKINE APEX 2007 :bowdown: :bowdown: :bowdown:


Гърба на тая раница не може по никакъв критерий да се сравнява с този на Deuter-а. Резервоара при Apexa просот е включен в цената(199лв), а при Deutera се купува отделно и раницата пак излиза с 8лв по-евтина(191). Deuter-a си има и rain cover, което си е доста важно особено за разни кални карания. Резервоара на Dakine да е по-качествен от Deuter-ския - не мога да го твърдя със сигурност, на адски много ме съмнява ;)
Следователно мога да кажа DAKINE APEX 2007 :thumbd: :thumbd: :thumbd:
Последна промяна Nightbringer на Вто Юни 26, 2007 8:16 pm, променена общо 1 път
Аватар
Nightbringer
 
Мнения: 305
Рейтинг: 1618
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 10:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот TheUndertaker » Вто Юни 26, 2007 8:06 pm

Да предложа и аз нещо:

http://www.ked-helmsysteme.com/?loc=pro ... g=en&id=11 128пари. Не съм много по-раниците както дадени колеги тук, но за мен е повече от прилична.
Аватар
TheUndertaker
 
Мнения: 1253
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 10:33 am
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот olo » Сря Юни 27, 2007 3:06 am

@pe60t0
- ...апекс е малко по -скъп

я включи hydratation pack и пак сметни

- по-малък (5л)

Tва с литрите при различните производители е друга тема, но определено при bike-овете стандарта е 15-25L. Вече ако икаш да се чустваш като двугърба камила или ти липсва тръпката от болки в гръбначния стълб ... това е друг въпрос :)

май има по-малко настройки на раницата за по-голямо удобство

Говориш наизуст. Отиди я виж на живо.

няма покривало за дъжд

Понеже материята е по качесвена от транс алпайн-а и не пропуска вода (тествано). Не говоря за гмуркане, а за дъжд. Tва че си имаш жълта качулка не е предимство :)

може би е е по тегаво закрепването на каската и протекторите

тук си прав.

P.S: Май трябва да я видиш наживо Апекса, но ако говориш ей така за да успокоиш себе си ... "be my guest" :)

@Sp3c7r3 - пич, кое е тегаво и кое не ще разбереш чак като сложиш една каска на Apex, дотогава не се исказвай неподготвен.

@Nightbringer
Гърба на тая раница не може по никакъв критерий да се сравнява с този на Deuter-а.

- Искаш да кажеш че "чорапогащника" ти е удобен, е гърба на Apex-a който не си пробвал и гледаш на картинка не те кефи. Преди да кажеш поредна глупост ще ти кажа у нас имам над 10 раници с 4 са за bike. Гърба на Apex е "трепач" удобен. Като добавим че резервоара е в гърба и охлажда и оребрението не запарва ... по голяма глупост не можеш да съчиниш. E може да опиташ пак :)

Deuter-a си има и rain cover, което си е доста важно особено за разни кални карания.

- Нямам си идея що ти трябва качуката за кал, явно си голем булдозер (нищо лично) :beer: aма виж какво казва 4getcredo
Дъждобранът не може да поеме и фулфейс при условие, че и раницата е пълна
Мдаам, тук сам си направи извода.

Резервоара на Dakine да е по-качествен от Deuter-ския

- Продължавай да се съмняваш, па туко виж че ти просветне и отидеш да ги сравниш :)

и раницата пак излиза с 8лв по-евтина

Това ли е бруталното предимсво. ХА ХА ХА (sorry)

Следователно мога да кажа DAKINE APEX 2007 :disagree:

Тва може да си го повтаряш всеки дин преди да си легнеш, току виж някой те чул и повярвал :beer:


@did
На мен ми е било пък винаги чудно какво е това каране, което изисква едновременно голяма пълна раница и фулфейс?
Ако ще е многодневно планинско каране, то се кара с XC каска и акъл. Ако ще е DH - за къф х*й ти е палатката и 30 литра багаж?

100% съгласен :beer:

@Harka Опитай пак ама този път се напъни да измислиш читав въпрос :nono:
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот PtD » Сря Юни 27, 2007 4:06 am

Само една подсещанка за оIo, да си представим, че караш в яката кал... Захлупваш си Deuter-a с дъждобрана, а Dakine-то с... ? И кое после ще се чисти по-лесно отделящият се дъждобран или... ?
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 27, 2007 4:22 am

@olo:Ако някога си гледал подробно Deutera нямаше да мислиш че съм неподготвен. + това откъде знаеш, че БЕЗ дъждобран Deuter пропуска? Аз съм карал без дъждобран защото ме мързеше да го слагам, вътре всичко бе сухо после. Обаче аз не бях :D
И прочети другото прилежение на Rain Cover-a, a именно като windstopper. :bowdown: :bowdown:
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот olo » Сря Юни 27, 2007 4:46 am

PtD написа:Само една подсещанка за оIo, да си представим, че караш в яката кал... Захлупваш си Deuter-a с дъждобрана, а Dakine-то с... ? И кое после ще се чисти по-лесно отделящият се дъждобран или... ?


Я да видим сега:
1) Аз по гръб не карам в калта. Начи не е тва.
2) Ако имаш впредвид да се пльокна по гръб в калта, с/без въпросната качулка пак ще се омажеш до уши :)
3) Ако пък имаш впредвид докато карам дали си хвърлям кал ... ДА ...
но само дъното се цапа предимно, но ако вали дъжд го отмива, но в сравнение с bike-а и дрехите ми е тва е пренебрежимо пич :beer:
С две думи аз съм целия в кал и са ще си оскубя веждите от яд че има 2-3 пръски кал по раницата :) Много са ги мислили и Apex-a и Trans .... , но Apex материята е промазана и е на основата на "наилон" грубо и неточно казано и се мие доста лесно.
Погледни го и от друга гледна точка, който не иска кал да не кара в кал :) Tва са женски лигавщини. Предната и задната ти гума са те тапицирали целия, обаче са си викаш: кат дръпнем качулката ще си видим надписчето "Deuter" неомацано :)


@Sp3c7r3 - ми пропуска, за тва има качулка/windstopper/raincover/whatever :-P
А кво ще кажеш ако съм го и носил Deutrer-a?
Последна промяна olo на Сря Юни 27, 2007 4:57 am, променена общо 1 път
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 27, 2007 4:54 am

Добре де, аз ти казвам, че съм опитвал и НЕ пропуска, ти караш с друга раница и казваш че тази, която НЕ си опитвал, пропуска :) Както и да е, съгласявам се. Обаче за горният ти пост... лошо ли е да переш 1 нещо по малко? Ако трябва да ходиш някъде на другия ден дрехите лесно се сменят (респ. байка лесно се мие) но колко съхне 1 раница? :popcorn: ;)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот olo » Сря Юни 27, 2007 5:14 am

Sp3c7r3 написа:Добре де, аз ти казвам, че съм опитвал и НЕ пропуска, ти караш с друга раница и казваш че тази, която НЕ си опитвал, пропуска :) Както и да е, съгласявам се. Обаче за горният ти пост... лошо ли е да переш 1 нещо по малко? Ако трябва да ходиш някъде на другия ден дрехите лесно се сменят (респ. байка лесно се мие) но колко съхне 1 раница? :popcorn: ;)


Тва вече е несериозно, миенето и прането са част от този спорт.
Колко съхне = ако изключим гърба и презрамките, другото 5min щото не попива грам. Гърба 2-3h.
Пак ще се повторя ... Dаkine и Deuter не са от вчера. Мислили са ги нещата не ден два, а специлно тези 2 модела са конструирани да имат стабилна защита при дъжд.
Bike-a като иключим варианта пароструйка се миe 43656 пъти по-трудно от раница :)

НЕ МЕ РАБИРАЙТЕ ПОГРЕШНО, не че не харесвам Trans .... или марката Deuter (луд фен съм) ама Apex 2007 е съвсем нов на BG пазара и е по-нов като модел от Trans Apline XX. Moже би следващия модел на Deuter ще е по добър от Apex, но за момента като човек ползвал 2-те Apex-a RULZ!!! :) По нов е нормално е с оглед на конкуренцията
Аватар
olo
 
Мнения: 69
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 10:25 pm

Мнениеот Sp3c7r3 » Сря Юни 27, 2007 5:34 am

Отказвам се ;)
Изображение
Аватар
Sp3c7r3
 
Мнения: 906
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Нед Юли 09, 2006 5:42 pm
Местоположение: Sofia, Bulgaria

Мнениеот GECKO » Сря Юни 27, 2007 7:41 am

Harka написа:
olo написа: - hydratation pack-a при Dakine Apex/Nomad e вероятно най-качествения който може да се намери в БГ, а и не само в БГ май

Май, май не знаеш какво говориш...
Откъде го измисли това?


Хихи, не знам за качество, ама е най-дибилния - седял съм и 10мин съм се хили като улигофрен когато видях надписа на биберона :rofl:

Ако пак трябваше да избирам бих си избрал Nomad-а отвново, не за друго, ами защото не правя повече от 4 дена каране. Ако го правех, може би щах да се насоча към нещо друго, и най-вероятно щеше да е отново Dakine, заради удобството, а и защото предпочитам компактната пред голямата. Успех :) :agree:
Аватар
GECKO
 
Мнения: 2688
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 1:22 am
Местоположение: GCB

Мнениеот 4getcredo » Сря Юни 27, 2007 8:10 am

Спорът пак изби на Аллах, Аллах! :bowdown:

Вгледайте се не в марката, а какво предлага конкретния модел. Основният недостатък на Dakine за мен е теглото, но за сметка на това е по-малка. От подобна бомбоустойчива раница аз нямам нужда. Това обаче не я прави по-лоша от Deuter-а... Въпрос на вкус и на нужди! Ама да налагаш собствените си субективни предпочитания, olo, като общовалиден стандарт за оценка... Мерси! ;)
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Мнениеот pe60t0 » Сря Юни 27, 2007 12:40 pm

Така , оlo

-dakine e факт ,че е малко по-скъп

-тва ,че някой определя някви стандарти мен кво ме грее ? аз искам раница 30литра и съответно 25литровата не е по-добра от нея ...(абе това ти изказване беше супер глупаво...)

-незнам колко си гледал deuter-a ама си има по 2 ремъка от двете страни , има ремъци на презрамките (там където се свързват със самата раница)...това май го няма при apex-a ...

-затова колко по-качествен е материала на apex-a незнам , не намерих в интернет или поне не разбирам какво означават някакви там цифри , но това което чувам от хората тук е ,че не пропуска при дъжд .А покривалото не можеш да отречеш ,че е неизменен приятел при кално каране...или ти не караш в кал може би и незнаеш какво става с раницата :crazy:

-това за закрепването освен ,че няма отдолу ремъци за корите ...май не е с нищо по зле закрепването на каската била тя фулфейс или челядинка

-гърба ...според мен този на деутер-а превъзхожда с пъти този на apex-a ...не съм използвал нито едната , но слушайки отзивите и четяйки хвалби разни така ми се струва....

..май май dakine си остават само с гъзарската емблема


ПП ...изглежда ,че apexa e по-скоро предназначен за DH/FR каране , както го пише и в сайта им а не толкова за по-продължително с повече багаж и инвентар. ..

ПП2 ...емблемата наистина е много гъзарска

ПП3 ..не искам да "обидя" по никакъв начин apex . На мен също много ми харесва и от доста време съм и мернал око , просто deuter-а за мен е по-подходящия вариант имайки впредвид - цена/качество/експлоатация
Последна промяна pe60t0 на Сря Юни 27, 2007 12:50 pm, променена общо 2 пъти
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Harka » Сря Юни 27, 2007 12:41 pm

olo написа:@pe60t0
- ...апекс е малко по -скъп

я включи hydratation pack и пак сметни

Пак е по-скъп. Друго ли трябваше да сметна?
- по-малък (5л)

Tва с литрите при различните производители е друга тема, но определено при bike-овете стандарта е 15-25L.

Така ли? Я да чуем къде пише за този стандарт... :popcorn:
няма покривало за дъжд

Понеже материята е по качесвена от транс алпайн-а и не пропуска вода (тествано).

Нали не мислиш, че някой ще вземе насериозно подобни изсмукани от пръстите бръщолевения?
Но... нека видим, айде: каква е материята на Dakine-а, с какво по-точно е по-качествена, колко и е водонепропускливия стълб? Все конкретни въпроси ти се задават.
Tва че си имаш жълта качулка не е предимство :)

Даже е недостатък. Представи си само колко по-трудно е да се измие едно полиестерно покривалце от цяла раница. Но всъщност защо пък трябва да се мие въобще? В крайна сметка винаги е по-лесно да си най-обикновен мърльо.
Гърба на тая раница не може по никакъв критерий да се сравнява с този на Deuter-а.

- Искаш да кажеш че "чорапогащника" ти е удобен, е гърба на Apex-a който не си пробвал и гледаш на картинка не те кефи.

Къв "чорапогащник", бе, пич? Като си погледнеш гърба на Apex-a нямаш ли чувството, че все едно ти си го мислил? Щото не виждам да има някаква мисъл в него.
Дъждобранът не може да поеме и фулфейс при условие, че и раницата е пълна

Мдаам, тук сам си направи извода.

Изводът е, че не виждам кой малоумник-полуидиот ще си държи фулфейса на раницата по време на дъжд. Може би ти?
Резервоара на Dakine да е по-качествен от Deuter-ския

- Продължавай да се съмняваш, па туко виж че ти просветне и отидеш да ги сравниш :)

Само аз знам за поне 3 (три) резервоара Dakinе с прецакани мундщуци между второто и третото каране. Кое по-точно да сравним? Надеждността ли да сравним (с всичките тези клапи и джаджи) или функционалността (с тази капачка от бутилка, дето са я турили)? А?
@Harka Опитай пак ама този път се напъни да измислиш читав въпрос :nono:

Зададоха ти се конкретни въпроси. Това, че на теб не ти изнася да отговаряш, си е твой проблем.

А сега бягай да си напишеш домашното и като свършиш ела пак да те изпитам.
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот pe60t0 » Сря Юни 27, 2007 12:52 pm

Harka написа:
Дъждобранът не може да поеме и фулфейс при условие, че и раницата е пълна

Мдаам, тук сам си направи извода.

Изводът е, че не виждам кой малоумник-полуидиот ще си държи фулфейса на раницата по време на дъжд. Може би ти?




ами ако караш на горе ?

уф нещо обърках с многото куойтове...сори незнам как да го оправя
Make the sport fun not the fun a sport...
Аватар
pe60t0
 
Мнения: 1503
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Сря Май 25, 2005 8:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Сря Юни 27, 2007 12:55 pm

pe60t0 написа:ами ако караш на горе ?
Стига с това каране нагоре! Качил ли си се на колелото на тиквата трябва да имаш черупка!
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот did » Сря Юни 27, 2007 12:56 pm

Освен това, наличието на резервоар, който върви с раницата и е включен в цената, не е никакво предимство. Точно обратното! По-добре е да можеш да си купиш резервоара отделно. Така можеш да си избереш измежду различните варианти като обем, а защо не и измежду различните марки. Аз си ползвам Trans Alpine с резервоар на CamelBak. Ако толкова ме кефи качеството на резервоарите на Dakine, ще си купя техен резервоар. Това аз си го решавам и не ми го натрапват при покупката на раницата.

@pe6oto: Концепцията ти за ползване на каска е напълно сбъркана. Това не е проблем на производителите на раници, а твой проблем.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта