Кое средство против пукане на гума ще препоръчате??

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот bikerider » Съб Юли 07, 2007 5:00 pm

bodo написа:Защо се заяждаш за налягането ?


Кой се заяжда бре, приятелю - аз иронизирам. Правиш ли разлика?

bodo написа:Аз в града карам с хибрид с гуми Conti Top sport 35 на 5-6 bar-а и пукам гума най-много веднъж годишно,

Гледай сега, ако искаш да ме убедиш, че ти е комфортно така на паваж - забрави. Другия момент е скороста - колко бързо караш така през дупки? Да на 6 бара доста трудно ще спукаш гума. И кво? Сигурно е много удобно да караш с гуми на камък да друса като каруца. Това казвам. Високото налягане си има цена. Аз пък предпочитам ем да ми е комфортно, ем да въртя лесно, ем да не пукам гуми.

bodo написа:Просто различни стилове и различно усещане. Защо се опитвате да давате универсални мнения.

Не универсално, просто мнение. Иначе си прав - някои обичат да друса като каруца, други обичат да вози като лимузина. Защо смяташ, че отричам правото ти да се друсаш като каруца? :dunno:

bodo написа:Аз например карам на педали, а други си търсят гeлова седалка - разни хора разни идеали...

Мда и аз ти пожелавам да си останеш със здрави коленца :agree:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bodo » Съб Юли 07, 2007 5:43 pm

bikerider написа:
bodo написа:Аз в града карам с хибрид с гуми Conti Top sport 35 на 5-6 bar-а и пукам гума най-много веднъж годишно,

Гледай сега, ако искаш да ме убедиш, че ти е комфортно така на паваж - забрави. Другия момент е скороста - колко бързо караш така през дупки? Да на 6 бара доста трудно ще спукаш гума. И кво? Сигурно е много удобно да караш с гуми на камък да друса като каруца. Това казвам. Високото налягане си има цена. Аз пък предпочитам ем да ми е комфортно, ем да въртя лесно, ем да не пукам гуми.

Аз не искам нищо да те убеждавам, просто искам да уважаваш правото ми на мнение без да ме иронизизираш :beer:

Сравнението лимузина - каруца може да се замени с бързо Ферари и мека Волга
Аватар
bodo
 
Мнения: 311
Рейтинг: 1995
Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 1:49 pm

Мнениеот bikerider » Съб Юли 07, 2007 11:44 pm

bodo написа:Аз не искам нищо да те убеждавам, просто искам да уважаваш правото ми на мнение без да ме иронизизираш :beer:

Щом така ще си говорим, аз пък искам да уважаваш правото ми да иронизирам когато и когото си поискам. Правото ти на мнение никой не го е отричал. Да ме прощаваш, ама се държиш като мюсюлманин видял карикатура на Мохамед.

bodo написа:Сравнението лимузина - каруца може да се замени с бързо Ферари и мека Волга


Може да се замени, но не е вярно. Както казах, помпай си гумите на осем и ще си като Ламборджини. На асфалт. На паважа ще си винаги като каруца и ще караш прав. Твоя си работа, но недей моля да отричаш, че има и по-добри варианти от това. В крайна сметка в темата става дума не за налягане на гумите, а за средства против пукане :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот ramam » Сря Юли 11, 2007 5:48 pm

bikerider написа:@ramam: А преди да сложиш бозата сети ли се да измиеш външната гума от боклуци? :bulb:
Спази ли изискването да сипваш от обърнато надолу шише? Провери ли гъстотата на бозата преди да сложиш? Провери ли дали гумата ти е от препоръчваните за боза? Изобщо вложи ли поне малко старание????

Баси колко е лесно да оплюеш един чудесен продукт заради собственото ти некадърие.


Не си ме разбрал, ето какво беше:
Ползвам CST (китайска) пълнени с желето за задна.

Това важи за моето мнение.
Не съм слагал боза нито др Слудж нито Стан.
А и не ми се занимава както съм писал.

Тази гума CST фабрично е напълнена с боза - а външната гума беше нова - сменям и двете на веднъж по навик и едно на ум.
ramam
 
Мнения: 141
Рейтинг: 1125
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 1:01 pm

Мнениеот bikerider » Сря Юли 11, 2007 6:52 pm

Да, не съм те разбрал, извинявам се още веднъж :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта