Слънчасах, жабунясах... Кара ми се!

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот MOD » Сря Авг 25, 2004 11:36 am

След срещата довечера на клуб Баба Яга ще има официално изявление :)
Все още не съм оторизиран да вдигна завесата ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Сря Авг 25, 2004 2:17 pm

Хм, то май взе да става работата дебела... Трябва май пак да помислим за тениски... Аз гледах едни предложения на MOD и bikerider в енин друг топик в бла-бла, ама засега съм се спрял на варианта "Пума":

[img]http://free.bol.bg/ddiidd/1/puma.jpg[/img]

Идеята е всеки да си носи бяла тениска, а пумата на хижаря на Пашалиица ще е за тоя, който успее да си я хване, без да го издере по ръцете! Аз и Наско обаче сме с предимство, щото се познаваме с въпросния звяр отдавна.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alien » Сря Авг 25, 2004 5:40 pm

Всичко хубаво и като гледам се формира супер групичка и съответно каране и си мисля дали да не се включа и аз. :D Тъй като няма да мога да дойда на тази среща в Баба Яга днес имам няколко въпроса:

1. Как точно ще стане придвижването от София до Пловдив в петъка?
2. Същият този ден къде ще се спи? Вече уреди ли се нещо?
3. Кога ще се върнем? В неделя по кое време?
4. Колко горе-долу пари ще трябват за цялата работа - спане в петък, събота и там каквото още трябва.

Ако се сетя за още нещо ще пиша. Иначе дали ще идвам ще науча тази вечер или утре сутрин и ще пиша тогава.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Melvis » Сря Авг 25, 2004 8:16 pm

Mom4eta i az sam vytre :I. Oba4e poznavam samo bikezilla taka 4e idvam s nego. samo triabva da kajete koga se 4akame i kade
Melvis
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Сря Авг 25, 2004 8:56 pm

[quote="Alien"]

Всичко хубаво и като гледам се формира супер групичка и съответно каране и си мисля дали да не се включа и аз. :D Тъй като няма да мога да дойда на тази среща в Баба Яга днес имам няколко въпроса:

1. Как точно ще стане придвижването от София до Пловдив в петъка?
2. Същият този ден къде ще се спи? Вече уреди ли се нещо?
3. Кога ще се върнем? В неделя по кое време?
4. Колко горе-долу пари ще трябват за цялата работа - спане в петък, събота и там каквото още трябва.

Ако се сетя за още нещо ще пиша. Иначе дали ще идвам ще науча тази вечер или утре сутрин и ще пиша тогава.
[/quote]


1. Предвижването от София и други градове от сраната и чужбина до Пловдив става както на всеки му хареса!!!Т.е. всеки се спасява по единично!
2. Спането е предвидено за х.Пашалийца,но със сигърнос ще се каже като знам точната бройка за да дам резервация.
3. Връщането в неделя става както пристигането,а в колко ще сме в Пловдив това зависи как кара групата и колко се мотаем да разглеждаме
4. Спането на Пашалийца е около 5-6 лева.За петък ако стане това което сме намислили ще е тънкаж,ако ни нощувкав хотел е около12-15 лева.За храна и други работи всеки си мисли сам.
5.ТОВА Е САМОСТОЯТЕЛНА СБИРКА И НИКОЙ НЕ ГО ОРГАНИЗИРА.СЪБИРАМЕ СЕ ДА КАРАМЕ ЗАЕДНО ЗА КОМПАНИЯ.ВСЕКИ САМ СИ НОСИ ОТГОВОРНОСТ ОТ ТОВА ДАЛИ ЩЕ ИЗДЪРЖИ И КАК ЩЕ СЕ ПРИБИРА АКО НЕ МОЖЕ.вСЕКИ САМ СИ НОСИ ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ ЕВЕНТУАЛНИ ПАДАНИЯ.Ще помогнем с каквото можем,но не носим никаква отговорност.Исках да го кажа това все пак тъй като излиза че ние го организираме и някой след това да не кажи нещо!
6.Запазваме си правото за промяна на маршерута!Все пак всичко се случва

Клуб "Крива спица" е представен за сега от 5-6 членове и още двама за неделя!!:^::^::^::^::banana::banana::banana:
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Pla-men » Сря Авг 25, 2004 9:20 pm

Oshte dvama burgazli sme (King`of`nothing i az) i 6te doidem sys
Skoka i Persenik
Аватар
Pla-men
 
Мнения: 223
Рейтинг: 1440
Регистриран на: Нед Фев 29, 2004 12:31 am
Местоположение: Бургас

Мнениеот skoka » Сря Авг 25, 2004 9:28 pm

Naka76-
1.от Бургас ще сме четерима(малко по малко се увеличаваме:D:D:D)!с превоза-ще се появим тия дни в пловдив!
2.за спането в хижата ни броите!
3.за пристигането(вращането)в неделя-все някога ще се върнем в пловдив,пък после и до бургас!
4.за тази точка разчитаме на вас,но ако не стане няма да ви подведем под отговорност.в краен случаи,все ще измислим нещо!
5.никои няма да каже нищо за организаторите-нали няма такива!
skoka
 
Мнения: 103
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Съб Ное 01, 2003 1:03 pm

Мнениеот MOD » Сря Авг 25, 2004 9:47 pm

Какво се разбрахме от клуб Баба Яга :

1. Общо сме две коли за момента - 6 човека . В 16:00 в петък тръгваме аз, Капитан Планета и Стъни , а около 19:00 Админ, Кагами и Хлебарка - броите и нас със сигурност за спането в хижата
2. Разбрахме се кой какво ще носи - като аптечка и инструменти

Неясните моменти :
1. Къде ще пренощуваме в петък вечер
2. Къде ще пием бира в петък вечер :)
3. Малко по-подробно описан маршрут
4. Възможността да ни чака топла сготвена храна в хижата е прекрасна - може ли да се организира
5. РАЗБИРА СЕ, че няма организатори и че всеки сам си носи последствията - това няма смисъл да го коментираме

И няма да е лошо да кажете как ще се намерим в петък като пристигнем, също така стои и въпросът с паркинга на колите ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Melvis » Сря Авг 25, 2004 10:06 pm

hora niama li niakyv na4in v petyk si4ki deto 6a hodim da se vidim niakade za da se uto4nim 4e da niama gre6ki. Tamyn 6te se vidi kolko hora 6te sme realno
Melvis
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Сря Авг 25, 2004 10:16 pm

[quote="MOD"]

Какво се разбрахме от клуб Баба Яга :

1. Общо сме две коли за момента - 6 човека . В 16:00 в петък тръгваме аз, Капитан Планета и Стъни , а около 19:00 Админ, Кагами и Хлебарка - броите и нас със сигурност за спането в хижата
2. Разбрахме се кой какво ще носи - като аптечка и инструменти

Неясните моменти :
1. Къде ще пренощуваме в петък вечер
2. Къде ще пием бира в петък вечер :)
3. Малко по-подробно описан маршрут
4. Възможността да ни чака топла сготвена храна в хижата е прекрасна - може ли да се организира
5. РАЗБИРА СЕ, че няма организатори и че всеки сам си носи последствията - това няма смисъл да го коментираме

И няма да е лошо да кажете как ще се намерим в петък като пристигнем, също така стои и въпросът с паркинга на колите ...
[/quote]


1. Ше бъдите уведумени утре!
2. Ше бъдите уведумени утре!
3. Пошнагоре в темата е описан!Ако нещо не е ясно питайте,но ми се струва че е добре обяснено!
4. Ще се помъча да видя какво ще стане!
5. Нямам против никой.Нека да дойде който поиска,това е целта!С тази точка исках да се презастраховам тъй като все пак не знам кой ще дойде.Така че тази точка няма смисъл повече да се обсъжда!
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Persenk » Сря Авг 25, 2004 10:18 pm

Към бургаската група може да се присъедини и един колега от Казанлък.Така че групата става все по-шарена.

@MOD
Решението за колите е само едно и то е платен паркинг.Един от евтините такива в Плд. се намира на бул. Дунав до Складовете.Удобното е това че се намира извън централна градска част,близо е до изхода за София и последния път ми взеха по 3 лв. за денонощие
everything is fine
Аватар
Persenk
 
Мнения: 451
Рейтинг: 1765
Регистриран на: Съб Яну 18, 2003 9:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот naka76 » Сря Авг 25, 2004 10:38 pm

[quote="Melvis"]

hora niama li niakyv na4in v petyk si4ki deto 6a hodim da se vidim niakade za da se uto4nim 4e da niama gre6ki. Tamyn 6te se vidi kolko hora 6te sme realno
[/quote]


Всеки да каже до утре до 18.00 за да се дадът бройката на хижата.Който не е потвърдил да не разчита на нощувки,но да се чуства поканен
Аватар
naka76
 
Мнения: 871
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Ное 21, 2003 7:04 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Melvis » Сря Авг 25, 2004 10:40 pm

[quote="naka76"]

[quote="Melvis"]

hora niama li niakyv na4in v petyk si4ki deto 6a hodim da se vidim niakade za da se uto4nim 4e da niama gre6ki. Tamyn 6te se vidi kolko hora 6te sme realno
[/quote]


Всеки да каже до утре до 18.00 за да се дадът бройката на хижата.Който не е потвърдил да не разчита на нощувки,но да се чуства поканен
[/quote]

ok zna4i az 6te se razbera dopylnitelno s bikezilla i do 6 4asa utre 6te kajem dali sme i dvamata
Melvis
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот zacky » Чет Авг 26, 2004 8:36 am

[quote="naka76"]

[quote="Melvis"]

hora niama li niakyv na4in v petyk si4ki deto 6a hodim da se vidim niakade za da se uto4nim 4e da niama gre6ki. Tamyn 6te se vidi kolko hora 6te sme realno
[/quote]


Всеки да каже до утре до 18.00 за да се дадът бройката на хижата.Който не е потвърдил да не разчита на нощувки,но да се чуства поканен
[/quote]


:^:I'm in:^:
zacky
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Вто Фев 04, 2003 3:14 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Melvis » Чет Авг 26, 2004 8:59 am

kajete kolko agresivni sa spuskaniata za da znam za kvo stava duma
Melvis
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 9:33 am

:censored::censored::censored::censored::censored:
Трети път го пиша тоя ферман и тамън да постна и ми спира тока
:qright::qright::qright:

Сега ще го edit-вам малко по малко, че вече ми писна да пиша едно и също.

Първо да благодаря на всички! Това каране хич не го бях мислил като такова мероприятие, каквото се заформя, а просто си търсех компания! Сега съм повече от щастлив:banana::banana::banana:.

Да започнем поред:

Добрата новина е, че Наско е резервирал 20 места на хижата и хижарят е обещал, че ще има скара, бира и салати по колкото искаме. Друго не щат да готвят, щото ние нито точна бройка знаем, нито авансово капарираме, но според мен и това не е малко. Под скара се разбират кебапчета и точка.

Най-големия проблем е май се очертава да е спането в Пловдив петък вечер. Наката и Newone любезно предложиха да приютят по 3-4 човека при условия, с каквито разполагат. Това примерно лесно решава въпроса с едната кола от София, защото те имат координатите на newone и могат да се разберат. За връзка с Наско пишете тука.

Опитах се да издиря някаква туристическа спалня (то не беше трудно, щото единствената такава се оказа нашето свърталище "Спортна среща"). Там по принцип спането е 12лв на човек, но като за приятели можеше да мине и по 10. Обаче за съответната вечер целия хостел е ангажиран от група чужденци, които плащат двойно и за нас места нъц! Хотелите стартират от 20лв (примерно "Лайпциг", който е до гарата), но това не ми се струва смислено.

Наско ми подхвърли идеята да проверя в квартирните бюра. Едно такова се рекламира на централна гара, скрито зад телефон 032/648833, на който тази сутрин никой не ми отговаря. Там вероятно ще предложат нощувка в частни квартири на възможно най-ниска цена, но аз с тях не мога да говоря от името на когото и да е. Лошото е, че и никаква информация не мога да получа. Да се надяваме, че ще се появи някой в офиса им по-късно.

следва продължение...
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 9:41 am

Върти ми се в главата още един вариант, който ценово е доста смислен. Става дума за хижа Родопски Партизанин, която се намира малко над Храбрино, съвсем близо до началото на маршрута ни. Ако някой се качи до там с колелото в петък (не е повече от час и половина) в събота може да се спусне до Храбрино и да ни изчака там. Лошото е, че така се проваля идеята да се съберем всички в петък вечер някъде в Пловдив.

Сега за събирането в петък: Ами ние не знаехме кой кога и как ще дойде и не стигнахме до някакво решение за конкретно място и време снощи. Сега като гледам, май само втората софийска кола ще е в Пловдив след 19ч, та може да направим една среща в 19ч примерно на перона на първи коловоз на ЖП гарата (за да не се минава през подлеза) и там да решим къде ще ходим. Може и срещата да е по-рано, според графика на пристигащите, който все още остава неизвестен. То може и например да се съберем пак в "Спортна среща", за да не висим на перона като :censored::censored:, ама там нямат кухня, а сигурно някой ще поиска и да хапне. Може и на друго място, но не знам кой колко познава града, че да мислим нещо засукано. Какво мислите?

Ако някой ще пристигне по-късно, да каже тук кога и къде да дойда да го изчакам, за да се присъедини към основната група. Втората софийска кола смятам че ще може да ни издири къде сме примерно чрез GSM-а на Newone.

Дали са агресивни спусканията? Ами могат да бъдат, ако си ги направиш такива. Все пак групата се очертава да е доста шарена и май по-скоро ще се получи туристическо каране.

Желателно е в събота сутринта да се тръгне по-рано, примерно в 8, за да може без много зор да се придвижим до хижата. Все пак са си около 80км преход с две изкачвания по около 1000м, едно от които по черно. Същото се отнася и за втория ден, макар там денивелацията да е по-скоро отрицателна, но пък има някои участъци, където просто ще си бутаме, а сигурно някои ще бързат да се приберат рано в Пловдив заради обратния транспорт от Пловдив.

Ако някой иска да кара с нас втория ден и да сме заедно на хижата, но не може да си освободи цялата събота, може да дойде в Пловдив някъде в събота следобяд и с автобус да се придвижи до хвойна, а оттам да се качи на Пашалиица. Местата дори и да надвишат 20 едва ли ще е проблем, защото хижата е голяма, май има около 120-130 места.

От Пловдив ще сме също доста хора, така че купонът се очертава да е истински. Ще има и присъединили се през втория ден... абе ще видите.

Край с редакциите! Вече може да четете;).
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Alien » Чет Авг 26, 2004 9:42 am

@MOD - в някоя от тези 2 коли има ли още едно място?

Ако не, има ли други, които ще ходят от София с влак/автобус/уатевър, за да се разберем нещо? Ако не лошо, защото няма как да дойда сам до там...
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Melvis » Чет Авг 26, 2004 9:57 am

OK az v petyk v 19 4asa 6te doida tykmo da vidia goliamata drujina ot koiato poznavam samo 1 4ovek:)
Melvis
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Авг 26, 2004 10:02 am

[quote="Alien"]

@MOD - в някоя от тези 2 коли има ли още едно място?

Ако не, има ли други, които ще ходят от София с влак/автобус/уатевър, за да се разберем нещо? Ако не лошо, защото няма как да дойда сам до там...
[/quote]


За съжаление мисля, че няма ...
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 10:07 am

Относно по-подробното описание на маршрута:

:lol::lol::lol:

Ми то има два участъка, дето и ние не сме ги минавали въобще:roll2:. Ще си има тръпка. Всъщност вероятност да се изгубим няма никаква, въпросът е дали ще открием точно тези пътеки, дето сме намислили, или ще си минем по старите утъпкани втръснали ни маршрути. На вас може да не са ви втръснали, ама да не забравяме, че цялата работа тръгна оттам, че АЗ си търся компания;). За втория ден даже още не сме решили даже до кой точно камънак ще ходим, камо ли да описвам маршрута. Нека да видим как се движи групата нагоре и надолу и ще импровизираме! Абе това въобще не е проблем според мен.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Melvis » Чет Авг 26, 2004 10:16 am

daite sre6tata v petyk da ia napravin na niakvo po-takova miasto. 6toto da se izmyknem v JP-to si4kite predpolagam 4e 6te ste s bike-ove niama da e mnoo kef. Ama ako ne iskate drugade i tam moje da se syberem. V kraina smetka vajnoto e da se razcepim tozi weekend
Melvis
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MOD » Чет Авг 26, 2004 10:17 am

Съгласен съм - маршрута не е толкова важен и определено ще видим как се движим и ще прециним на място ...

За срещата - 19:00 на Гарата ми се струва удачно решение. Бургаската група кога ще пристигне в Пловдив ?
--------------------------------------------------------------------

MOD = Master Of Disaster :D:D:D
"Никога не спори с тъпак, хората може да не забележат разликата."
MOD
 
Мнения: 2011
Рейтинг: 1715
Регистриран на: Сря Авг 27, 2003 2:58 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Чет Авг 26, 2004 10:21 am

[quote="did"]

Под скара се разбират кебапчета и точка.

[/quote]


Аз ще взема кебапчета, ти си яж точката.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 10:23 am

[quote="MOD"]
Бургаската група кога ще пристигне в Пловдив ?
[/quote]


Разбрах, че ще са към 15-16ч, та за тях едва ли ще е проблем.

Melvis, и аз предпочитам да е някъде другаде, ама ще се налага да обяснявам тука къде точно е това другаде и как се стига до него, пък гарата я знаят всички (предполагам). Иначе вярно, че е добре да сме с колелата, за да се придвижим после лесно вкупом до съответната кръчма.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 10:24 am

[quote="hlebarka"]
Аз ще взема кебапчета, ти си яж точката.
[/quote]


Ти внимавай какво говориш, щото сега ще ми паднеш:naughty:!!! Ще те забутам в някой гъсталак родопски, дето измъкване няма!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Melvis » Чет Авг 26, 2004 10:30 am

samo edin typ vypros - Govorim za centralna gara nali???
Melvis
 
Мнения: 116
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Сря Авг 25, 2004 8:00 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 10:31 am

[quote="Melvis"]

samo edin typ vypros - Govorim za centralna gara nali???
[/quote]


Хич не е тъп. Отговорът е "Да".
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот did » Чет Авг 26, 2004 10:51 am

Добра новина! Уредих спане за 6лв на легло за 5-6 човека у познати на един колега, които дават квартири, но сега стаите им са свободни. Баня се плащала допълнително по 1.50лв. Бургаската група, какво ще кажете? Ако сте навити, да пратя на Persenk на мейла адрес и телефон за контакти?
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот zacky » Чет Авг 26, 2004 11:27 am

Did,
Пристигам в около 20:00ч. Дай някакъв номер за връзка. Оправям се в Плд. и ще ви намеря където сте.
zacky
 
Мнения: 47
Рейтинг: 1390
Регистриран на: Вто Фев 04, 2003 3:14 am
Местоположение: Стара Загора

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта