Най-най-най после в RAM'05

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот Cuco » Пон Ное 29, 2004 3:19 pm

ba...ba...bau:nono:

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/cuco/2004112951826_Resize of Resize of bikerider.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] Resize of Resize of bikerider.jpg[/url]
32.36 KB
Cuco
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Ное 29, 2004 3:33 pm

[quote="Zozka"]
И именно в това е проблема, просто вечният закон "Клиентът е винаги прав" в явлението "БАС" е травестирал в "Клиентът е тъп и от колела нищо не отбира".
[/quote]


respect man! :agree:
Zozka, кво да ти кажа, освен наздраве :beer:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот HellRaider » Пон Ное 29, 2004 3:40 pm

[quote="CrZ"]

успокойте се бре братя...мир вам....стига вече....аз всички ви обичам.....сърце ми се къса като се карате.....любовта ми е безбрежен океан....успокойте се и аз ще ви наградя със себе си.....аз съм от доволните клиенти на всичките до сега изброени магазини......когато пазарувам не гълтам аспирини....не обичам да ме карат да лапам курец африкански - най ми е кофти когато ми е надървен и съм с бански....обичам ви всички колелисти - но не ме ебавайте че имам глисти....правете секс с тъпите туристи...уважавам каймата веломания и БАС - нищо че съм грозен педераст....отвсякъде купувам - но на байка си робувам......обичам ROCK SHOX SRAM MAXXIS и ги взимам от БАС - туй нали незначи че съм педераст....а каймата има гащи тролей дизайн и красив велосипед - аз му зех гащите и сега съм красив момък напет.....здрасти ела ми го разтрий ...мразя да слушам .................
...........
[/quote]


:beer::drunk::X:X:X:love::X i AZ TE OBICHAM .... prosto s tezi pisaniq me razchuvstva i sega otivam da uvaja bike-a
Вчера е история.
Утре е мистерия.
Днес е подарък.
HellRaider
 
Мнения: 351
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Нед Мар 30, 2003 8:38 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Ное 29, 2004 4:08 pm

[quote="Cuco"]

ba...ba...bau:nono:

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/cuco/2004112951826_Resize of Resize of bikerider.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] Resize of Resize of bikerider.jpg[/url]
32.36 KB
[/quote]


уффф, нали нямаше да слизате на мизерното ми ниво, бе Доце? Или си Цуцо наистина. Аман от шизофреници. Комплекси казвате???

Но който и да си - поздравявам те на свой ред с новия аватар (ако знаеш какво е това) на Агента. :laugh:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Пон Ное 29, 2004 4:57 pm

@ bikerider: :):thumbu:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Alien » Пон Ное 29, 2004 8:29 pm

Защо винаги се започват спорове? Модераторите? Нещо ключ, нещо такова?
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Пон Ное 29, 2004 10:25 pm

temata e pokazatelna, pyk i ne se stiga do krainosti, pone spored men....
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот screamBoy » Пон Ное 29, 2004 10:38 pm

аве bikerider ти правиш ли разлика между NewVision и БАС, съответно между хората работещи в тях ??? В смисъл нещо те усещам че имаш една леко недоориентирана нагласа дето и яз я имах преди, още когато C_Mo не се срамуваше да се пише като xtr, когато клуба в clubs.dir.bg беше приятно място и когато динозаврите бяха млади :D
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот dhman » Пон Ное 29, 2004 11:41 pm

Hora tuko 6to pro4etoh vsi4ko napisano po temata.4Estno kazano ne znam kak moje takova ne6to.Tipi4no po bulgarski vseki se oplakva ot tva i onova.Vie ne se li se6tata 4e RAM moje bi (po moe mnenie) sa edinstvenite hubavi ramki i kolela, kato cqlo, na na6iq pazar.Ne se li se6tate 4e ako te ne se proizvejdaha 6tqhme da si karame balkan4eta ili moje bi o6te po-dobre CROSS.Da 6to da ne puskame vito6a s CROSS Columbia...tq 6te poema vsi4ki neravnosti:crazy:.Horata sa se postarali da napravqt ramkite vuzmojno nai-udobni,izdrujlivi i hubavi, a nie pak se oplakvame.Naistina moje da kucat nqkoi ne6ta, no sum siguren 4e pri modelite za prodajba vsi4ko 6te bude izgladeno.No dori i da ima nqkoi neduk pone 6te znaem 4e proizvoditelite sa vlojili vsi4ko ot sebe si v kolelata, za da mojem nie, super pretencioznite, otnovo da se oplakvame.E da moje bi RAM FR'05 nqma da stava za nosene, no screamboy pomisli malko> Dali kolelo s 18 sm. hod e prednazna4eno za nosene ili butane?Ili drugata ti mnogo mudra misul 4e, copyram: DHX-а е много приличен, макар че има типичната осакатена геометрия подходяща единствено за DH.Edinstveno za downhill hahahahahahah...e 6e me izvinqva6 oba4e mai taq ramka e samo za dh a?Ili kakto e napisal bikerider ostnosno noseneto i karaneto na RAM fr'05 i dhx'05-mqsto kudeto ima vurtene nqkolko 4asa kak moje da se karat tezi dve ramki?Ami logi4no [b]TEZI RAMKI NE ZA BUTANE I ZA NOSENE---TE SA ZA SPUSKANE[/b]!!!Vie dvamata mai ne pravite mnogo golqma razlika mejdu xc i dh.Kato iskate da butate i buhtate kupete si po edin "oven".A nego daje ako iskate moje ne da go nosite ami i da si go navrete v..... 4antata ako iskate.I drugo dosta ineteresno izpisvane na bikerider (pak copyram):вярно е че малко хора биха си носили колелата, но всеки карал истински FR през места където DH машина не минава знае за какво говорим със ScreamBoy.
Tva bydi dosta inetersni razmisli.MOje li samo da mi napi6e6 kak e vuzmojno prez trase za fr dori i extreme da ne mine istinska dh ma6ina ot roda na intense ili orange?moje da se po uzori ama spored men 6te mine,a?:yawn2::yawn2::yawn2:A i ako vie dvamata ste karali po takiva fr traseta, po koito nikoi drug ne e minaval, kakto se razbira ot napisanoto po-gore, to bi trqbvalo da ste tolkova dobri 4e da ne si nosite kolelata.No kakto i da e!
Ta da se vurna ot tam kudeto bqh zapo4nal.Ta horata pravqt ramki, starqt se, puskat ni gi na izpla6tane i nie pak negoduvame.Az ne moga da proumeq kvo pove4e iskate-moje bi da ni gi podarqvat.Predstavete si samo za moment 4e nqma ramki RAM?kvo 6e karame drag:rofl::rofl::rofl:moje bi neveroqtno qkiq f5 ili ne, o6te po-dobre f4.da diesel e nai-dobroto ot gamata dragomir no ne vqrvam kusura da i e samo beliq cvqt(copyram screamboy)Da be verno kak mojah da zabravq diesel e tolkova udoben za nosene a i osven tva se pobira v 6okoladovo qice.Prosto perfectnata ramka.:bawling::bawling::bawling:
Ta neka ostanem bez seriqta RAM.Smqtam 4e kato stane tva edva togava 6te razberem kvo sme uzgubili.
A i o6te edna genialna misul izpisana pak ot bikerider otnosno sustezaniqta.Spored men BAS ve4e naistin moje da se iztukne kato velika organizaciq 6toto are ti se zaemi s podgotovkata i izpulnenieto na edno sustezanie.Televiziq, u4astnici, nagradi i pro4ie.6toto ako BAS ne bqha organizirali BIKE-weekend, kvo 6tqhme, da se radvame na prekrasnoto sustezanie ot BMBF.Are do godina i bez Bike-weekend da ostanem 6e se vidim v 4udo togava.No nie neka produljavame da si se oplakvame, nali samo tva znaem.
V zaklu4enie bih napisal 4e bi trqbvalo da vijdame i vzimame pod vnimanie samo hubavite ne6ta, a ne da zadulbavame v problemi kato kak 6te si nosq koleloto ili kak 6te go sloja v asansuiora.mai e po dobre da karame ne6to ka4estveno i udobno v planinata otkolko da nosim ne6to udobno v bloka. i az jiveq na 4 etaj i az mukna no sum se primiril i ne si bluskam glavata v stenata za gluposti:banghead::banghead::banghead::banghead:
Nakraq iskam da napi6a 4e nqmam ni6to li4no sre6tu screamboy i bikerider (az dori ne gi poznavam), prosto komentiram napisanoto ot tqh.Dulboko se nadqvam 4e kogato mi otgovorite 6te zpazite normalniq ton i nqma da:angel2::angel2::angel2::angel2: navlizame v li4ni obidi i drugi prostotii.
p.s. budete dovolni na tova koeto karate
Всеки, който е карал колело знае и ще ти каже, че колкото по-бързо се движиш, толкова е по-трудно да паднеш!
dhman
 
Мнения: 224
Рейтинг: 1275
Регистриран на: Пон Ное 29, 2004 10:02 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот CrZ » Вто Ное 30, 2004 12:04 am

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
БЕЗ КОМЕНТАР!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
LIKE A WATER DOWN THE HILL
Аватар
CrZ
 
Мнения: 638
Рейтинг: 1998
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 2:01 pm
Местоположение: Christmas Island

Мнениеот MAN6 » Вто Ное 30, 2004 12:06 am

[quote="Cuco"]

ba...ba...bau:nono:

[b]Download Attachment:[/b] [url=http://www.mtb-bg.com/forum/data/cuco/2004112951826_Resize of Resize of bikerider.jpg][img]images/icon_paperclip.gif[/img] Resize of Resize of bikerider.jpg[/url]
32.36 KB
[/quote]

hehe, chi i e tozi qponski hin...:confused:
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот bikerider » Вто Ное 30, 2004 11:28 am

[quote="dhman"]
i az jiveq na 4 etaj i az mukna no sum se primiril i ne si bluskam glavata v stenata za gluposti:banghead::banghead::banghead::banghead:
[/quote]


Е нямам думи просто. Как да спазя нормален тон, като коментираш мои неща които ДОРИ НЕ СИ ЧЕЛ??
Не се изказвай неподготвен, не е хубаво за тебе.

[quote="dhman"]
p.s. budete dovolni na tova koeto karate
[/quote]


ох, леле майко... :crazy2:
айде един съвет и от мен - не давай съвети на по-големи от теб - смешно е :emlaugh::headpho::hbang:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот MAN6 » Вто Ное 30, 2004 12:24 pm

@ dhman: haha, ebem ti i systezatelq... :)
male male.... ei konche s kapaci... :)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот Cuco » Вто Ное 30, 2004 12:46 pm

@dhman
najolko pogovorki i vizove za suchaja!
NE E VAJNO AZ DA SUM DOBRE, VAJNO E VUTE DA E ZLE!
ZASHTO NA BULGARSKIA KAZAN V ADA NJAMA PAZACH - ZASHTOTO AHA NJAKOI DA SE POKAJE NA POVURHNOSTTA I OSTANALITE SI GO DURPAT OBRATNO!

NE HVURLJAI KAMUK V RJADKO LAINO - SHTE TE OPRUSKA (VIDIMO NJAKOI SRA NA VENTILATORA)

@DHMAN - NE SE VRUZVAI I NE PISHI POVECHE (ne hvurljai kamuni v redkite laina). HORATA IMAT AKUL NA GLAVATA SI I MOGAT DA PREZENJAT. NA TOVA RAZCHITAME I NIE (BAS). KUCHETATA LAIAT A KERVANA SI VURVI. :D
Cuco
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Ное 30, 2004 2:13 pm

[quote="Cuco"]
NE E VAJNO AZ DA SUM DOBRE, VAJNO E VUTE DA E ZLE!
KUCHETATA LAIAT A KERVANA SI VURVI. :D
[/quote]


От високо се пада най-лошо баце Доце... натам си се запътил...

Като оставя настрана лайняните ти поговорки, може с Маншона и Zozka да сме лаещи кучета, но поне не сме ПОМИЯРИ да ви ближем г..., да ви търпим простотиите, че и да плащаме за това. Съжалявам за вас, щото сте пътници - давам ви не повече от 5-6 години на пазара. Съжалявам и за всички момчета и момичета, които са ви повярвали и се оставят да им промивате мозъците и да им скубете парите, само защото не са виждали нищо по-добро от спекуланти като вас. Крепите се само на тях, на тези момчета и момичета.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот jivkonik » Вто Ное 30, 2004 2:40 pm

Чета -чета темата и често -често срещам израза "БАС - български производител на колела". Не виждам какво "производствено" има в това да разгледаш каталога на тайванския производител АСТРО, да си избереш 5 модела рамки да ги внесеш тук, да им лепшеш стикери RAM (или боя или каквото е там)и да им сложиш чаркове - също 100% внос! Това за мен е ТЪРГОВИЯ с колела не ПРОИЗВОДСТВО - хайде да наричане нещата с истинските им имена?
БАС са си най-обикновени вносители и търговци на колела и части за тях, няма смисъл някои хора тук да изпадат в патетичен и родолюбив захлас по "Българския производител на колела БАС"?!:crazy:

Има български производители, знаем имената им знаем какви колела правят и че не стават за нещо повече от парково и градско каране.... За добро или лошо те имат фабрики, работници и ХРАНЯТ немалко български семейства.
Единствените които се "хранят" (да не казвам по-груба дума)от БАС са шепата съдружници и групата младежи гравитиращи около магазина и отбора, караща колела на доживотно изплащане....
Така ли е или греша?:I
Аватар
jivkonik
 
Мнения: 2600
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юни 29, 2004 9:59 pm
Местоположение: Bulgaria, Sofia

Мнениеот bikerider » Вто Ное 30, 2004 2:54 pm

Не грешиш изобщо. Реакцията на "гравитиращите" го доказва. Но на това разчитат БАС - че средната възраст във фен-клуба им е под 20 години. Последен крещящ пример - dhman.

За производството - така е по цял свят - почти всички поръчват рамки в Тайван (с единични елитни изключения) и продават готови сглобени колела. Така се правят пари все пак. Акцента е другаде - че това нормално за вън нещо, продаващо се на нормални цени навън, тук се пробутва като висша благодетелност и то на одиращи кожата цени за България, гарнирани с хубава сърфистка или drum&bass музика, сладки лафове и светло бъдеще. Типично сектантско зарибяване на мозъци.

Не мога да не направя сравнение с Веломания, (tailor, axelmax, извинявайте) които не само не дерат кожи, не само държат добри цени, че и печелят, ами и реално произвеждат. Последния пример с BoxGuide-а е красноречив - разликата е ДВОЙНА.

Та... аз го казах и преди - вън търгашите и спекулантите от храма. Готов съм да помогна на всеки който иска да пазарува сам навън, без да плаща надценки от по 400% и данък "Богове".
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Cuco » Вто Ное 30, 2004 3:17 pm

@bikerider
[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/cuco/2004112951826_Resize%20of%20Resize%20of%20bikerider.jpg[/img]
[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/cuco/2004112951826_Resize%20of%20Resize%20of%20bikerider.jpg[/img]
BAU BAU RRRRRRRRRRRRRRRRRRRR
Cuco
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот C_Mo » Вто Ное 30, 2004 4:03 pm

@jivkonik
Отностно производството - така се парави навсякъде по света (с много малко изключения)... не виждам защо в България да трябва е нещо коренно ралично.

Кажи и по-грубата дума няма да е нищо ново за темата. Защо мислиш, че не се ХРАНЯТ семейства от работещите там? И какво "нередно" има в това, че са по малко от колкото при фабриките, за които говориш!? Засега толкова - живот и здраве дано да се хранят все повече хора.

Та ще наричаме ли нещата с истинските им имена?

@bikerider
Това, че цената е "одираща" за България е проблем,който не породен от ценообразуването или огромни надценки, а от моментното състояние на милата ни родина. Защо мислиш, че еднакво качествени продукти трябва да се продават на много по различни цени? Когато пазаруваш от производителите НИКОЙ не го интересува колко е средната заплата в страната ти. Когато внасяш и плащаш митничаря не го интересува с колко това ще вдигне цената на продукта... схващаш ли за какво става дума.

re: Веломания - не мога да коментирам.

Не мисля, че е коректно да наричаш "спекула" изграждането на стабилни бизнес отношения с фирмите, с които работим, което от своя страна налага някои от параметрите за работа на локалния пазар. Реална дистрибуторска мрежа, поддържане на складови наличности и т.н. това е всичко друго, но не и "лесна и бърза печалба".

За пазаруването от Internet и в частност от US... успех. Трудно който и да е търговец в EU може да се пребори с офертите им. Реалността е, че не сме щат на US, а страна георгафски и все повече икономически намираща се в Европа.


Ако толкова ви дразни отношението в BAS може да намерите същите продукти в по-големите специализирани магазини в София и страната (с изключение на магазините на Веломания).
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Cuco » Вто Ное 30, 2004 4:16 pm

Bikerider Napoleonov
snimka za pasport



[img]http://www.mtb-bg.com/forum/data/cuco/2004113061044_Resize of Rotation of IMG_7028.JPG[/img]

"IZPRISHTVAM SE KATO CHUJA ZA RAMOVE I BASISTI"
Cuco
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Ное 30, 2004 5:27 pm

[quote="C_Mo"]
@bikerider
Първо, мерси за коректния тон. Отново respect.
Не очаквам това да ни доведе до никъде, но все пак...
[/quote]


[quote="C_Mo"]
Това, че цената е "одираща" за България е проблем,който не породен от ценообразуването или огромни надценки, а от моментното състояние на милата ни родина. Защо мислиш, че еднакво качествени продукти трябва да се продават на много по различни цени? Когато пазаруваш от производителите НИКОЙ не го интересува колко е средната заплата в страната ти. Когато внасяш и плащаш митничаря не го интересува с колко това ще вдигне цената на продукта... схващаш ли за какво става дума.
[/quote]


Виж, това сме го разисквали и преди. Нека да е така - нека високите цени са породени от реалностите - мита, транспорти, данъци и подобни. Не ми е ясно обаче едно - защо когато аз като физическо лице си поръчам чарк отвън, той излиза по-евтино. Ами защото не плащаш данъци, ще ми кажеш може би. Ок, но нали плащам транспорт на дребно за ЕДИН чарк (тоест плащам повече от вас), плащам същото мито каквото и вие, плащам и ДДС на митницата. И пак ми излиза пъти по-евтино отколкото да си купя същия този чарк от БАС. Защо така? Ами ще кажеш ти (предполагам), защото имаме разходи за складова база, наеми за помещения, представителни разходи и така нататък.
Е ок, ама това го имат и конкурентите ви, имат складова база, имат магазинна мрежа като вас, имат куп разходи като вас, как се получава тогава, че те държат средно с 50% по-ниски цени от вас и пак са на печалба?
Единствения отговор, който получих от вас беше навремето в онази тема дето се намекваше за контрабанда и нелегален дъмпинг от страна на конкурентите ви, нещо което по очевидни причини не мога да изплюскам, защото е недоказуемо и е спекулация.

Та ето го големия въпрос - защо конкурентите ви, които са поставени в едни и същи условия с вас, успяват да продават компоненти на Truvativ, FSA и RockShox (на които ВИЕ сте официални представители тук) на чувствително по-ниски цени от вас? Как става това? Как става така, че мога да си купя такива качествени части на щатски цени от конкурентите ви? Ще кажеш, те не дават гаранция. Да, ама не - Веломания дава гаранция - гаранцията на производителя. Имаш проблем, те се свързват с него и нещата се изясняват (tailor бъркам ли?). Защо вашата гаранция излиза толкова пресолено на крайния потребител?
Още нещо, случая с Маншона. Не е единичен, това е практиката на Дойчин. За каква гаранция говорим в този случай. Не можеш да се скриеш зад това че не коментираш лични договорки, защото Дойчин не е кой да е. Дойчин е съсобственик на БАС все пак.

Тук ще се включат хората които вече сигурно ме мразят заради постоянните разправии и ще ми кажат, кво те интересува, пазарувай от където искаш. Да, аз така и правя, но това ни води до
най-големия ми въпрос и той е: защо когато се попита нормално за тези неща, винаги се изсипва един тон помия върху питащия и се поставя под съмнение качествата му като колоездач, човек, личност и така нататък? Толкова ли нямат продавачите ви какво да кажат по въпроса, вместо да отправят обвинения и да се опитват да вменяват вина на питащия? Да не споменавам смешките от рода на онова за състезанията и колко сме неблагодарни и така нататък.

Аз повече няма да обръщам внимание на продавачите ви, няма и да ги коментирам - те сами показаха, че слизат с кеф под моето мизерно ниво. Говоря с теб като представител на RAM Bikes/NewVision, не БАС (screamBoy, да правя разлика определено, едните са нормални хора, другите са тъпи селяци).

[quote="C_Mo"]
re: Веломания - не мога да коментирам.
[/quote]

Това отново ни води до задънена улица. Не очаквам да коментираш конкурентите ви, но мисля че можеш да коментираш вашите оферти на фона на техните.

Отговори ми задоволително на въпроса (по възможност без да се криеш зад локуми като "фирмена политика" или "фирмена тайна") и кучето ще спре да лае веднъж завинаги. Отговори ми защо случаи като последната изцепка на Доце спрямо Маншона, която е част от правило, а не изолиран случай, трябва да се обясняват с реалностите?

Твърде гаден ли съм да предполагам, че се криете зад гърба на тъпата БГ реалност и товарите още повече клиентите си, щото такива като мен дето питат и се съмняват в Идеята са лаещи псета, лайнодумци и Наполеоновци (Доце, мерси за сравнението, поласкан съм, отново показваш колко си неграмотен всъщност) са изключения? Толкова ли съм гаден, да предполагам, че щом реалностите са гадни, но конкурентите ви това не им пречи, то просто цените се надуват в магазина ви от Дойчин?
Фактите сочат натам.


Edit: относно европейските ви цени, как става така, че Banshee с които говоря от един месец насам, снабдяват австралийския си дистрибутор директно от производителя? Демек дистрибутора им не пазарува по цени определени от предишния във веригата, а от цени определени от централата? Това е стандартен механизъм за намаляване на крайната цена и повечето фирми го практикуват. Защо и вие не го практикувате? Защо трябва да купувате на цените на европейския дистрибутор, вместо да купувате от американския да речем?

Как стана така, че успях да се договоря да взема рамка директно от тях на цена с около 60% по-ниска от цената на европейския им дистрибутор и то без да искам намаления, без да се моля и без да ми се говори за неблагодарност?Вие не го ли можете това? Ако не, любопитно ми е защо? Ако да, любопитно ми е защо не го правите? Защо клиентите са ваши врагове, когато си потърсят правата срещу прекомерните цени (които по цял свят се наричат спекула)?
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот ThEUfO » Вто Ное 30, 2004 6:03 pm

[quote="jivkonik"]
Това за мен е ТЪРГОВИЯ с колела не ПРОИЗВОДСТВО - хайде да наричане нещата с истинските им имена?
БАС са си най-обикновени вносители и търговци на колела и части за тях, няма смисъл някои хора тук да изпадат в патетичен и родолюбив захлас по "Българския производител на колела БАС"?!:crazy:

Има български производители, знаем имената им знаем какви колела правят и че не стават за нещо повече от парково и градско каране.... За добро или лошо те имат фабрики, работници и ХРАНЯТ немалко български семейства.
[/quote]


Научи как са нещата и тогава тръгвай да коментираш! Нито Sprint, нито Cross, нито който и да е производител на колела в България ПРОИЗВЕЖДА която и част да е за колелата. Всичките поръчват всичко от тайвано-китай-стан, и сглобяват тук. Не си си научил урока, по тази точка всички компании в света са на един хал.
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот bikerider » Вто Ное 30, 2004 6:25 pm

Не си прав да говориш с назидателен тон, щото ти убягват няколко момента и на теб. За БГ производителите - ще оставя те да говорят сами. Имам какво да кажа, но не ми се отклонява от темата.

[quote="ThEUfO"]
Не си си научил урока, по тази точка всички компании в света са на един хал.
[/quote]


Cannondale - Handmade in USA
Cove - handmade in Canada
Nikolai - handmade in Germany
Orange - Handbuilt in Halifax, UK
Elsworth - Handmade in USA

Ако искаш, още изключения мога да намеря. не че има нещо общо с темата де.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот C_Mo » Вто Ное 30, 2004 7:08 pm

Интернет магазините са друга бира... за тях няма какво да се каже в тази тема. При поръчки неща като мита и ДДС са рядкост ако не стане по другия начин, и двамата знаем много добре как стоят нещата


От производителя до крайния клиент продуктите се движат по веригата:
производител - дистрибутор - магазин - краен клиент
Когато се прескочи някой по веригата цената пада или някой печели повече. Когато се прави "както трябва" схемата е такава, а за да се работи с големите фирми трябва да се прави "както трябва".

... тайвански производител X купува известно количесто части за да сглоби 1000 колела. В един прекрасен момент се оказва, че поръчката му е спаднала на 500 колела. Без много да се чуди разглабя каквото е сглобил, събира останалото и го продава на купувач Z, който го лапва защото му е много евтино... И след това може да си позволи да го продава на много по ниски цени.

Отива клиента при Z и си купува (например!!!) ISIS курбели слага ги на чисто новата си касета от същата марка и след по-малко от месец вече хлопат... "баси кенефа - казва си клиента - добре, че не дадох два пъти повече за да си ги купя от другото място". Само че клиента не знае, че същите неща преди това са били сглобени с евтина и некачествена ISIS касета от неизвестен производител, която е раздула шлиците и в следствие на това са му се прецакали курбелите...


Точно факта, че сме официални дистрибутори за България променя нещата - и условията вече не са същите. Не си наясно как стоят нещата, нито при нас, нито при конкуренцията. "Криейки" се зад фирмената тайна няма да ти обяснявам, но не е коретно да спекулираш с метерия, която не ти е позната.

[quote]Отговори ми защо случаи като последната изцепка на Доце спрямо Маншона, която е част от правило, а не изолиран случай, трябва да се обясняват с реалностите? [/quote]


Тък като не съм нито едно от замесените лица нямам какво ново да кажа - изцепката е между двама души нека си се разбират.

[quote]Твърде гаден ли съм да предполагам, че се криете зад гърба на тъпата БГ реалност и товарите още повече [/quote]

Ако предполагаш такова нещо, да - твърде гаден си защото няма нищо общо с фактите.

Ценообразуването на внасяните от нас продукти не зависи по никакъв начин от BAS. BAS един от магазините, в които се продават продуктите. Ако имаш магазин и имаш желание да продаваш, можеш да се свържеш с нас за да получиш дистрибуторските условия.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Вто Ное 30, 2004 7:33 pm

[quote="C_Mo"]

Интернет магазините са друга бира... за тях няма какво да се каже в тази тема. При поръчки неща като мита и ДДС са рядкост ако не стане по другия начин, и двамата знаем много добре как стоят нещата
[/quote]

Как стоят нещата? Аз плащам мито като поп. Вие?

[quote="C_Mo"]
От производителя до крайния клиент продуктите се движат по веригата:
производител - дистрибутор - магазин - краен клиент
Когато се прескочи някой по веригата цената пада или някой печели повече. Когато се прави "както трябва" схемата е такава, а за да се работи с големите фирми трябва да се прави "както трябва".
[/quote]

Коментирай примера ми с Банши и пределната им гъвкавост спрямо мен, само и само да не остана разочарован. Или те не са голяма фирма?

[quote="C_Mo"]
... тайвански производител X купува известно количесто части за да сглоби 1000 колела. В един прекрасен момент се оказва, че поръчката му е спаднала на 500 колела. Без много да се чуди разглабя каквото е сглобил, събира останалото и го продава на купувач Z, който го лапва защото му е много евтино... И след това може да си позволи да го продава на много по ниски цени.

Отива клиента при Z и си купува (например!!!) ISIS курбели слага ги на чисто новата си касета от същата марка и след по-малко от месец вече хлопат... "баси кенефа - казва си клиента - добре, че не дадох два пъти повече за да си ги купя от другото място". Само че клиента не знае, че същите неща преди това са били сглобени с евтина и некачествена ISIS касета от неизвестен производител, която е раздула шлиците и в следствие на това са му се прецакали курбелите...
[/quote]

Ясноо. Значи всичко по-евтино от вашите стоки е или преоценено или в съмнително състояние след "далавери", нали това казваш?

[quote="C_Mo"]
Точно факта, че сме официални дистрибутори за България променя нещата - и условията вече не са същите. Не си наясно как стоят нещата, нито при нас, нито при конкуренцията. "Криейки" се зад фирмената тайна няма да ти обяснявам, но не е коретно да спекулираш с метерия, която не ти е позната.
[/quote]

Ясно, тая песен съм я чувал поне 20 пъти. Нищо ново под слънцето, де.

[quote="C_Mo"]
Ценообразуването на внасяните от нас продукти не зависи по никакъв начин от BAS.
[/quote]

Толкова по-зле.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bikerider » Вто Ное 30, 2004 7:37 pm

[quote="Cuco"]

Bikerider Napoleonov
snimka za pasport

http://www.mtb-bg.com/forum/data/cuco/2 ... 044_Resize of Rotation of IMG_7028.JPG

"IZPRISHTVAM SE KATO CHUJA ZA RAMOVE I BASISTI"
[/quote]


Дойчин Карачов Богоподобний на финиша :crazy2:. Какво ли не може човек да намери из разни сайтове... :laugh::laugh::laugh:


[img]http://bzb.kkrzm.org/MTB/Doce%20na%20finala.JPG[/img]

Изприщвам се като чуя за дебел задник, забравил от къде идва.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Cuco » Вто Ное 30, 2004 7:56 pm

kratka statistika za bikerider - tozi put bez maitap!
420 dena otkakto u4astva aktivno
2260 posta
6 na den (tozi chovek jivee tuk)
ob6t obem (kolkoto bibliata)
ot tjah - 1200 pou4itelni i objasnitelni (the messiah)
i 1260 anti BAS bikelab, i horata naokol
Broi kolela v zelia mu jivot - 2!!
vreme otkakto e svalil pomo6tnite kolela:0
I.Q.: na 38 mo mjasto sled koloradskia brumbar
kolichestvo zloba - OGROMNO (vse oshte se pitame zashto li!?
Napoleonov kompleks e maniata za velichie na drebnia muj!



@everybody - slu4aite na ogromni razliki v zenite sa izolirani i se svejdat do desetina produkta. Te sa samo tolkova zashtoto nabavjaneto na takiva chasti ne e konzert po jelanie a vupros na shans. Goljam kitaiski ili taiwanski distributor razpolaga s tova i tova i ako iskash the big deal igraesh! rezultata e che razpolagash sus njakoi drug chark, kolkoto da napravish problem s zenite na konkurenziata si!!! Zjalata sdelka struva evtino $1000 i et ti 10 vodacha njakakvi pedali vilka dve!A vsushtnost se okazva che njakoi ot neshtata dori ne prilichat na tova koeto trjabva da budat!

Dosega BAS ne si e pozvoljaval da predpriema takiva deistvia i njama da go napravi zashtoto ne e LOYALNO!

Za cenoobrazuvaneto - vupreki che tova ne e informazia kojato trjabva da se komentira_
vsichki firmi imat preporuchana zena na drebno, kojato trjabva da bude priblizitelno ednakva vuv vsichki evropeiski durjavi. Zasega uspjavame Bulgarskite ceni da budat okolo 20% pod srednata evropeiska.

I DA NE ZABRAVJATE KAKVO KAZVA BIKERIDER:
"DA NE SE OBAJDAT TEJA POD DVAESE GODIN SHTOT TUKA E DEDO VI I E NAJASNO S VSICHKO"
DDD
Cuco
 
Мнения: 31
Рейтинг: 1263
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 12:54 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот MAN6 » Вто Ное 30, 2004 8:17 pm

[quote="C_Mo"]

[quote]Отговори ми защо случаи като последната изцепка на Доце спрямо Маншона, която е част от правило, а не изолиран случай, трябва да се обясняват с реалностите? [/quote]


Тък като не съм нито едно от замесените лица нямам какво ново да кажа - изцепката е между двама души нека си се разбират.

[/quote]


izcepkata e ot edin chowek... az nali sym "laeshto"... :emlaugh: smeshki...
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот MAN6 » Вто Ное 30, 2004 8:38 pm

[quote="Cuco (ddd)"]

420 dena otkakto u4astva aktivno
2260 posta
6 na den (tozi chovek jivee tuk)
[/quote]

2260/420=5,38 (5,38=6... sega si obqsnqwam nqkoi neshta :))

[quote]
ob6t obem (kolkoto bibliata)
ot tjah - 1200 pou4itelni i objasnitelni (the messiah)
i 1260 anti BAS bikelab, i horata naokol
[/quote]


obshto- 2460

[quote]420 dena otkakto u4astva aktivno
2260 posta[/quote]


procentite nadhwyrlqt 100, zashtoto wie nadhwyrlihte matematiko-statisticheskite si sposobnosti...

[quote]
I.Q.: na 38 mo mjasto sled koloradskia brumbar
[/quote]

interesna statistika...
sigurno ako owladee 4uka i dletoto do sywyrshenstwo shte se izkachi w klasaciqta...

[quote]
kolichestvo zloba - OGROMNO (vse oshte se pitame zashto li!?
[/quote]

mi sigurno inache nqma da e konkurentnosposoben.. !?!? :)

[quote]
Napoleonov kompleks e maniata za velichie na drebnia myj
[/quote]

po moi [u]smytni[/u] spomeni sredniqt ryst na myjete w BG e nad 170cm, taka che w sluchaq obijdate i golqma chast ot <s>myjete</s> myjkiq personal w BAS...


:):):):):):):):):):):):):):):):):):buck::dunce::emlaugh::laugh::liplick::rofl::roll2::santa::scatter::):P;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот mih » Вто Ное 30, 2004 9:18 pm

понеже "дискусията" е публична, ще си позволя да си дам и аз мнението (достатъчен повод да бъда атакуван :hbang2:)

@ДДД, мисля, че за който и да да погледне малкото ти постове под чуждо име (почти съм сигурен, че това се толерира от модераторите само защото си ДДД) веднага става ясно кой е с по-голямо IQ...
и кой е дал по-ценна информация в постовете си, и колко са после благодарностите... определено съм на мнение (а и не само аз!), че bikerider е един от най-ценните посетители на този форум, най-малкото заради броя на хората, на които е помогнал [color=red]безвъздмезно [/color]със съвет, после моето лично уважение той печели именно защото е един от малкото (ако не и единствен), които се осмеляват да поставят ребром въпроси, които са в устата на всички, и затова, че се е нагърбил с тази нелека и доста мръсна работа. Коментарът за цените ви е излишен за "хората над 20г" след като са налице цените на конкурентите ви и мисля, че това е ясно като бял ден. нужно е просто да можеш да смяташ и да срявняваш. самият факт, че са плаващи и са различни за всеки клиент (според принадлежността му към "Идеята") навежда мисли за некоректно отношение към клиентите ви и за нелоялни търговски практики зад удобното обяснение, че навсякъде по света имало такива практики... да, ама там наистина намаленията се правят за редовни клиенти (а не както стана при мен - единственият продукт, който съм си купил от вас ми беше предложен с по-ниска от обявената цена без никога да бях идвал преди това, от една страна добре, "намазах" някой друг лев, макар че и това е спорно, но пък и поражда мисли, че цените ви са съобразени с идеята да бъдат свалени, а това що за ЛОЯЛНОСТ е?) не можете да си представите колко клиенти всъщност губите докато си развивате "идеите" и пробутвате завишените си цени (според мен са завишени защото досега не съм прочел свястно обяснение за това защо са толкова по-високи от тези на останалите). не ме разбирай погрешно - не "лая" по лични причини и съм далеч от това да служа на интереси, различни от тези на крайния потребител. одобрявам проявите, които организирате, и наистина ми се иска да вярвам, че все пак има благородна кауза (не само комерсиална) зад "идеята" ви (в кавички, щото ако не бяхте вие, все някой щеше да започне да прави качествени колела, въпрос на време и възможности е това, при условие, че има потенциални потребители на даден продукт - самото им наличие изисква от пазара тяхното задоволяване)! просто за съжаление и аз оставам с впечатлението, че "самочетките", които си правите ежедневно в "супер-интелигентното ви общество" "там Горе" ви пречи да си отворите очите малко по-широко и да погледнете отвъд носа си.
относно броя постове на ден на bikerider - да си чувал за работа в офис, на компютър с интернет, която се уплътнява с висене в любимия форум?! а колко поста на ден има C_Mo (понеже подозирам, че и неговите посещения са от работното му място, ако не е така, сори)? погледни си последната нападка колко е пълна с жлъч и нелепо тълкуване на фактите, всъщност лаещото куче си ти, защото за разлика от C-Mo, който се опитва по нормалния (и интелигентен!) начин да диалогизира, ти просто бълваш неконтролируем поток помия...
на мнение съм също така, че с последните си прояви тук направи адски кофти реклама на БАС. така че давай, отговори ми както си знаеш, но всъщност сам ще затънеш още повече в "редките лайна" ако го направиш по същия арогантен и показващ тотална липса на възпитание и прогресивно мислене начин.
вижда се кой сипе помията... при това на латиница - що бе, какво й има на наш'та азбука?
сложна ли е много?!
и накрая, след като в твоите очи някой не е прав, това ли е единственият начин да го обориш?
чрез "лайнодумство" и постване по детски на картинки от интернет в стил "пък ти си по-тъп"...
но да, връзва се добре пред пуберския ви фен-клуб със сигурност!...
аве я прочетете колко кофти примери излязоха в тази тема във ваш ущърб - едва ли и един от тях е лъжа... вместо да се постараете да поизчистите малко петната вие се цапате все повече...
да не говорим за обидите към screamBoy - ми той си има вече достатъчно основания да те съди за публична обида...
и накрая - и това, че се изказвате косвено против този форум едва ли ви създава повече потенциални клиенти.
готов съм да отговоря, ако разбира се има нужда, само ако бъде спазен добрия тон за общуване, утвърден от правилата на форума. в противен случай мисля, че добрият стар "IGNORE" ще бъде повече от полза.
защото малко е смешно кой говори за нива...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта