нещо като сравнение на 7 вида накладки за VBR

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

нещо като сравнение на 7 вида накладки за VBR

Мнениеот screamBoy » Вто Дек 31, 2002 10:53 pm

участниците са:
1.Shimano Altus (C65T) 6.50лв БАС&Веломания, къси, симетрични
2.Shimano Deore (C570T май) с колелото ми, дълги, несиметрични
3.Tektro 824 6лв БАС пълен комплект, дълги, несиметрични
4.Tektro 830 9лв Scott пълен комплект, дълги, несиметрични
5.Wanda 5лв магазинчето до моста на Подуяне пълен комплект, дълги, симетрични
6.Noname 6лв Scott дълги, симетрични
7.ProMaxx - със сменяеми повърхности 9лв Нина пълен комплект, дълги, несиметрични
цената е за 2бр т.е. лява и дясна
пълен комплект означава че получавате и шайбичките и гайките
БАС, Веломания, Нина и Scott са съответните магазини
има и по-евтини, дори си купих но не съм ги тествал още
теста обхваща поне по 1 комплект от посочените накладки

Shimano Altus: твърди, шумни, добро спиране в сухо време, отлично спиране в мокро време/сняг. Карал съм ги като задни, не блокират колелото, кратък живот, трябва да се почистват

Shimano Deore: средно меки, средно тихи, отлично спиране в сухо време, добро спиране в мокро време (сняг незнам). Карал съм ги като предни и задни, като предни са отлични, никога не блокират, като задни понякога блокират. Дълъг живот, не съм ги почиствал изобщо

Tektro (и двата модела): меки, тихи, добро спиране в сухо и мокро време (830 тествани и в сняг). Средно дълъг живот, не блокират гумите, не се нуждаят от почистване

Wanda: меки, тихи, добро спиране в сухо време, поносимо спиране в мокро (сняг не знам), кратък живот, без почистване, тествани на предна, не блокират

Noname: меки, тихи, добро спиране в сухо време, поносимо спиране в мокро/сняг, тествани отзад, понякога блокират, понякога стискаш и няма никой, средно дълъг живот, не съм ги почиствал

ProMaxx: твърди, шумни (винаги), добро спиране в сухо и мокро (+сняг), тествани отпред и отзад, понякога блокират, много дълъг живот, трябва много често да се чистят

за двата модела Tektro не съм най-убеден кой-кой е. Тези от 6лв са в картонена кутийка и от няколко месеца ги няма на пазара. Тези от 9лв са в кутия картонен гръб+пластмасово лице (както се продават примерно комплект батерии)

Изображение &lt;.. <s>Let it</s> Be ..&gt;
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта