Асоциация за популяризиране на колоезденето в БГ

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот mih » Вто Апр 19, 2005 6:28 pm

[quote="BuxpeH"]

[quote]Селищата ни са с морално остарели градоустройствени планове, липсва дори минимално пространство за велосипедна лента по улиците, тротоарите са още по-малко пригодни за това. Проблемът е комплексен и е почти неразрешим,[/quote]

Та тука малко в мои води взехте да навлизате и да кажа само, че положението в София навярно нииикога няма да се оправи.:V: Особено в центъра искам да подчертая. Хората вървят по велоалеите, защото тротоарите са станали на паркинги, а те си нямат асоцияция на пешеходците... Улиците са фул, тротоарите са фул, паркингите са фул, подлезите са фул... :xx(: Супер е зле тоя град. Много е нагъсто всичко.

Но все пак и аз ще стискам палци за начинанието. И искам да дам една идея която смятам, че би имала много по-голям ефект и би била по-евтина от изграждането на мрежа от велоалеи. А именно във всички държавни и административни учреждения да се направят велостойки за заключване с ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ (евтино е, всеки тъп банкомат си има) или в отделни помещения направо. Пробламът с велокражбите стана много сериозен вече и мен лично ме спира да карам с цел ежедневен превоз.
[/quote]

тва за стойките според мен е не по-малко утопично от ауейките... а и къв е смисълът от видеонаблюдението? на полицията сякаш й пука за некви си велосипеди...
освен това сам казваш, че заради кражбите ползването на колело за превоз намалява - в такъв случай смисълът от стойките се губи...

един съвет от мен - за превоз карай таратайка или пистарка
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот mrPesh » Вто Апр 19, 2005 7:09 pm

[quote="BuxpeH"]

Та тука малко в мои води взехте да навлизате и да кажа само, че положението в София навярно нииикога няма да се оправи.:V: Особено в центъра искам да подчертая. Хората вървят по велоалеите, защото тротоарите са станали на паркинги, а те си нямат асоцияция на пешеходците... Улиците са фул, тротоарите са фул, паркингите са фул, подлезите са фул... :xx(: Супер е зле тоя град. Много е нагъсто всичко.

Но все пак и аз ще стискам палци за начинанието. И искам да дам една идея която смятам, че би имала много по-голям ефект и би била по-евтина от изграждането на мрежа от велоалеи. А именно във всички държавни и административни учреждения да се направят велостойки за заключване с ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ (евтино е, всеки тъп банкомат си има) или в отделни помещения направо. Пробламът с велокражбите стана много сериозен вече и мен лично ме спира да карам с цел ежедневен превоз.
[/quote]


:offtopic:Ми аз не смятам да се задърйам тук(софия).Поне да не допринасям за допълнителното заприщване:dunce:

Само се чудя що всички са тръгнали да се изселват в столицата?То хубаво работа ама както върви с прираста >50% ще са в софето:disagree:

ДА ЖИВЕЕ ГРАДОУСТРОЙСТВОТО,СОЦИОЛОГИЯТА И УРБАНИЗМА:bowdown:
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Мнениеот mih » Вто Апр 19, 2005 7:16 pm

щото мразим родните си места
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот TOYAGA » Вто Апр 19, 2005 7:19 pm

[quote="mrPesh"]
Само се чудя що всички са тръгнали да се изселват в столицата? [/quote]


Кой пита...:crazy2:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот mrPesh » Вто Апр 19, 2005 11:30 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="mrPesh"]
Само се чудя що всички са тръгнали да се изселват в столицата? [/quote]


Кой пита...:crazy2:
[/quote]

Ми аз питам щото след има няма 1г(живот и здраве) ще се завърна при постоянното си местожителство,ама МНОГО % от колегите остават тук
Аватар
mrPesh
 
Мнения: 259
Рейтинг: 1336
Регистриран на: Сря Мар 17, 2004 12:06 am
Местоположение: Bulgaria,Veliko Tyrnovo

Мнениеот BuxpeH » Чет Апр 21, 2005 12:56 pm

@mrPesh: tru.. tru... :agree:
Да живеят и социологията, и урбанизма, и митът за устойчиво развитие и безплатните орални контрацептиви за циганското население...

[quote]един съвет от мен - за превоз карай таратайка или пистарка[/quote]

@mih: Ми и двата варианта остро не ми допадат...Имам си едно колело и искам него да си карам.
Има смисъл във видеонаблюдението. Дори да не намесваш ченгетата е много вероятно видеозаписите да ти помогнат да намериш крадеца, евентуално да си върнеш и колелото даже. Но и самият надпис "видеонаблюдение" смятам, че би респектирал крадците.
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Чет Апр 21, 2005 5:24 pm

[quote="BuxpeH"]
Имам си едно колело и искам него да си карам.
[/quote]


Купуваш си второ за 40-50 лв. и се придвижваш с него, какви са тия видеонаблюдения, агент 007 с пълна газ по велоалеите.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Чет Апр 21, 2005 7:38 pm

[quote]...щото мразим родните си места...[/quote]


Aз пък мойто си го обичам! Много! Най-много в неделя на обяд и през юли и август, когато всички льосървуль (a.k.a "МНОГО % от колегите") се разсъсредоточават по месторождение...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Harka » Чет Апр 21, 2005 7:38 pm

[quote="BuxpeH"]
Но и самият надпис "видеонаблюдение" смятам, че би респектирал крадците.
[/quote]

Да бе...
Аватар
Harka
 
Мнения: 3078
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Окт 18, 2003 11:56 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот mih » Нед Апр 24, 2005 9:35 am

[quote="TOYAGA"]

[quote]...щото мразим родните си места...[/quote]


Aз пък мойто си го обичам! Много! Най-много в неделя на обяд и през юли и август, когато всички льосървуль (a.k.a "МНОГО % от колегите") се разсъсредоточават по месторождение...
[/quote]



Аз мойто пък така го мразя, че дори не го сънувам...
не сънувам поне веднъж седмично морето... не плувам насън и в мислите си никога не пия бащино винце под сенчестия чардак на бабината къща вдишвайки влажния следобеден моряк... никога!
щото аз съм светнат. стоя си при "МНОГО % от колегите" и се уча на живот...
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот BuxpeH » Нед Апр 24, 2005 4:53 pm

...ми много тъжно.
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Нед Апр 24, 2005 7:22 pm

[quote="BuxpeH"]

...ми много тъжно.
[/quote]


кое?
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот 4getcredo » Пон Апр 25, 2005 9:45 am

[quote]

кое?
[/quote]

Фантоми сменят тръби с измама
:rofl::rofl::rofl::rofl:
Изображение Аз си поддържам колелото при Пацо!:)
Аватар
4getcredo
 
Мнения: 3174
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Юли 08, 2003 2:53 pm
Местоположение: София

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 88 госта