едно леко блиц интервю

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 10:20 pm

hlebarka какво е това :bigeyes::D
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 10:33 pm

@тоега

:^:, 75 стинки, веломания, при Нина има, и от двата вида.


@скот

познай!
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 10:44 pm

[quote="hlebarka"]

@тоега
:^:, 75 стинки, веломания, при Нина има, и от двата вида.
[/quote]


Имаш бира!
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 10:50 pm

[quote="TOYAGA"]

[quote="hlebarka"]

@тоега
:^:, 75 стинки, веломания, при Нина има, и от двата вида.
[/quote]


Имаш бира!
[/quote]


От къде знаеш!
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пет Юли 01, 2005 10:51 pm

Гледам Нова Мелевизия
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пет Юли 01, 2005 10:58 pm

:D
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот shotlandetsa » Пет Юли 01, 2005 11:29 pm

ей хора, кажете най-накрая какво е това че няма да мога да сля нощеска от любопитство. Изядох си ноктите, вече подкарах и пръстите :lol2::popcorn::spin::yawn2:
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Юли 02, 2005 2:27 am

@Уилям Уолас: това е манометър. долепя се до вентила и изскача разграфено стълбче. силно неточно, но много удобно.

@танцуващия с нерез: :beer::D

@Кермит: Поклон уважаеми :lol:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот КапитанПланета » Съб Юли 02, 2005 9:27 am

Шотландец, послушай Тоягата - вземи си тази помпа (SKS Matrix Zoom) и не се занимавай с глупости. Ползвам я от три години без проблеми. Тя е телескопична и като се разгъне става почти три пъти по-дълга. Oбзалагам се че и ти след време ще дойдеш на акъла с раницата, но дотогава можеш да си я закрепиш на рамката - към нея си върви една стойка, която се закача стабилно и няма опасност от мандахерцане/откачане.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shotlandetsa » Съб Юли 02, 2005 9:49 am

[quote="КапитанПланета"]

Шотландец, послушай Тоягата - вземи си тази помпа (SKS Matrix Zoom) и не се занимавай с глупости. Ползвам я от три години без проблеми. Тя е телескопична и като се разгъне става почти три пъти по-дълга. Oбзалагам се че и ти след време ще дойдеш на акъла с раницата, но дотогава можеш да си я закрепиш на рамката - към нея си върви една стойка, която се закача стабилно и няма опасност от мандахерцане/откачане.

[/quote]


така и ще направя :), благодаря за съветите :bouncy:
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот heep » Съб Юли 02, 2005 11:20 am

[quote="hlebarka"]

[quote="shotlandetsa"]
не бах се сетил за колчето като полезен инструмент. Чудно ми е останлите шофъори само как не са те погнали
[/quote]



От една страна:
Моят съвет е да избягваш конфронтации от всякакъв вид, дори и да не те превъзхождат числено/физически, ако все пак смятяш да се бориш и си в ниската категория си носи я спрей, я верига, но имай предвид, че в такиви случаи няма майтап и може да те насинят.
Такиви темерути има, че ако не си побойник от класа ще те пребият за нищо.
На всяко по-бързичко(все по-рядко и по-рядко) каране ми се случват истории и ме псуват или искат да ме бият, и аз си мечтая да ги бия, ама не си струват тия ексцесии, особено кат съм 57 кила с дрехите.
От друга:
Търпиш, търпиш, пък накрая може да изпушиш и да стане някаква лудница.

Все пак гледам да се прибера цял, раздаването на правосъдие по улиците не го умея нещо,пък и нямам крайно мнение по въпроса - ту не ми се занимава, ту не искам някякви селяндури да ми рискуват живота.

ама не се издържа понякога:gnasher:
[/quote]


tova sas sedalkata e supper, tq napraktika stava kato policeiska palka ta daje i po zle
ama pri men - GREDA
kol4eto se stqga s 6estogram kam ramkata, i 6te trqbva da pomolq nepriqtelq da pie edno kafe dokato si namerq 6estogramite, razviq vinta i izvadq sedalkata s kol4eto :banana::banana:
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Съб Юли 02, 2005 1:47 pm

ей затова обичам рамки дето не им е прекъсната седалковата тръба :D
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот GOА1 » Съб Юли 02, 2005 4:18 pm

:idea:

hlebarkaта говори така защото колчето му е 3 см.
GOА1
 
Мнения: 147
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:07 pm

Мнениеот bikerider » Съб Юли 02, 2005 7:05 pm

@hlebarka: Аааа, сакън. Не съм го казал да насъсквам някого, ама ми е най-хубавия спомен от такава среща от третия вид... дано не се повтаря, че кой знае какво ще изтегля от лотарията :idea::fight:

@GOA: ако не помниш, на хлебарката колчето му е от оня невидимия алуминий. ем те бие, ем не виждаш с кво :jump::D:rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот heep » Нед Юли 03, 2005 4:01 pm

da trqbva da se vnimava 4e 6te vzeme6 da popadne6 na nqkoi anaBOLEN tip i 6te stane hardcore-a
:beer:
Аватар
heep
 
Мнения: 523
Рейтинг: 1632
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 1:26 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот KRAZzy » Пон Юли 04, 2005 12:19 pm

Според мен обаче лошото е преди да се стигне до палки, колчета и пистолети, защото докато е на колата, говедото най-лесно може да те осмърти.

Пример:
Караме си трима по люлин от спускане в Западния парк и на едно кръстовище (срещу Билла) си пресичаме (най-примерно) по пешеходната пътека, като светофара за пешеходци свети зелено. В тоя момент, един **** прави ляв завой отсреща и се е засилил с около 50 право към нас. Естествено, ние си знаем правата и въобще не сме спирали, а само ускорихме малко, за да преминем по-бързо. Ония гъз, обаче реши да намали чак в последния момент и за малко да ни отнесе. Последваха няколко обиди в негова посока и докато се усетим, той тръгва на заден ход в насрещното, обръща по-надолу и започва да ни гони... Гонидбата продължи около 4-5 минути, като на 2-3 пъти се размина на косъм да прегази някой. В последствие се разпръснахме и се скрихме из незнайните пътеки на село Люлин и се разминаха големите неприятности.
Сега се питам, за къде толкова е бързал, щом като можа да отдели толкова много време в опити да ни прегази :dunno:

Личен съвет: Не си правете труда дори да си отваряте устата за някоя псувня пред подобни нищожества. Такива просто се подминават, защото те само това чакат - някой да се заяде с тях.
Успех! :beer:
Аватар
KRAZzy
 
Мнения: 313
Рейтинг: 1304
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 3:13 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юли 04, 2005 12:24 pm

Аз лично след като днес прочетох поста на halcor в темата Други->Тема за вицове и отидох да видя онази тема в www.studentskigrad.com/showthread.php?t=1034 :bowdown::emlaugh::rofl:, се заклех никога вече да не правя така. Осъзнах, че.... че нищо не знам. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Сега сериозно - най-доброто спасение е очите на четири. Поне за тия години от оня инцидент се научих на това. Другото е фира... или ще те пребият или ще те арестуват... няма оправия по тоя начин. Определено разбирам какъв огромен късмет съм извадил тогава.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот shotlandetsa » Пон Юли 04, 2005 1:10 pm

@ тояга
за съжеление не мога да цитирам имена на компонентите.
спици яки ~ 13 лв.
главина ~ 40 лв. (на шимано няква е, не е LX или XT)
шина ~ 40 лв.
венци ~ 15 лв.
единствено шината знам че е ремеркс

@байкрайдер - манометъра за налягането ли следи? като е толкова неточен защо се радвате толкоз :dunno::bouncy:

видях че заченахте темата за раниците и т.к. сь гледах една в БАС на скот 90 лв, изглеждаше много добре а и най-важното - проветрива заради твърдия гръб от финна решетка. някой има ли наблюдения за тази компактна раница?
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Metal_Psycho » Пон Юли 04, 2005 1:11 pm

[quote="bikerider"]

Аз лично след като днес прочетох поста на halcor в темата Други->Тема за вицове и отидох да видя онази тема в www.studentskigrad.com/showthread.php?t=1034 :bowdown::emlaugh::rofl:, се заклех никога вече да не правя така. Осъзнах, че.... че нищо не знам. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:


[/quote]



:bigeyes:
:rofl::rofl::rofl::rofl:
:rofl::rofl::rofl::rofl:
:rofl::rofl::rofl::rofl:
:crazy2::xx(:..........
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shotlandetsa » Пон Юли 04, 2005 1:15 pm

от известно време се назландисвам да снимам една яка джажа на Самсунг - спортна компактна камера със remote bullet cam. Ето и характеристиките и снимка на машината. аз ей такава джаджа си търся, зимата за ските, а лятото за походите и карането. Не че съм някакъв екстремист, че да пускам в нета видеото, но за лично удоволствие и за да покажа на многото си резервирани познати и приятели какво изпускат, докато киснат в къщи през уикендите :^:

[img]http://www.all4smartphone.com/phpnews/images/kamera-1.jpg[/img]
[img]http://www.all4smartphone.com/phpnews/images/kamera-2.jpg[/img]
[img]http://www.all4smartphone.com/phpnews/images/kamera-3.jpg[/img]
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NovemberCharlie » Пон Юли 04, 2005 1:16 pm

[quote="shotlandetsa"]

@ тояга


видях че заченахте темата за раниците и т.к. сь гледах една в БАС на скот 90 лв, изглеждаше много добре а и най-важното - проветрива заради твърдия гръб от финна решетка. някой има ли наблюдения за тази компактна раница?
[/quote]

Аз карам с раница ТАШЕВ (туристическа)35 л. около 50 лева от магазин Стената. Върши ми добра работа, но не е специализирана за байк.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот shotlandetsa » Пон Юли 04, 2005 1:22 pm

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="shotlandetsa"]

@ тояга


видях че заченахте темата за раниците и т.к. сь гледах една в БАС на скот 90 лв, изглеждаше много добре а и най-важното - проветрива заради твърдия гръб от финна решетка. някой има ли наблюдения за тази компактна раница?
[/quote]

Аз карам с раница ТАШЕВ (турестическа)35 л. около 50 лева от магазин Стената. Върши ми добра работа, но не е специализирана за байк.
[/quote]


то и аз имам такава :) и ми е от три години, не е мръднала, а и шевовете са много добре промазани. Преди месец от едно намаление в МАКС Спорт си взех атомик раница - много компактна с много джобове, лека и с ластици от вън за дреха/каска. Доволен съм от нея и не се разделям за градското, но все пак доста запарва гърба при каране. Иначе от 89 на 49 беше намалението или нещо от сорта.
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот КапитанПланета » Пон Юли 04, 2005 1:25 pm

[quote="shotlandetsa"]

видях че заченахте темата за раниците и т.к. сь гледах една в БАС на скот 90 лв, изглеждаше много добре а и най-важното - проветрива заради твърдия гръб от финна решетка. някой има ли наблюдения за тази компактна раница?
[/quote]


Аз съм с такава - много съм доволен във всяко отношение.
Four wheels move the body, Two wheels move the soul.
КапитанПланета
 
Мнения: 1102
Рейтинг: 1705
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 10:52 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот shotlandetsa » Пон Юли 04, 2005 1:28 pm

[quote="КапитанПланета"]

[quote="shotlandetsa"]

видях че заченахте темата за раниците и т.к. сь гледах една в БАС на скот 90 лв, изглеждаше много добре а и най-важното - проветрива заради твърдия гръб от финна решетка. някой има ли наблюдения за тази компактна раница?
[/quote]


Аз съм с такава - много съм доволен във всяко отношение.[/quote]


именно. другия месец ще пусна обява че си търся втора ръка такава, т.к. този месец се разорих направо :(
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот bikerider » Пон Юли 04, 2005 1:44 pm

[quote="shotlandetsa"]
@байкрайдер - манометъра за налягането ли следи? като е толкова неточен защо се радвате толкоз :dunno::bouncy:
[/quote]


Ееее, не. Имах предвид, че е неточен ако искаш да мериш до десети от атмосферата. Иначе е адски удобен за походни условия, колкото да напомпаш с точност до половин атмосфера (даже четвърт ако не е зацапан с прах вътре и да не излиза хубаво стълбчето). И заема супер малко място - колкото една щангичка.

Но с времето като се зацапа и започва да лъже. Най-кофтито е, че не може лесно да се разглоби и да се изчисти. Но като за цената си просто гази.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот hlebarka » Пон Юли 04, 2005 7:53 pm

[quote="shotlandetsa"]
[img]http://www.all4smartphone.com/phpnews/images/kamera-3.jpg[/img]
[/quote]


:D:D:D

[img]http://digave.com/videos/images/3way-wht.jpg[/img] [img]http://digave.com/videos/images/helmetcam-web.jpg[/img]
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот TOYAGA » Пон Юли 04, 2005 9:37 pm

[quote="shotlandetsa"]

спици яки ~ 13 лв.
главина ~ 40 лв. (на шимано няква е, не е LX или XT)
шина ~ 40 лв.
венци ~ 15 лв.
единствено шината знам че е ремеркс

[/quote]


Тва е некво яко low budget тинтири-минтири... Определено не ми звучи като нещо за спущане.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пон Юли 04, 2005 9:42 pm

[img]http://digave.com/videos/images/helmetcam-web.jpg[/img]

Тоа само като го гледам... и ми иде да фанем нещо ТЕЖКО, па да му ОТПЕРЕМ един сервис по Nemesis-а и висулките, дето ги е накичил по него...

Сигурен съм, че ше станат много екстремни снимки! :D:D:D
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот hlebarka » Пон Юли 04, 2005 10:13 pm

[quote="TOYAGA"]
Тоа само като го гледам... и ми иде да фанем нещо ТЕЖКО, па да му ОТПЕРЕМ един сервис по Nemesis-а и висулките, дето ги е накичил по него...
[/quote]


Хихи, верно си е :D

Кат го знам как кара, отклоненията са неизбежни.

А и иначе си е темерут.
stvarnost nam je crno-bela, a budućnost siva
Аватар
hlebarka
 
Мнения: 1970
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Фев 09, 2004 8:14 pm

Мнениеот shotlandetsa » Пон Юли 04, 2005 10:46 pm

[quote="hlebarka"]

[quote="TOYAGA"]
Тоа само като го гледам... и ми иде да фанем нещо ТЕЖКО, па да му ОТПЕРЕМ един сервис по Nemesis-а и висулките, дето ги е накичил по него...
[/quote]


Хихи, верно си е :D

Кат го знам как кара, отклоненията са неизбежни.

А и иначе си е темерут.[/quote]


kато го видях този "олигофрен" ми стана смешно, но като прочетох коментара на тояга, трябваше да положа големи усилия за да не се сурна под стола от смях :rofl::peace::bouncy:

момчета, майтапа на страна, някой да е виждал нещо компактно като за закрепяне на каската?

@тояга - low budjet ама това колело ми излезе златно :(. ако отида в бас някакво компромисно и все пак солидно решение ще могат ли да ми дадат? Или поне вие ми препоръчайте примерна комбинация, която да може да поеме спусканията през иукенда :bulb:
Cannondale addicted.
Аватар
shotlandetsa
 
Мнения: 337
Рейтинг: 1720
Регистриран на: Пон Май 23, 2005 2:34 pm
Местоположение: Bulgaria

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта