... за безотговорността...

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Авг 03, 2005 5:10 pm

[quote="bikerider"]

[quote="Metal_Psycho"]

Тука стана като по яслите/детските градини. :)
[/quote]


:offtopic:
е тя темата се изчерпа, поне за мен.
[/quote]


Е да:)
Сега остана само Батман и Робин да кажат,че са пипнали негодника,който чупи вилки и хептен ще се изчерпи ;) :D
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот Morpher » Сря Авг 03, 2005 9:54 pm

Егати флууд паУЪра!

Аз викам така:
Койт чупи и опрая сам, ма викате и аз ида с голямата брадва и му сека пръщче по пръстче:angel:, та да се научи даН пипа:nuts:. Не че ще може де:banana:
:rofl::rofl::rofl::rofl:
Аватар
Morpher
 
Мнения: 988
Рейтинг: 1888
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 7:03 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Сря Авг 03, 2005 11:22 pm

[quote="Metal_Psycho"]
[size=134]Сега остана само Батман и Робин да кажат,[color=red]че са пипнали негодника[/color],който чупи вилки и хептен ще се изчерпи[/size] ;) :D
[/quote]


@Metal_Psycho: Не знаеш колко си прав! Работата се поразнищи. Вилката просто е подменена с друга. Вече има две работни хипотези по въпроса:

а) определен пич си е купил, от един много известен веломагазин в Пловдив, неработеща добре вилка, а тя е шкарто - амнайсто качество и е доставена от един много добре познат на нашите вело-алъш-верисчии турчин от Бурса (преди резакът продаваше в Инстамбул наедро Шимано и прочие, но банките го разпнаха заради кредити). Турчинът купува източни велочаркалаци от трето качество надолу, а някои наши магазини още купуват или са купували доскоро от него. Вкараните в БГ негови боклуци са с известни марки, но са пълен или полупълен брак. Някои наши абдали още се чудят, защо същите вилки или други чаркове, се продават с много по-висока цена в Европа-та и наивно предполагат, че цените у нас са ниски заради контрабандното им вкарване. Btw - въпросните велопродавци са си свършили добре "търговската" част от работата и откровенно са набутали момчето. Случайно или не, един от тестовите байкове е със същия модел, само че вилката е изрядно работеща, според заложените й параметри. Прецаканият юнак се пробва несполучливо да отстрани проблема, но не може защото грешката е заради технологични отклонения в производството (а не както си мислехме в началото - поради челен удар). В главата на умника узрява веднага гениален план, а другото както казват е история...;

б) втората версия е следната: определен (същият) веломагазин, който е "леко" конкурент на друг магазин, прави врътката, за да натрие носа на конкуренцията, да се погаври за густотия или просто защото са се набутали от споменатия турчин или от негов БГ доставчик с мноооо дефектна вилка и искат да си извадят парата от "стоката". Това означава, че врътката е станала още в началото - докато вилката е новичка (но не в първото каране, защото човекът тествал байка е гарантирано почтен, а и го познавам лично). Уликите са следните: въпросният многопочитан и многоизвестен магазин се снабдява и по канали, по които регулярно постъпва "стока" от анадолеца. Втората пряка следа е, че никой друг магазин в Плв не разполага с абсолютно същия модел вилка, изключение правят магазините в Сфя, но те са извън интригата, поне за момента.

Както и да е, следите и на двете работни версии водят към един точно определен веломагазин. За да поясня защо сме толкова сигурни, че вилката е подменена, а не е същата, ще кажа само, че легално внесените стоки влизат с прилежащите им документи и сертификати. Една лека справка реши еднозначно проблема.
Дребният шмекерлък просто не заслужава повече да му се обръща внимание, но той породи кратък размисъл, така че тестове ще има, но в само в строго контролирано пространство. Подробности като му дойде времето...


Вероятно, след прочитането на горенаписаното, ще спадне поне с малко уровена на ГУСТОТО за нЕкои майни. ;) Аман от МИСИРЛЪК!

[color=red][size=167]O Tempora! O Mores![/size] [/color]
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Metal_Psycho » Сря Авг 03, 2005 11:30 pm

Хм,още една причина да мразим Турците,ДПС и Ахмед Доган.:D

А вилката сте сигурни,че не се е спраскала от удар,падане,чук :)?
Ако ще идат у село София тея Куратеци нали няма да са със същите части?
Аватар
Metal_Psycho
 
Мнения: 3360
Рейтинг: 1993
Регистриран на: Пон Окт 06, 2003 10:50 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот GОA2 » Чет Авг 04, 2005 12:03 am

[quote="Metal_Psycho"]

Ако ще идат у село София тея Куратеци нали няма да са със същите части?
[/quote]

Тц!

Ще раздават пистолети за да е по-сигурно.
[center]Слей се с тълпата. Остави глупаците да блестят.
GОA2
 
Мнения: 70
Рейтинг: 1200
Регистриран на: Чет Авг 26, 2004 1:08 pm

Мнениеот batman » Чет Авг 04, 2005 12:16 am

[quote="Metal_Psycho"]

Хм,още една причина да мразим Турците,ДПС и Ахмед Доган.:D

А вилката сте сигурни,че не се е спраскала от удар,падане,чук :)?
Ако ще идат у село София тея Куратеци нали няма да са със същите части?
[/quote]


Турците не са ни виновни. Анадолците са обикновени търгаши като всички други lower-и. Вилката не се е разпаднала, въпреки заплашителния й вид, и дори може би не е опасна, но просто не работи. Като я отворихме беше очень замечательно - баси замазаните криви резби и невероятните отклонения от осите, короната е странно асиметрична и прочие... Основният фабричен дефект е в следствие на неправилно базиране на краката спрямо короната в инструмента за отливане. Понеже има пазари като нашия, заводската управа е натоварила шлосерите да спасят нЕкак си положението, за да не става излишен бозук и да не се прави допълнителен масраф на предприятието. Лешоядите веднага кълват на "марково" без кинти. Останалото е творческа самодейност и... JAZZ!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот MAN6 » Чет Авг 04, 2005 2:29 am

[quote="batman"]

Анадолците... търгаши ... lower-и... очень замечательно ... бозук ... масраф .... [/quote]


бате, нека да се разбираме....

[quote]
Останалото е творческа самодейност и... JAZZ!

[/quote]


ебати джаза, верно... фолк джасссс
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот batman » Чет Авг 04, 2005 7:57 am

[quote="MAN6"]

[quote="batman"]

Анадолците... търгаши ... lower-и... очень замечательно ... бозук ... масраф .... [/quote]


бате, нека да се разбираме....

[quote]
Останалото е творческа самодейност и... JAZZ!

[/quote]


ебати джаза, верно... фолк джасссс
[/quote]


... dnes trqbwa da si na "ti" s ezicite mladevo... PPP
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Stuny » Чет Авг 04, 2005 8:40 am

а за каква вилка става дума?
на мен ми се струва странно да се появи на пазара толкова дефектна "маркова" вилка , пък дори и на нашия
Stuny
 
Мнения: 1257
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Окт 23, 2002 8:49 am

Мнениеот TOYAGA » Чет Авг 04, 2005 8:44 am

Вероятно става въпрос за вилка RST.
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Чет Авг 04, 2005 9:30 am

[quote="TOYAGA"]

Вероятно става въпрос за вилка RST.
[/quote]

@Stuny: Маркова в кавички ;) [color=red]"маркова"[/color]

@TOYAGA: Бинго! :beer:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Чет Авг 04, 2005 9:35 am

@ batman

:beer: Задачата не беше от трудните...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот batman » Чет Авг 04, 2005 9:55 am

[quote="TOYAGA"]

@ batman

:beer: Задачата не беше от трудните...
[/quote]


TOYAGA: Ти като експерт как би се произнесъл за топ-моделите на RST? Нямам никаква представа от тях и съм тествал само базови и средно ниво вилки на RST - всичките до една са ПРЪЧКИ! Не вярвам, че ситуацията в най-горното ниво е по-различна. И защо много от западните производители ги предпочитат за евтините си модели пред SR SANTOUR? Доколкото знам, в Германия RST са много добре харчени за aftermarket и цените им са доста солени.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот TOYAGA » Чет Авг 04, 2005 10:25 am

@ batman

Нямам грам конкретни впечатления от RST (доколкото си спомням, никога не съм се качвал на велосипед с вилка от тази марка) и съм далеч от определението "експерт", но бих могъл да изкажа предположение защо нещата в Германия седят по този начин...

Работата е в това, че вносителят на RST в Германия хер Паул Ланге е доста мощна фигура (представя Shimano и още един куп значими марки лично или с дъщерни фирми в Германия, Австрия и немалка част от новоприетите членки на ЕС), пред която фирмите, дистрибутиращи SR Suntour, са почти незабележими бълхи...

Що се отнася до качеството на продуктите, на мен лично ми се струва, че RST водят консервативна политика за трайна фиксация в ниския до среден клас на пазара, където са успели да си завоюват определени позиции и са доволни от приходите.

Suntour са нещо доста по-различно. Навремето те бяха истинска империя и директен конкурент на Shimano, но оплетоха конците и се сринаха до миниатюра... Напоследък обаче като че ли се възраждат и демонстрират доста сериозни амбиции, които нямат нищо общо с консерватизма при RST. Поживем-увидим...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Авг 04, 2005 10:46 am

Абе почему все по руски говорите бе?
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот TOYAGA » Чет Авг 04, 2005 10:55 am

Старост-нерадост...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот NovemberCharlie » Чет Авг 04, 2005 10:59 am

[quote="TOYAGA"]

Старост-нерадост...
[/quote]

Ми идете във fishki.net и си чатете с девушки. Много са сладки.
Конституция на Република България
Чл. 36. (1) Изучаването и ползването на българския език е право и задължение на българските граждани
Аватар
NovemberCharlie
 
Мнения: 5367
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Съб Дек 11, 2004 3:07 pm
Местоположение: Sofia Bulgaria

Мнениеот ThEUfO » Чет Авг 04, 2005 12:10 pm

Абе накрая се оказа че Кольо не е карал мерцедес, ами го е е блъснал, после че не го бъснал силно, ами го е закачил леко, а накрая, някой му бил разправял че видял мерцедес да минава бързо на 10 метра от него...
Древна мъдрост: "s****** ** **** po default"
ThEUfO
 
Мнения: 374
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Апр 27, 2004 5:20 pm
Местоположение: Madagascar

Мнениеот Admin » Чет Авг 04, 2005 12:45 pm

[quote="batman"]
TOYAGA: Ти като експерт как би се произнесъл за топ-моделите на RST? Нямам никаква представа от тях и съм тествал само базови и средно ниво вилки на RST - всичките до една са ПРЪЧКИ! Не вярвам, че ситуацията в най-горното ниво е по-различна. И защо много от западните производители ги предпочитат за евтините си модели пред SR SANTOUR? Доколкото знам, в Германия RST са много добре харчени за aftermarket и цените им са доста солени.
[/quote]


Не съм TOYAGA, не съм и експерт, и се извинявам, ако се намесвам грубо :angel2:
Не мога да коментирам за германския пазар, но предположението на TOYAGA е повече от добро. :thumb:
Карал съм 2-3 години RST, качвал съм се и на други освен моето. Че са пръчки, пръчки са, но това си им е заложено от пазарната ориентация, посочена от TOYAGA - нисък, до среден клас. И все пак, сравнени с много други конкуренти в този клас, RST далеч не се представят зле. Конкретно моята вилка беше пружинено-еластомерна и издържа повече от три години каране, акто едва в последната година започна да прави проблеми. Но дори и тогава, с редовна поддръжка, вилката работеше по-добре от много нови модели на конкурентите си. така че, поне според мен, RST имат достатъчно надеждност в своя си клас и затова доста производители им се доверяват.
За Suntour и развитието им напоследък също съм съгласен с TOYAGA. Моите впечатления в допълнение са, че тази компания все още не може да постигне постоянство, в смисъл, че имат модели от нисък клас, които работят по-добре от някои от продуктите им от среден клас. Освен това явно още трябва да поработят, за да направят някои от нещата наистина добри - типичният пример е моделът Duro D. От форума вече са известни начините за тунинговане на тази вилка и е факт, че като се поработи върху нея, тя става наистина отлична за парите си! Въпросът е защо трябва притежателите й да я преработват, след като може направо производителят да я направи по-читава :dunno:
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот MAN6 » Чет Авг 04, 2005 2:07 pm

[quote="batman"]

[quote="MAN6"]

[quote="batman"]

Анадолците... търгаши ... lower-и... очень замечательно ... бозук ... масраф .... [/quote]


bate, neka da se razbirame....

[quote]
Останалото е творческа самодейност и... JAZZ!

[/quote]


ebati dvaza, werno... folk dvassss
[/quote]


... dnes trqbwa da si na "ti" s ezicite mladevo... PPP
[/quote]


верно, че при вас у филипополиса са се омешАли к'ви ли не бози, ама все пак не смятам че трябва да знам [size=100]и[/size] турски... ;)

П.П.: чети малко по-долу в дясно... !!!
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот mih » Чет Авг 04, 2005 4:06 pm

@MAN6,

чшшш, [color=beige]х[/color]артик, у Софийта да н'би да й еднородна шопска... маса?
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот MAN6 » Чет Авг 04, 2005 7:14 pm

[quote="mih"]

@MAN6,

чшшш, [color=beige]х[/color]артик, у Софийта да н'би да й еднородна шопска... маса?
[/quote]


не знам, Харкадаш, тоХест знам- не йе, ама поне не говорим на турски...

П.П.: щото не веднъж съм се ядосвал на доволното количество турцизми из постовете на ДъУФО, който също иде из типйетата...

айди, чао те ;)
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот mih » Чет Авг 04, 2005 7:24 pm

няма кво да му се ядосваш - факт е, че в българския има много турцизми, както е факт, че са трескали български моми и че са колили български мОмци...
:dunno:
опа, пардон, тук-таме е имало турско присъствие, ух, как се изрязох!...:xx(:

ай, сполай ти и на тебе!
:beer:

п.п. Turciq ke padne, ама да не е върху нас...
;)
Революция в главата!
Аватар
mih
 
Мнения: 2759
Рейтинг: 1897
Регистриран на: Чет Юни 26, 2003 11:08 am
Местоположение: MontReality, Canada

Мнениеот batman » Чет Авг 04, 2005 9:45 pm

10Х (Ашколсун) Admin! Май ти си експерта по RST тук. :beer:

Машалла и на TOYAGA-та за компетентното RST мнение!

Евалла и на NovemberCharlie, че почете руските девочки от fishki.net!

@MAN6: Виж що пишуват за Атака биридчедите: Liderli#287;ini Volen Siderov’un yapt#305;#287;#305; a#351;#305;r#305; milliyet#231;i Ataka #304;ttifak#305;’ndan #252;#231; ki#351;inin #231;#305;kart#305;lmas#305;yla partinin sahip oldu#287;u sandalye say#305;s#305;n#305;n 17’ye d#252;#351;t#252;#287;#252; bildirildi. D#252;n ge#231; saatlerde ba#351;bakan i#231;in gizli yap#305;lan g#252;ven oylamas#305;nda destek oyu kulland#305;klar#305; gerek#231;esiyle Stan#231;o Todorov, Hristo Veli#231;kov ve Yordan Veli#231;kov ittifaktan ihra#231; edildi....

Дорогой Маншь, Сократ очень давно сказал: "Я знаю только то, что я ничего не знаю", а если я знаю, что ты не знаеш, что я знаю, что ты ничего не понимаеш??? :angel2: Остави турците на мира, повечето са много точни хора като всички останали. Вярно е, че Доган е за е_не, но той е кавказки черкезин по произход, а не турчин! Яваш, яваш аланкоулу... :D
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот MAN6 » Чет Авг 04, 2005 10:14 pm

чакай сега, изобщо кой говори за волен сидеров и т.н. .. нещо извратено има у вас, това е ясно... а може и нещо рязано да има у теб... ;) не знам аз... не че съм сократ, ама маи е верно, че и ти не знаеш кои знае колко много, а? или поне не си правиш труда да разбереш какво ти се говори... айде майна...
:)

[size=67]Редактирано от Admin[/size]
xund
Аватар
MAN6
 
Мнения: 4227
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Сеп 19, 2003 10:03 pm
Местоположение: 4-ти километър

Мнениеот batman » Чет Авг 04, 2005 11:50 pm

@MAN6h: Чети бре момче:
http://www.kutriguri.com/index.html

http://www.kutriguri.com/leaders.html

С турците сме далечни братовчеди, що се дърпаш? :D А знаеш ли, че за шопите нашите историци и етнографи предполагат, че са преки наследници на едни от милиардите разновидности на тюркските племена - придошлите кумани (наричани още половци и кипчаци) по време на Второто българско царство? Ако си потомствен шоп, то вероятността да си резак е възхитително голяма!
Днешното българско име Асен не е нищо друго освен фонетична форма на "резашкото" Асан/Хасан, да не говорим, че най-уважаваната и най-читавата династия, по време на Второто българско царство, (1186 - 1396) е на Асеневци (Асановци)?!?!?

БТВ, ето дословно цитирани признанията на един типичен шоп: "Смея да отбележа, че не съм ескимос, а шоп. А шопите произлизат от куманите [color=red]/тъпо, но издържливо племе/[/color], с които прабългарите ограждали поселищата си, за да понесат първият удар при евентуално вражо нападение. Оцелели до днешни времена, шопите биват главно три вида - [color=red]дървени[/color], [color=green]чугунени[/color] и [color=blue]гумени[/color], като най-гадни са третите щот поемат релефа на местността...Та аз съм от третия вид!"

:beer:

Ааааа, забравих да ти пратя мнооо поздрави от кана сюбиги Баян, наричан още Безмер! :thumb:
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот tailor » Пет Авг 05, 2005 2:22 am

[quote="NovemberCharlie"]

[quote="TOYAGA"]

Старост-нерадост...
[/quote]

Ми идете във fishki.net и си чатете с девушки. Много са сладки.
[/quote]
[img]http://fr26.chat.ru/fotokino/47.jpg[/img]
Аватар
tailor
 
Мнения: 1181
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Ное 14, 2002 8:27 pm
Местоположение: Соф

Мнениеот TOYAGA » Пет Авг 05, 2005 8:11 am

@ Аdmin & модераторите

Някой да махне писанията на batman за шопите, преди да се изкуша да им отговоря! :(!:
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Пет Авг 05, 2005 8:26 am

[quote="TOYAGA"]

@ Аdmin & модераторите

Някой да махне писанията на batman за шопите, преди да се изкуша да им отговоря! :(!:
[/quote]


На какво основание? ;) Доколкото разбирам, част от писанията му даже са цитат, мисля, че ми е познат отнякъде, ама не помня откъде. Все пак, никого не е обидил пряко и не мисля, че е нарушил добрия тон. А и той самият е автор на темата, така че явно няма нищо против подобен офтопик....
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот TOYAGA » Пет Авг 05, 2005 8:49 am

Хубаво Admin, ти решаваш! Само да няма после хър-мър...
Дръж се земьо, шоп те гази!
Аватар
TOYAGA
 
Мнения: 7138
Рейтинг: 1634
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 5:28 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 98 госта