впечетления от последния байк панаир в Кьолн

В този форум съхраняваме темите, за които сме преценили, че съдържат повече интересна или полезна информация и не заслужават да бъдат изтрити, въпреки че са поостарели. На който му е интересно, може да ги прегледа - ще намери интересни неща.

Мнениеот batman » Вто Фев 24, 2004 1:35 am

[quote="screamBoy"]

моля ? стомана ?? хм, що пък не :)
[/quote]

... може да се олекоти значително, но не мисля че е здравословно...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот batman » Вто Фев 24, 2004 2:25 am

[img]http://www.balkan.bg/gallery/dh.gif[/img]
... малко (UPDATE) на чертежа...
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот C_Mo » Вто Фев 24, 2004 12:56 pm

[quote="batman"]

... 80мм ход ми се се видяха достатъчни, но явно бъркам...ако ходът е повече от 100мм, няма ли това да се отрази сериозно на възможността, байка да се използва по-универсално... а не само за FR/DH? Моля за по-конкретни разяснения по въпроса :)))
[/quote]

Като се намесят FR/DH хода на започва от 5" (рядко) нагоре.
Аватар
C_Mo
 
Мнения: 1495
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:45 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Вто Фев 24, 2004 1:25 pm

[quote="xtr"]

Като се намесят FR/DH хода на започва от 5" (рядко) нагоре.
[/quote]

...vqrno e, 4e za istinski DH nqma da stava, no ne e tova celta, po-skoro viziram umereno natovarvane i otnositelno leki tereni.
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот screamBoy » Вто Фев 24, 2004 11:22 pm

а сега както е спри да я пипаш повече :))) кво ше каете а, е ли бебето сладурче или да :))
Пост свободен от семантични грешкиИзображение
Аватар
screamBoy
 
Мнения: 3261
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 9:26 pm

Мнениеот Admin » Сря Фев 25, 2004 12:42 am

batman, ако рамката ще е тежка, по-добре да е с повече ход - да речем 120мм. Вярно, това сигурно ще влоши педалирането, ама то и теглото си пречи, така че все тая. Поне за спускане ще е достатъчно добра.
Обратно - ако искаш да е по-универсално колелото, тогава остави хода 80 или 100мм, ама се замисли за намаляване на теглото на рамката.
В противен случай, ако остане както сега, колелото хем ще е с малко ход (по стандартите за спускане), хем ще е с твърде високо тегло (по стандартите за ХС), което според мен не е мното добре. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот batman » Сря Фев 25, 2004 1:11 am

[quote="Admin"]

batman, ако рамката ще е тежка, по-добре да е с повече ход - да речем 120мм. Вярно, това сигурно ще влоши педалирането, ама то и теглото си пречи, така че все тая. Поне за спускане ще е достатъчно добра.
Обратно - ако искаш да е по-универсално колелото, тогава остави хода 80 или 100мм, ама се замисли за намаляване на теглото на рамката.
В противен случай, ако остане както сега, колелото хем ще е с малко ход (по стандартите за спускане), хем ще е с твърде високо тегло (по стандартите за ХС), което според мен не е мното добре. :)
[/quote]

...оки - доки, истината е че може да се тръгне и по двата пътя еднакво лесно - не е проблем да направя хода 120мм и повече, или да сваля кг чрез по-тънкостенни тръби и непрезапасяване. Ще ми се тук да изясним параметрите на DH, мисля че са много разтеглени ( ход, кг, ", ъгли )... къде свършва FR-а и къде започва DH-а... простете ми за неосведомеността, но до сега не съм получавал еднозначен, и убедителен отговор по въпроса!
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Мнениеот Liohman » Сря Фев 25, 2004 11:37 am

Границата е доста тънка, но реално DH байк става и за FR, докато обратното май не е съвсем така. Във FR някой ползват и 24" гуми, хода е по-малък, но и колелото е по-леко, като изключим изгъзиците на Bender (30 см ход отпред и още толкова отзад), Krispi и други такива. По-често се ползват еднокоронни вилки, май се ползват и по малки гуми, но на всеки както му харесва. То все пак зависи и от FR де, има и твърди рамки за FR.
L.B.M.P.
Liohman
 
Мнения: 574
Рейтинг: 1700
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2003 3:21 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот batman » Пет Фев 27, 2004 1:21 am

ето 2 нови базови, стоманени рамки: 18,5" - предназначени са за най-ниския сегмент на пазара, но смятам, че след известен ъпгрейт редовият байкър би могъл да ги ползва по същество (поне така ми се иска на мен) :)... интересувам се от мнението ви!
[img]http://www.balkan.bg/gallery/leo1.gif[/img]
[img]http://www.balkan.bg/gallery/leo2.gif[/img]
batman
 
Мнения: 516
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Вто Фев 03, 2004 2:08 am
Местоположение: Bangladesh

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 38 госта


cron