Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот Admin » Нед Май 24, 2020 8:27 am

Изображение
Здравейте,
Чак сега ми остана време да пусна тема и тук - ако някой случайно не е разбрал, от вчера MTB-BG.com е изцяло обновен - и като платформа, и като дизайн, като основната цел бе да стане съвместим с мобилни устройства.
Повече за тези промени можете да прочетете тук: https://mtb-bg.com/2020/05/23/%d0%b4%d0 ... d0%b3-3-0/
Наред с това преместихме сайта и форума на ново място и точно в тази връзка се наложи да спрем форума за един ден, за което неудобство се извинявам.
Като цяло миграцията протече без особени проблеми, но един такъв, който забелязах за форума е, че липсват много картинки, които са били прикачени като файлове към постовете. Ако някой друг се е натъкнал на някакви проблеми, може да сигнализира за тях тук.
Същото важи и за сайта, като там е ясно, че няма как всичко да харесва на всеки, но ако срещнете някакви сериозни бъгове и проблеми, моля, пишете, за да знаем.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот fu4ko » Нед Май 24, 2020 1:04 pm

Аз май съм кьорав,разлика в дизайна не забелязвам.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот Boyan1984 » Нед Май 24, 2020 1:46 pm

Еми, май,май :magnify:
Let's fucking DIE!
Boyan1984
 
Мнения: 2410
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Мар 29, 2010 12:33 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот Alexi » Нед Май 24, 2020 4:12 pm

и аз не виждам никакви промени .. особено ми липсва автоматичното ресайзване на снимки което се предлага буквално от всеки форум .. тук съм отделил в годините часове наред да преоразмерявам снимки ,че да ги кача ..
Аватар
Alexi
 
Мнения: 6258
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Сеп 15, 2015 1:22 pm
Местоположение: Шумен

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот bcdd » Нед Май 24, 2020 7:18 pm

то по добре да не виждаме разлика ,че като свикнеш и после се дразниш ,поне бързо се свиква...
bcdd
 
Мнения: 290
Рейтинг: 1170
Регистриран на: Сря Май 07, 2014 11:11 am

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот Admin » Нед Май 24, 2020 9:50 pm

Разликите са в сайта (блога), а не във форума. Форума просто трябваше да го преместим заедно със сайта и е на нов адрес, т.е. вече е на поддомейн - forum.mtb-bg.com вместо mtb-bg.com/forum.
Зная, че има хора, които искат да видят и форума обновен, но такава промяна ще бъде по-трудна дори от тази със сайта и в момента нямам никакъв ресурс за нея - нито време, нито нищо. Ако някак се наредят добре нещата тази година, възможно е през зимата да се замисля за такава стъпка, но в момента не мога да обещая нищо.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот fu4ko » Пон Май 25, 2020 12:43 am

Аз съм моногамен.Свикнал съм вече с тази визия и не е нужна промяна.
Cross Sprinter
fu4ko
 
Мнения: 298
Рейтинг: 1344
Регистриран на: Нед Ное 22, 2015 9:25 pm

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот pascoff » Пон Юни 22, 2020 11:55 am

Едно нещо забелязах и не съм сигурен - в предишния сайт името на автора винаги фигурираше в началото на статията. Дали е възможно и сега да го има? Или когато няма име, да предполагаме, че е от админа ... а ако е друг, то ще го пише?
Днес времето ще бъде преобладаващо над пространството.
Аватар
pascoff
 
Мнения: 864
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Окт 25, 2002 10:56 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот Admin » Пон Юни 22, 2020 12:54 pm

При предишния сайт за всяка статия си имаше поле за автор, който автор нямаше нищо общо с регистриран потребител, т.е. там можех да пиша каквото поискам и то се показваше като автор на статията.
Сега, доколкото виждам (щото и аз още се уча на новата платформа), авторството на статиите (поне в админ панела) е свързано с регистриран потребител. А вече дали и как може да се визуализира е друг въпрос.
По принцип сигурно има как да се направи както предишния сайт, но не знам дали си струва, при положение че на повече от 90% от материалите автор съм аз. Т.е. на мен ми е по-лесно в статиите от други автори просто да посочвам авторството с текст в статията. Проблемът е по-скоро със старите статии от други автори, тъй като за тях „авторството“ не се е мигрирало, тъй като няма към какво. Там сигурно ще трябва на ръка да се добави тази информация. Изобщо, някъде в бъдещето се задава доста ръчна работа - един цялостен преглед на абсолютно всички статии в сайта (няколко хиляди), при който трябва да им оправя ключови думи, тагове, авторство (където е необходимо), линкове (където е необходимо) и какво ли още не. Но честно казано, това не го виждам да се случи преди късна есен, тъй като би изисквало минимум по 1-2 часа дневно в продължение на няколко месеца, а сега през лятото ми е невъзможно да отделя това време точно за такива неща.
Също така по отношение на търговските статии (рубриките „Търговски съобщения“ и „На пазар“) автор обикновено не съм аз, но не знам доколко това има съществено значение с оглед на информацията в тях, която е преобладаващо рекламна и те затова са си в отделни рубрики. Но мога евентуално и за тях да посочвам авторство, ако смятате, че е по-добре.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот ВелоВело » Пет Фев 05, 2021 10:22 pm

Има една празна публикация
https://mtb-bg.com/infoflow/pinkbike-fi ... cruz-nomad
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 124
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот Admin » Пон Фев 08, 2021 9:49 am

Здрасти, това не е празна публикация, а е публикация в панела „Информационен поток“. Неговата цел е чрез връзки към външни източници да добавям по бърз начин неща, за които нямам време или право да добавя като статии. Панелът се намира на началната страница, а архивът за него е тук: https://mtb-bg.com/infoflow . И на двете посочени места, ако кликнете на заглавието/снимката, се отваря външният линк и така трябва да бъде.
Проблемът, на който Вие сте се натъкнали е, че тези публикации излизат и като резултат при използване на търсачката. И ако се отвори такава публикация от списъка с резултати при търсене, тя се отваря във вида, показан от Вас, т.е. изглежда като празна статия.
Ще трябва някак да го оправим този проблем, но тъй като има по-належащи неща от него, засега не сме се занимавали.
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот ВелоВело » Пон Фев 08, 2021 11:30 am

Admin написа:Здрасти, това не е празна публикация, а е публикация в панела „Информационен поток“. Неговата цел е чрез връзки към външни източници да добавям по бърз начин неща, за които нямам време или право да добавя като статии. Панелът се намира на началната страница, а архивът за него е тук: https://mtb-bg.com/infoflow . И на двете посочени места, ако кликнете на заглавието/снимката, се отваря външният линк и така трябва да бъде.
Проблемът, на който Вие сте се натъкнали е, че тези публикации излизат и като резултат при използване на търсачката. И ако се отвори такава публикация от списъка с резултати при търсене, тя се отваря във вида, показан от Вас, т.е. изглежда като празна статия.
Ще трябва някак да го оправим този проблем, но тъй като има по-належащи неща от него, засега не сме се занимавали.

Аз мога да ви реша всички проблеми ако ми помогнете с избора на колело :beer:
Аватар
ВелоВело
 
Мнения: 124
Рейтинг: 1206
Регистриран на: Чет Фев 04, 2021 8:43 pm

Re: Да ни е честит новият MTB-BG.com!

Мнениеот jd » Сря Фев 17, 2021 3:38 pm

ВелоВело написа:Има една празна публикация
https://mtb-bg.com/infoflow/pinkbike-fi ... cruz-nomad

Вече не излиза тази визуализация ;)
Изображение
Аватар
jd
 
Мнения: 1721
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Яну 25, 2008 2:50 pm
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта