Критика

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Критика

Мнениеот tralala » Вто Юли 31, 2007 1:01 am

Здравейте, в следващите редове ще напиша малко критика от моя гледна точка - т.е. само четене.

Първото и най-важно може би е това да изчистите форума от spam и безсмислени мнения. Когато се регистирах тук си пуснах тема която беше заключена и ми беше казано да прегледам ЧЗВ, където нищо не видях освен кажи-речи 90% spam и off topic, останалата информация не ми свърши никаква работа. За съжаление, из този spam не всеки може да си извлече необходимата информация, да се ориентира какво е правилно и какво не - дори се чудя кой би седнал да го чете, след като няма да му свърши работа. Така и аз също освен да се начета на spam друго не направих. Както и да е, за себе си намерих отговорите на въпросите си, обаче не всеки би могъл да се оправи.

Второто е враждебността, подигравките и детинското поведение на потребителите. Странно защо, но този форум адски много прилича на онзи на DataBG. Одеве влизам в някаква тема и какво да видя - кажи-речи полувината, даже повече от полувината тема обърната на "аз имам по-по-най, а ти си смешен щото продаваш това", най-накрая потребител псува като каруцар и гата. Мислех си, че тук ще срещна умни, интелигентни хора готови да помогнат, да не да си ги мерят кой кво има и какво прави с него. Обаче нещо явно съм останал с грешно впечатление.

Другото което обърнах внимание са правилата - доста дълги и едва ли някои от потребители изобщо са си направили труда да ги прочетат, пък какво остава да ги спазват. Голям процент на неграмотност и писане на чатица. Дори не зная що за неграмотник може да напише дума, примерно - "жъжри". На мнение съм, че такива постове трябва да бъдат изтривани, а потребителите наказвани, защото е срамно, глупаво и не зная още какво да не можеш да пишеш на родния си език и да се зъбиш на другите...

Това е което имах да кажа , останалото зависи от вас самите.
Благодаря за вниманието!
дрън-дрън та пляс
Аватар
tralala
 
Мнения: 10
Рейтинг: 1201
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 1:31 am
Местоположение: Видин, България

Мнениеот Isidor » Вто Юли 31, 2007 1:39 am

:agree: :agree: напълно съм съгласен с теб и те подкрепям! :agree: Но едва ли Админ и модераторите ще седнат да преглеждат и съответно трият всички спамове в текущите теми и ЧЗВ, защото те наистина са много :bawling: ! Другото, което е boss-овете вече са по-стриктни към ,,умниците,, във форума, но не могат да имат пълен контрол, каквото и да правят, защото именно тези ,,умници,, се ,,въдят,, като китайците и за НАШЕ съжаление това се наблюдава именно в този сайт ;) :agree:
Rides: Santa Cruz Heckler with Fox DHX 5.0
Аватар
Isidor
 
Мнения: 812
Рейтинг: 1533
Регистриран на: Нед Апр 02, 2006 6:15 pm
Местоположение: Middletown, Connecticut, USA

Мнениеот M1010X » Вто Юли 31, 2007 8:48 am

@tralala - разгледай секцията "За форума и сайта" - ще видиш, че има сума такива оплаквания. Също така ще видиш и каква е гледната точка на Admin по въпроса - и в някаква степен е прав. Може би до момента, в който работата на модераторите не стане платена, дереджето ще е такова - което не виждам как ще стане, след като самият форум е безплатен.

И мен ме дразни пълното малоумие на 30, 40 или дори 50% от потребителите... Може и повече да са. Неприятно е, че повечето от тях са все регистрирани скоро - има и изключения, но за съжаление са точно това - изключения.

Колкото до това, че прилича на форума на датата - неизбежно е. След като този спорт се популяризира, ще навлязат в него и тъпи копелета; ще почнат и тук да пишат; независимо дали ни харесва или не.

П.П. Аз съм напълно ЗА триенето на дебилни постове; въпросът е как оценката кой пост влиза в тази категория да бъде обективна.
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Admin » Вто Юли 31, 2007 9:53 am

Не е проблемът в модераторите и това дали ще са платени или не. Дори не е въпрос само на броя им - вярно е, че повече модератори по-бързо ще могат да махат глупостите, но за такава позиция най-важни са качествата, т.е. модераторите не са домати, че да ида да си купя или откъсна 1-2 кила, като ми дотрябват за салата.
Така или иначе, проблемът е основно "статистически" - по съвсем естествен път и причини в последните години един вид потребители намаляват, а един друг се увеличават. Всеки е свободен да си мисли каквото иска за причините и предпоставките и да обвинява мен или някой друг за това, моето мнение го знаете.
Аз вече не правя нищо друго във форума, освен администраторска работа, но въпреки това при тези естествени (според мен) предпоставки няма как да има резултат, какъвто желаят някои от членовете на форума. Просто такъв резултат в момента е невъзможен и не мисля, че някога отново би бил възможен, освен ако не се получи някакво сериазно свиване в броя на хората, практикуващи планинско колоездене. Все пак, известно подобрение може да се очаква при промяна във възрастовия състав на любителите на МТБ, а оттам и на посетителите във форума, ама е много трудно да се прогнозира кога би било възможно подобно узряване.
Нищо ново не казвам, ама като има непрекъснато питания за обсъждани вече неща...
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот M1010X » Вто Юли 31, 2007 11:04 am

Бих искал да направя едно уточнение:

Включването на тезата за платените модератори нямаше за цел да провокира негативна реакция при никого. Просто разсъждавах така - някой е готов да бъде модератор (от гледна точка на желание), подходящ е за целта (подходяща ценностна система), но няма достатъчно време - защото например работи. Стимул за него постоянно да снове във форума би било паричното заплащане, т.к. в противен форумът няма да е с най-висок приоритет за него. Предполагам, обаче, че това няма как да стане при безплатен форум.
@Админ - направи се един темплейт с обяснения и copy-paste :)

П.П. На мен ми допада фактът, че има и от новите хора такива, на които им прави впечатление плявата. Дано е за добро...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Alien » Вто Юли 31, 2007 12:51 pm

Оф, пак ли...

Не, този форум НЕ прилича на форума на Дата.бг. "Нашият" е по-лош в някои отношения и доста по-напред в други. Тъпо сравнение. И се престанете с тия тъпи теми, в които просто плюете по форума.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Вто Юли 31, 2007 1:05 pm

Alien написа:И се престанете с тия тъпи теми, в които просто плюете по форума.


Не знам дали осъзнаваш, че в момента ти плюеш косвено по форума? :bulb:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот Alien » Вто Юли 31, 2007 1:15 pm

bikerider написа:
Alien написа:И се престанете с тия тъпи теми, в които просто плюете по форума.


Не знам дали осъзнаваш, че в момента ти плюеш косвено по форума? :bulb:


Не, не осъзнавам.
I feel terrified, which is... you know, sickest feeling ever.
Brandon Fairclough
Аватар
Alien
 
Мнения: 3577
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Чет Окт 30, 2003 8:06 pm
Местоположение: София


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта