може и да е обсъждано, но... за РЕЙТИНГА

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот Nymphetamine » Чет Юли 26, 2007 7:32 pm

PtD написа:За рейтинга биха могли да се въведат такива правила, които ако не напълно да предотвратяват, то поне сериозно да ограничат възможността за злоупотреби. Например:
- рейтинг могат да гласуват само членове на форума, регистрирани повече от Х месеца
- рейтинг могат да гласуват само членове на форума, притежаващи определен минимален рейтинг
- рейтинг може да се гласува само след сключена сделка
- и т.н.

А ако към това се добави и платена регистрация за пазарите, мисля че нещата съвсем ще си дойдат по местата.

П.П. В тоя форум май всички пищят, че има двойни стандарти, което всъщност е белег, че правилата важат за всички :D


Гласуване за рейтинг при сключване на сделка може би трудно ще се осъществи... според мен. Лесно е да се излъже, макар, че ако се въведе достъп чрез заплащане, тогава би могло да стане.
Аз съм за създаване на отделна сек(с)ция само за членове от определено време, да речем година и т.н., за които се знае, че спазват правилата на форума, пишат грамотно и т.н. Това съществува в доста други форуми и по този начин, до известна степен, смятам, че сериозните посетители ще могат на спокойствие да обсъдят това и онова, без излишни писаници отстрана на нови или неграмотни членове. Може да изглежда дръзтично, но според мен е полезно. Тоест ще бъде един вид VIP зона. След като премине определения срок за членство, стриктно да се провери дали заявилия желание за участие член си спазва правилата, пише грамотно, не е молоумен и т.н. В случая се отклонявам от темата, ама ми писна навсякъде, където стане по-сериозна приказка да се месят тоя и оня с идиотски поустове и др. (То тва май не става единствено в темите за политика в "ДРУГИ").
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот agent_Jekov » Чет Юли 26, 2007 8:16 pm

M1010X написа:Обаче - дали този тип регистрация може да се приложи само върху определена секция?
Повтаряш ми въпроса от по-горе. :agree:
On a mountain bike you can cover a great distance in a short period of time, or a short distance in a great period of time.In mountain biking there is no destination.Just a bike, a rider, and a place to ride!
Аватар
agent_Jekov
 
Мнения: 1802
Рейтинг: 1204
Регистриран на: Пет Юли 06, 2007 3:43 pm
Местоположение: AREA 51

Мнениеот Nymphetamine » Съб Сеп 15, 2007 9:53 pm

Хм, на ума ми дойде идеята за следното нещо - да се направи нещо като шаблон за попълване на инофрмация за продаваната/купуваната стока, както и данни за продавача - телефон, адрес, т.н., да се пускат по този начин обявите, след което в темата да не може да се пише. Този шаблон ще бъде със задължителни полета, без които не може да се пусне като обява. По този начин мисля, че ще се спести поне спаменето и наводняването във раздел пазар и всичко ще бъде по-чистичко. Който има някакви мераци вече, да си се оправя сам - скайпове, телефони, мейли колко щеш...
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот URNEST » Нед Сеп 16, 2007 10:12 am

Nymphetamine написа:Хм, на ума ми дойде идеята за следното нещо - да се направи нещо като шаблон за попълване на инофрмация за продаваната/купуваната стока, както и данни за продавача - телефон, адрес, т.н., да се пускат по този начин обявите, след което в темата да не може да се пише. Този шаблон ще бъде със задължителни полета, без които не може да се пусне като обява. По този начин мисля, че ще се спести поне спаменето и наводняването във раздел пазар и всичко ще бъде по-чистичко. Който има някакви мераци вече, да си се оправя сам - скайпове, телефони, мейли колко щеш...

Адреса не е удачно да си пишеш предполагам се сещаш защо, аз поне никога не бих си го дал ей така за пред всички.
Но идеята обявата да е заключена и да се пишат само ЛС е добра и за да пуснеш обява задължително да посочиш местонахождение и начини за връзка с теб.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Нед Сеп 16, 2007 5:29 pm

Мда, ок, без адреса. :)
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Ozzie » Нед Сеп 16, 2007 9:05 pm

URNEST написа:....задължително да посочиш местонахождение и начини за връзка с теб.


То и сега си го има това в правилата за публикуване на обяви. Друг е въпроса колко се четат правилата и колко се прилагат от потребителите. Затова са и постоянните вмятания за местонахождение и начин за връзка.
Няма нужда да споменавам, че понякога такива обяви отплуват по канала. Разбира се на човека пуснал обявата му се обяснява на лично съобщение защо е изтрита. :)
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот URNEST » Нед Сеп 16, 2007 9:37 pm

Ozzie написа:
URNEST написа:....задължително да посочиш местонахождение и начини за връзка с теб.


То и сега си го има това в правилата за публикуване на обяви. Друг е въпроса колко се четат правилата и колко се прилагат от потребителите. Затова са и постоянните вмятания за местонахождение и начин за връзка.
Няма нужда да споменавам, че понякога такива обяви отплуват по канала. Разбира се на човека пуснал обявата му се обяснява на лично съобщение защо е изтрита. :)

Идеята ми е да станат напълно задължителни полета.Както неможе да пуснеш тема без да има заглавие, така да не може да пускаш обява без да си посочил координатите си.Но едва;ли форумния софтуер може да се програмира да работи така.
Аватар
URNEST
 
Мнения: 1998
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Дек 21, 2005 9:04 pm
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Нед Сеп 16, 2007 11:47 pm

Че що да не може... то е като със заявката за регистрация...
Яко ще е да се направи като един формуляр за попълване, както по сайтовете за обяви. Много по-удобно, по-практично, по-чисто и по-малко работа за модераторите/админа.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот bikerider » Пон Сеп 17, 2007 2:59 am

Nymphetamine написа:Че що да не може... то е като със заявката за регистрация...


Айде де... давай.
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот PtD » Пон Сеп 17, 2007 11:45 pm

:evil:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Nymphetamine » Вто Сеп 18, 2007 8:17 pm

Друго имах предвид, но не се изразих точно - по подобен начин като задължителните поленца при заявка за регистрация.
Не твърдя, че разбирам от форумен софтуер, но предполагам, че не е невъзможно да се направи.
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Admin » Вто Сеп 18, 2007 11:44 pm

Аз пък твърдя, че изобщо не разбирам от форумен софтуер, но въпреки това съм сигурен, че точно подобни промени в него са доста трудни и изобщо не си струват усилията. За това, което ти предлагаш, просто се използва малко по-разлиичен софтуер. :)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот Nymphetamine » Сря Сеп 19, 2007 2:02 pm

Аха, тоест, принципно, е възможно. А как ти се струва идеята?
Аватар
Nymphetamine
 
Мнения: 3197
Рейтинг: 1999
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 9:30 pm
Местоположение: Пловдив, България

Мнениеот Antares » Нед Окт 07, 2007 1:52 am

URNEST написа:Но идеята обявата да е заключена и да се пишат само ЛС е добра и за да пуснеш обява задължително да посочиш местонахождение и начини за връзка с теб.
Тук изпускаш момента с up-ването на темата.
Нека се изкажа и аз. Потребителите могат да се разделят на групи. И съответно отделни секции на форума да са "невидими" за обикновените потребители. Може да се създаде група "търговци", достъп до която да се дава чрез SMS или какъвто там метод. Това да дава правото на хората да пускат теми, или въобще да виждат търговската секция. Това ще ограничи поне малко притока на хора, с по много регистрации. Освен това си има едно бутонче "IP", видимо за модерите, което показва доста информация.
Другото - рейтинга да се определя от самите хора от група "търговци", вероятно чрез гласуване за всеки отделен търговец (примерно анкета за всеки отделен човек) и спрямо тази анкета - може да се променя рейтинга, който обикновено се определя от броя написани мнения и доколкото знам е във възможностите на администратора да го променя. В този форум виждам, че е изключен такъв тип рейтинг (спрямо броя мнения).
Пример: линк - това е мой профил в друг phpbb форум, под аватара ми има таг "не-човек", получен поради надвишаването на 1500 мнения. За този тип рейтинг говоря, но при нашите условия може да се използва за тотално различни цели.
В дадения като пример сайт има три групи потребители, освен обикновените и модераторите. Както и пет подфорума, които са с различна степен на достъп.

Според мен много по-добър тип форум е IPB, поради многото повече възможности, поради възможността за "warn", тоест наказания (по 20%), които като достигнат пет - това изхвърля потребителя. Да не говорим за сливането на теми, за бутончето "report", даващо право на потребител да изпрати автоматизирано съобщение до модератор за определена тема/мнение и купищата други простотийки, обаче IPB е платен :)
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Нед Окт 07, 2007 8:49 am

Тук изпускаш момента с up-ването на темата.

По принцип up-ването на темите в "Пазар" не е позволено.
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=19465
:popcorn:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот Antares » Нед Окт 07, 2007 5:19 pm

Ozzie написа:По принцип up-ването на темите в "Пазар" не е позволено.
http://mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=19465
:popcorn:
Да, но се прави. И то от почти всички.
Но това е отклонение от това, което бях написал като идеи.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот killvanrea » Пон Окт 08, 2007 4:08 pm

Аз предлагам да се направи важна тема и в нея да има списък със продавачите както в датата. Да се бележат с + и - и като се направят 5 минуса да се банни.
[email protected]
GSM:0883470235
SkYpE:van_rea3579
Аватар
killvanrea
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:29 pm

Мнениеот Ozzie » Пон Окт 08, 2007 5:03 pm

killvanrea написа:...и като се направят 5 минуса да се банни.

Ако знаеш колко потребители ще изгорят така за отрицателно време...
Не че ще е лошо де. Толкова модераторска работа ще се спести. :D
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот killvanrea » Пон Окт 08, 2007 8:50 pm

Нали целта на новостите е да олесняват работата.А ако изгорят много хора това ще е добре ,защото ще останат само хора които са сериозни.Според мен ако се направи платено ще е гадно ,защото не вярвам хора ,които искат да продават теща (да спечелят пари) да дават пари за обява (някои даже и куриера не поемат ,а трябва да го плаща получателят (това е до продавач де )) А като е платен в този раздел ще има много малко хора и изобщо няма да трябва модератор или админ.
П.П:(давам пример) Ако e bye стане платен няма да има посещения.Това е мое мнение.
И ще трябва да се измисли още нещо - куповачите няма смисал да плащат те разглеждат и дават контакти за връзка с тях
[email protected]
GSM:0883470235
SkYpE:van_rea3579
Аватар
killvanrea
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:29 pm

Мнениеот Antares » Пон Окт 08, 2007 9:48 pm

Това с гласуването е малко куцо, щото примерно мен мен ме дразни Кънчо, дето има по-хубава вилка от мен и ми се подиграва за оная човка миналата седмица и защо да не гласувам за некоректен търговец - нали никой не вижда, че съм гласувал аз?!
Иначе и аз се опасявам, че ще намалее ДРАСТИЧНО посещаемостта, ако стане платена секцията...
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот killvanrea » Пон Окт 08, 2007 11:19 pm

Не хората от форума ще пишат дали са доволни и какви проблеми има а админа или модератора ще слага + и -.

п.П Ozzie прав си :beer:
[email protected]
GSM:0883470235
SkYpE:van_rea3579
Аватар
killvanrea
 
Мнения: 357
Рейтинг: 1217
Регистриран на: Пон Сеп 04, 2006 7:29 pm

Предишна

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта