Practical Joke

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Practical Joke

Мнениеот BuxpeH » Пон Ное 19, 2007 4:28 pm

Седят трима в една лодка и ловят риба. Единият поглежда замечтано слънцето и въздъхва:
-Слънцето залязва.
Вторият поглежда хоризонта и допълва:
-Откога не съм виждал такъв красив залез.
Третият без да продума ги бута във водата. Те изплуват и плюейки вода го питат:
-Защо?!?
-Първия за офтопик, втория за флууд.
-*censored*, ти полудя ли бе!
"Модераторът" спокойно взима едно гребло и ги прасва по главите:
-За обида - бан!


Кому е нужно това и докъде смятате, че ще ни доведе? :dunno:
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Re: Practical Joke

Мнениеот did » Пон Ное 19, 2007 4:44 pm

BuxpeH написа:Кому е нужно това и докъде смятате, че ще ни доведе? :dunno:


За този форум по-скоро нещата биха звучали така:

Седят сто и трима в една лодка и ловят риба. Единият поглежда замечтано слънцето и въздъхва:
-Слънцето залязва.

Вторият поглежда хоризонта и допълва:
-Откога не съм виждал такъв красив залез.

Третият казва "Вий сте ЗЛЕ"!

Четвъртият казва "Не се казва вий, а вие!"

Петият казва "Кой вие, бе, глупаци?"

...

сто и вторият казва "... и тогава вече Америка да му мисли, щото с тоя слаб долар..."

сто и третият се оказва модератор и казва "Хайде, стига толкова!" и заключва темата.

През това време лодката си стои на сухо и никаква риба не се лови.



@BuxpeH: Твоята версия никога не се е прилагала тук на практика, а в бъдеще има още по-малки шансове да се прилага, щото в лодката и тримата ще имат гребла и ще могат да се защитят при необходимост ;)

ПС
не вземайте това писание на сериозно. лигавя се.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Admin » Пон Ное 19, 2007 4:56 pm

@BuxpeH
Не знам защо си взел насериозно един виц ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот THEZOGGO » Пон Ное 19, 2007 5:02 pm

Admin написа:@BuxpeH
Не знам защо си взел насериозно един виц ;)

:agree:
@Дид
:bowdown: :rofl: :agree:
Едит:
Аз пък искам NWD8 :baby: :wavey: :peace: :beer:
Последна промяна THEZOGGO на Пон Ное 19, 2007 5:12 pm, променена общо 1 път
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот Sky_Knight » Пон Ное 19, 2007 5:03 pm

@did Не знам дали се лигавиш, ама доста точно описа ситуацията :rofl:

А иначе сериозно. Вицът на Вихрен не навежда на следната мисъл - Дали всъщност не е прав? Добре, махаме някои работи - игрите, коментарите в Пазара, преструктуриране на темите и изобщо куп други работи. ...Ама тоя виц ме гложди здраво... Защото ако мен ме заставят на работа да си говоря с колегите само и единствено за работа ... ами как да ви кажа - ще стане много тежко положението след 1-2 месеца, ако не и по-рано. Та същата работа и тук. Това че е форум за ПЛАНИНСКО КОЛОЕЗДЕНЕ, означава ли че хората, които пишат тук са задължени да пишат само и единствено за това? Чудя си се само...


А да и версията на Вихрен, наистина не се е прилагала на практика, но само до известна степен. Премахването на "Игри" например е нещо такова. (не съм влизал там никога, но е идентичен пример) Както и опитът да се структурира тематично форумът в някаква насока. Защото има доста недомислици в новите структури и се появяват разни глупави теми на глупави места... Ама нейсе... Важното е рибка да ловим.... на сухо....
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот PtD » Пон Ное 19, 2007 5:08 pm

Щом вий искате Игри, аз пък искам Програмиране! Ай да видим сиа! Ако няма форум Програмиране, всички спамъри ще пишат за програмиране в другите форуми! Ще бъде зле!
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот did » Пон Ное 19, 2007 5:11 pm

аз пък искам за статистическа термодинамика!

и ако може в лодката да има минибар!
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Sky_Knight » Пон Ное 19, 2007 5:14 pm

Не се пише вий, а вие ;) :rofl:

Ами пускаш в Други една тема програмиране и става яката ра'ота :)
А как ти хрумна, че някой иска Игри? Просто споделям мислите си с вас :D

Не, сериозно - трябва ли постоянно да се опитваме да поставяме ред в хаоса? :?:
?
Аватар
Sky_Knight
 
Мнения: 480
Рейтинг: 1849
Регистриран на: Вто Апр 13, 2004 9:39 am
Местоположение: София, България

Мнениеот Spamy™ » Пон Ное 19, 2007 5:16 pm

Sky_Knight написа:Не се пише вий, а вие ;) :rofl:


кой вие бе глупак :crazy:
Spamy™
 
Мнения: 7
Рейтинг: 1220
Регистриран на: Съб Май 19, 2007 8:28 pm

Мнениеот Admin » Пон Ное 19, 2007 5:30 pm

@Sky_Knight
Ако приемем преструктурирането като вид класификация на информацията, ясно е, че като всяка друга класификация и тази има плюсове и минуси, особено погледната през очите на всеки отделен посетител на форума. Така че перфектна структура едва ли е постижима, въпросът е плюсовете да са повече.
От моята модераторска гл.т. преподреждането на форумите даде добри резултати, дори по-бързо от очакваното, тъй като наред с него се случиха и други неща, а има и очаквания за бъдещи промени, които също влияят на настроенията и обстановката във форума.
Освен това за повечето неща не сме спрели никого да ги пише, стига да го прави където им е мястото. За Игри това не важи, тъй като решихме, че те просто нямат място занапред във форума. Както и за някои други неща, представляващи пълни глупости, обиди и заяждания или отчайващи неграмотности ;)
Интелигентният човек има възможност да се държи като такъв или като простак. Простакът няма подобен избор.
Аватар
Admin
 
Мнения: 16374
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 20, 2002 12:00 am
Местоположение: София

Мнениеот BuxpeH » Пон Ное 19, 2007 5:40 pm

@ did :rofl: :agree:
Иначе се радвам, че толкова бързо разбрахте за какво говоря
:)
BuxpeH
 
Мнения: 464
Рейтинг: 1695
Регистриран на: Пон Юли 14, 2003 12:51 pm
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот did » Пон Ное 19, 2007 5:54 pm

Всъщност, разглежданите сценарии въобще не са типични за тукашната ситуация. Много по-често се случва следният Practical Joke:

Отива млад кандидат-парашутист, който досега е скачал само от леглото на килима, в магазин за парашути и почва да си говори с продавача:

- Извинете, искам да си купя парашут, защото искам да започна да практикувам този спорт. Няма да правя някакви кой знае какви неща, въздушни фигури, пируети... Ще правя само най-елементарното - скачане и приземяване. Та си мислех, като за начинаещ, ще може ли да ми дадете някакъв парашут до 200 лева.

- Абе момче, парашутите не са по 200 лева. 200 лева е само едно от въжетата в комплекта. Не можеш за тая цена да си вземеш парашут!

- Вижте сега, аз знам, че има и парашути по 20000 лева, но аз нямам толкова пари. Не всички имаме по толкова пари. :(!: Аз имам 200 лева и искам просто да започна, пък леко по леко ще го ъпгрейдвам.

- Момче, недей така. Това е парашутизъм! Ще се претрепеш!

- Уфф... Голям си отворко! Като не щеш да ми продадеш парашут за 200 лева, ще си купя от Метро една палатка, ще я вържа с 4 канапа и отивам да скачам...



С което приказката свършва (за днес). На другия ден пристига нов кандидат-парашутист, който иска да скача с палатка.
Q. b. f. f. f. s.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот THEZOGGO » Пон Ное 19, 2007 5:59 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Е не, разбих се. :bowdown: Браво Дид :beer:
Canyon Ultimate AL SLX *Ultegra, Mavic / Grand Canyon AL SLX 9.0 * DEORE XT, Fox Performance, Mavic / SCRAPPER XC 3.7 LTD
Tief im Herz - Canyon Radfahrer
Аватар
THEZOGGO
 
Мнения: 5618
Рейтинг: 1840
Регистриран на: Съб Авг 26, 2006 9:30 am
Местоположение: 664 km nordwestlich vom Paradies

Мнениеот PtD » Пон Ное 19, 2007 6:17 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот shepo » Пон Ное 19, 2007 6:18 pm

:rofl:
shepo
 
Мнения: 955
Рейтинг: 1606
Регистриран на: Пет Май 05, 2006 9:49 am
Местоположение: България , София

Мнениеот kagami » Пон Ное 19, 2007 8:25 pm

did :bowdown: :bowdown: :rofl: :rofl: :rofl:
Прекрасна аналогия :bowdown: :bowdown:
Важно е да вършиш това, което смяташ за правилно.
Аватар
kagami
 
Мнения: 1159
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 9:59 am
Местоположение: planet Earth

Мнениеот FireFoXa » Пон Ное 19, 2007 9:24 pm

Култово ДИД :bowdown: За Ч.З.В.!!!!!

Като сме започнали да искаме, аз искам баничарница, ама с банички на цени от преди 3 години, демек 50 стинки :D
Аватар
FireFoXa
 
Мнения: 1057
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Чет Окт 12, 2006 3:23 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Вто Ное 20, 2007 12:44 am

утопии колкот' щеш! :)

Евала на Дидо :beer:
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали

Мнениеот kotka12 » Вто Ное 20, 2007 8:44 am

Мите, изби рибата направо :beer:

аз също не виждам смисъл от раздел "Игри"
ама съм съгласен с раздели "Приложна термодинамика",
"Левски срещу ЦСКА", "Суджук" и няколко други
които интересуват всички
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот Alpina » Вто Ное 20, 2007 10:21 am

did написа:Всъщност, разглежданите сценарии въобще не са типични за тукашната ситуация. Много по-често се случва следният Practical Joke:.............


Изображение

В десетката с Димитър Д.
C'est la vie
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот bikerider » Сря Ное 21, 2007 10:59 am

:usclap::usclap::usclap::D:D:D

@did:
Излизаме от магазина за парашути и се озоваваме на площада. на площада има много, много хора хора, едни идват, други си отиват. Като всички хора са се скупчили на купчинки по интереси. Идва един дето до вчера е скачал от леглото и пита за парашут до двеста лева. Получава няколко отговора: един любезно му обяснява многословно защо това не е добра идея. Друг го гледа със съмнение: "тоя сигурно се ебава". Трети директно се хили. Четвърти се превива от смях. Пети си блъска главата в стената. Осми споделя черните си опасения, че идва края на Света. Девети кипи от ярост - по негово време е нямало такива неграмотници, всички се стараеха, всички строяха светлото бъдеще. Десети си пафка джойнта и недоумява, тоя тъп ли е брат ми или просто...бахти смешника, ахахахахаха. Единадесети вече е развеселен от третата водка и викайки благодари на Бога, че има такива смешници да му оправят деня. Дванадесети слуша и поглъща мнения, опит, сблъсъци, мирогледи. Тринадесети потрива ръце и се киска - днес тъпия площад е адски весел. Четиринадесети презрително сумти, тука пак някой говори и мисли, вместо да скача. Петнадесети се кефи и вика каква Божествена гамка излезе на пазара, а цялата група се е скупчила около него и го е хванала за дрехата. Шестнадесети се смее и гледа щастливо към прекрасно изрисуван картонен кашон с нова, лъскава коприна в него. Седемнадесети бавно се опъва след днешния екстремен скок с отваряне на 300метра, гледа звездите и си мисли да се прибере да спи.

На площада всичко е течно. Масата ври. Тук там се мяркат перки на големи рибоци, накичени с оферти. Около тях винаги кръжи един кръжец от паразитни рибки и слухтят. Донасят на големите рибоци къде какво става и лакомо се бият за дребни отстъпчици в замяна. А рибоците не спят, винаги нюхат. Слушат внимателно какво се говори на площада. Не понасят много някой да говори против офертите им. Стари били нещата, имало по-добри и по-евтини. Простаци тъпи! Искат със всички да се скарат. Я да ходят да се оправят в Китай!

Тук там се мярка по някоя сергийка. Решил някой човек да вземе пари за нещо вехто, току виж е полезен на някой друг на взаимноизгодна цена. Наредил е леко протрит купол, такъми и едно-две запазени въжета. Чака клиенти.
Друг пък непрекъснато си обновява екипировката, наредил много хубави, запазени части на половин цена, иска да се отърве от тях на разумна цена, за да може да направи поредния ъпгрейд в разумен срок. Лъскава коприна, нови въжета миналогодишен модел...
Трети едвам пише обявата си, обаче агресивно рекламира тунингования си с звънчета чаршаф като адски запазен екстремен парашут.

В същото време на площада непрекъснато бродят модератори и бдят някой да не си вземе нещо над пазарната цена. Звънят мобифони, фърчат цени насам-натам, модераторската мрежа кипи и свисти от интензивни комуникации. Чакай малко, ще каже някой - коя е пазарната цена? Ми просто бе глупчо, модераторите начи са нещо като брокери, следят непрекъснато всички предложения на пазара и смятат пазарната цена на даден продукт. Как усредняват не е наша работа, методиката е сложна. Важното е че внимават някой да не сбърка, да не го излъжат. Тия дето лъжат, дето продават над пазарната цена на модераторите, тия биват предупреждавани, тормозени и бан-ишнати извън площада. На площада трябва да цари Ред! Не е толкова важно кой какво говори. Не е толкова важно хората толерантни ли са един към друг или не. We shall have Order!

Oтива един такъв при човечеца с протрития купол:
- Пич, изчезвай , продаваш над цената на големите рибоци.
- Защо бе пич, продавам си за колкото искам - отговаря човечеца - пл'с това продавам втора употреба неща откъде накъде ще определяш стойността на моите сделки?
- Не ми се обяснявай бе - отговаря модератора - правилата са си правила. Аз съм просто модератор. А глупавите юзъри като теб трябва да бъдете дресирани и научени да работите по спецификацията и алгоритмите на ст.н.с. д-р X.Y.Z. Трябва да бъде наблюдавани и анализирани, да не би да се пребие някой заради съвет даден му от вас, или да не би някой да бъде излъган от вас в цената. Тва да не ти е базар? Тва е пазар момченце, ти за демокрация чувал ли си?

Човечеца прави последен опит да се спаси:
-Ама чакай бе, какъв доктор Хикс, нали Администратора онзи ден каза, че вече ще се оценяваме взаимно. Защо модераторите ще ме следят? Ако са ми недоволни клиентите, те сами ще ме накажат като спрат да купуват от мен? Не е ли това истинската демокрация? А? Къде има по-ниска цена от моята!?

Модератора вече губещ търпение се сопва:
- Ей омръзна ми от дървени философи бе! Каква демокрация бе! Абе келеш, има ли го правилото? Има го! Точка. И ай да не се обиждаме на модератори! В източното крило се е появил нов рибок. Продава по-евтино от тебе. Тва е. Изчезвай!

През това време в другия край на площада, някой пита защо през зимата въжетата се заледяват. Обаждат се компетентни хора един след друг и обясняват защо зимата е студено. Обажда се един буен младеж и казва, че въжетата се заледяват заради влагата във въздуха и чак после заради студения въздух. Прави и глупост, казва, че леда на студа бил по-крехък. По-компетентните от него не пропускат да му нашокат канчето, гледай осите на графиката ей!

A в южното крило е спокойно. Там се пие бира. Нещастни лица няма, всичко е вкусно и прясно. А наздраве!
Последна промяна bikerider на Сря Ное 21, 2007 11:55 am, променена общо 1 път
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот bluskanie » Сря Ное 21, 2007 11:13 am

kotka12 написа:"Левски срещу ЦСКА

Да бе, и некви ламерчета да ми викат само *ска... моля, моля... дай с добро по-добре :)
Лау кучетия...
Аватар
bluskanie
 
Мнения: 5820
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Мар 22, 2005 11:37 pm
Местоположение: San Diego, CA

Мнениеот EmZo » Сря Ное 21, 2007 11:19 am

Само ЦСКА!!! :popcorn:
Изображение
Аватар
EmZo
 
Мнения: 2650
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Авг 04, 2004 11:59 pm
Местоположение: Враца

Мнениеот kotka12 » Сря Ное 21, 2007 11:32 am

абе аз като се замисля
и в раздел "Суджук"
ще се намерят вегетарианци да спамят
The best-laid schemes o' mice an' men gang aft a-gley

http://s2.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=54478
Аватар
kotka12
 
Мнения: 3462
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 8:02 am
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот kibikoff » Сря Ное 21, 2007 11:48 am

нека да е "Вино и суджук"

суджука ще го нарежем на греблото, а лодката ще върви по течението
:)
kibikoff
 
Мнения: 1428
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Окт 21, 2002 8:29 am
Местоположение: On/Off

Мнениеот MpaBka ABuaTop » Сря Ное 21, 2007 11:50 am

и преди го бях казвал... спамерите умират последни :)
"...Soul is shit! I sold my Soul for Rock'n Roll, Beach!"
Аватар
MpaBka ABuaTop
 
Мнения: 860
Рейтинг: 1677
Регистриран на: Пет Апр 06, 2007 1:36 pm
Местоположение: Кърджали


Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта