НОВО!!! Рейтинги във форумите на МТБ-БГ

Тук ще намерите упътване за ползване на форума и правилата за общуване в него. Това е мястото за вашите предложения, критики и каквото друго се сетите, свързано с форума или сайта като цяло.

Рейтинг за публикуване на тема / Рейтинг за отговор / Тежест: 400 / 600 / 10

Мнениеот M1010X » Чет Юни 26, 2008 5:27 pm

@Alpina - абе като гледам кога е регистриран е бил тук, ама не е внимавал, като имаше право на глас... В този ред на мисли, ето едно клипче на тази тема:

Македонски избори 2008

Ама ви трябва и звук :D

edit: Аз понеже по-долу от втората разделителна линия в подфорумите не слизам, не съм го виждал. Но пък идеята е ясна :D
Последна промяна M1010X на Чет Юни 26, 2008 5:43 pm, променена общо 1 път
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Redhat » Чет Юни 26, 2008 5:33 pm

:rofl:
You Bastards!
Аватар
Redhat
 
Мнения: 881
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Сря Май 17, 2006 9:42 am
Местоположение: неизвестно

Мнениеот Alpina » Чет Юни 26, 2008 5:41 pm

M1010X, излиза ча аз съм заспалия :D
Иначе тoва клипче го има на 2 места във форума и съм го хванал да се върти из нета от 3 седмици поне ;)
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 26, 2008 6:21 pm

M1010X написа:@Alpina - абе като гледам кога е регистриран е бил тук, ама не е внимавал, като имаше право на глас...

Мисля, че не всички "стари" потребители (визирам 2003-2004г.) тръгнаха от 1700 т.
Възможно е Grigo да е стартирал в началото на рейтинговата система с 1200т. ;)
А пък ако има някакви оплаквания от модератор(и) нека си го каже направо, а не да си говорим със заобикалки.
:agree:
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот M1010X » Чет Юни 26, 2008 6:27 pm

Ozzie, аз друго имах предвид - че сега плюе системата, а преди внедряването й е можел да се изкаже, само дето май не го е направил...
Above and beyond
Аватар
M1010X
 
Мнения: 1272
Рейтинг: 1980
Регистриран на: Пон Окт 28, 2002 11:06 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Чет Юни 26, 2008 6:56 pm

Тъй де. Прав си.
Оффф, ама изпушил съм съвсем в тези жеги.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот lanzz » Пет Юни 27, 2008 10:47 am

Grigo написа:и който ще ми налага вето, на по Закон полагащото ми се право на гласност

я пак?
Аватар
lanzz
 
Мнения: 511
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 10:16 am
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот NOKIA-6300 » Пет Юни 27, 2008 10:56 am

Искам + (немога да пиша в веломеханик а мога да помогна за някои неща)
[b]Skype:climber4o
My Bike
Аватар
NOKIA-6300
 
Мнения: 216
Рейтинг: 878
Регистриран на: Чет Май 22, 2008 9:25 pm

Мнениеот Grigo » Пет Юни 27, 2008 11:05 am

NOKIA-6300 написа:Искам + (немога да пиша в веломеханик а мога да помогна за някои неща)


Именно! ;)

Форума е за да си помагаме и обменяме опит, иначе се видя повечето за какво го ползват, е вервай ми, не съм от тях, но умея да ги провукирам, не е трудно... :rofl:

Инак предимно други постове пиша, ако ми видиш history-to :) :agree:
Grigo
 

Мнениеот Grigo » Пет Юни 27, 2008 11:10 am

Alpina написа:Ти точно го правиш и за съжаление не ограничавайки се във виртуалното простраство.

Цялата идея на рейтинга не си я схванал, не си бил тука преди него и няма и да успееш да я схванеш, освен ако не се опиташ да си набавиш информация от тази и една друга тема.

:beer:


Нищо подобно, бъркаш ме с Черен Петър, други се изживяват като God Almighty из форума!

Бил съм тука не само преди рейтинга, ами и преди тебе, а вероятно съм преди тебе тука и " не само във виртуалното пространство" !

Да не говорим, че си позволих да се регистрирам и да започна да пиша, след като около близо година си четях тихо и кротко, без да се обаждам компетентно, а като стартирах, далеч по внимателно и учтиво от теб, "прохождах" като форумник, в специално този форум, защото ми е полезен, а се надявам и аз да съм - поне малко на някои потребители.

Другото е глупави нападки, дребнаво заяждане и плява, ненужни никомо! :beer: :)
Grigo
 

Мнениеот Alpina » Пет Юни 27, 2008 11:19 am

Хубаво, аз също имам не малка ралика м/у времето на регистрация и първите постове, те също са далеч по-различни от сегашните ми.

Но както и да е, да оставиме заяждането, но след като толкова си се интересуваш от форума и го четеш, как си изпуснал момента с това кой какъв рейтинг има за какво и какви права има...

И не на последно място - подписа ти ;)
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Grigo » Пет Юни 27, 2008 11:21 am

Alpina написа:Хубаво, аз също имам не малка ралика м/у времето на регистрация и първите постове, те също са далеч по-различни от сегашните ми.

Но както и да е, да оставиме заяждането, но след като толкова си се интересуваш от форума и го четеш, как си изпуснал момента с това кой какъв рейтинг има за какво и какви права има...

И не на последно място - подписа ти ;)


Ето, че могло! :beer:

Подписа го сътворих, в нетрезво състояние, след като се смях до просълзяване, от един пореден хонг-конг-ски подобен на филм, wanna be holliwood, but it's far more like boliwood тип филмче, за нЕкви самораи, некви чукове, пили, триони...
:rofl:
Grigo
 

Мнениеот Alpina » Пет Юни 27, 2008 11:25 am

Пак не разбра - http://www.mtb-bg.com/forum/viewtopic.php?t=1182
И по-конкретно "- за подпис с текст - до три реда с нормален размер на шрифта, до пет реда с минимален размер на шрифта (size 1) и по-малко от три реда (по преценка на администратора/модераторите) при използване на по-голям шрифт."
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот Antares » Пет Юни 27, 2008 4:54 pm

Grigo, и в тази тема спечели минус от моя страна.
Принципа на рейтингите е много добър, вече доказано добър. Не ми харесва какво пишеш - понеже мога - смъквам ти рейтинга. Ако мнозинството от останалите, имащи право да гласуват мислят по друг начин - рейтинга ти постепенно нараства, въпреки моите минуси. Ако мнозинството от хората смятат, че не бива да пишеш в по-сериозните секции, какъвто очевидно е случая с теб - рейтинга ти експоненциално спада. Рейтинга е един вид показател за мнението на форума за теб. Сам си вади изводите.
Замисли се защо хора като did, bikerider, kotka12, RedHat са с рейтинг 2000 и защо хора като теб, като Highlander са с постоянно намалящ такъв.
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот PtD » Пет Юни 27, 2008 4:57 pm

Аntares, не се хаби. ;) Няма да схване ;)
Дреболия, обикновено нещо!
Аватар
PtD
 
Мнения: 10901
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Ное 17, 2003 3:36 pm

Мнениеот Alpina » Пет Юни 27, 2008 5:00 pm

То е ясно, много сложно го е написал :confused:

:D
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот V8 » Вто Юли 08, 2008 10:26 am

Ozzie написа:А пък ако има някакви оплаквания от модератор(и) нека си го каже направо, а не да си говорим със заобикалки. :agree:


Честно казано, смятам че ти като модератор, а и другите ти "колеги", трябва вече директно да игнорирате всякакви нападки по ваш адрес - то някои хора (не конкретно Grigo де) колкото и да им обясняваш те все едно си знят, теория на конспирациите на n-та степен! А ако знаеха горките колко по-зле можеше да бъде... примерно аз ако още бях "мародератор" :evil: Изобщо възприемайте принципа "през едното влиза, през другото излиза" и живота ще е прасковки :D Пък те да се пенят колко искат, повече уморени от интернет битки = по-малко шашкъни из планината.
Sometimes it's entirely appropriate
Изображение
to kill a fly with a sledge-hammer!
Аватар
V8
 
Мнения: 355
Рейтинг: 1800
Регистриран на: Сря Мар 14, 2007 9:29 am
Местоположение: USMC

Мнениеот vpravov » Пон Авг 04, 2008 10:16 pm

Харесва ми идеята с рейтингите, как се формират и предназначението им.

Мисля, че би било добре, ако се създаде паралелна система за оценяване на конкретия топик в по-сериозните раздели на форума. Допускаща гласуване от голям брой хора (представителна извадка) с рейтинг над 1600 и невлияеща на рейтинага, но даваща до голяма степен информация за ценността (истинността) на конкретния топик. Да се анимира например със зелена стрлка нагоре или червена надолу в зависимост от резултата от гласуването. Такава система би спомогнала по-лесно да се отсява "шумът" и оффтопикът в дадена тема, включително и създаван на моменти от хора с рейтинг над 1600, и съответно пестяща време (когато на човек му липсва), а понякога и нерви.

Нищо не разбирам от софтуер (обикновен потребител съм), но ако не е трудно да се осъществи, мисля че подобна система би била полезна, а и понякога би спестила време на модераторите. :dunno:
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1278
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот outfaced » Пон Авг 04, 2008 11:20 pm

@vpravov

Изображение

Изображение

vBulletin® :agree:


но пък откъдето съм го взел това, почти никой не я ползва тая функция, така че май няма много файда от нея :D
Аватар
outfaced
 
Мнения: 6057
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 3:24 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот vpravov » Пон Авг 04, 2008 11:35 pm

Аз всъщност намам в предвид да се оценяват темите, а оговорите в тях. Просто в някой по-дълги теми се уморявам да отсявам плявата от зърното, започвам да чета отгоре-отгоре и изпускам много интересни за мен неща. Идеята ми е щом за всеки отговор може да се гласува за рейтинг, защо пък ценните мнения (след гласуване) да не се показват с видим знак. В една тема с 20 отговора ако 5 са ценни човек може да се съсредоточи основно в тях. За това и смятам, че е хубаво да могат да гласуват повече хора - рискът от субективна оценка ще е минимален.

edit: иначе форума от където си взел примера рядко го чета, но пък май нивото на шума там е по-малък.
Аватар
vpravov
 
Мнения: 1278
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Май 09, 2005 8:51 am
Местоположение: София

Мнениеот Stancho » Вто Авг 05, 2008 7:46 am

Аз искам да предложа, с цел ограничаване на нарочното сваляне на рейтинг (този не ме кефи и сега на всеки пост ще му слагам минуси), да се вкара система за забрана на два или повече поредни гласа за един потребител. Може и да дойде трудно за изпълнение, но според мен ще има ефект. ;)

Поздрави.
Аватар
Stancho
 
Мнения: 1501
Рейтинг: 1699
Регистриран на: Пон Юни 02, 2008 8:53 am
Местоположение: Sofia

Мнениеот did » Вто Авг 05, 2008 8:09 am

Stancho написа:Аз искам да предложа, с цел ограничаване на нарочното сваляне на рейтинг (този не ме кефи и сега на всеки пост ще му слагам минуси), да се вкара система за забрана на два или повече поредни гласа за един потребител. Може и да дойде трудно за изпълнение, но според мен ще има ефект. ;)

Поздрави.


Дубрютрю! Тази забрана я има, откакто са въведени рейтингите.
Аватар
did
 
Мнения: 16523
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 14, 2003 3:00 pm
Местоположение: Пловдив

Мнениеот inkozi » Вто Авг 05, 2008 12:47 pm

Абе аз предложих да се въведе ограничен брой гласове на имащите право да гласуват, та да мислят когато дават + или - ... Ама ... На ...

:agree: :agree: :agree:
Изображение
Аватар
inkozi
 
Мнения: 154
Рейтинг: 1160
Регистриран на: Вто Апр 22, 2008 9:09 am
Местоположение: София

Мнениеот Alpina » Вто Авг 05, 2008 12:50 pm

Ама какво?
Аз проблем не виждам :dunno:

Единственото което може да се получи е, ако на някой от тези с право на глас му(ми :D )
избият лагерите и почне са плямпа само глупости,
то останалите да го свалят по-трудно :dunno:
Аватар
Alpina
 
Мнения: 9083
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 12:26 pm
Местоположение: +3596997

Мнениеот hitar_potter » Нед Авг 31, 2008 8:53 pm

оф, издразних се... Да вземем за пример потребителя колело . Погледнете мненията му. В момента в който пиша това, той има две мнения с рейтинг 1160. Случайно го забелязах и смятам, че не е честно. По моите скромни наблюдения и двете му мнения са си на мястото, ясни са, дават отговор на въпроса. Чудно ми е каква е причината за набиването на тъй любимият минус... Знам, че и на мен ще ми набиете минус... Все тая, важното е че независимо от рейтинга, поне ще мога да чета форума.


Продълавам да си стоя над предложението + или - да се присъжда след гласуването от няколко потребителя, така системата само ще заработи по-добре :agree:
Последна промяна hitar_potter на Нед Авг 31, 2008 8:59 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Ozzie » Нед Авг 31, 2008 8:57 pm

Защото има такива от имащите право на глас които цъкат минусчета ей така напук. В стремежа си да покажат, че системата била неработеща. Понякога дори не си правят и труда да прочетат дадено мнение. Просто идеята им е да цъкат минуси. Това последното май го казах?
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...
Аватар
Ozzie
 
Мнения: 12470
Рейтинг: 1698
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 10:13 pm
Местоположение: Варна

Мнениеот hitar_potter » Нед Авг 31, 2008 9:01 pm

Да... Но просто дадох конкретен пример... Мисля, че дадох и не особено трудоемко решение.. В същност май не казах нещо кой знае колко конкретно, но близко до ума е вариант да се дава +/- при 2 от 3 гласа :beer:
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

Мнениеот Antares » Нед Авг 31, 2008 9:04 pm

hitar_potter написа:...не особено трудоемко решение..
Понеже виждам си добре запознат с php, PtD едва ли ще се разсърди, ако ти напишеш скрипта вместо него :)

П.П. Вече оплакванията от рейтинговата система може официално да изпращате на [email protected]
Карикатурите ми . Крива Спица
He who sacrifices freedom for security deserves neither!
Ben Franklin
Аватар
Antares
 
Мнения: 7461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:26 pm
Местоположение: София

Мнениеот bikerider » Нед Авг 31, 2008 9:09 pm

По-добре на [email protected] :roll2:
Той не отказва :rofl:
Do or do not. There is no try...
Аватар
bikerider
 
Мнения: 17273
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Вто Окт 07, 2003 10:25 am
Местоположение: Eutropia

Мнениеот hitar_potter » Нед Авг 31, 2008 9:10 pm

Имам бегла представа от програмиране :) Не твърдя че знам php, но мисля, че все пак съм прав, нали? Никого не обвинявам, по принцип системата ми харесва. И се опитвам да допринеса за нейното развитие.. А коментарът ми по-горе беше адресиран по-скоро към човекът, набил въпросните минуси и по този начин, изгаврил се със системата
Изображение
Аватар
hitar_potter
 
Мнения: 3461
Рейтинг: 2000
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:25 pm
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения, предложения и въпроси за форума и сайта

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта